Gość

Wielkie arkana - Kapłanka.

13 postów w tym temacie

II Kapłanka

Osoby, które symbolizuje karta;

Wrażliwa, łagodna kobieta, która kieruje się intuicją, doradczyni duchowa, matka, żona, osobowość uległa, ugodowa, osoba, która zgłębia nauki ezoteryczne, nauczycielka, lojalna, oddana przyjaciółka, zakonnica, opiekunka.

Sytuacje, które może przedstawiać karta:

Platoniczna miłość, miłość matczyna, intuicja, mądrość, duchowość, zgłębianie wiedzy. Nauka, wizjonerstwo, spokój wewnętrzny, wrażliwość, łagodność, emocjonalność. Ukryte wpływy, tajemnica, coś co znajduje się pod powierzchnią. Wyciszenie, poddawanie się refleksji. Opieka, troskliwość, dbanie i poświęcanie się dla innych. Pielęgniarka, nauczycielka, uczennica, terapeutka.

Negatywne strony:

Nadmierna uległość, pasywność, dewocja lub rozwiązłość, prostytucja, nieśmiałość, introwertyzm, strach przed rzeczywistością, duchowa pustka, zamykanie się w sobie, schizofrenia, niestabilność emocjonalna, chłód, zbytnie poświęcanie się dla innych, płytkość, zła ocena danej sytuacji, niepewność, brak pracy w przypadku kobiet, niechęć do rozwoju w sferze zawodowej.

źródło - Magiakart.pl

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

II- Kapłanka

hebrajska litera (Beth)

znak zodiaku ? Rak

Planeta- Księżyc

Jest to karta tajemniczości i wiedzy. Reprezentuje kobietę silną, tajemniczą, która ukrywa w sobie wiedzę i prawdę. Karta ta przyciąga tajemnicze sprawy i aktynie zależne od woli. Karta ta mówi też o wiedzy (również tajemnej) dokształcaniu się, o nauce która jest niezbędna w dalszej wędrówce przez Wielkie Arkana czyli przez życie.

http://www.tarotanielski.com/tarot-ksiega.html

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kapłanka a...:

Miłość: wszechogarniające uczucie miłości duchowej, uniwersalne, poświęcającej, wybaczającej, miłości matki, żony, cud miłości, powinowactwo dusz. To taki stan, kiedy poznajesz kogoś i masz dziwne wrażenie, że znasz tę osobę od wieków. W związku z tym to nie seks jest na pierwszym miejscu tylko duchowość.

Przyjaźń: głębokie związki duchowe

Zawód: okres odpoczynku, zatrzymania się, zajrzenia w siebie, w swoje potrzeby; zaufanie intuicji; podejmowanie decyzji czasem na pierwszy rzut oka wbrew rozsądkowi; jeśli masz złe przeczucia odnośnie projektu, zmiany pracy, przyjęcia awansu, wyjazdu w delegację, zaufaj im tym razem.

Pieniądze: czasami zysk staje się stratą, a strata zyskiem; nie żałuj czegokolwiek, co Cię niepomyślnego spotkało; być może poznajesz zasadę, że lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć.

Zdrowie: Twoje choroby i symptomy są natury psychosomatycznej. Możesz je oczywiście leczyć tabletkami chemicznymi, ale zrobisz krok do przodu, gdy znajdziesz ich źródło w psychice. Symptomy mają bowiem tendencję do "wędrowania" po ciele, jeśli nie zechcesz przyjąć informacji, jaką niosą Ci z Twojej podświadomości. Intuicja do diagnoz stawianych przez lekarzy i zalecanych lekarstw. Jeśli coś Ci nie pasuje... idź do jeszcze jednego lekarza i sprawdź swoje przeczucia. Pomóc Ci także może bioenergoterapia i niekonwencjonalne metody, hipnoza, praca ze snami, wizualizacja. Jeśli jesteś kobietą, sprawdź narządy kobiece. Zrób badania hormonalne.

