Szept

Horoskop Indiański

16 postów w tym temacie

W Horoskopie indiańskim, podobnie jak w naszym Europejskim mamy 12 znaków. I jest nimi 12 zwierząt, które są niczym 12 Totemów.

SOKÓŁ 21.03-20.04

BÓBR 21.04-21.05

JELEŃ 22.05-21.06

DZIĘCIOŁ 22.06-22.07

ŁOSOŚ 23.07-23.08

NIEDŹWIEDŹ 24.08-23.09

KRUK 24.09-23.10

WĄŻ 24.10-22.11

SOWA 23.11-21.12

GĘŚ 22.12-20.02

WYDRA 21.01-18.02

WILK 10.02-20.03

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sokół

Jest symbolem wolności i niezależności. Poskromienie go to wielka sztuka. Urodzeni w totemie Sokoła działają spontanicznie - pod wpływem silnych emocji. Można powiedzieć, że znajdują się w stanie ciągłej gotowości, chętnie wyruszą naprzeciw przygodzie. Każde pionierskie przedsięwzięcie jest dla nich wyzwaniem, inni mogą podążać z zaufaniem ich śladem. Wielkie wyzwania są dla zuchwałych, a tacy są urodzeni pod tym znakiem. Dusza Sokoła pełna jest nowych planów i genialnych pomysłów. Sokół jest bystrym obserwatorem, działa więc szybko, bez zastanowienia, ponosząc fiasko. Potrafi się jednak szybko "pozbierać". W końcu na pewno mu się uda. Sokół uparcie dąży do celu. Zazwyczaj lubiany, pomimo swej wybuchowości. Jest to bowiem, w gruncie rzeczy człowiek szczery, serdeczny i oddany przyjaciel. Niestety, każdemu przypisał los jakąś wadę. U Sokoła jest to często egoizm i bezwzględność. Nie respektują kompromisów, uznając przede wszystkim własne opinie.

Uczucia - Sokół w sprawach uczucia kieruje się również namiętnością. Działa spontanicznie i płomiennie. Uwielbia być szaleńczo zakochanym. Jednak trwałość tego uczucia jest wątpliwa. Nie jest to partner grzeszący nadmiarem wierności. Seks odgrywa w życiu Sokoła dużą rolę. Szaleńczo zakochany potrafi być niekonwencjonalnym romantykiem. Jako istota egoistyczna bywa nieprawdopodobnie zazdrosny uważając się za niespotykany dar niebios dla partnera. Chce być podziwiany i uwielbiany.

Zdrowie i praca - Chcąc być jak najbardziej wydajnym pracują szaleńczo i ponad miarę. Stres objawia się u Sokoła bólami głowy lub migreną. Przynależność tego totemu do żywiołu ognia może powodować drażliwość i podwyższenie ciśnienia. Sokół lubi pracę samodzielną i niezależną. Uwielbia sam podejmować decyzje. Planowanie nie jest jego najmocniejszą stroną. Jego zaangażowanie bez reszty w sprawy zawodowe mobilizuje także pozostałych pracowników. Te wspólne działania dodają skrzydeł Sokołowi do dalszej wzmożonej pracy. Ale uwaga! We wszystkim zachowaj umiar abyś się przedwcześnie nie spalił.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

BÓBR

Bóbr jest bez wątpienia jednym z najpracowitszych zwierząt. Jego pomysłowość w budowaniu siedzib jest niewyczerpana. Jest znakomitym inżynierem, architektem, geodetą i twórcą zmiany swego środowiska. Jego wytrwałość w pokonywaniu przeszkód i wytrwałość w realizacji zamierzeń jest zdumiewająca. To pracowite stworzenie kojarzone jest ze stabilnością i niezawodnością. Otoczeniu dają poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Na urodzonych pod znakiem Bobra można zawsze polegać. Czasami jednak zbyt wiele wagi przykładają do materialnej strony życia. Mimo pozornej twardości posiadają niezwykle wrażliwe wnętrze co powoduje u nich potrzebę ciągłej ochrony i bezpieczeństwa. Lubią tworzyć, ale zawsze na solidnej bazie, którą będą zawzięcie chronić. Bobry nie są marzycielami. Ich życie to twarde realia. Dbają o swe korzenie. Twardo stąpają po ziemi. Wszystkie swoje działania podpierają solidnym fundamentem. Działanie Bobra, wytrwałe i zrównoważone w solidnym działaniu prowadzi do systematycznego poprawiania warunków bytu; aby sprostać trudom powziętych zamierzeń z rozmysłem realizują raz powzięte plany. Umiłowanie spokoju i stabilności wycisza w Bobrze inne cechy charakteru. Nie potrafi on być elastyczny, raz obrana droga nie zostanie nawet na cal zmieniona. Ogólny obraz nie jest dla niego istotny, liczą się tylko jego plany i zamierzenia. Często więc Bobry przegapiają tzw. szanse życiowe, nie do przeskoczenia wydają im się pewne trudności życiowe. Po co więc ryzykować? Efektem tego jest umiłowanie wygodnego, bezproblemowego życia.

