Szept

Pozycje rąk w Reiki

30 postów w tym temacie

Poniżej są dwa filmki o pozycjach dłoni w Reiki, na pewno osobom, które juz mają Reiki sie przyda ale i te, któe się dopiero przygotowują do Reiki może byc pomocne.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mnie uczono wielu rzeczy, a tak naprawdę 3/4 z tego odrzuciłam. Ja zwracam uwagę na to by nie posyłać Reiki na serce i na oczy. Niestety w kazdej niemal książce o Reiki czy filmiku jest układ rąk robiących Reiki na oczy, tymczasem nie powinno się tak intensywnie energetyzować gałek ocznych.

Serce tez omijamy z daleka a jeśli juz to przez tylna czakrę podajemy energię.

Co do krzyzowania różenie sie mówi. Ja staram sie podchodzić zdrowo rozsądkowo. Bo skoro REiki wchodzi w nas od góry a dłońmi wychodzi to krzyżowanie rąk nie ma aż takiego wpływu na jakość przekazu. Bardziej zwracam uwagę na zegarki, bransoletki i inne ozdoby mogące bezpośrednio zakłócić przekaz i przyblokować przepływ energii. Poza tym Reiki i tak płynie gdzie powinna wiec nawet nie trzeba się ściśle tzrymać instrukcji układu rąk, a na "czuja" też mozna i też jest dobrze.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mnie raczej chodziło o fakt czy skrzyzowane rece nie blokuja w niejaki sposób przepływu energii bądź też sprawiają, że energia nie płynie juz tak strumieniowo.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiesz, Reiki płynie kanałąmi energetycznymi, one są wewnątrz i na zewnątrz, ale do czakr dłoniowych idą wewnątzr wiec nie powinno się nic blokwoać. Oczywiscie zawsze lepiej położyć dłonie prosto niz krzyzować. Przy krzyzowaniu energia ewentualnie zadziała na energie, ale nie am tu tak, ze z jednej dłoni płynie jakiś plus z drugiej minus ;) po prostu płynie reiki

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

świetne są te filmiki i bardzo przydatne, mnie uczono, ze Reiki należy podawać na leżąco, ja jednak wolę na siedząco ;)

efekt podobny, a nawet lepszy :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A wiesz, ze Mikao Usui w ogóle twierdził, ze sie nie robi na leżąca?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wygodnie jak sie dłuzej robi, zreszta Reiki i tak płynie tam gdzie trzeba ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no fakt ;)

myślę, że nie ma znaczenia jaką pozycję się przyjmie, ważne żeby było wygodnie, żeby nie naprężać mięśni, żeby energia swobodnie przepływała

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie tak. Ja pamiętam kiedyś miałąm zabieg i klient nie chciał się ułożyć wygodnie, a do tego siedział tak, ze ja miałąm utrudniony dostęp do niego, plecy mnie potem pół dnia bolały a i on zadowolony nie był.

Zresztą o ile dobre siedzsko czy łóżko dla klienta jest wygodne, o tyle stać przez godzinę w niewygodnej pozycj dla przekazujacego, to horror.

a oto co op pozycjach Reiki mówi tradycja:

ReiKi Teate - układy dłoni

Prawdopodobnie Mikao Usui początkowo nie stosował sformalizowanego systemu układów dłoni podczas zabiegów ReiKi. Jego zalecenie brzmi:

Uzdrawiany siedzi, nie leży.

Uzdrawiany siedzi, nie leży.

Uzdrawianie powinno rozpocząć się od głowy.

Pięć następujących miejsc uzdrawiaj, przez pół godziny. Potem przyłóż ręce w innych miejscach, które są chore i tego potrzebują.