Źródło: B. Antonowicz - Wlazińska "Vademecum Tarota"

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Suliga:

Papieżyca reprezentuje ona przewagę wartości moralnych nad praktyczną sferą ży cia. Często oznaczano ją symbolem Księżyca, tu przydano jej znak pla nety Neptun, gdyż jest ona patronką inspiracji i charakteryzuje się trans cendentalną wolnością i unifikacją wszelkich przeciwieństw. Papieżyca symbolizuje nieświadomość, ukryte kompleksy, atawistyczne lęki, to co wynurza się ze snu w chwili zamroczenia, w ciemnym pokoju dzieciństwa. Widniejąca na karcie Papieżycy litera gimel oznacza tego, który czyni dobro, kieruje się uczuciem, porywami serca. W tym sensie Papieżycy podporządkowany jest intuicyjno-syntetyczny model poznania kosmosu, jest ona także symbolem boskiej inspiracji i przewodnictwa po tajnych sferach intuicyjnej wiedzy o istocie wszechświata. Mag posiada podwójną naturę ? Bliźniąt, natomiast Papieżyca ? Ryb. On reprezentuje Inteli gencję (znak żywiołu Powietrza), ona ? Intuicję (znak żywiołu Wody), z której może wykluć się nadwrażliwość, zbytni idealizm, przewaga iluzji nad realną oceną faktów. Spoczywająca w jej dłoniach księga może być księgą mądrości albo zbiorem nic nie znaczących, bełkotliwych zdań uło żonych przez ?natchnionego" grafomana.

Pozycja prosta: Przyjaźń. Powiernictwo. Wtajemniczenie. Intuicja, wrażliwość. Dar. Wiedza, nauczanie. Nadzieja. Rozwój wyższych uczuć. Poświęcenie. Czu łość, subtelność. Brak podzielności, zespolenie, synteza. Bezpieczeństwo. Spokój wewnętrzny. Brak kompleksów. Zdolność wczuwania się w sytua cje innych. Skłonność do zamykania się w sobie.

Odwrócona: Bierność. Ignorancja. Nieprawość. Brak zrozumienia ota czającego świata. Akceptacja informacji o niepewnym pochodzeniu. Nie właściwa ocena sytuacji. Płytkość, próżność, zarozumialstwo. Beznadzieja. Wystawianie się na niebezpieczeństwo. Choroba psychiczna, zaburzenia psychiczne. Koszmary. Kompleksy. Fatalizm. Uleganie nałogom. Zner­wicowanie. Fobie.

http://forumezo.pl/viewtopic.php?f=29&t=116

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kapłanka oznacza, że zanim kłopoty znikną a problemy się samoistnie rozwiążą, musisz najpierw zmienić sposób myślenia i spróbować zrozumieć co robisz nie tak. W finansach Kapłanka proponuje zachowanie równowagi i dystansu, nawet w najtrudniejszych sprawach słuchać rozumu i kierować się logiką. Jest przeciwna emocją i spontaniczności, woli rozwagę i chłód dyscypliny. W sprawach finansowych mogą nastąpić kłopoty.

wg. Anny Świerczewskiej

W przypadku dolegliwości fizycznych karta ta oznacza, że przyczyny choroby nie są łatwe do zdefiniowania; są one niewyraźne i wskazują zarówno na brak równowagi psychicznej, jak i zaburzenie organiczne.

Jest tez jasna strona ksiezyca..

http://forumezo.pl/viewtopic.php?f=29&t=116

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ZDROWIE:

"Kapłanka to wszelkiego rodzaju choroby związane z zaburzeniami hormonalnymi, zaburzeniami płynów ale też zaburzenia natury somatycznej -to też często wskazywać może na anoreksję i kiepskie wyniki badań krwi, czyli anemię. W układzie pokarmowym wszelkiego rodzaju zaburzenia na tle nerwicowym ? szczególnie w połączeniu z królową mieczy, a z buławami będzie wskazywała na nadreaktywnosć jelit . Kapłanka może również dawać niedociśnienie i zawroty głowy ( czasami migreny) ale też jakiś problem na poziomie aparatu słuchu"

http://forumezo.pl/viewtopic.php?f=29&t=116

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kapłanka oznacza, że zanim kłopoty znikną a problemy się samoistnie rozwiążą, musisz najpierw zmienić sposób myślenia i spróbować zrozumieć co robisz nie tak. W finansach Kapłanka proponuje zachowanie równowagi i dystansu, nawet w najtrudniejszych sprawach słuchać rozumu i kierować się logiką. Jest przeciwna emocjom i spontaniczności, woli rozwagę i chłód dyscypliny. W sprawach finansowych mogą nastąpić kłopoty.

