Duch

Energetyka - czwórpodział.

8 postów w tym temacie

W tym krótkim artykule chciałbym napisać o czymś, co ja nazywam czwórpodziałem energii. Stosuję to w swoich systemach prac z energiami, i jest mi bardzo pomocne. Jest to mój "wymysł", a nie żadna powszechna podstawa magiczna, niemniej jednak, chcę się z nią podzielić. Może właśnie komuś w was się to przyda. Tak więc zaczynamy.

Czwórpodział energetyczny - jak sama nazwa wskazuje jest to podział energii na cztery części, cztery typy różnych energii, o różnych ukierunkowaniach i cechach, wibracjach oraz "przynależnościach". Każda z nich jest czysto duchowa. Jest to dość prosty podział, ale właśnie z niego można wywnioskować wiele ciekawych rzeczy, na przykład to co tworzą wszystkie razem, które energie są wynikiem innych itd. Te ostatnie to są oczywiście dalej pytania jakie można wysunąć na podstawie tego podziału.

Nie ma wg mnie konkretniejszego użytku praktycznego, w sensie do czarów go raczej nie użyjemy, powinien on nieść raczej wiedzę i podawać nam wnioski, które powinniśmy na jego podstawie wyciągać.

Dobrze, jako że już was pomęczyłem wstępnym gadaniem, toteż pewnie zgrzytacie zębami o sufit mówiąc: "skończ fanzolić, przechodź do rzeczy!". Ok, ale jeszcze raz podkreślam, to jest mój wymysł, może być dla was prawdziwy lub nie, przynajmniej w moich systemach jest.

Ten podział jest bardzo prosty:

- Energie pochodzące ze "światła" i z "mroku", czy też jak kto woli, energie prawej i lewej reki, lub dobra i zła.

- Energie tworzące lub niszczące, inaczej - życie i śmierć.

Skąd taki podział? Dlaczego to? Co je łączy a co różni? Po co to? Może frytki do tego?

Na te pytania odpowiem poniżej opisując cały podział, a jeszcze za niedługo dodam rysunek który to jakoś zobrazuje.

Geneza tego miała miejsce w mojej głowie podczas medytacji kiedy miałem X lat. Podczas tej medytacji właśnie rozważałem nad różnymi rodzajami istot, które spotykałem w astralu, i innych światach/wymiarach (że tak to nazwę). Myślałem nad istotami, którym dopasowałem cztery różne rodzaje energii - energię naturalną, życiodajną, energię śmierci i zniszczenia, energii świetlistej, oraz energii mroku. Założenie było proste: istnienie ogólnego podziału energii w astralu i innych światach, nie tylko na dobrą i złą. Pytanie jakie zadałem było co najmniej dziwne, i myślę że powinienem je wymienić: z czego składa się świat, w naszym rozumieniu? Jednakże na to pytanie, oraz wnioskach jakie wysunąłem odpowiem w osobnym artykule.

Jednym z moich wniosków było to że świat składa się z czterech podstawowych, fundamentalnych energii, a co za tym idzie, istot reprezentujących te energie.

Energię życia reprezentują istoty pochodzenia naturalnego, np.: żywiołaki, drzewa, zwierzęta, energię śmierci reprezentują duchy, a także (w mojej wierze) istoty, które podobnie jak żywiołaki, są zrobione z własnej energii, energii śmierci. Energię świetlistą naturalnie reprezentują anioły, a energię mroku naturalnie demony i istoty mroku.

Dlaczego takie?

Bo właśnie ten podział pokazuje nam jacy możemy być, jakie mogą być też dane strony/energie. Światło może tworzyć lub niszczyć, tak samo mrok, życie może być świetliste lub mroczne, tak samo śmierć. Rozumiecie? Bo nie wiem jak to wyjaśnić, ale spróbuję, na przykładzie śmierci:

Zniszczenie może być początkiem lub końcem, może dać nowe życie, albo przynieść ze sobą śmierć. Kiedy na życiodajnej glebie zawita choroba, przyniesie spustoszenie i śmierć tej ziemi, by po jakimś czasie, wyrosło na niej nowe życie. Kiedy wybuchnie wulkan wyrządzi duże szkody otoczeniu, ale na zaschniętej magmie wyrośnie nowe życie, gdyż jest bardzo dobrą glebą, obfitą w składniki mineralne etc. Kiedy ludzie zabijają zwierzęta, robią to by przetrwać, ktoś traci życie, by ktoś inni mógł przeżyć. Zniszczenie może mieć swój świetlisty i mroczny kierunek. Mroczny dlatego że wiele istnień ginie, życie umiera, ale może być także świetlista, bo na miejscu w którym doszło do spustoszenia pojawi się nowe życie. Jak w tym powiedzeniu: "Osoba która odeszła, zrobiła miejsce następnej, która ma przyjść".

