seawitch

Kamienne schody i mdłości.

2 posty w tym temacie

Cześć.

Dwukrotnie już przyśnił mi się sen, w którym podchodzę do talerza na którym jest mięso. Zawsze obok znajduje się mój narzeczony i zachęca do jedzenia. Ja zaczynam jeść lapczywie (raz był to kurczak, raz baranina), po czym przypomina mi się, że od lat nie jadam mięsa. Czuje w tym momencie nagle obrzydzenie i mdłości. Uciekam do łazienki i próbuje wymiotować mięsem. Mdłości się nasilają. Zaczynam wymiotować.

Drugi sen, który miałam dzisiejszej nocy, dotyczy wspinaczki. Mianowicie podczas podróży trafiam na dziwną jaskinię. Przypomina chyba róg albo trabkę, bo w środku jest cala pusta. Ma jedynie kamienne, naturalne schody w górę i w dół, oddzielone drewnianą barierą. U góry jest punkt widokowy na piękną okolicę, wiem to. Ale gdy już docieram na górę, obraz wydaje mi się jakby zamglony, nie jest tym, czego oczekuje. Denerwuje się, bo nie mogę zrobić ładnego zdjęcia. Nie patrzę więcej i nie próbuje nic więcej zobaczyć. Schodzę w dół drugimi schodami w tej jaskini. Po zejściu uświadamiam sobie, że nawet nie patrzyłam, tylko chciałam zrobić zdjęcie. Nie przyjrzałam się dłużej. 

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie czuję się jakimś specjalistą od snów, ale tego typu własne sny potrafię przynajmniej mniejwięcej dobrze rozszyfrować. Wg mnie są to sny ilustracyjne, obrazujące pewne twoje schowane w podświadomości problemy/zmartwienia/niepewności/lęki schowane pod symbolami.

Może najpierw sen ze schodami: jaskinia: wg mnie oznacza to, że bardzo chcesz znaleźć wyjście z jakiejś sytuacji. Rozmiar i zawartość,kształt jaskini i fakt, że schody są naturalne i wiesz co jest do góry (i że jest to coś pozytywnego) mogą oznaczać że pewien problem, który zakopałaś w podświadomości lub cię przytłacza,  jest łatwy do rozwiązania. Jednocześnie to rozwiązanie ci się nie podoba lub nie widzisz w tej drodze jasnego i prostego rozwiązania, co obrazuje zamglenie tego widoku i że idziesz jednak w dół drugimi schodami. Góra i dół generalnie symbolizują przyszłość i przeszłość, barierka między tymi schodami wg mnie oznacza że musisz zdecydować się na jedno lub drugie, fakt że zdałaś sobie sprawę że powinnaś przypatrzeć się lepiej temu widokowi wg mnie symbolizuje że zdajesz sobie sprawę, że droga w dół mimo iż jest łatwiejsza/bezpieczniejsza/pewniejsza, to musisz iść do góry. Fakt, że  zdajesz sobie sprawę, że powinnaś się przyjrzeć temu widokowi zamiast robić mu zdjęcie może być nawoływaniem podświadomości, abyś się nie zniechęcała, tylko ze spokojem i z uwagą przyjrzała temu co jest za mgłą. Dodatkowo fakt, że zeszłaś tymi schodami w dół, może być dodatkowym nawoływaniem, by zawrócić.

Co do pierwszego snu: to nie powinno dla ciebie być trudne do zrozumienia, musisz ustalić czy twój narzeczony w twoim śnie "jest sobą", czy może coś  konkretnego symbolizuje (z czym ci się kojarzy? Jaki to ma związek z faktem zachęcania do jedzenia?), wymiotowanie najpewniej odnosi się o chęci pozbycia się czegoś ze swojego wnętrza, oczyszczenia się -- tym czymś jest mięso które zjadasz lub jest z tym mocno powiązane. Co może oznaczać mięso, sprawdź w jakimś dobrym senniku, np. senneo, sennik.us, m.sennik (wg mnie te 3 spośród wszystkich w internecie są najlepsze), jeśli żadne z wyjaśnień ci nie pasuje, musisz polegać na swojej intuicji i skojarzeniach. Jeśli zrozumiesz, co symbolizuje to mięso, ustalenie co oznacza podchodzenie do talerza i że narzeczony zachęca cię do jedzenia nie będzie żadnym problemem.

Mam nadzieję, że pomogłem :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.