Duch

Energetyka - energia światła.

5 postów w tym temacie

W tym temacie krótko omówię energię światła, która jest częścią teorii czwórpodziału energetycznego.

Energia światła, energia świetlista, lub jak kto woli - "dobra". Przynależy ona aniołom i innym świetlistym bytom. Ma bardzo subtelną i delikatną budowę. Mimo swojej delikatności, jest o niebo mocniejsza i silniejsza niż nasza zwykła ludzka energia. Krótki opis:

Rodzaj energii: energia oparta na idealnej miłości.

Gęstość/wibracje: wibracje różne, gęstość niewielka, bardzo delikatna, subtelna, można by rzec, delikatna jak zefirek.

Przynależność: istoty światła np.: anioły, ogniki itd.

Własności: daje nadzieję, podnosi na duchu, leczy duszę. Uspokaja, ale nie harmonizuje (nie do końca).

Spotykana: w miejscach "świętych", gdzie panuje głęboka i prawdziwa, szczera wiara, np.: kościoły, świątynie, specyficzne miejsca.

Bardzo dużo ludzi preferuje ten rodzaj energii. Reikowcy, duchowni, wierzący, to wszystko to samo. Tą energią najczęściej się pomaga, leczy innych. Jest o tyle skuteczna, że w większości przypadków (bo niestety nie zawsze) pochodzi ona od aniołów lub samego... hmm... użyjmy określenia: Boga. Dlaczego się zastanowiłem? po to aby wszyscy zrozumieli jednakowo mniej więcej o kogo chodzi. Powracając do tematu. W gruncie rzeczy tą energia nie mogą się posługiwać wszyscy. Ta energia pomaga, a aby pomagać potrzeba nam nie tylko dużej dawki altruizmu i zapału, ale równowagi między egoizmem a altruizmem. Tą energie najlepiej użytkują Ci co są w stanie pomóc sobie i innym, a nie popadać w skrajności - "pomóż sobie by pomóc innym". Tutaj potrzebna jest równowaga, panowanie nad sobą, a nie nad wszystkim co do o koła. Dlaczego napisałem o tej energii w odniesieniu do nas, jeżeli nie jest ona nasza? Dlatego że dużo osób z niej korzysta. Ale koniec pierdół, podsumowanie:

mimo że ta energia jest powszechna, nie zawsze okazuje się być prawdziwego pochodzenia. Nie jest ona dla tych co nie panują nad sobą. Potrafi leczyć, pomóc, ale trzeba być hmm... jakby to nazwać... czystym? Po prostu trzeba mieć czyste intencje by działała jak najlepiej.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Piękna, najwięcej dająca człowiekowi w poznaniu samego siebie, w kontaktach z drugim człowiekiem i dla swojego osobistego rozwoju.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W moim odczuciu jest słodka :) i kontakt z nią powoduje wybuchy śmiechu, gęba się człowiekowi śmieje,a w oczach widać światło i siłę życia :) Widzisz ludzką duszę.

Jest pięknie :mrgreen: i kocha się każdego człowieka :) a świat jest piękny.

Pamiętam jak do autobusu raz wsiadł kloszard, taki był zapach :? że ludzie się przesiadali, siedziałam i czułam tylko zapach róż, patrzyłam na tego człowieka i widziałam piękną duszę, która w tym wcieleniu chciała widocznie doświadczyć takiej biedy i upodlenia. Ta dusza była piękna i choć zamknięta w brudnym i schorowanym "opakowaniu" to świeciła /dla mnie duszę mają blask :) /

Energia światła uczy nas kochać swoją duszę, szanować siebie, szanować innych ludzi, być tolerancyjnym i wybaczającym, to chwilowy pobyt w niebie 8-)

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 27.08.2010 o 02:27, mariko napisał:

Piękna, najwięcej dająca człowiekowi w poznaniu samego siebie, w kontaktach z drugim człowiekiem i dla swojego osobistego rozwoju.

Otóż to ,piękna ,a życie i poznanie siebie to -światło i mrok ,dobro i zło ,piękno i brzydota , radość i smutek ,miłość i nienawiść ,niebo i piekło ,itp .takie dwie przeciwstawne siły ,ale które muszą być poznane i zintegrowane /połączone ,aby być napewno ,świadomą siebie , dojrzałą i pełną istotą ludzką :yinyang:

Poznanie tylko jednej trony ,tej piękniejszej , jaśniejszej ,bez poznania swej ciemnej natury ,podświadomej ,egoistycznej ,spowoduje że zatrzymamy się w swoim rozwoju duchowym /wewnętrznym ,i biorąc  iluzje swojego umysłu ,będziemy się samooszukiwać ,jakobyśmy poznali siebie .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.