Duch

Energetyka - energia mroku.

45 postów w tym temacie

W tym temacie krótko omówię energię mroku, która jest częścią teorii czwórpodziału energetycznego.

Energia mroku, to energia bardzo negatywna, bardzo masywna, można by rzec "brudna". Wg mnie to najpaskudniejszy typ energii. Krótki opis:

Rodzaj energii: energia strachu.

Gęstość/wibracje: wibracje różne, gęstość bardzo duża; z reguły to bardzo zbite, gęste energie.

Przynależność: istoty mroku

Własności: energia niosąca krzywdę, smutek, złość i gniew, zaspokajająca puste egoistyczne pragnienia. Budzi to co w nas negatywne. Ta energia prędzej czy później zniszczy tych, którzy z niej korzystają. A właściwie nie zniszczy, a pochłonie, i ten ktoś się zatraci.

Spotykana: miejsca które przesiąknęły negatywnymi emocjami, bólem, strachem, gniewem, np.: obozy koncentracyjne.

Z takimi energiami najczęściej pracują zwolennicy ścieżki lewej ręki, albo Ci którzy się właśnie boją. Niesie ona nieszczęścia, jej domeną jest cień, szczególnie ten w ludzkim umyśle i sercu oraz duszy. W świecie tej energii to negatywne emocje są królem, a właściwie nawet nie tylko negatywne emocje, a także skrajności. Bo nawet pozytywne emocje mogą stać się negatywne, kiedy nie będą zrównoważone, np.: nadmierny altruizm zaszkodzi nam, nadmierna chęć pomocy będzie traktowana jako wkładanie łap w nie swoje sprawy. W sumie to można też nazwać negatywną emocją... a nie skrajnością, nazywałaby się wtedy nie skrajnością a upierdliwością. To już zostawię wam do rozmyślań.

Podsumowując: energia ta to prymitywy, strachy i cienie, żerujące głównie na nas. Ten cień jest tak silny jak tylko my mu na to pozwolimy by był.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Van wybacz nie zgodzę się z Twoją definicją do końca. Jest ona dość stronniczo napisana. Na pewno można pozyskiwać tę energię z negatywnych wydarzeń, jednak można ją kształtować. Ta energia może być prymitywna, lecz także subtelna. Silnej tej energii nie znajdziesz tam gdzie zginęło wielu ludzi, prędzej tam gdzie wielu ludzi o tak zwanych "złych" planach się spotykało i ustalało plan. Mimo tego ludzie którzy nauczą sie z niej korzystać czeka potęga. Dodatkowo nie zgodzę się by ta energia pochłaniała wszystkich. Trzeba być ostrożnym, jednak ogień może i ogrzewać jak i spalać. Fakt że tutaj jest o wiele trudniej i łatwiej o potknięcie. Jednak jeśli się ją opanuje [ jak każdą ] to procentuje.

Z tym że jest najniebezpieczniejszą i najtrudniejszą do opanowania w 100% się zgadzam!

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak przeczytałam ten post to pomyślałam też że Polska jest prawie cała przesiąknięta takim rodzajem energii, żal, pretensje, poczucie krzywdy to najczęściej towarzyszy polakowi i jeszcze jest podsycane :( Właściwie to żyjemy przeszłością i stale jest nam przypominane jakim jesteśmy skrzywdzonym narodem a to powoduje w ludziach marazm i niechęć do wszelkiego działania. I koło się kręci :(

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To są emocje wspólne całym narodom mariko, to, że piszesz o Polsce wynika z tego, że żyjesz tu i naturalną koleją rzeczy odbierasz najbardziej nasze sprawy.

Zgodzę się, że jest to energia, którą można kontrolować, jednak uważam, że jest zbyt niebezpieczna dla nas. Przy czym muszę dodać, że nie każda istota z Dołu emanuje omawianą energią.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie nie istnieje dół czy góra. Istnieje potęga, wiedza i doświadczenie. Zgodzę się ze dla ogółu ta energia jest zbyt niebezpieczna.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pewien paradoks, trucizna z której wszyscy nałogowo korzystają, jest niebezpieczna ;]

niebezpieczne, to jest nierozpoznanie czym jest ta energia, i co się z nią robi ;]

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

verso: potęga jest względna, to co dla Ciebie jest potęgą, dla innych może być brutalną przemocą, albo niczym. Należy być ostrożnym, też, ale to "potknięcie" może się zdarzyć nawet wtedy, kiedy dla nas nie wydawało się to nim.

