Szept

O duchach słow kilka.

37 postów w tym temacie

prędzej gg lub pm/pw

...i właśnie po to mamy te PW co by je słać do siebie na wzajem :_slonko:

Czekam.normalnie...ARGH! :chytry: :>

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dwa lata minęły od tego jak przyjęłam stanowisko takie, że dopiero po śmierci się dowiemy jak to jest z duchami i duszami.

Dalej przy tym obstaję.

Duchy obserwuje, obserwowałam i będę obserwować i pracować z nimi dalej. Jednakże, tezy czym jest dusza a duch to hmm to jak zabawa w kotka i w myszkę.

A co jeśli duch i dusza to to samo ?

To tylko słowa a język ludzki jest często zbyt ubogi by oddać sens ze świata niematerialnego.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No nie wiem. Twierdzenie, że dusza, a duch to to samo jest bardzo prawdopodobne, ale nie bez powodu na martwe ciało człowieka mówi się "zwłoki", a na ludzi żyjących- "człowiek".

Przedstawię swój punkt widzenia:

Dusza (z ang. soul)- ciało niematerialne, znajdujące się wewnątrz ciała fiz. wszytkich żywych istot. Zawiera ona wszystkie wspomnienia, zdolności, wiedzę i to ona jest odpowiedzialna za inteligencję. Jest ona niezależna od innych ciał subtelnych, a nawet stoi ponad nimi wszystkimi. To ona po śmierci wędruje "na górę", a pozostałe ciała zostają i gniją na tym świecie, aż do rozpadu.

Duch (z ang. ghost/spirit)- jest to jakakolwiek forma niematerialnej istoty, niekoniecznie inteligentnej i niekoniecznie żyjącej fizycznie kiedykolwiek, gdziekolwiek. Duchy można dzielić na "rangi", te z kolei na typy i podtypy.

1. Duchy wysokie:

a) duchy wyższego świata zamieszkujące go (tu też można zrobić kolejny podział, ale nie wiem o nich zbyt wiele),

b) duchy wyższego świata niezamieszkujące go (jednymi z nich są opiekunowie, którzy przebywają bezpośrednio wśród ludzi).

2. Duchy średnie:

a) duchy istot żyjących, wciąż zawierające duszę, które nie utraciły jeszcze swoich ciał subtelnych i nie mogą przejść dalej:

- duchy, które mają jakieś niedokończone sprawy w świecie fizycznym,

- duchy, które zginęły gwałtowną, lub nagłą śmiercią i są tym wstrząśnięte,

- duchy nieświadome swojej śmierci,

- samobójcy,

- duchy, które z różnych powodów nadszarpnęły limit przebywania w tym świecie.

Znalazłoby się więcej, ale póki co, tylko te mi przychodzą do głowy. Ważne jest to, że duchy istot żywych średniego szczebla nie mogą zostawać długo w naszym świecie, bo mogą się cofnąć w rozwoju i stać się duchami niskimi.

b) duchy istot nieżywych zamieszkujące nasz świat, które niekoniecznie są inteligentne:

- żywiołaki

- duchy przedmiotów nieożywionych

- serwitory

- kopie ludzkie, stworzone przez myśli ludzi (są to myślokształty powstałe w skutek wspominania zmarłych),

- inne twory ludzkiego (i nie tylko) umysłu.

c) duchy istot żywych niezawierające duszy:

- ciała subtelne pozostałe w naszym świecie, które się rozpadają. Mogą wyglądać jak swoi właściciele i zdarza się to dosyć często. Czasem pozostają w nich jakieś wspomnienia oraz uczucia, co prowadzi je do chęci przetrwania. Czasem prowadzi to do częściowej ewolucji, która czyni je nowym podtypem-

- ciała subtelne pozostałe w naszym świecie, nie posiadające duszy, a część wspomnień i uczuć swojego właściciela. Często myślą, że są nim samym i starają się zaczepiać "swoich" bliskich, by uzyskać energię niezbędną do przetrwania. Posiadają coś, co ja nazywam fałszywą duszą. Zaczyna się w nich kształcić intelekt i uczucia. Czasem uczucia tych istot prowadzą je do cofnięcia się w rozwoju. Nieważne jak bardzo wykształci się w nich fałszywa dusza, cofają się one w końcu w rozwoju, bądź bezpowrotnie się rozpadają. Można zaliczyć je również do wampirów.

3. Duchy niskie:

a) duchy istot żywych, posiadających duszę, które cofnęły się w rozwoju poprzez różne czynniki, które zostały już wymienione powyżej. Ten stan duszy jest przejściowy, ale niestety trwa bardzo długo, aż dusza oczyści się ze wszystkiego i może przejść dalej.

b) duchy istot nieżywych posiadające duszę:

- złośliwe duchy (niektóre)

- niektóre demony

- tzw. larwy astralne (nie wiem czym one właściwie są, ale można je nazwać pasożytami)

c) duchy istot żywych, nieposiadające duszy (tej prawdziwej), które cofnęły się w rozwoju. Zwykle stają się różnego rodzaju bestiami, które atakują co się da. Tracą wszelką świadomość i istnieją, jak zaprogramowany na atak robot.

Edytowane przez O&M
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli dobrze rozumiem, to wg Ciebie z duchem i duszą jest jak z "ludzie" i "człowiek". Dusza ("człowiek") jest pojęciem rozpatrywanym jednostkowo, zaś duch ("ludzie") stanowi już pewną zbiorowość

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie, nie o to chodziło. To był tylko taki przykład. Przed chwilą rozwinąłem swój pogląd edytując post.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mówisz i masz ,jestem duchem hindusa ,kto mnie wzywa  :rotfl:,a poważnie duchy ,to spirytualne ,twory energii psychiczno-emocjonalnej =duchowej ludzi  - czyli dusz wcielonych w  ciała  ,a  czym więcej ludzi skupi się /skoncentruje na sprawach złych  ,tym  większe i wyrazistrze projekcje ,odbierze adresat jako złych duchów i demonów  ,a jak ktoś będzie dobrem przepełniony ,i o dobrych rzeczach pomyśli ,to będzie się widzieć projekcje duchów dobrych i aniołów .

 

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.