Gość Vayen

Potęga podświadomości.

51 postów w tym temacie

Człowiek nosi w sobie całą historię ludzkości , wszystkich nas łączy jedno ,niewidzialne ,podświadome połączenie telepatyczne ,gdzie uczucia i myśli przechodzą /teleportują z umysłu do umysłu ludzkiego .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak prawica i lewica ,takie dualistyczne myślenie dobra i zła ,.u mnie jest andrgynia umysłowa ,takie tao w myśli ,słowie i czynie = jednomyślność ,oraz zło i dobro jednocześnie i energie kobiece i męskie jak u artysty kreatywnego ,niestety jest mi bardzo ciężko na duszy ,.żyjąc z wariatami ograniczonymi umysłowo i alkoholikami ,nie mogąc być sobą i robić tego co lubię ,czyli tworzyć ,a jeszcze ta samotnmość .

W dzisiejszych czasach człowiek musi być sam dla siebie badaczem psychoanalitykiem ,naukowcem eksplorującym głębie swojej psychiki - Nieświadomości , Podświadomości ,Przedświadomości ,Nad-świadomości ( Transcendencji / Intuicji ) = Światów / Wymiarów Duchowych /Astralnych .

I dbać o codzienną równowagę Logiczną i Psychiczną , by psychika ( dusza ) nasza nie powędrowała za wysoko w fantastyczne ,bajeczne i magiczne światy wyobrażeń naszych , i aby paranoje nie zdominowały naszej rzeczywistości ,jasności myślenia , i aby paranojnie i schizy nie zawęziły świadomości i nie upośledziły naszej percepcji , ponieważ jak Mitomani -www.psychiatria.pl/porada/czym-jest-mitomania/3692.html

będziemy żyli w fałszywym przekonaniu ,oszukująć przy tym siebie i otoczenie .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

trudno nieraz wyjść poza schematy społeczne ,będąc dojrzałym i samodzielnie myślącym człowiekiem ,bo dojrzałość / dorosłość to wzięcie sprawy w swoje ręce ,bycie kowalem swojego losu i życia swojego stwórcą ,bo dojrzałość to ogromna odpowiedzialność ( wiem po sobie ,że większość osób nie jest wcale chora tylko leniwa ,to po prostu autosugestja - lekomania prowadząca - jak narkomania do hippohondrii - wmówienie sobie podświadome choroby ,

miałem wiele chorób ,mam 47 lat , a czuję się jak 18 latek i jestem zdrowy -umysłowo ,fizycznie ,psychicznie i duchowo oraz seksualnie dzięki naturalnem i codziennym świczeniom ciała i umysłu tzw samodoskonalenie ciała i samodyscyplina duchowa /umysłowa -wewnętrzna , ,bo choroba ,zdrowie ,niebo czy piekło ,itp. to stany umysłu /./psychiki

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niestety wielu jest w dzisiejszych czasach mitomanów chorujących na ostrą psychozę i schozofrenię energetyczno -duchowo - paranoidalną " Kompleks Boga i Manię Wyższości z przerośniętym Ego i wielką pychą " -alkoholików ,fanatyków religijnych , lekomanów , hippohondryków ,leni ociężałych umysłowo i ciemnych debili i idiotów , erotomanów , seksoholików i nimfomanek niedopieszczonych , oraz analfabetów emocjonalnych itp. którym dziecinna wiara w gusła i zabobony ,przysłoniły rozum na prawdę .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Problemem z identyfikają , rozpoznaniem swojego " Ja" jest zrozumienie siebie ze snów ( marzeń sennych ),które przemawiają archetypami ,symbolami ,metaforami , itp .to mowa naszej nieświadomej ,podświadomej części psychiki i nad-świadomej /Transendentnej /Duchowej /Nad-zmysłowej części siebie ,umysłowej .

Dlatego ( według zaleceń psychologów ) , zapisuje się swoje sny ,a sny własne , to znakomity osobisty - psychoterapeuta ,nauczyciel duchowy , czy jak kto woli nazwać, tego wewnętrznego nauczyciela ,

Medytacja to metoda na poznanie siebie ,swojego prawdziwego "Ja " a silne Ego-Ja to jak zło i dobro w człowieku / Diabeł/Demony /Negatywne Emocje I Bóg /Anioły ,Pozytywne Emocje .