wg. Anny Świerczewskiej

http://forumezo.pl/viewtopic.php?f=29&t=116&start=10

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kapłanka

w Osoba, którą symbolizuje Wielki Arkan II : to godna zaufania kobieta albo wrażliwy mężczyzna o tzw. kobiecych cechach charakteru. Z reguły daje, nie bierze. Nie bardzo potrafi powiedzieć "nie". Pomaga instynktownie, ale choć tego nie mówi głośno, pragnie otrzymać emocjonalną rekompensatę za swoje wysiłki. Stara się każdego zrozumieć i usprawiedliwić. Unika konfliktów. Mimo starań nie umie zmienić schematów własnego zachowania, reakcji. Ma intuicję i bogate życie wewnętrzne. Miewa inspirujące sny. Terapeutka. Opiekunka. Uzdrowicielka. Doradczyni życiowa. Oddana żona i matka. Kreatywna intelektualistka. "Wiedźma".

Karta odwrócona: oznacza osobę bierna, uległą i nadmiernie poświęcającą się. Często jest zdominowana albo udręczona. Osaczona przez sytuację do jakiej sama doprowadziła. Ignorantka, wszelkie informacje przyjmuje "na wiarę". Fatalistka. Jest powieszchowna i leniwa. Niekiedy to intrygantka o destrukcyjnej osobowości. Ma skłonności do "czarnej magii".

Cech charakteru: mądra, subtelna i uczuciowa, otwarta, nie narzucająca się. Ufna. Bezinteresowna i dyskretna. Ugodowa. Niestety ma tendencje ignorowania faktów.

Karta odwrócona: zakompleksiona hipokrytka, a przy tym niekiedy może być zarozumiała. Brakuje jej poczucia realizmu i dystansu do świata. Niechętna jakimkolwiek zmianom. Ciąży jej nieustanna świadomość przegranej. Ciągle wraca myślami do porażek i rozpamiętuje je. Dręczy ją lek i poczucie winy.

Sytuacja albo sprawa: pomyślność, bezpieczeństwo i spokój. Pojawiające się szanse na realizację zamierzeń. Pomoc i ochrona. Wtajemniczenie. Czas sprzyjający rozwojowi duchowemu. Może oznaczać też spotkanie inspirującej nauczycielki życia. Rozkwit talentów w dziedzinach artystycznych, ezoterycznych -np. zdolności jasnowidcze. Może też oznaczać problemy z partnerem.

Karta odwrócona: symbolizuje złe relacje rodzinne, zawodowe (ofiara mobingu!), towarzyskie. Interesowność i nieuczciwość w postępowaniu.

Samotność. Fatalne w skutkach minimalizowanie zagrożeń.

Zdrowie: przeciętne. Niesystematyczność w leczeniu. Choroby piersi. Krew, limfa. Dolegliwości o podłożu psychosomatycznym, czasem trudne do zdiagnozowania. Częste przeziębienia. Skłonność do melancholii.

Karta odwrócona: silna nerwica, także wegetatywna. Ostra depresja. Zaburzenia równowagi psychicznej. Spadek odporności. Hipochondria. Nałogi. Fobie.

Miłość: karta pragnienia głębokiego emocjonalnego związku. A także wieszczy dobrą miłość.

Karta odwrócona: kobieta określana przez tą kartę wstydzi się albo zaprzecza własnej seksualności. Oziębła. Wróżba dla mężczyzny: albo traktuje swoja kobietę jak niewolnice - albo jest niewolniczo uzależniony od partnerki.

Praca: pełna realizacja zawodowa. Praca zgodna z powołaniem.

Karta odwrócona: brak satysfakcji z pracy. Żmudne, nudne zajęcie. Lęk przed despotycznym szefem. Wyzysk.

Karma: karta określa tzw. starą duszę o dużej liczbie wcieleń. Obecnie kontynuacja relacji karmicznych w linii żeńskiej. Znaczny rozwój duchowy.

Respekt dla życia. Miłość do ludzi i zwierząt. Praca w służbie innym. Lekarka. Uzdrowicielka. Dobra matka.

Karta odwrócona: nieprzepracowane karmiczne problemy i niespłacone karmiczne długi. Nieszczęśliwe życie oraz zgotowane bliskim takiego samego. Brutalność. Zrujnowana egzystencja. Bezdomność.

Rada: zajmij się pracą z podświadomością. Poznawaj siebie i zmierz się z prawdą o własnej "ciemnej stronie".

Gdy karta Cię przyciąga: wrażliwość. Samowiedza. Chęć służenia tym, których kochasz.

Gdy karta Cię odpycha: kwestionowanie swojej kobiecości i potrzeb, problemy z wymagająca lub despotyczną matką.