Co je łączy a co różni?

Łączy je kilka cech.

Po pierwsze: wszystkie razem tworzą nasz świat, w naszym rozumieniu.

Po drugie: jedno jest wynikiem dwóch, to jedno "decyduje" co chce za sobą nieść, np.: światło może nieść ze sobą zniszczenie lub życie, może być agresywne lub pokojowe.

Po trzecie: zakładając że energia ludzi nie jest pochodzenia żadnej z tych czterech energii, nie wprost, można mniej więcej założyć jakiego typu jest nasza energia: każda z tych "dróg" ma własne wibracje, wysokie lub niskie, można więc założyć ze: istnieje pewien próg w którym wszystkie energie mają jednakowe wibracje, nazwijmy je wibracjami uniwersalnymi niskimi. Właśnie ta energia złożona z najniższych wibracji każdej z kategorii tworzy naszą energię.

Akurat punkt trzeci jest teorią opartą na tymże podziale. Ale przejdźmy do różnicy:

Każda z nich jest indywidualną energią, zupełnie inną od reszty. Ma swoje właściwości, swoje "efekty", których nie mają te inne. Każda z nich jest tylko jednostronnie ukierunkowana, wg dwóch podziałów. Należy to podkreślić, te podziały to nasz podział moralny (światło i mrok) oraz nasz podział kierunkowy działań (zniszczenie i życie), którą inaczej można nazwać energią próżni.

Dobra, artykuł skończony. Oczywiście namieszany, bez ładu i składu i prawdopodobnie z błędami ortograficznymi. Niektórzy z was pewnie to wyśmiali i potraktowali jako bajkę, a niektórzy nad tym zastanowią. Powtarzam, to moje założenie, którego używam w moich systemach pracy z energiami. Teorii nad tym można snuć w nieskończoność. Nie bierzcie tego jako podstawę, tylko jako mój pogląd.

Pozdrawiam.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ładnie mi krótki artykuł :D

a to co piszesz, świetnie obrazuje zasada pięciu przemian:

- DREWNO paląc się tworzy OGIEŃ, po którym zostaje ZIEMIA, z niej paląc się pochodzi METAL, płynny jak WODA, z której wyrasta DREWNO, które paląc się tworzy OGIEŃ. Ten zaś topi metal, który tnie DREWNO, czerpiące siłę z ZIEMI, zanieczyszczając WODĘ, która gasi OGIEŃ

Mozna też inaczej pokazać to co pzredstawiłeś w tym zdaniu:

Światło może tworzyć lub niszczyć, tak samo mrok, życie może być świetliste lub mroczne, tak samo śmierć.

Ja to nazywam zasadą Rzeźbiarza: Rzeźbiarz tworzy rzeźbę, ale jendocześnie niszczy kamień (jego pierwotną postać)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czwrpodzia.jpg

Dostawiam tutaj rysunek. krótki opis:

-Na obrzeżach ta szarość to energia ludzka o, nie najniższych wibracjach, ale generalnie wśród wszystkich nas otaczających jest peryferyjna, dlatego nie sięga tam podziałka wibracyjna.

- 4 ścieżki - śmierć, życie, mrok, światło.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobrze, że przedstawiłeś to w postaci koła, ponieważ wiele osób albo korzysta z różnych energii albo znajduje się w różnych miejscach okręgu. Z punktu "życie" można wyznaczyć faktycznie żywiołaki, samą naturę i przyrodę. Ludzi zaś, z ich działaniami umieściłbym na drodze tego okręgu między życiem a mrokiem i/lub życiem a światłem. W zależności od tego jaką ścieżką idą. Z uwagi na naszą budowę, korzystamy z energii życia tak czy siak, jednak nasza złożoność i możliwości pozwalają nam korzystać również z innych. Na upartego można i z energii śmierci korzystać...

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Greg, ludzi można umieścić, ale nie tutaj zbytnio. Nie ma tam odpowiedniego miejsca, a powinno przebiegać od życia do śmierci, między światłem a mrokiem. To opisałem tak mniej więcej w Pakcie z Bogiem.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak naprawdę wyglądają energie *(psycho-emocjonalne ) według mojego doświadczenia ,i odczytów z kroniki akashy  ,bo geniusz proszę państwa zawiera się w prostocie ,

Energie Emocjonalne i Psychiczne - negatywne /mroku /cienia - Energia gniewu ,złości ,zazdrości ,pychy  ,słabości ,egoizmu ,strachu ,lęku .YIN

Energie Psychiczne i Emocjonalne - pozytywne /światła /jasności - Energia Miłości ,radości ,odwagi ,siły ,mocy zadowolenia - YANG .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.