Szept

Amulety a Talizmany - jak to z nimi jest

1 post w tym temacie

Mówiac o amuletach i talizmanach należałoby przede wszystkim podkreślić czym one w istocie są i jaka jest między nimi różnica. Wiele osób bowiem, stosuje te nazwy zamiennie,a tymczasem różnica jest duża.

Amulet jest bierny, Talizman aktywny. O co chodzi?

Amulet zwykle ma bierną energię, która uaktywnia się tylko w chwili, kiedy amulet ma zadziałać. Talizman zaś ma tę energię aktywna cały czas.

Dla przykładu amulety ochronne przeciwko złym urokom na co dzień są np ładną ozdobą, natomiast jeśli ktoś taki urok czy klątwę na nas skieruje amulet uaktywni się odbijajac od nas te energie. Talizman z kolei tworzy wokół nas tarczę ochronną cały czas, bez względu na to czy ktoś nas atakuje czy nie.

Talizmany i amulety mogą być na wszystko. Tu nie ma podziału, że talizman to na szczęście a amulet na ochroną, choc w praktyce rzeczywiscie najczęściej amulety tworzy się dla ochrony a talizmany na przyniesienie szczęścia, miłości czy czegoś innego.

Talizmany mogą jednak być na ochronę także.

Tak jak miłosny amulet uaktywni się kiedy spotkamy właściwą osobę.

Amulety powinno sporządzać się na odpowiednich podłożach, do tego warto zwrócić uwagę na czas wykonywania przedmiotu. Zwykle umieszcza się na nich stosowne symbole, odprawia rytauł. Przy talizmanach takze, jednak tu w zasadzie każdy pzredmiot moze stać się talizmanem. A jeśli został podarowany w dobrej wierze przez bliską osobę, to działa dość dobrze bez specjalnych rytuałów. Takim talizmanem moze być nawet maskotka czy znany wszystkim słonik.

Co nie znaczy, ze talizmanów nie należy tworzyć w odpowiednich porach dnia lub nocy i na ospowiednich materiałach.

I jeszcze mała uwaga, amulety oraz talizmany powinno sie bardzo starannie dobierać. Nie mówię juz o samodzielnym ich wykonaniu bo nie kazdy sobie z tym radzi. Mimo wszystko jednak nie dawajmy się zwariowac oferowanym pzrez sklepy ezoteryczne amuletom i talizmanom. One działają, co nie znaczy, że dobrze dla nas. Dlatego ja zawsze doradzam by takie rzeczy kupować osobiście a nie przez sklepy internetowe. Amulet (talizman tez) trzeba wziaść do ręki i chwilę z nim poodbcować, poczuć jego energię i nasze z nią wibracje. Nie kazde bowiem symbole dobrze wpływaja na naszą energetykę, czasem ja dosć mozno zakłócają.

Ja np choc pasjonuję sie kulturą starożytnego Egiptu, nie mogę nosić Krzyza Ankh gdyż ten rozstraja mnie energetycznie i zwyczajnie źle się czuję.

Kupując amulet warto też cokolwiek wiedzieć na temat symbolu jaki jest na nim umieszczony, a nie sugerować się informacją, że jest to np amulet na wampiry energetyczne. Nie wszyscy producenci są uczciwi. Spotkałam kilka symboli na amuletach, które albo były umieszczone w negacji, albo należały do symboli związanych z magia mroku czy chaosu, więc nie koniecznie dobrych dla nas.

Spotkałam kiedyś amulet mający przyniesć bogactwo z odwróconą runą fehu, czyli działajacy dokłądnie odwrotnie niż powinien.

Bywają też amulety z symbolami, których nie powinna stosować osoba, nie dostosowana do nich. Tak jest np z symbolami reiki, które bezpiecznie mogą stosować osoby po inicjacji co najmniej 2 stopnia.

Starajmy się, więc ostrożnie i "z głową" dobierać amulety i talizmany. I pamietajmy, że najlepsza ochrona jest czyste serce.

Pozdrawiam serdecznie

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.