Sen to tak nieświadoma medytacja (auto-psychoterapia ,medycyna psycho-energetyczna /duchowo-fizyczna ,auto-hipnoza ,dlatego że w nocy gdy śpimy , nie mamy kontroli nad naszymi wypływającymi z głębi psychiki - nieświadomości , podświadomości i świata duchowego - nadświadomości (transcendencji ,ponad-świadomości ) stanami które ukazują się na ekranie świadomego umysłu .

W Dzień podświadomość śpi ,a działa świadomość , więc za pomocą wizualizaji możemy mieć kontrolę nad swoimi snami i symbolami podświadomymi .

Medytując regularnie mamy szansę , zdzierając maska po masce ,iluzje umysłowe i sztuczną osobowość narzuoną nam od dziecka ,dotrzeć do swojej prawdziwej ,pierwotnej natury ,odkryć prawdziwe "Ja-Jestem lub Jam Jest " .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gniew – jako przyjaciel!

Podczas życiowej obserwacji , ludzi z mojego otoczenia, bliskich i znajomych,jak również swoich uczuć i reakcjiemocionalnych , mam okazję obserwować wiele pięknych uczuć, często ukrytych i wypartych tak głęboko, że ciężko je dostrzec. Kiedy w trakcie warsztatów następuje transformacja gniewu, złości, nienawiści. Utulony gniew staje się sprzymierzeńcem.

Lubię spotkania z nie wyrażonym gniewem, z niewypowiedzianą złością. Takie potworki skrywają się zazwyczaj za pięknymi słowami, za pozorną łagodnością. A wychylają swe koszmarne mordki w prostych niezauważalnych słowach. Takim najpiękniejszym dla mnie koszmarkiem jest zdanie „ja nie mam w sobie złości, ja nie mam w sobie gniewu”. Uwielbiam te słowa wypowiedziane w połączeniu z mimiką anioła, dają wręcz pewność, że gniew zalega tak subtelne i głębokie pokłady osoby wypowiadającej takie słowa. Wyparcie, niedopuszczanie do siebie gniewu, a nade wszystko nie dawanie sobie prawa do gniewu czy złości – to są najprostsze i najczęściej stosowane sposoby na "radzenie" sobie z gniewem.

Popadając w rozwój duchowy, całe skupienie pada na część białą, anielską, i skupiamy się i zauważamy tylko takie uczucia jak łagodność, miłość, opanowanie. A są to takie same uczucia jak i gniew czy złość. Występują one u nas w sposób naturalny i pięknie jest gdy zdajemy sobie z nich sprawę, piękniej gdy jesteśmy ich świadomi. Gdy rozgniewanie rozpoznajemy od razu i nie dopuścimy by nie wyrażone (przecież nie musimy ze złości zabijać, wystarczy że nazwiemy rzecz po imieniu) zaległo w nas. Jesteśmy bardziej prawdziwi i zdrowsi.

Taki zalegający gniew, nie wyrażona złość, są siedliskiem chorób, powodują blokady na poziomie energetycznym.

Zamaskowana złość jest przyczynkiem wielu chorób natury psychicznej jak i fizycznej. Kiedy nie dajemy sobie prawa do złości, do gniewu skazujemy się na ból większy niż niesie gniew. Kiedy mamy jakiekolwiek oczekiwania, wyobrażenia tak wobec innych jak i wobec siebie nieuniknione są rozczarowania i gniew. Możemy się prężyć udawać przed sobą i przed innymi oświeconych i uduchowionych i święcie w to wierzyć. Naprawdę nie ma w tym nic złego.

