taczi1993

Amulet Pentagram

13 postów w tym temacie

Mam problem otóż chce taki właśnie amulet sobie nabyć gdyż jest ochronny ale mam problem z jednym wątkiem...czy to z czego on jest zrobiony ma jakieś znaczenie dla jego działania? jeśli tak to jakie?

z góry dziękuję za wypowiedzi wink.gif

Ps: mam na oku albo z mosiądzu albo ze srebra co lepsze?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wedlug mnie ze srebra bo srebro to metal, ktory ma wlasciwosci ochronne.

Amulet pamietaj jest bierny, talizman aktywny,

jesli chodzi o ochrone osobiscie polecam aegishjalmur czyli tarcze algizowa, bo bardzo skuteczna, uniwersalna i sprawdza sie idealnie

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie znajomy też niedawno polecił mi tarcze algizową ale przyznam się szczerze że nie dokońca wiem jak ona wygląda gdyż w google jak wpisałem to hasło wyświetliło mi się sporo bardzo podobnych symboli a wiem że w takich przypadkach chyba dokładność ma znaczenie prawda? ;)...i tym bardziej gdzie mogę dostać owy amulet? i czym właściwie różni się on od talizmanu... albo zapytam inaczej jak z amuletu zrobić talizman? bo sądzę że będzie lepszy skoro twierdzisz iż talizman jest aktywny ;) o znalazłem ten symbol lecz w brązie ale jaki brąz ma wpływ na działanie? ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja uważam, że pentagram się sprawdza. Polecam jednak srebrny. Warto zainwestować trochę więcej, a z tymi posrebrzanymi, potem mogą być niemiłe niespodzianki, choćby nawet estetyczne - kiedy się obdzierają i zaczynają wyglądać nieciekawie. A srebro samo w sobie jest dobrym tworzywem, jego właściwości uznawane są za ochronne.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tamten pentagram który znalazłem jest ze srebra fakt że mały bo o średnicy 2,4 cm ale za to też nie drogi bo za 32 zł ;) ale nadal nikt się nie wypowiedział na temat brązu a naprawdę nie wiem co z tym fantem zrobić ponieważ nie znam się na tematach właściwości materiałów.... a co do wypowiedzi Stromboli : Można sprecyzować pentakl? bo znalazłem w google Pentakle ojca, królowej, króla salomona itp. itd. sporo ich jest... a który działa ochronnie?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pentakl, to po prostu pentagram wpisany w krąg. Myślałam, że właśnie o tym mówimy tutaj, tylko już bez takiego szczegółowego rozróżnienia...

Oczywiście, pentakle są zapewne o wiele bardziej dostępne w sklepach ezoterycznych.

Myślę, że jak już ktoś posiada swój pentakl, srebrny czy nie, warto go przyozdobić sobie np. kamieniami, które mają też pewne właściwości, bądź tymi, które są dla nas samych bliskie. To bardziej taka kobieca wersja, ale czasami kompozycje bywają śliczne. Na przykład coś takiego ( podaję tu adres do zdjęcia, przyozdobionego w ten sposób pentaklu, przez osobę, która prowadzi sklep ze swoją, ręcznie robioną biżuterią ) :

IMG_0238.jpg

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Właśnie znajomy też niedawno polecił mi tarcze algizową ale przyznam się szczerze że nie dokońca wiem jak ona wygląda gdyż w google jak wpisałem to hasło wyświetliło mi się sporo bardzo podobnych symboli a wiem że w takich przypadkach chyba dokładność ma znaczenie prawda? ;)

wygląda tak:aegishjalmur3.gif

...i tym bardziej gdzie mogę dostać owy amulet?

chociażby tutaj:http://magicznabizuteria.eu/tarczaalgizowaaegishjalmur-p-223.html

i czym właściwie różni się on od talizmanu... albo zapytam inaczej jak z amuletu zrobić talizman? bo sądzę że będzie lepszy skoro twierdzisz iż talizman jest aktywny ;) o znalazłem ten symbol lecz w brązie ale jaki brąz ma wpływ na działanie? ;)

potrzebne informacje znajdziesz tutaj: http://www.ezodar.pl/viewtopic.php?f=37&t=6

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Za tarczę Algizowa dziękuję bardzo Ruach ;) ale nadal nie wiem jak że tak to ujmę "zrobić" talizman bo wiem że robiłem amulety zametystu i azurytu i to całe oczyszczanie i wyświęcanie ale jak to się ma do talizmanu? i czy wie ktoś jaki wpływ ma brąz na ten symbol?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tarcze polecam bo sprawdza sie nawet lepiej jak pentagram i mozna j namalowac nawet na kawalku drewna a dziala cuda

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
tarcze polecam bo sprawdza sie nawet lepiej jak pentagram i mozna j namalowac nawet na kawalku drewna a dziala cuda

A na ciele można ja namalować?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Potfffiercam wink.gif pentagram działa jak mu się zły humor kończy chyba,a tarcza działa zaffsze gdy jest potrzebna.Nie wiem od czego to zależy.Może jakieś nadnaturalne predyspozyncje wrodzone? wink.gif

.czy to z czego on jest zrobiony ma jakieś znaczenie dla jego działania?

Odradzam ołowiane i z fosforu,szkodzą na życie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pentagram robi fochy,jest rozpieszczony za bardzo,za dobrze mu,obrósł w piórka :D Algizowa to co innego,stara fumfelka co zawsze ma ochotę(zadziałać) nigdy jej głowa nie boli :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.