Uczucia - Tu także Bobry lubią kochać bezpiecznie i wytrwale. Są więc wiernymi i troskliwymi partnerami. Bóbr nie lubi przelotnych miłostek, które burzą spokój i niosą same komplikacje. Potrzebni są mu partnerzy mniej uparci od niego, ustępliwi dyplomaci, bowiem lubi on przeforsować swoje zdanie i nie lubi zmieniać upodobań seksualnych. W miłości delektuje się wszelkimi zmysłami czym uzupełnia dosyć ograniczoną namiętność. Uwielbia cielesność, która daje mu poczucie bezpieczeństwa.

Zdrowie i praca - Bobry uwielbiają smakołyki co często ma zgubny wpływ na ich figurę. Najdelikatniejsza u Bobra jest szyja i gardło - częste zapalenia migdałów oraz chrypki męczą go znacznie częściej niż urodzonych pod innym znakiem. Poza tym czułym punktem cechuje go duża witalność i odporność. Jest to niezwykle ważne dla sumiennego i wytrwale wypełniającego swe obowiązki Bobra. Są one bowiem pracownikami wysoko cenionymi przez pryncypałów, którzy całkowicie polegają na ich rzetelności i wiedzy. Tymczasem sumienny Bóbr wytrwale gromadzi dobra materialne, stanowiące podstawę bytu dla jego rodziny. Urodzeni pod tym znakiem są znakomitymi rolnikami, wspaniale czują się także w zawodach związanych z bankowością i podatkami.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

JELEŃ

Jeleń jest bez wątpienia zwierzęciem dostojnym, ale także pełnym gracji, powabu i elegancji. Rozgląda się czujnie swymi pięknymi rozmarzonymi oczami, oceniając otoczenie i inteligentnie reaguje na sygnały, które do niego docierają. Jego ruchy są zwinne, lubi stale być w ruchu, aby zaspokajać swoją potrzebę ciągłych zmian i kontaktów z otoczeniem, bez których nie potrafi się obejść. Urodzeni w totemie Jelenia są spragnieni ciągłych zmian w otoczeniu. Niejako zmusza ich do tego niepospolita wrażliwość i być może sprzeczna z nią swoboda i beztroska. Ulegają impulsowi chwili, aby życie było pełniejsze i ciekawsze. Uwielbiają poznawać i być zaskakiwanymi nowymi wrażeniami. Jelenie dzięki swej niezwykłej bystrości umysłu są wspaniałymi partnerami w potyczkach intelektualnych. Potrafią dyskutować w sposób elastyczny i otwarty. Ich riposty są celne, ale często dość niecierpliwe. Niecierpliwość jest chyba najpoważniejszą wadą Jeleni, zwłaszcza w nawiązywaniu znajomości. Uwielbiają towarzystwo, w którym potrafią błyszczeć jak Koh-i-Noor. Potrafią porazić urokiem osobistym, inteligencją i polotem, co tuszuje nieco ich zmienne nastroje i niestałość.

Uczucia - Wiele będzie zależało od tego, jakiego partnera dobierze sobie Jeleń na wspólną drogę. Urodzony w tym znaku, będący z natury flirciarzem, nie bardzo radzi sobie w długotrwałym związku. Tolerancyjny partner pozwoli mu wytrwać, choć z wieloma burzami, w dłuższym układzie uczuciowym. Nie wypływa to absolutnie ze złej woli Jeleni. Są one astrologicznie przypisane do flirtu i uwodzenia płci przeciwnej. Zauroczonego osobnika rzucają na kolana. Zaloty rozpoczynają od uwodzicielskich opowieści złotoustego kochanka. Jedyna rada: chcesz mieć go dłużej przy sobie - bądź tolerancyjny i opanowany! Żaden inny sposób okiełznania tego urodzonego "Czarusia" nie poskutkuje.