1. Zento-bu - szczyt czoła, na linii włosów

2. Sokuto-bu - obie strony głowy równocześnie

3. Koutou-bu - tył i przód głowy (Nentatsu)

4. Enzui-bu - obie strony szyji

5. Toucho-bu - szczyt głowy - korona

.....................................................

to ze strony: http://www.reiki.org.pl/Hikkei/ShoDen/index.html

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dlaczego prawa dłoń ma energetyzować wyższe czakry ?

Czy są jakieś istotne różnice pomiędzy dłońmi ?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I tak i nie. Zwykle bardziej energetyzuje ta dłoń, którą pszemy, bo jest kierunkowa. Inni z kolei uważają, że prawa dodaje lewa odbiera i chyba to z tantry cos pochodiz ale tu pewności nie mam.

Ja wiem, ze lepiej i silniej pracuje mi dłoń kerunkowa, czyli jak u większości ta, którą piszę

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A u mnie jednak jest odwrotnie. Lewa lepiej przewodzi ;)

Poniżej pozwolę sobie skopiować wypowiedź Pawła Włodarczyka-Mistrza Reiki

Usui sensei od początku kładł nacisk na tzw. "intuicyjne uzdrawianie" niemniej aby ułatwić praktykę szczególnie tym mniej zdolnym uczniom zgodził się na wprowadzenie różnych układów dłoni stosowanych według określonej kolejności. Przy okazji warto wiedzieć, że Reiki to nie tylko różne ułożenia dłoni, ale również transmisja energii za pomocą poszczególnych palców, wibracja, oklepywanie czy lekkie uciski oraz przekazywanie energii za pomocą oczu, oddechu tzw. dmuchnięcia. Gotowe układy dłoni są dobre dla zupełnie początkujących, z czasem ważniejsze staje się stosowanie tzw." intuicyjnego uzdrawiania", które znajduje się w centrum technik Reiki i/lub oparcie terapii na energetycznej diagnozie, która jest ważnym elementem nauczanym już na I stopniu Reiki.

Podsumowując nie jest to takie ważne z jakiej szkoły Reiki zaczniesz praktykować "schematy układów dłoni":)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tu sie zgodze, ja rowniez jestem za podazaniem za glosem intuicji. Z reiki mozna kombinbowac ze zdrowym rozsadkiem I pamietac, ze schematy z kursow I ksiazek to tylko podstawa. Niektore z pozycji ukladania rak itp moga byc niewygodne dla nas wiec tym samym nie motywuja do skupiania energii. Warto eksperymentowac z ta energia, zarowno do uzdrawiania jak I zyczen osobistych. W koncu to rei- KI

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też mnie się zdaje, że intuicja najlepiej wie gdzie iść. Otóż mnie samej często sie zdarzało, że po prostu szłam sobie wg schematu to potem łapałam sie, że łapki daje tam gdzie moje cialo tego potrzeowało.

Choć jestem stania, że warto mieć wiekszą wiedze na ten temat bo dzieki temu można poszerzyc swoje możliwości. Teraz pracuję nad znakami i poznaje ich działanie... ale znając życie będe ribic wersję Vanilio-Reiki:) jak nabiuorę wprawy

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A czy nie wydaje Wam się, że skoro odpowiednie układy rąk wywodzą się od samego Mikao Usui to mają jakiś swój określony cel i powinny spełniać odpowiednie zadanie. Znajomość anatomii człowieka czy rozmieszczenie punktów energetycznych nie miałyby wtedy żadnego znaczenia w całym procesie, wystarczyłoby skierować tylko energię w stronę człowieka i po sprawie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm oczywiście, że układy rąk mają znaczenie w kontekście jeśli robimy zabieg całościowo i kompleksowo więc taki układ ma sens. Jednak może się zdarzyć, że w ciele naszego "pacjenta" sa punkty które najbardziej tego potrzebują. Co prawda reiki samo płynie tam gdzie trzeba ale odkryłam, że te punkty które czujemy najmocniej powinny być mocniej naładowane i ręce niemal same lecą tam gdzie powinny.