KURS PRZYJAZNEGO TAROTA - Maria Bigoszewska

http://forumezo.pl/viewtopic.php?f=29&t=116&start=10

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

KAPŁANKA PROSTE SZCZĘŚCIE

Kapłanka jest drugą kartą Wielkich Arkanów i nosi wiele imion. Nazywana bywa Papieżycą czy Arcykapłanką.

ZNACZENIE KARTY: ta karta symbolizuje naszą nieświadomość, a tym samym wszystko to, co wypieramy. Chodzi tu o ukrytą w nas stronę, którą rozum wyrażony świadomością najczęściej ukrywa. Ale wszystko to, co żyje w nas jako ciemna strona, stanowi siłę. A zatem ta karta wskazuje na konieczność przebadania naszych planów i zamiarów pod kątem naszego wnętrza i jego gotowości do współuczestniczenia w tych planach. Kto nie uwzględnia duszy, ten nie znajduje też drogi do wnętrza, a tym samym pozbawia się harmonii, do której dąży. Ta karta upomina nas i każe pamiętać, że nasza dusza nigdy nie śpi i przez nasze sny próbuje nawiązać z nami kontakt i do nas przemówić. Obraz Arcykapłanki jest także uzupełnieniem strony jasnej, świadomej. Jest kartą ukazującą dwubiegunowość. Ale nie zawsze łatwo jest odnaleźć w sobie pełnię, gdyż rozum i myśli nie wystarczają, by poznać własne tajemnice. Do tego celu potrzebujemy w sensie przenośnym kapłanki. W znaczeniu alchemicznym mówimy o tajemnicy, która tkwi w każdej przemianie - tu pod tym pojęciem rozumiemy naszą ciemną stronę. Psychologia nazywa tę część nas samych cieniem, a psychoanaliza zredukowała to do pojęcia "pomyłki freudowskiej". Oznacza to, że często postępujemy w sposób pełen sprzeczności, a przyczyna takiego postępowania nie jest nam znana. Wszystko w naszym życiu ma swoje przeciwieństwo, dzień nie istnieje bez nocy, strona prawa bez lewej. I ta karta wskazuje nam właśnie na to, że musimy poszukać tej dwubiegunowości.

ZNACZENIE SYMBOLICZNE: umysł człowieka, kierowany przez wolę, rozwija. Jeśli jego wola skierowana jest ku prawdzie, zobaczy jej promieniowanie. Prowadzony przez tę jasność, osiągnie cel idealny, ku któremu dąży. W trakcie swej ewolucji człowiek musi pukać do drzwi wiedzy, a one otworzą się. Przedtem musi jednak przestudiować ścieżkę, którą ma iść, aby nie zgubić się w labiryncie. Obróci się ku słońcu prawdy i zrozumie. Musi zachować milczenie, aby nie narazić się na krytykę profanów. Karta ta wyraża symbolicznie: małżonkę boską posiadającą wieczny dar rodzenia i tworzenia złudnych rzeczywistości - maji.

ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: intuicja, wyobraźnia, płodność. Pasywność, rozwój duchowy. Interesowne, oczekujące rekompensaty przywiązanie. Miłość do rodziny, ogniska domowego, współmałżonka i dzieci, wynikająca z przyzwyczajenia. Wyobraźnia, marzenia, lenistwo. Temperament limfatyczny, przynosi tendencję do dbania o siebie, do hipochondrii i wygodnictwa. W przypadku dolegliwości fizycznych karta ta oznacza, że przyczyny choroby nie są łatwe do zdefiniowania; są one niewyraźne i wskazują zarówno na brak równowagi psychicznej, jak i zaburzenie organiczne.

ZNACZENIE UŻYTKOWE: karta ta przynosi bardzo silne uzależnienie od losu w sensie pozytywnym. Przyciąga tajemnicze sprawy i fakty niezależne od woli pytającego. Jest pomyślna dla dzieci, szczególnie dziewczynek. Możliwe liczne podróże, a przynajmniej podróże odbywane w wyobraźni. Możliwość dziedziczenia, otrzymania darowizny. Karta czystej szansy. Stabilna pozycja. Dla artysty źródło twórczego talentu. Nie wskazuje na dużą witalność, ale też nie zagraża życiu. Karta ta może sugerować wpływ kobiety mądrej, inspirującej. Kapłanka w towarzystwie karty Słońce symbolizuje miłość kobiecą. Reprezentuje także pytającą, jeżeli nie przekroczyła ona czterdziestego piątego roku życia. Po przekroczeniu tego wieku pytająca reprezentowana jest przez kartę księżyc.

http://forumezo.pl/viewtopic.php?f=29&t=116&start=10

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kapłanka

Jako dobra rada:

Nie spiesz się i cierpliwie poczekaj na rozwój wydarzeń. Zaufaj w to, że we właściwym momencie będziesz wiedział, jak odpowiednio zareagować. Pozwól kierować się swemu wewnętrznemu głosowi.

