Piotrekx

Tajemniczy symbol

2 posty w tym temacie

16 godzin temu, Piotrekx napisał:

Hej czy wiecie może co to za symbol albo co oznacza?

received_649950352119690.jpeg

Umieściłeś dwa razy to samo w różnych miejscach -tu pokazany jest pająk wspinający się pod górę 

Jak to jest z tymi pająkami?

Co oznacza ich duchowe symboliczne znaczenie?

Jedni szanują pająki, nie zabijają ich kiedy pojawiają się w naszym środowisku, inni niszczą je jako tych złych, które pewnikiem takie są, ponieważ zastawiają na swoją "zwierzynę" sieci.

Pająk znany od starożytności był symbolem tajemnicy, siły i wzrostu. Kiedy w naszym materialnym życiu pojawia się pająk, to jest znak, że musimy pamiętać o naszych życiowych wyborach, które podejmujemy każdego dnia. Nasze życie to też takie codzienne tkanie naszej własnej sieci... i wykonujemy wiele splotów życiowych i też manipulujemy swoją "pajęczyną", aby stworzyć nasze życie jakim chcemy żyć. My ludzie czynimy to za pomocą innych sieci - naszego myślenia, powołujemy naszą świadomość w pomysłowym projektowaniu własnego życia, aby to było bardziej efektywne. I nasze sploty myślowe, nasze wybory, decyzje to taka sieć, która może służyć nam i innym... albo ich zniewolić.

Sieć pająka podobnie jak nasze myśli mogą być tkane w nieskończoność, która jest objęta innym symbolem - ósemką obejmującą cykle, upływy czasu i ewolucję.

Pająk ma wiele symbolicznych znaczeń: los, cykl, śmierć, odrodzenie, kreację, ochronę, pomysłowość, płeć żeńską (znana jest symbolika kobiety pająka, matki tkającej cały Wszechświat). Symboliczne znaczenie pająka ma wiele swoich mitów, które są kluczem do mistycznej wiedzy. Zarówno pająk jak i jego sieć symbolizują losy, przeznaczenie i szalone drogi, przez które przychodzi nam przejść.

Aby dobrze zrozumieć tą część symbolu pająka proponuję zapoznać się z grecką legendą o Arachnie - najlepszej tkaczce, która miotana intensywnym poczuciem winy i smutku sama się zabiła... lecz bogini Atena postanowiła wskrzesić Arachnę w postaci pająka i uczyniła z niej i z jej potomstwa najlepszych tkaczy Wszechświata.

W Egipcie Neith była najlepszym tkaczem, a jej działalność ma związek z pająkiem, jako nieustannym tworzeniem od świtu do nocy każdego dnia.

W symbolice amerykańskich Indian pająk jest symbolem ochrony przed wiecznymi burzami, również jest utożsamiany z nauczycielami i obrońcami ezoterycznej mądrości. Umieścili symbol pająka w swoich totemach na znak jego mistycznej siły.

W Indiach pająk jest związany z mają. Korzeń "ma" oznacza, że nie ma tu formy ani linii. Pająk w połączeniu z mają mówi nam, że nie wszystkie rzeczy są takie jakie nam się wydają.

W tym momencie rozważmy swoją przyszłość, którą my sami tkamy.

Czy obejmuje ona nasze marzenia, czy zatraciliśmy się w marzeniach innych osób? Jednym słowem zgubiliśmy własne cele życiowe i powielamy drogi innych a często nawet ich błędy.

Czy ignorujesz to co mówi do ciebie twoja intuicja? Czy poświęcasz trochę czasu na swoje marzenia, pomysły, tkasz swoją własną sieć, aby znaleźć równowagę między przeszłością i przyszłością?

Czy jesteś w ciągłej gonitwie za cudzymi pomysłami… nie dając sobie szansy na swoje własne?

Każdego dnia musimy maszerować naprzód i pamiętać, że przyszłość zawsze jest związana z przeszłością... i to my jesteśmy jej twórcami… i mamy do wyboru multum możliwości tworzenia, tak jak pająk, który jest symbolem nieskończonych możliwości tworzenia.

Ósemka - symbol nieskończoności... zwróćcie uwagę, że ciało pająka też ma kształt ósemki... pająk posiada 8 nóg, które są podzielone na pół po obu stronach jego ciała, co amerykańscy Indianie wyraźnie zaznaczyli w swoich totemach... ma to oznaczać równowagę między fizycznym i duchowym światem, mężczyzną i kobietą, połączenie ze sobą mocy i łagodności, przeplatana przeszłość z przyszłością. Kiedy pająki przędące sieć pojawiają się we śnie czeka nas nagroda za ciężką pracę.