"Truciznę od lekarstwa różni tylko dawka." - to zjedz muchomora :lol: tu akurat uchylam się ku sosnowiczaninowi, że przed używaniem lepiej zapoznać się co to jest. i do czego służy.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Potęga jest jedna. Oznacza ilość możliwości do wyboru. Im więcej ich masz, tym bardziej potężny jesteś. To czy się korzysta z potęgi to inna sprawa.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Przy czym muszę dodać, że nie każda istota z Dołu emanuje omawianą energią.

Ktoś niedawno powiedział mi ciekawą rzecz

Lecząc swojego pacjenta wykrył u niego demona :>

czyli pierwsze skojarzenie że ZUO i diobły tak? i dobrze :D

Ponieważ ten demon wcale nie robił krzywdy pacjentowi:>

Ciekawe nieprawdaż'cie?Zapewniał mu ochronę.

I co teraz?ZUO?Nie bardzo,wpływ był korzystny,opiekuńczy demon wręcz.

Taka ciekawostka odnośnie istot dołu i negatywnych energii.

Co sądzicie o takim zjawisku?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A skad wiadomo, ze to demon był?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Za mało napisałeś. Jaką korzyść mu dawał? Jaką opłatę pobierał? Dlaczego mógł to robić? Co mogłoby sprawić, że by odszedł, lub zmienił kierunek działania.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Te wszystkie pytania niestety nie do mnie,ja nie dopytałem i teraz nie wiem co i jak :)

Wiem tylko że ochrona polegała na zapewnieniu bezpieczeństwa,ogólnie.

Nawet podczas leczenia podopiecznego demona,"lekarz" miał problem bo demon latał w koło

i sprawdzał co się dzieje :D tak jakby chciał mieć pewność że lekarz

nie chce zaszkodzić pacjentowi.

Niestety został usunięty,demon ;),za bardzo rozpraszał :D

następnie sprowadzono go ponownie gdyż...jego wpływ był ewidentnie korzystny

tak korzystny że pozbycie się go było zbyt dużą stratą.

Tyle wiem,ale postaram się dopytać i dowiedzieć więcej :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem czy przywołano w sensie jakiś rytuał czy coś

Został..."chwycony" w trakcie oddalania się

i umieszczony na swoim miejscu czyli tam gdzie robił dobrze :D

swojemu podopiecznemu.Tyle wiem :)

Zaraz postaram się wyciągnąć więcej informacji.

fragment rozmowy :)

ok to tak

kolo mi zostawił info na gg które wysępił gdzieś w sieci od ludzi

że bardzo prosi o skan stanu zdrowia

po przeskanowaniu go po dacie(podał tylko takie dane o sobie,datę urodzenia)

wydawało mi się że coś mi 3 oko figle płata

bo nie widziałam/em (celowe ukrywanie płci :D ) jeszcze kogoś takiego O_O

cały był jakby w czarnej zbroi

taki jak z onyksu

ale hmm tak jakby jego aura pochłaniała coś z zewnątrz

ciężko mi to wytłumaczyć

w koło niego latał sobie hmmm jakiś byt

coś co w nim było i coś z zewnątrz

jakieś emocje

można było wyczuć zapach krwi- bardzo silny

(jestem jasnosmrodowidzem;> )

typowe wibracje śmierci

(aaa widzisz ta wibracja śmierci- tam była koło kolesia ta zmarła osoba

hmmm czułem/am jej rozpacz że musi odejść)

wydawało mi się że koło tego kolesia jest ktoś kto umarł i chce coś przekazać

jemu umarł ktoś bardzo bliski i tak cierpiał że zajął się jakimiś hmmm

sprawami z pogranicza cienia żeby już nie czuć tego bólu

poprosił kogoś kto od dawna zajmuje się czymś co jest zwane czasem "czarną magią"

żeby mu pomógł

i ten mag właśnie przywołał mu demona którego zadaniem było utrzymanie bezpieczeństwa

podopiecznego oraz pochłanianie bólu

jaka była zapłata nie wiem

czarna aura była też chyba wynikiem jakiś eeee medytacji

związanych ze stroną lewej ręki czy coś tak <lol>

to nie moja działka więc ciężko było mi się dogadać o co kaman :)

ucieszył się że to o co prosił działa i jeszcze chciał by sprawdzić jego stan zdrowia

ja osobiście w demony nie wierzę

a to latające cóś cholernie mi zawadzało bo nie było widać dokładnie energetyki

więc należało pogonić latacza :)

no i później przyszła do mnie reklamacja za pogonienie tego hmmm demona :D

on się nawet jakoś nazywał zdaje się ale nie mogę znaleźć tej nazwy O_O

no to pomacałam/em w przestrzeni tę nitkę i przyciągnąłem/ęłam tego byta powtórnie do właściciela

ubaw na całego

generalnie to ja jestem bioenergo co nie?

