Gość

Wielkie arkana - Moc.

4 posty w tym temacie

VIII Moc

Osoby, które może symbolizować karta:

Namiętna, silna, świadoma swojej wartości kobieta, osoba (płci żeńskiej) dbająca o swoje ciało, uprawiająca sport, osoba, która wyróżnia się ogromną siłą przebicia, odwagą, dyscypliną. Ktoś o dużej sile fizycznej, dobrej kondycji.

Symbolika:

Siła przetrwania w sytuacjach kryzysowych, siła fizyczna, psychiczna, cieszenie się dobrą kondycją i zdrowiem, panowanie nad sobą, narzucanie sobie dyscypliny, wytrwałość, odwaga, namiętność, akceptacja seksualności, udany seks, zacięta walka z nawykami, praca fizyczna, aktywność sportowa, upór, konsekwencja, samozaparcie w dążeniu do osiągnięcia wytyczonych celów.

Karta w negacji:

Spadek kondycji fizycznej lub psychicznej, możliwa choroba, rezygnacja z celów, spadek zainteresowania sprawą lub osobą, niższa samoakceptacja, problemy, trudności ze zwalczaniem ich, agresja, nadużywanie mocy, impulsywność, wybuchowość, związek oparty wyłącznie na doznaniach zmysłowych, zahamowania seksualne, nadmierna zazdrość niszcząca związek, przemoc w związku. Ponadto oznacza stresujące warunki w pracy, ciągłą rywalizację, brak wytrwałości, umiejętności, by realizować wytyczone cele i wypełniać obowiązki. Nadmiar obowiązków. W sprawach dotyczących zdrowia oznacza pogorszenie się stanu fizycznego, spadek kondycji, wyczerpanie, zmagania z chorobą.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moc a...

Miłość: namiętna miłość

Przyjaźń: wspaniała przyjaźń, jej pozytywny wpływ, optymizm, wzajemne wspieranie się, dodawanie siły, nadziei, chęć wspólnego przeżywania przygód, wymiana doświadczeń

Zawód: sukces, wewnętrzne przekonanie o wiedzy, umiejętnościach i kompetencjach, siła przebicia, wiara w siebie, bycie źródłem wsparcia dla innych

Pieniądze: bezpieczeństwo, dobre wyczucie w interesach i możliwościach rozmnożenia majątku

Zdrowie: należy prowadzić aktywny tryb życia, by zapobiegać chorobom. Jeśli już się pojawiły, niezbędna jest wytrwałość i konsekwencja. Warto wykorzystać wewnętrznego lekarza: siłę wewnętrzną, ukrytą w wizualizacji czy afirmacji. Zajmij się swoim sercem i wprowadź okres ochronny na jakiś czas. Jest to organ, którego nie wymienisz niestety jak silnik w samochodzie. Pamiętaj o tym!

Źródło: "Vademecum Tarota" B. Antonowicz - Wlazińska

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moc

ZDROWIE:

"Siła ? czasami mówi właśnie o zanikach mięśniowych i wtedy szuka się podłoża. Siła to też występowanie stanów zapalnych ( nie zapominajmy ze to ogień ). Może wskazywać też na przetrenowanie ? na urazy związane ze sportem. To raczej dla mnie karta odporności."

Danuta Tarocistka

http://forumezo.pl/viewtopic.php?f=29&t=176

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moc

Jako dobra rada:

Pokaż swą pasję, radość i zaangażowanie oraz pozwól swojej namiętności na swobodny bieg, tak długo jak zachowasz roztropność i przewagę.

Jako ostrzeżenie:

Nie przeceniaj swoich sił, nie doprowadzaj spraw do stanu zniszczenia.

Jako karta dnia:

Dzień maksymalnej przedsiębiorczości. Jesteś pełen sił i energii, a Twoja dusza potrzebuje działania, dlatego nie dziw się, jeśli coś lub ktoś wzbudzi w Tobie namiętne zainteresowanie. To nie znaczy, że koniecznie musisz zorganizować orgię. Po prostu daj swoim odczuciom pełną swobodę. Możesz wykorzystać ten dzień także na wykonanie części jakiejś dużej pracy. Pokaż swoje zainteresowanie, a jeśli trzeba to i "pazury". dziś wystarczy ci sił, żeby pokonać wszelkie przeszkody i żeby wyręczyć się pomocą i wsparciem innych.

Jako karta na rok:

Czeka Cię rok pasji i namiętności. Może nią być człowiek, którego pokochasz, a może jakaś sprawa lub zajęcie, któremu poświęcisz się w całości. W każdym przypadku doznasz twórczego wzlotu, który pomoże Ci pokonać stare schematy i wspomnienia z przeszłości. Nie zdziw się, jeśli będziesz musiał przy tym wejść w konflikt z pewnymi zasadami moralnymi, które dotychczas uważałeś za niepodważalne. Sprawdź, czy rzeczywiście są to dobre zasady czy może raczej pusta formalnośc, od której nadszedł czas się uwolnić. W tym drugim wypadku, jeśli się uwolnisz, odczujesz, że ten rok w istocie rzeczy jest bardzo szczęśliwy dla Ciebie.

H.Banzhaf - Klucze do tarota

http://forumezo.pl/viewtopic.php?f=29&t=176&start=10

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.