kudlisekola

Kobieta ..pani domu?czy "kurka"domowa?

33 postów w tym temacie

Kura domowa bądź co bądź zwykle jest określeniem nacechowym pewną pogardą, przynajmniej w moim odczuciu. Gospodyni lub pani domu to określenia jak najbardziej neutralne. Bardzo mi się podoba odpowiednik w języku francuskim - femme au foyer, co można dołownie przetłumaczyć "kobieta (żona) od ogniska domowego". Wydaje mi się, że podkreśla to co najważniejsze - że nie idzie o zwykłe sprzatanie, gotowanie, itd. tylko o trud wkładany w to, by z budynku (house) zrobić dom, ognisko domowe (home) :)

4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jestem zdania,że człowiek zawsze osiąga swój cel i chce to co ma- wszystko jest w Twoich rękach i tak naprawdę jeżeli będziesz chciał iść do pracy to uwierz mi że pójdziesz i znajdziesz ja wbrew wszelkim opiniom bez problemu. Życzę dużo wytrwałości i oczywiście powodzenia!

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli ktoś myśli że naprawdę sam od siebie może wszystko ,to ma wielki problem ze sobą .

Pokora i Cierpliwość nieraz nie zaszkodzą ,a pycha,egoizm ,zazdrość i chciwość ,przyniosą /ściągną na siebie tylko problemy w późniejszym życiu .

Bo tylko Głupiec jest wszystkiego pewien ,Mędrzec natomiast nad wszystkim się zastanowi ,a nadmiar gorliwości już niejednego wpędził do grobu .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.