Poza tym że sami sobie robimy na złość. Nie namawiam tu do wybuchania złością, eskalacji gniewu. Chodzi mi tylko o prostą prawdę, że jesteśmy wszystkim czyli złością i gniewem też, że jesteśmy ludźmi. Kiedy rozpoznajemy irytację, podenerwowanie, jest szansa, że ta cząstka cienia zobaczy słońce. Kiedy na jakimś treningu asertywności wyraziłem swoją złość w sposób spokojny dla otoczenia – zobaczyłem siebie pełniejszym, ale kiedy wybucham złością i udaje się to wyhamować, zapanować, a nie udawać że nie ma tego we mnie też jest dobrze. Kiedy potrafię powiedzieć tak kochanie wkurza mnie to co mówisz. Tak jestem zdenerwowany po wczorajszej rozmowie. Jestem bliżej prawdy o sobie.

Złość i gniew – to najczęstsze uczucia blokujące naszą energię w przeszłości, mające ogromny wpływ na przyszłość. Wybaczanie sobie to nic innego jak akceptacja siebie. Na szlaku wybaczania spotykamy najróżniejsze potworki, akceptując je podążamy dalej w kierunku zrozumienia, w kierunku zgody i prawdy.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taka bliźniacza dusza pojawia się niespodziewanie. Generalnie interesuje mnie to, dlaczego jedni spotykają bliźniaczą duszę, a drudzy przez całe życie nie mają z nią styczności..

Istnieje taka ,na pewno -bliźniacza dusza /bratnia dusza /podświadomość / prawa połowa mózgu - duchowa /ponadczasowa/kreatywna ,takie osoby znały się dobrze jeszcze w poprzednim wcieleniu /żywocie ,tylko wina stoi po stronie nauk chrześcijańskich,i soboru watykańskiego który w roku 529 czy 592 wymazał reinkarnację ze świadomości ludzkiej ,i stąd amnezja na temat swoich poprzednich żyć .

I tak to Serce /Dusza / Emocje /Psychika /Duch = i Rozum /Logika/Ciało /Intelekt ,wędrując przez czas i przestrzeń ,poprzez pokolenia ,na każdym zakątku ziemi ,poszukują swego dopełnienia

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Medytacja na programowanie podświadom / ego umysłu :

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podosobowość :

Podosobowość (ang. subpersonality) – wyodrębniona, autonomiczna część osobowości, zdolna do funkcjonowania jako osoba.

Według Johna Rowana, istnieje ponad dwadzieścia synonimów podosobowości: subosobowości, stany ego, Głosy, podsystemy Ja, subtożsamości, stany tożsamości, drugie osobowości, głębsze potencjały itd.

Podosobowości przeważnie są zupełnie normalne, lecz czasem mogą stanowić problem. Zdarza się to najczęściej wtedy, gdy zdecydowanie zaprzeczamy ich posiadaniu. Wyparcie, rozszczepienie i zaprzeczanie - to częste przyczyny problemów z podosobowościami. Podosobowości przekształcają się, mogą się pojawiać i znikać, dzielić na dwie albo łączyć w jedną.

W skrajnym przypadku w wyniku występowania podosobowości dochodzi do sprzecznych zachowań, jakby psychika była rządzona przez dwa lub kilka ośrodków (osobowość mnoga/wieloraka). W ujęciu Johna Rowana podosobowości są to stany zupełnie normalne, które można określić jako jedną z pozycji na kontinuum:

Odmienne stany świadomości > nastroje > PODOSOBOWOŚCI > opętanie > osobowość wieloraka

https://pl.wikipedia.org/wiki/Podosobowo%C5%9B%C4%87

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

CAŁA WIEDZA LUDZKA JEST KOPIOWANA Z POKOLENIA NA POKOLENIE ,CZYLI MEMETYCZNA

Mem (od greckiego mimesis, 'naśladownictwo') - to nazwa jednostki ewolucji kulturowej, analogicznej do genu, będącego jednostką ewolucji biologicznerj stwożeń żywych .

Memy powielają się poprzez powtarzanie tych samych -słów ,zachowań i naśladownictwo, w procesie ich replikacji ( zaraźania telepatycznego umysłów ludzi przez ludzi , stosunki płciowe , działa efekt prokreacyjny ( tworzenie nowego życia ) .

