Laguz Gathanar

Voodoo i miłość

2 posty w tym temacie

Miłość i voodoo

Zapewne bardzo wielu ludzi marzy o gorącej miłości, kochającym partnerze, dzieciach i związku do grobowej deski. Dotyczy to zwłaszcza kobiet i głównie z nimi spotykam się w mojej pracy jako kapłana voodoo.

W voodoo wyróżniamy dwa rodzaje praktykujących, praktykujących, których spotyka się najczęściej. Pierwszym z nich jest najwyższy kapłan zwany Hounganem a drugim, najwyższa kapłanka zwana Mambo. W jednym i drugim przypadku na stopień zasługuje się poprzez szereg lat praktyki i wielka sławę, na którą składa się między innymi skuteczność wykonywanych rytuałów oraz stopień współpracy z bogami lub duchami zwanymi Loa.

Wyróżniamy dwie grupy Loa. Jedną z nich stanowią pozytywne Loa zwane Genuine, a drugą są to tzw. Macaya Loa - duchy bardzo agresywne i niebezpieczne, najczęściej powiązane z krwią i pragnące krwi. Praktykowanie Voodoo Macaya jest zawsze niebezpieczne, choć może wydawać się bardzo skuteczne i pasjonujące. Nienasycony apetyt duchów Macaya grozi jednak tym, że praktykujący może zostać opętany i sam siebie złożyć w ofierze.

Przejdźmy jednak do przyjemniejszego rodzaju magii. Loa Genuine można podzielić na dwie grupy. Starsze z nich i potężniejsze to Rada Loa, niższe duchy to Petro i to właśnie te niższe loa najczęściej przebywają bardzo blisko człowieka, bardzo często są to dawni kapłani voodoo. Dlatego Voodoo istnieje pogląd, że loa są jak ludzie i z tego powodu mogą lubić lub nie różne rzeczy, zapachy a nawet kolory.

Dlatego ołtarz voodoo przestrojony jest w różne kolory, w zależności od tego, jakie loa akurat ceremonie się wykonuje. Oprócz tego na ołtarzu często pojawiają się napoje ( najczęściej alkohole) oraz jedzenie.

Jednym z najczęstszych rytuałów voodoo jakie są wykonywane na całym świecie, są rytuały miłosne. Ten rodzaj voodoo związany jest z duchami miłości zwanymi Erzulie. Erzuli jest to termin, który oznacza po prostu piękną kobietę, dlatego niedoświadczony i nie dokształcony praktykant może sprowadzić rytuał na złe tory.

Szczególnego niebezpieczeństwa tutaj nie ma. Całość tkwi w szczegółach legendach. legendach wierzeniach voodoo istniej e opowieść o dwóch pięknych kobietach Freda i Dantor. Obydwie były kiedyś wielkimi Mambo, a ich rytuały przeszły do legendy. Były wielkimi przyjaciółkami, do momentu, kiedy zazdrość Dantor związana z mężczyznami doprowadziła do poróżnienia.

Podczas kiedy Freda pomagała ludziom swoimi rytuałami, Dantor ? zaczęła prowadzić hulaszcze życie, bardzo szybko stało się to powodem tego, że dołączyła do grupy Ghede związanej z kultem Barona Samedii i duchów związanych ze śmiercią. Jej narastająca zazdrość wobec konkurentki pchnęła ja do morderstwa i poróżniła na zawsze.

Po śmierci obu kobiet Freda dołączyła do duchów Petro i jest powiązana ze sferą Wenus uznawana za boginię miłości. Jej kolorem jest różowy, lubi słodycze i słodkie alkohole.

Jednym z zasadniczych czynności poprawnej pracy z Erzulie jest wykonanie odpowiedniego diagramu zwanego Ve-Ve. Jest święty symbol większości duchów. Drugim jest wykorzystanie Legba.

Kim jest Legba? Zgodnie z przekazem Legba jest duchem odpowiedzialnym za pilnowanie wrót do świata duchów. Z tego powodu w każdym rytuale voodoo Legba zajmuje honorowe miejsce i zawsze powinien być czczony pierwszy.

Legba zwany tez Papa Legba lub Edu Lega jest strażnikiem wrót genuine, będących wrotami do świata pozytywnych duchów oraz duchów śmierci zwanych Ghede.

Odpowiednie uczczenie Legba zapewnia pomyślność oraz to, że nasze prośby zawsze trafią do odpowiedniego Loa. Legba jak inne duchy ma swoje przyzwyczajenia; jego kolorem jest czarny, Lega lubi tabakę oraz wódkę. Ale można mu ofiarować także papierosy oraz jedzenie.

W rytuałach miłosnych najczęściej pojawiają się dwa rodzaje Loa. Są to Legba oraz Erzulie, czasami można zwrócić się o wsparcie do swoich przodków lub ducha opiekuńczego. Na ten temat jednak w innym artykule. Aby można było zwrócić się do przodków, konieczna jest inicjacja.

W rytuale można wykorzystać zarówno Erzulie Fredę jak i Danor - ważne jest jednak, aby nie umieszczać ich Ve-Ve obok siebie, ale na przykład na dwóch oddzielnych murach lub posłużyć się dwoma oddzielnymi rytuałami. Jeden niech będzie poświęcony Fredzie, a drugi Dantor. Połączenie tych dwóch duchów w jednym rytuale lub w jednym miejscu na ołtarzu może okazać się dość ryzykowne.

Rytuał można wzmocnić kolorami lub odpowiednimi świecami pomalowanymi w diagramy odpowiednich Loa.

Najlepszym sposobem komunikacji z Loa nie jest recytowanie formułek, ale gnoza, czyli wizualizacja oraz medytacja zamierzonego celu.

Jeśli posiadamy oryginalne nagrania bębnów voodoo, bardzo skuteczny jest taniec w rytm muzyki oraz wzywanie duchów poprzez wykonywanie w tańców ruchów węża.

Można też wziąć w usta trochę alkoholu i dmuchnąć w stronę ołtarza.

Voodoo jest rodzajem szamanizmu, zatem wykorzystanie ziół jest tutaj powszechne. Jednym z moich ulubionych poza tradycyjną białą szałwia jest piołun oraz adjna - są to zioła, które w odpowiednich ilościach wspomagają wejście w trans oraz wypełniają przestrzeń rytualną dymem.

Wykorzystuje się je najczęściej paląc w specjalnie przygotowanej kadzielnicy. W tym celu można wykorzystać szklane naczynie, ważne aby było żaroodporne. Do środka wkładamy rozpalony węgielek i sypiemy na niego zioła.

Każdy dom voodoo ma inny rodzaj rytuałów i w inny sposób pracuje z Loa. Mój jest powiązany z haitańskim przekazem pochodzącym od Houngana dziesiątej generacji zwanego Jean Kent.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby to było realnie takie proste w życiu :rotfl:zdobycie czego się chce ,  za dużo filmów i przeładowana wyobrażnia fantazją , ale jedno jest pewne ,takie magiczne zabiegi ,to niezły sposób podrywu płci przeciwnej  .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.