Pamson

Stolik wróżbiarski mojej Babci

3 posty w tym temacie

Hej wszystkim...

Został mi po mojej prababci stolik... Przyjrzałam się mu dziś i zaczęłam się zastanawiać nad jego symboliką, może ktoś chętny pomóc w interpretacji lub ma ktoś ochotę podesłać mi namiary na jakąś dobrą literaturę w tym temacie?

Stolik służył Babci głównie do pracy z wahadłem... więcej nie chcę mówić bo to dosyć osobista rzecz... 

Zdjęć też dużo nie chcę pokazywać. W każdym razie wokół tego heksagramu są trzy takie "kwadratowe oktagramy" są też jakieś słowa w kolejnym kręgu, których nie widać na zdjęciu... Jeżeli ktoś naprawdę wykaże się dobrą wiedzą w zakresie symboliki tego stołu to chętnie pokażę całość

53597359_503549080173478_8274865046819962880_n.jpg

53761003_2178020525624931_3111047758287470592_n.jpg

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej ,heksagram pokazuje pieczęć Salomona ,starożytnego maga ,okultystę i mędrca - dwa splecione ze sobą  trójkąty jeden w górę oznaczający ducha /transcendencję   ,drugi w dół oznaczający materię , takie YANG I IN ,dobro i zło ,czakra serca według terminologii Hinduskiej Jogi . Buddyjska Mandala ,czy nazwij to jak chcesz ,średniowieczni artyści byli kreatywni i twórczy w swych pomysłach 

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja widzę oko proroka i kilka elementów przypomina jakiś skrypt runiczny 

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.