Inaczej tego nie umiem wytłumaczyć.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A czy nie wydaje Wam się, że skoro odpowiednie układy rąk wywodzą się od samego Mikao Usui to mają jakiś swój określony cel i powinny spełniać odpowiednie zadanie. Znajomość anatomii człowieka czy rozmieszczenie punktów energetycznych nie miałyby wtedy żadnego znaczenia w całym procesie, wystarczyłoby skierować tylko energię w stronę człowieka i po sprawie.

Arti dziś z tym jest róznie. Mikao Usui nakazaywał robić reiki intucyjnie i np zalecał zabiegi na siedząco, gdy tymczasem obecnie naucza się, zę pełny zabeg robimu na leżąc. (Klient leży). A to raczej jest kwestia wygody klienta i nasza.

Ja doradzam swoim studentom, by troszkę poczytali o akupunkturze i zwrócili uwage na rozmieszczenie punktó energetycznych oraz uczyli sie wyczuwać złogi energetyczne, to bardzo ułatwia pracę.

Nie tzreba trzymać sie sztywno pewnych schematów, tu tzreba działąć elastycznie i intuicyjnie

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 2.02.2011 o 06:33, Szept napisał:

I tak i nie. Zwykle bardziej energetyzuje ta dłoń, którą pszemy, bo jest kierunkowa. Inni z kolei uważają, że prawa dodaje lewa odbiera i chyba to z tantry cos pochodiz ale tu pewności nie mam.

Ja wiem, ze lepiej i silniej pracuje mi dłoń kerunkowa, czyli jak u większości ta, którą piszę

Bo prawa dłoń to ta aktywna ,słoneczna ,świadoma ,a lewa dłoń to ta pasywna , księżycowa ,  podświadoma ,obie ręce /dłonie (rei )  dają energię (ki ) o polaryzacji męsko-kobiecej , plus i minus ,takie tao  ,joga ,:yinyang:

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 20.08.2010 o 15:51, Szept napisał:

Mnie uczono wielu rzeczy, a tak naprawdę 3/4 z tego odrzuciłam. Ja zwracam uwagę na to by nie posyłać Reiki na serce i na oczy. Niestety w kazdej niemal książce o Reiki czy filmiku jest układ rąk robiących Reiki na oczy, tymczasem nie powinno się tak intensywnie energetyzować gałek ocznych.

Serce tez omijamy z daleka a jeśli juz to przez tylna czakrę podajemy energię.

Co do krzyzowania różenie sie mówi. Ja staram sie podchodzić zdrowo rozsądkowo. Bo skoro REiki wchodzi w nas od góry a dłońmi wychodzi to krzyżowanie rąk nie ma aż takiego wpływu na jakość przekazu. Bardziej zwracam uwagę na zegarki, bransoletki i inne ozdoby mogące bezpośrednio zakłócić przekaz i przyblokować przepływ energii. Poza tym Reiki i tak płynie gdzie powinna wiec nawet nie trzeba się ściśle tzrymać instrukcji układu rąk, a na "czuja" też mozna i też jest dobrze.

A Jezus Chrystus ,i jego - uzdrowienie niewidomego -Boską Energią Miłości  - Rei  Ki ,to co ?

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 2.02.2011 o 16:19, Gość zoska1977 napisał:

A u mnie jednak jest odwrotnie. Lewa lepiej przewodzi ;)

Poniżej pozwolę sobie skopiować wypowiedź Pawła Włodarczyka-Mistrza Reiki

Usui sensei od początku kładł nacisk na tzw. "intuicyjne uzdrawianie" niemniej aby ułatwić praktykę szczególnie tym mniej zdolnym uczniom zgodził się na wprowadzenie różnych układów dłoni stosowanych według określonej kolejności. Przy okazji warto wiedzieć, że Reiki to nie tylko różne ułożenia dłoni, ale również transmisja energii za pomocą poszczególnych palców, wibracja, oklepywanie czy lekkie uciski oraz przekazywanie energii za pomocą oczu, oddechu tzw. dmuchnięcia. Gotowe układy dłoni są dobre dla zupełnie początkujących, z czasem ważniejsze staje się stosowanie tzw." intuicyjnego uzdrawiania", które znajduje się w centrum technik Reiki i/lub oparcie terapii na energetycznej diagnozie, która jest ważnym elementem nauczanym już na I stopniu Reiki.