Zdrowie i praca - Natura pędziwiatra i człowieka o niezwykłej aktywności zawodowej powoduje silne stresy. Ich układ nerwowy od czasu do czasu domaga się "urlopu". Pozwólmy mu więc, podejmując świadome decyzje, częściej odpoczywać. Jeleń posiada również bardzo wrażliwy układ oddechowy. Każde przeziębienie należy dokładnie wyleczyć, aby nie dopuścić do poważniejszych komplikacji zdrowotnych. Urodzeni pracoholicy, nie znoszący stagnacji, która ich dobija, spalają się w działaniach zarówno intelektualnych jak i praktycznych. Są równie sprawni w dziedzinach wymagających niezwykłej wiedzy i inteligencji, jak i w działaniach czysto mechanicznych. Uwielbiają działać dla innych, każdy człowiek stymuluje ich do działania. Swoje decyzje potrafią trafnie uargumentować; również sfera interesów nie jest im obca. Jeleń musi stale działać. Jest znakomitym lekarzem, dziennikarzem. Uwielbia służbowe podróże i ciągły ruch. W jego towarzystwie na pewno nie będziesz się nudzić!

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

DZIĘCIOŁ

Ten uroczy ptaszek o silnym dziobie, zwany lekarzem lasów, jest symbolem zapobiegliwego gospodarza. Lubimy , podczas letnich spacerów w lesie, wsłuchiwać się w rytmiczny stukot ptasiego dziobka w korę drzew. Bezbłędnie rozpoznajemy naszego przyjaciela - dzięcioła, który "bębni" przede wszystkim w poszukiwaniu pożywienia i podczas budowania gniazda. Gniazdo dzięcioła jest bardzo wygodne i przytulne, stwarza jego mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa i wygody. Osoby urodzone w totemie dzięcioła są niezwykle wrażliwe, co często objawia się nadmierną drażliwością. Z tego też powodu zamykają one swe wnętrze i stają się mało komunikatywni. Dzięcioły kryją swe pragnienia, gdy nagromadzi się ich zbyt wiele, niekontrolowany wybuch emocji nie jest miły, ani dla dzięcioła, ani dla otoczenia. Dzięcioł posiada niezwykłą intuicję. Jest bardzo ostrożny w zawieraniu znajomości. To typ introwertyka łaknącego bezpieczeństwa i stabilizacji. Posiada on w sobie, jako znak letni, dużo potencjalnej energii i ciepła wewnętrznego; gdy jednak trafi on do sprzyjającego otoczenia, potrafi wyzwolić z siebie tę energię i rozjaśnić wszystko wkoło. Dzięcioł musi nabrać całkowitego zaufania, aby móc się otworzyć; wówczas obdarza gorącym uczuciem i serdeczną przyjaźnią. Urodzeni w tym okresie lubią czuć się potrzebni. Otaczają swą rodzinę nadzwyczajną troską, martwiąc się nie tylko o byt materialny, ale i duchowy.

Uczucia - Dzięcioł, lubiący stabilizację również w uczuciach, ceni sobie jasną sytuację. Jego uczucia są niezwykle głębokie, często raz na całe życie. Ich intensywność jest bliska zenitowi. Miłość jest dla niego bardzo ważnym elementem powodzenia życiowego. Nie pochwala flirtów i krótkotrwałych znajomości. Swojemu partnerowi ofiarowuje się całkowicie, uwielbia kontakt pełen romantycznej czułości, pełnej pieszczot i rozmów w księżycowej poświacie. Stawia na pełną harmonię we dwoje. Dzięcioły nie lubią dzielić się szczęściem osobistym z innymi, lubią przebywać tylko we dwoje, jak ptaszki w gniazdku.