I tak kolejne pokolenia podlegają . mutacji świadomości/zawężeniu percepcji

1. mem jest jednostką informacji kulturowej, zapisanej w mózgu. Jego oddziaływanie jest widoczne dzięki obserwacji efektów ludzkich zachowań.

2. mem jest jednostką informacji zapisanej w mózgu lub na innym przekaźniku : w książce, na płycie CD, na ulotce reklamowej itd. W tym przypadku pojęcie memu i ludzkiej umysłowości się zlewają .

3. mem jest autonomiczną strukturą neuronalną umysłu / mózgu będącą nośnikiem informacji kulturowej.

wierność kopiowania im wierniejsza jest kopia, tym bardziej po kilku aktach kopiowania przypomina pierwotny wzorzec; jeśli obraz jest reprodukowany poprzez robienie kopii, oryginał wkrótce stanie się nierozpoznawalny,

płodność im szybsze jest kopiowanie, tym więcej powstanie replikatorów. Przemysłowa maszyna drukarska produkuje więcej kopii tekstu niż kopiarka biurowa,

długowieczność - im dłużej trwa jakakolwiek forma replikatora, tym więcej zostanie wykonanych z niej kopii. Obrazek wykonany patykiem na piasku może zniknąć, zanim ktokolwiek zrobi mu zdjęcie czy w jakikolwiek sposób zreprodukuje.

Memy pod względem tych cech są zasadniczo podobne do genów i innych replikatorów, takich jak wirusy komputerowe. Jednakże metafora genetyczna ma swoje ograniczenia.

Geny mogą być transmitowane tylko z rodziców na dzieci (wertykalnie), memy mogą być transmitowane między jakimikolwiek dwiema jednostkami (horyzontalnie). W tym sensie są podobne do pasożytów. Do transmisji genów konieczne jest całe pokolenie. Memom replikacja zajmuje chwilę i mają potencjalnie znacznie większą szansę się rozprzestrzenić(zarazić umysły ludzkie ).

Z drugiej strony memów jest znacznie mniejsze zarażanie Jeśli jakaś opowieść jest opowiadana jednej osobie przez inną, ostateczna wersja będzie bardzo różna od oryginału. Ta różnorodność czy niejasność prawdopodobnie najbardziej odróżnia memy od struktur DNA: wersja idei czy wierzenia każdej jednostki będzie różnić się od innych pod jakimś względem. Nie oznacza to, że ewolucja memów nie może być precyzyjnie wymodelowana/przedstawiona. Genetyka była cenioną nauką na długo przed odkryciem D.N.A.

Większość badań nad memami skupia się na grupach memów, zwanych memplexami takimi jak religia, doktryny lub systemy polityczne czy kulturowe. Memplex zawiera wzajemnie wspierające się memy, które razem mają większe szanse na sukces ewolucyjny.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podświadomość ( śmietnik historii ),jest również od dzieciństwa( zaraz po narodzeniu )bombardowana dużą ilością wiedzy , poprzez zmysły wzroku i słuchu zewsząd - z internetu ,radia ,prasy,reklam,telewizji , itp ,i tak to w wieku dorosłym poglądy w ludzkiej psychice są tak ukrztałtowane , że dorastamy z wiedzą niekonieznie prawdziwą i swoją, ukułem termin - od dzieciństwa nasz domek psychiczny (podświadomość) jest jeszcze nie-ukrztałtowany ,łatwy do przemodelowania /porzebudowy /prze-programowania ,a dorastając nasz domek (podświadomość )staje się wielki i stabilny jak gmach ( nie-świadomość ,pod-świadomość,nad-świadomość).

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pod-świad omość , ( nasz ukryty wymiar duchowy /psychiczne poziomy / osobisty bio-komputer pod progiem świadom - ości pana stwórcy - umysłu ,intelektu ,ciała = Rozumu + uczuć,emocji i wyobrażeń ,ducha = Serca . :yinyang:

Ma wpływ na cały organizm ludzki i stan narządów wewnętrznych .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sam lękczystrach przed rakiem ,i innymi groźnymi dla organizmu chorobami ,spowoduje powstawanie stopniowe raka i innych dolegliwości i chorób , ponieważ myśl i reakcja na przykrą wiadomość ,ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania organizmu i psychiki , i powstaje swoisty myślo-krztałt energetyczny .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czym jest Schizofrenia - od słowa -Schizoidalna / uczuciowa/emocjonalna -karuzela ,czyli każda 0soba na ziemi przeżywa epizody schizofreniczne ,a głównie kobiety w ciąży ,gdyż stany schizofreniczne ,to zmienne stany ./epizody - psychiczne ,duchowe ,umysłowe ,uczuciowe ( wzloty i upadki ) i emocjonalne ( radość i smutek ,miłość i strach ).