Jako ostrzeżenie:

Nie płyń z prądem w oczekiwaniu na cud.

Jako karta dnia:

Dzisiejszego dnia, w spokoju, pozwól na swobodny rozwój wydarzeń, bez zbytniego planowania i oczekiwania na to, co się wydarzy. Niech rzeczy po prostu się dzieją. Działanie podejmij tylko, jeśli zachęci Cie do tego Twój wewnętrzny głos. Jeśli możesz pogodzić to ze swoimi obowiązkami, powinieneś z radosną uwagą obserwować, co robisz, kiedy nic nie robisz. Co odczuwasz? Dokąd Cię to nagle popycha? Nie zmuszaj się do bezczynnego siedzenia w spokoju, lecz podążaj za swym wewnętrznym impulsem. Zdziwisz się, jak intensywny i spełniony będzie ten pozornie bezczynny dzień. Zwróć szczególną uwagę na sny, które mogą przekazać cenne uwagi.

Jako karta na rok:

To rok pełen tajemnic. Jeśli jesteś gotów na bycie prowadzonym, zbierzesz nie tylko wzbogacające i niezapomniane doświadczenia, lecz także dzięki otrzymanym siłom, będziesz mógł wejść w kontakt z rzeczywistością poznawaną jedynie wewnętrznie. Zaufaj intuicji. Słuchaj wewnętrznego głosu, który będzie Cię prowadzić do właściwego czasu, miejsc i ludzi, którzy w danym momencie będą dla Ciebie ważni. Jeśli nie przywykłeś do tego, by aktywnie dominować i wolisz bierne branie, przeżyjesz tego roku wolne chwile - po niewielkich niedogodnościach - jako najbardziej spełniające i niesamowicie fascynujące. Być może rozpoczniesz także pisanie dziennika snów, żeby przesłania i rady swej podświadomości z czasem coraz lepiej rozumieć i stosować je w dniu powszednim.

H.B. - Klucze...

http://forumezo.pl/viewtopic.php?f=29&t=116&start=10

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kapłanka

Aspekt pozytywny:

Sila ksiezycowa symbolizujaca pelnie ksiazyca oraz zenskie sily tworcze. Wyobraznia, inspiracja, duchowa swiadomosc. Pamiec, podswiadomosc. Odsloniecie czegos ukrytego, zapowiedz dramatycznych zmian, poczatek nowego cyklu. Autorytatywna, przekonywujaca kobieta. Bieglosc. Ktos kto potrafi odczytywac tajemnice, interpretator Tarota.

"Poznaj swoja przyszlosc- wrozby" wyd. Swiat Ksiazki

http://forumezo.pl/v...&t=116&start=90

Edytowane przez Kasandra
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kapłanka

Kluczowe słowa/określenia: Intuicja, wrażliwość, wtajemniczenie, powiernictwo, przyjaźń, dar, nauczanie, poświęcenie, uczuciowość, czułość, subtelność, czułość, nadzieja, bezpieczeństwo, spokój wewnętrzny, empatia, brak kompleksów.

http://forumezo.pl/v...&t=116&start=90

Edytowane przez Kasandra
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kapłanka

? pozycja prosta ? rodzina traktowana jako najwyższa wartość; pozytywne wzorce wyniesione z domu rodzinnego; matka lub teściowa korzystnie wpływająca na związek, partnerzy darzący siebie zaufaniem; miła, domowa atmosfera; wzajemna, zdrowa troska o swoje potrzeby; dla mężczyzny ? starsza partnerka.

Jako odpowiedź na pytanie:

1. Czy on/ona mnie kocha?

Tak, oczywiście i jest to szczera, trwała i głęboka miłość, choć być może mało romantyczna.

Tarot a miłość - Alicja Chrzanowska

http://forumezo.pl/v...&t=116&start=90

Edytowane przez Kasandra
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.