a koleś po tym "demoniku" miał mnie za bógwico :D

Edytowane przez Sok ze skał
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Został..."chwycony" w trakcie oddalania się

i umieszczony na swoim miejscu czyli tam gdzie robił dobrze :D

za chwile napisze że to była jego ex :D pertyza odnośnie roztoczy ;)

Edytowane przez peyotl
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"wiem że to cudacznie zabrzmi ale dlamnie i koleś i demonik/ byt,to istoty boże <lol>

jak by na to nie spojrzeć czują i cierpią"

Mnie to nie dziwi akurat wcale :D nie wiem jak Was.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak Lordzie potwierdzam twoje słowwa,trafnie ująłeś tę Niematerialną,Negatywną Energię Która Zaciemnia Dusze Ludzi Na Ziemi ,jakby Szatan Nakrywał Wszystko Ogonem.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Za dużo Szatana,za dużo...walczmy z Szatanem i nie promujmy jego imienia co?:)

Aryman też fajnie brzmi,no i tak jakby...bliżej nas,naszego kręgu kulturowego :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

E tam... i to i to "monoteistyczne zło". W sumie w tym wypadku prawie jedna załoga.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Heh, śmieszne. Dobro i zło to opinia. Mało mnie to obchodzi. Obchodzi mnie rzeczywistość i jej informacja.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobra,to w takim razie Żmij :> chociaż z tego co o nim wyczytałem

jego ZUO jest względne...tak jak Verso napisał.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok. to jedna z ciekaawszych według mnie osobowości -według Enneagramu

Zajmijmy się " Obserwatorem"- 5 na liście z typów osobowości, i jego tokiem rozumowania oraz portretem psychologicznym :

- Mnie to w sumie nie obchodzi nic,jestem szczęśliwy (Głęeboko Nieświadomy),ja wiem Wszystko (Komplkeks Boga I Wielkie Ego ) ,więc nic nie chcę wiedzieć ,wystarczy to co widzę i słyszę (zaczaję ssię gdzieś gdzie mnie nikt nie widzzi -podsłucham i poglądam to i owo i poprzez plotki i pomówienia które stworzę - spaskudzę komuś opinię ha , ha , ha, hi, hi ,hi.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozbawiłeś mnie, jednak skoro zaczął się offtop, nich będzie. Mam inny typ osobowość wg Enneagramu. Jaki moja sprawa. Ogółem widzę żeś jasnowidz i w ogóle wielki mag skoro wiesz o mnie więcej niż ja sam mogę wiedzieć. Jestem zadowolony z tego, że tak mało wiem. Znaczy mogę wiedzieć więcej. Ciekawe instalacje, ze ktoś jest szczęśliwy bezwarunkowo oznacza nieświadomość. Symulacjami daleko się nie zajdzie. Symulakry dają więcej.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja wrócę do tematu i powiem, ze mroczną energię odbieram jako ciężką. Zgodzę się jednak i z Tomkiem i z Lordem Verso (Verso, że można ją kształtować. Ale chyba nie koniecznie może nam to wyjść na dobre. Choć mogę się mylić. Moze Verso rozwiniesz temat?

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozbawiłeś mnie, jednak skoro zaczął się offtop, nich będzie. Mam inny typ osobowość wg Enneagramu. Jaki moja sprawa. Ogółem widzę żeś jasnowidz i w ogóle wielki mag skoro wiesz o mnie więcej niż ja sam mogę wiedzieć. Jestem zadowolony z tego, że tak mało wiem. Znaczy mogę wiedzieć więcej. Ciekawe instalacje, ze ktoś jest szczęśliwy bezwarunkowo oznacza nieświadomość. Symulacjami daleko się nie zajdzie. Symulakry dają więcej.

Trafiłeś co do moich zdolności ,ale to nie wszystkie .

A Typy Osobowości (Poglądy Na Życie,Uczucia,Myślenie,Światopogląd i Charakter ) ,Zmieniają się w ciągu całego życia ,więc nie zatrzymywał bym się przy jednym typie charakteru.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mistyku proszę nie przeciągac offtopu, bo szkoda zamknąc dobry temat.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.