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

każdy ma problemy z podświadomymi myślami (tzw.duchy) ,jeśli walczy się z myślami ,to one się tylko nasilają , nawet w snach jako koszmary będą się ukazywać ,po prostu pozwól im być ,i nie przejmuj się tak ,bo albo ty zapanujesz nad sobą /myślami ,albo twoje myśli (energia psychiczna /umysłowa / duchowa ) zapanują nad tobą , powodując równocześnie choroby i dolegliwości ciała ,gdyż psychika i myślenie ,mają ogromny wpływ na ciało .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak przestać walczyć z myślami? Znacie jakieś ćwiczenia? Zawsze jak próbuje nie  bić się z moimi myślami to jeszcze bardziej się tym przejmuję i takie perpetuum mobile się tworzy. :/

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, klamer napisał:

A jak przestać walczyć z myślami? Znacie jakieś ćwiczenia? Zawsze jak próbuje nie  bić się z moimi myślami to jeszcze bardziej się tym przejmuję i takie perpetuum mobile się tworzy. :/

Czym bardziej walczysz z umysłem ,myślami ,tym bardziej atakują ,po  prostu odpuść i traktuj myśli jak przepływającą wodę lub chmury przesuwające się po twym wewnętrznym niebie /umyśle :posłuchaj tego 

 

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 5.12.2016 o 15:38, Mistyk napisał:

Czym bardziej walczysz z umysłem ,myślami ,tym bardziej atakują ,po  prostu odpuść i traktuj myśli jak przepływającą wodę lub chmury przesuwające się po twym wewnętrznym niebie /umyśle :posłuchaj tego 

 

 

wow niezłe. Spróbuję mam nadzieję, że mi się uda. Próbuję też teraz rozwijac mindfulness (czytałem o tym tutaj: http://www.biomedical.pl/psychologia/mindfuless-trening-uwaznosci-6495.html) zobaczę jak mi pójdzie i będę opisywal.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 28.09.2010 o 07:59, Gość napisał:

Czyli żyjmy świadomie.

Obudźmy się, przestańmy lunatykować, rzucać energią gdzie popadnie.

Świetne ,moje słowa ,które dawno temu wypowiedziałem :)  Ludzie szybko obecnie żyją ,jakby mieli 30 lat życia - szybkie wybory partnerek ,partnerów życiowych , szybkie wyczyny akrobatyczne łóżkowe (mylone z prawdziwą Miłością Idealną /Braterską /Boską -Agape ) przytul.gif piwo2.giflove.gif bananseks.gif ,potem stagnacja (ponieważ narządy płciowe mają wpływ na system nerwowy i psychikę , a fascynacja erotyczna i pożądanie seksualne mija z czasem ) niedługo rozwód ,a on się cieszy devil3.gif a o Bogu /Energii Seksualnej /Kundalini  się nie myśli wcale ,bo każdy naiwnie sobie główkuje -hulaj dusza piekła nie ma :pogadamy1::6rano:-czytaj -podświadomości i głębszych warstw psychiki -Nieświadomości Zbiorowej   

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli jeśli  nie uczynisz Neświadomości (*  nie Oświecisz poprzez praktykę samo-doskonalenia i samo-rozwój ,głębszych poziomów swej psychiki /ducha ,czy ciemności duszy swej  , lub iluzji umysłowych -tzw .-rozwój duchowy ) , Świadomą ,los /karma  będzie kierował / ła twym postepowaniem i myśleniem ,a ty będziesz nazywał /ła to Przeznaczeniem .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.