studentka

Pomoc w badaniach

1 post w tym temacie

Cześć!

Nazywam się Maria Sapetto i jestem studentką trzeciego roku socjologii na UW. Na forum sprowadza mnie moja praca licencjacka, której tematem są rytuały magiczne.

Szukam osób mieszkających w Warszawie, które byłyby na tyle miłe, że zechciałyby mi pomóc i porozmawiać ze mną na ten temat W związku z pandemią rozmawiać będziemy przez internet, przez jakikolwiek program umożliwiający rozmowę audio-wizualną. Do naszej rozmowy nie musisz się w żaden sposób przygotowywać - jedynie mieć trochę czasu (ile dokładnie nie jestem w stanie określić, bo to zależeć będzie od Ciebie, jeśli zdecydujesz się mi pomóc) i przestrzeni, by porozmawiać na spokojnie. Naukowo taka rozmowa  nazywa się wywiadem - będę bowiem zadawać wcześniej przygotowane pytania. W przeciwieństwie do typowego wywiadu, ten będzie jednak w pełni anonimowy. A jeśli myślisz, że za mało na ten temat wiesz, że inni pewnie więcej by mogli powiedzieć - od razu Cię zatrzymam i wyjaśnię. Nie szukam encyklopedii w formie ludzkiej (chociaż taką oczywiście też nie pogardzę ;) ), interesują mnie przede wszystkim praktyki i drogi transmisji wiedzy na temat rytuałów magicznych, więc Twoja wiedza i doświadczenie, jakiekolwiek by nie były, czynią Cię idealnym kandydatem.

Jak to dokładnie będzie wyglądało? Umawiamy się, w umówionym terminie dzwonimy do siebie, a ja zadaję Ci pytania. Na koniec odwracamy role i jeśli masz ochotę Ty możesz mnie przepytać, żeby było sprawiedliwie. :) Ja nagrywam audio z naszej rozmowy (bez viedo), ale tylko po to, żeby zrobić z niego transkrypcję (będzie mi to potrzebne później w moich badaniach), potem usuwam plik i nikt poza mną go nigdy nie usłyszy. Jeśli w trakcie rozmowy pojawią się jakieś czułe informacje, przy tworzeniu transkrypcji zakoduję je tak, żeby nikt nigdy nie był w stanie zorientować się z kim rozmawiałam, więc możesz czuć się w trakcie rozmowy bezpiecznie.

Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości - chętnie je rozwieję. Jeśli chcesz mi pomóc i porozmawiać ze mną o rytuałach daj znać tu albo na mojego maila: maria.sapetto@gmail.com

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie, ale znasz kogoś kto tam mieszka i siedzi w temacie - przekaż mu proszę tę wiadomość.

 

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.