Szept

Chiromancja i Chirologia - Wyjaśnienie pojęć

2 posty w tym temacie

Chiromancja (z gr. cheir = ręka, manteia = wróżenie) jest to wróżenie z dłoni, to zagadnienie różnie nazywane na przestrzeni wieków np. nauka starożytna, sztuka dywinacyjna, wróżenie lub umiejętność odczytywania losów ludzkich z dłoni.

Chirognomia to badanie konturów, zewnętrznych kształtów dłoni (szerokość, długość), spoistości wnętrza dłoni, kształtu palców i określanie ogólnego wyrazu. Chirologia polega na badaniu wnętrza dłoni, tj. wzgórków, linii i znaków.

Zainteresowanie tym tematem rozpoczęło się ok. 5000 lat temu, a za kolebkę owej sztuki uważane są kraje wschodu: Indie, Chiny, Syria i Egipt.

Obserwując położenie gwiazd na niebie, dostrzeżono podobieństwo linii na dłoniach do linii łączących poszczególne gwiazdy. Przerysowano na dłonie linie i na ich podstawie przepowiadano losy ludzi począwszy od ich urodzenia, aż do późnej starości. Wszystkie wiadomości na ten temat przekazywane były ustnie z pokolenia na pokolenie.

Pierwsze wzmianki o chiromancji w Europie pojawiły się w 1448. Przez następne lata sztuka ta straciła na popularności i powrócono do niej dopiero po 1700.

W późniejszych latach badaniami nad chiromancją zajęli się astrologowie, którzy zauważyli, że na dłoniach oprócz znaków i linii przypominających mapę gwiezdną znajdują się wzgórki, i w ten sposób poszerzyli wiedzę przypisując każdemu wzgórkowi i palcom dłoni odpowiednie planety.

Każda dłoń rozpatrywana jest oddzielnie, ponieważ według poglądów chiromantów:

* lewa dłoń ma związek z tym co ukryte, a mianowicie z przeznaczeniem człowieka czyli z tym co się w jego życiu wydarza, a na co nie ma wpływu. Na podstawie lewej dłoni określany jest charakter człowieka, jego osobowość, uzdolnienia, wady i zalety

* prawa dłoń służy do ustalenia postawy i działania człowieka - ta dłoń została nazwana przez chiromantów dłonią wolnej woli.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Chiromancja

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chiromancja ,to po prostu potret psychologiczny ,gdzie z lini ,wzgórków ,itd. odczytujemy charakter człowieka , a zamiast kościoła rzymskokatolickiego ,to ludzie potrzebują psychoterapii ,gdyż jak słyszałem kiedyś ,epilepsja (padaczka ) to święta choroba ,ponieważ chory mózg i umysł wytworzy wiele paranoi i cudownych wizji , a poczta pantoflowa (plotka ) rozejdzie się błyskawicznie między ludźmi ,jak skok kwantowy , teleportuje się po przewodach sieci matriksa czybciej niż sieć internetu .

Lewa ręka to przeszłość (  w tym również podświadomość ,tak jak symbolika kart tarota i marzenia senne ,to mowa podświadomości  ) ,a prawa ręka to przyszłość ,lini na dłoni ,wzgórki , itp. zmieniają się w ciągu życia ludzkiego ,przekonajcie się sami ,bowiem przeszłość ma wpływ na przyszłość i teraźniejszość ,i odwrotnie .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.