Kiedy pająk wspina się do góry oznacza, że twoje pragnienia będą zrealizowane. Kiedy w dół, są sygnałem ostrzegawczym (podobnie jak ugryzienie przez pająka). W chwili ostrzeżenia zwróć uwagę na swoje myśli i uczucia, ponieważ musisz zmienić myślenie... często dominuje w nich złość i nienawiść, a te uczucia sabotują tylko ciebie i twoją przyszłość.

Atak i ukąszenie pająka to również przyciąganie do siebie szkodliwych dla nas osób, które uwikłują nas w trudne sytuacje. W tym przypadku pająk ukazuje nam podstęp, przebiegłość, manipulację... a nawet śmierć.

Pająk jako największy tkacz Wszechświata jest strażnikiem języków i alfabetów, toteż uważany jest za nauczyciela języków i sztuki pisania. Ci, którzy odkrywają nowe pismo, czy rozwikłują tajemnicę starych alfabetów na pewno mają za swoich przewodników duchowych pająków. Główną lekcją jaką nas w tym temacie uczą (językoznawstwo) jest wytrwałość, która w końcu doprowadza do sukcesu. Nauka nowego języka to też nasza wytrwałość.

fdgfdgdgfhgfh.png

Jeśli możesz przyjrzyj się pająkowi jak ten tka swoją sieć... wprzódy blokuję drogę wyjścia (ucieczki)... i tu głębsza refleksja dla nas wszystkich... w naszym umyśle często widzimy w trudnych sytuacjach tylko jedne wyjściowe drzwi, co często blokuje nasze ruchy... a kiedy te drzwi zatrzaskują się paraliżuje nas strach. Ale pająk właśnie blokuje te drzwi i siedzi sobie w bezruchu na swojej zamkniętej sieci... dla człowieka taki bezruch to medytacja. To w czasie medytacji przychodzą ci do głowy fantastyczne rozwiązania problemów bez wyjścia.

Pająk uczy nas, aby nie tracić wiary i nadziei, nie załamywać się... dziś jeszcze nie możesz wykonać pewnych ruchów, ale już jutro twój los obraca się i zauważasz nową furtkę, o której jeszcze wczoraj nie miałeś pojęcia. Co jednego dnia kojarzyło nam się z końcem, ze śmiercią... drugiego dnia jest naszą wielką szansą, naszym odrodzeniem... toteż zanim w chwili desperacji popełnisz niewłaściwe kroki lepiej usiądź i daj sobie czas, niech karuzela twojego losu otworzy ci nowe drzwi... i bądź wytrwały kiedy ruletka twojego losu ciągle się kręci i nie widzisz tych drzwi… tutaj widzimy jak zostaje wynagrodzona nasza cierpliwość i spokój.

To tak w wielkim skrócie na temat symboliki pająka, tego wielkiego mistrza tkacza, który tka i łączy oddzielone nici w doskonały wzór, jest to wielka geometria tworzenia, wprzódy tworzy delikatne ramy, później je wzmacnia i zabezpiecza, przeprowadza mosty, które mu służą jako ogniwa łączące wszystko ze sobą.

Praca pająka przypomina nam ludziom nasze wzajemne powiązania z całym życiem. Pająk uczy nas jak świadomie podróżować poprzez własne kreacje, o których często nie mamy jeszcze świadomości... i jak często gubimy się w życiu, kiedy spotykamy na swojej drodze konflikt... i jak często nie radzimy sobie w takich sytuacjach.

Od teraz, mając już tą wiedzę, jeśli pająk wejdzie w twoje życie popatrz na niego inaczej... nie usuwaj go szybko ze swojego środowiska, nie niszcz jego pajęczyny tylko poobserwuj co chce ci przekazać i dostosuj się do jego informacji. Zobacz jak powiązane są jego nitki pajęczyny... czy nie ma w nich totalnego splątania... może pająk pokazuje ci jak wygląda twoja uniwersalna tkanina, rozbudź swoje intuicyjne zmysły. Nie bój się, pająk nie ugryzie, jeśli go nie zaatakujesz, zrobi to tylko w swojej obronie. I patrząc na pająka pomyśl o tkaniu własnego losu. Patrząc na nici sieci pomyśl o swoich życiowych drogach, ścieżkach, o całej swojej ziemskiej podróży... i naszej nieskończoności i powiązaniu z uniwersalną spiralą. I postępuj naprzód niezależnie od sytuacji, ale z delikatną siłą...

... i pamiętaj, jesteś nieskończoną istotą, która będzie nadal tworzyła, mimo swojego przemijania, nowe wzory życia i będzie żyć przez cały czas...

... nie zapominaj o wiecznym planie stworzenia.

https://www.vismaya-maitreya.pl/zakryte_zagadki_symboliczne_znaczenie_pajaka_cz1.html

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.