Podsumowując nie jest to takie ważne z jakiej szkoły Reiki zaczniesz praktykować "schematy układów dłoni":)

Dokładnie :) ,intuicyjne uzdrawianie ,po prostu jeśli jesteś zaawansowany/na w rozwoju duchowym /energetycznym ,czujesz drugą osobę jak siebie samego   /samą   ,na zasadzie   przeciew-przeniesienia ,lub empatii :

Empatia (gr. empátheia „cierpienie”) – zdolność odczuwania stanów psychicznych innych osób[1] (empatia emocjonalna), umiejętność przyjęcia ich sposobu myślenia, spojrzenia z ich perspektywy na rzeczywistość (empatia poznawcza).

Sam poznawczy komponent empatii, czyli zdolność do wyobrażenia sobie perspektywy myślowej należącej do innej osoby (innymi słowy, rozeznania sposobów rozumowania innej osoby), określany jest mianem decentracji (czemu może, ale nie musi towarzyszyć komponent emocjonalny empatii, czyli zdolność do jednoczesnego współodczuwania stanów emocjonalnych owej innej osoby)[2].

Osoba nieposiadająca tej umiejętności jest „ślepa” emocjonalnie i nie potrafi ocenić ani dostrzec stanów emocjonalnych innych ludzi. Silna empatia objawia się między innymi uczuciem bólu wtedy, gdy przyglądamy się cierpieniu innej osoby, zdolnością współodczuwania i wczuwania się w perspektywę widzenia świata innych osobników.

Psychologowie zastanawiali się skąd bierze się uczucie empatii i dlaczego niektórzy ludzie są go pozbawieni. Empatia jest jednym z najsilniejszych hamulców zachowań agresywnych, więc jest to także pytanie istotne z punktu widzenia inżynierii społecznej.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Empatia

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przydatne informacje i szukam dalej...Zanim się rozpocznie uzdrawianie czy powinno się jakoś przygotować do tego na przykład - odpowiedni strój, czy jakieś można obuwie , wymyte dłonie to się przyda. I te pięć lub więcej następujących opisanych wyżej miejsc uzdrawiaj, w każdym miejscu po kilka ( 3 ) minut ...

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widzisz Włodku ,naczytasz się na różnych forach głupot ,i potem myślisz że tak trzeba ha ha ha ,jak czytam takie bzdury ,to aż odbyt mnie boli , jeśli Człowiek ma w sobie Bio-energię Życiową Rei Ki / Miłości /Boską ,to sama obecność wystarczy by uzdrawiać ludzi .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 godzin temu, Mistyk napisał:

Widzisz Włodku ,naczytasz się na różnych forach głupot ,i potem myślisz że tak trzeba ha ha ha ,jak czytam takie bzdury ,to aż odbyt mnie boli , jeśli Człowiek ma w sobie Bio-energię Życiową Rei Ki / Miłości /Boską ,to sama obecność wystarczy by uzdrawiać ludzi .

Sorki i współczuje Tobie za ten ból ale to nie z mojego powodu. Czy każdy początkujący musi byś alfa i omegą ? Wystarczyło odpisać, że nie koniecznie. A jeżeli uważasz, że wszyscy co piszą to opisują bzdury to sorki, to nie wiedziałem że każde proste pytanie to bzdura.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Włodku ,jesteś mądrym człowiekiem ,nigdy się  nie poddawaj i bądz sobą 

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.