Szept

Uroda z ksieżycem w tle

5 postów w tym temacie

Nasz satelita ? Księżyc - ma wpływ na wiele zjawisk zachodzących na naszej Planecie. O jego oddziaływaniu na ruchy wód oceanicznych, przypływy i odpływy wie chyba każdy. Ale Księżyc oddziałuje nie tylko na wielkie zbiorniki wodne. Podobnie działa na mniejsze zbiorniki takie jak jeziora, rzeki, stawy oraz na .... rośliny i zwierzęta. A człowiek? W końcu my ludzie też jesteśmy istotami, które w około ? składają się z wody.

A jaki wpływ ma ten Satelita na naszą urodę. Okazuje się, że spory, bowiem zabiegi pielęgnacyjne wykonywane w odpowiedniej fazie Księżyca olśniewają efektem długi czas.

Oto kilka przykładów, co jest dla nas najlepsze gdy Księżyc jest w Pełni (widoczna cała tarcza księżyca), a co kiedy jest w Nowiu (Księżyc jest zupełnie niewidoczny).

blue_moon.jpg

PRZYBYWAJĄCY KSIĘŻYC I PEŁNIA: dni przed pełnią i sama pełnia są idealnym czasem na wszelkie zabiegi kosmetyczne związane z odżywianiem, wzmacnianiem i szybkim odrastaniem. Teraz jest więc odpowiednia pora na wizytę u fryzjera. Podcięte w tym czasie włosy szybciej odrosną i będą mocniejsze. Trwała ondulacja dłużej się będzie trzymała, podobnie jak farby i szampony koloryzujące, które dodatkowo będą intensywniejsze. W tych dniach lepiej się wchłaniają wszelkie maseczki odżywcze, witaminowe ?zastrzyki? dla skóry i włosów. Kojące okłady na oczy też najlepsze efekty przynoszą w tych dniach. Dodatkowo przed pełnią (najlepiej od nowiu do pełni, kiedy Księżyca przybywa) możemy zastosować dietę wzmacniającą organizm. Teraz lepiej będą przyjmowane wszystkie witaminy i składniki mineralne. Ale uwaga: teraz łatwiej tyjemy. Pełnia natomiast jest dobrym dniem na przeprowadzenie leczniczej głodówki.

UBYWAJĄCY KSIĘŻYC I NÓW: to najlepsza pora na pozbywanie się defektów urody. Od Pełni do Nowiu możemy z dużym powodzeniem pozbywać się trądziku, wszelkich wyprysków i przebarwień skóry, łatwiejsza też będzie walka z celulitem. W tych dniach możesz bezpiecznie poddać się operacji chirurgicznej (rany szybko się goją i szybciej można zatamować krwotoki) czy kosmetycznej, gdzie konieczna jest interwencja skalpela (np. usunięcie brodawek).

Od Pełni do Nowiu możemy też z powodzeniem wykonywać zabiegi depilacyjne. Usunięte w tym czasie włosy nie odrastają tak szybko, są słabsze. Zabiegi nie są też bardzo bolesne.

Ubywający Księżyc jest sprzymierzeńcem w walce z nałogami, teraz będzie nam znacznie łatwiej zerwać np. z paleniem. Wszelkie diety cud stosowane w tym czasie naprawdę czynią cuda i łatwiej ubywa nam zbędnych kilogramów. To także dobry okres do pozbycia się z włosów łupieżu.

O wpływie Księżyca na nasze zdrowie i urodę wiedzieli już starożytni mędrcy, wiedziały to nasze babcie, wiedzą to zwierzęta. Upiększające kuracje w blasku Srebrnego Globu zalecały Czarownice, teraz zalecają je kosmetyczki i fryzjerzy. Może więc warto spróbować?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Może więc warto spróbować?

Pewno ,że warto :):) zwłaszcza ,że tylko tyle można dla siebie zrobić i dodatkowo nic nie kosztuje.

Dziękuje za fajne nowości, takie kobiece, które warto wiedzieć. Na astrologii słabo się znam, tyle o ile, ale jak podane tak na tacy, to warto skorzystać i zweryfikować. ;) Coś w tym jednak jest, bo doniesienia z tej dziedziny mówią przynajmniej w dziale medycznym ,że te fazy maja nieraz wpływ nie tylko na samopoczucie ale nawet na ilość i jakość udanych operacji. Z tym ,znając to pobieżnie nigdy nie wiem jak to wygląda technicznie z tym księżycem, kiedy go ubywa a kiedy przybywa ? Znaczy się wizualnie i graficznie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja wlasnie zaczelam odchudzanie wg diety ksiezycowej :*

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem jak to jest u was Drogie Panie, ale ja zawsze wraz z ostatnia kwadra (kiedy ksiezyca ubywa) miesiączkuję. Tak wiec pare dni po pełni moja cera zaczyna się przetłuszczać szybciej, a apetyt rośnie..

Vivien ciekawa ta dieta?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dieta polega na tym ze mniej sie po prostu je i ubywa kilogramow z ubywajacym ksiezycem.

Z ta miesiczka tez prawda, zreszta nazwa od ksiezyca sie wziela. Ja mam to co ty ale przy pelni :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.