Zdrowie i praca - Dzięcioł cieszy się zazwyczaj dobrym zdrowiem. Przykre dla otoczenia są częste zmiany jego nastroju. Jest to znak najbardziej wrażliwy na ból. Jeśli już miewa kłopoty zdrowotne to zazwyczaj z żołądkiem. Jest to odbiciem jego nadwrażliwej natury i tłumienia w sobie wszelkich kłopotów. Uczmy dzięcioła uzewnętrzniać własne kłopoty - to także zadanie dla partnera życiowego. Dzięcioł również w pracy ceni sobie małą stabilizację. Dobrze czuje się w rodzinnej atmosferze małej firmy, tam też osiąga najlepsze efekty swej działalności. Nie marzy o wielkich zadaniach i wielkiej karierze zawodowej, cieszą go małe, poparte solidną pracą sukcesy. Lubiący swą pracę Dzięcioł angażuje się w swe zajęcie z całkowitym poświęceniem. Szefowie, kochajcie takich pracowników, solidnych, wytrwałych i delikatnych!

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ŁOSOŚ

Obserwując Łososia w wodzie nie mamy cienia wątpliwości- to jest król. Porusza się z godnością, elegancją i wdziękiem. Napotkane na swej drodze przeszkody pokonuje z gracją, jak gdyby od niechcenia. Jego siłą jest namiętność i wewnętrzna siła napędowa. Serca ma przepełnione ogniem i wspaniałomyślnością. Nie zna zakazów. Potrafi dojść do celu, nie czyniąc szkody innym. Urodzeni w tym znaku są dynamiczni, spala ich ambicja i nadmierna gorliwość. Często padają ofiarą własnych dążeń jeśli nie potrafią "regulować" swego wewnętrznego żaru. Łosoś podejmuje się bez wahania trudnych zadań. Lubi stać w światłach rampy, walczyć przy podniesionej kurtynie. Każdy z nich to silna osobowość. Łosoś zna swoją wartość, dlatego w działaniu jest pewien swego sukcesu. Często drażni otoczenie zbyt dużą pewnością siebie i traktowaniem otoczenia z wyższością. Tak naprawdę jednak ma w sobie dużo serca, szczodrobliwie obdarzając nim nie tylko najbliższych. Łosoś jest gotowy zawsze do przejęcia przywództwa ale i odpowiedzialności. Znajduje się najczęściej na szczycie drabiny towarzyskiej i zawodowej. Potrafi czerpać pełną garścią , nie jest jednak egoistą w tych sprawach. Obdzieli wszystkich szczodrobliwie, ale oczekuje za to oddania i podziwu. Urodzonym w tym znaku zarzuca się często zarozumialstwo. Radzimy naszym sympatycznym Łososiom, aby czasami pozwolili innym podjąć decyzję i nie narzucali im swego zdania. Zawierzcie trochę swemu sercu, tak pełnemu miłości i dobra dla wszystkich "poddanych".

Uczucia - nasz niestrudzony wojownik również w uczuciach jest władczo wspaniały. W miłości spełnia się bez reszty. Upatrzony cel obdarza bezgranicznym, burzliwym i romantycznym uczuciem. Jego bronią są nietuzinkowe komplementy, zaskakujące podarunki i czule szeptane namiętne erotyki, często własnego pióra. Łososie są wspaniałymi kochankami. Miłość platoniczna jest nie dla nich. Pragną zawładnąć ciałem, duszą i intelektem swego wybranka, a zazdrość jest zbyt często ich siostrą. Miłość z Łososiem jest trudna, ale na pewno pełna i nietuzinkowa.

Zdrowie i praca - Urodzonym w totemie Łososia chciałoby się pozazdrościć dobrego zdrowia, które idzie w parze z radością życia. Czasami, gdy przekroczą granice wytrzymałości mogą pojawić się drobne kłopoty, najczęściej ze strony układu krążenia i kręgosłupa. Pomimo królewskiego znaku w totemie mierzmy w życiu zawodowym siły na zamiary. Ambicją Łososia jest przewodzenie, co zapewni mu zdobyte wykształcenie i predyspozycje psychiczne. Nie spodziewajmy się, że spotkamy lwa na stanowisku podwładnego, to on lubi pociągać za sznureczki. Lubi ryzykować, a najbardziej zwariowane pomysły udaje mu się do końca pomyślnie zrealizować. My jednak lubimy takich szefów: trochę zwariowanych, wymagających, ale serdecznych dla pracowników.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

NIEDŹWIEDŹ

Od dzieciństwa Niedźwiedź kojarzy się nam z puszystym, ciepłym, miękkim i przyjaznym stworzonkiem. W życiu, w naturze różnie to bywa. Faktem jednak jest, iż Niedźwiedź, duże i silne zwierzę o łagodnym spojrzeniu, gdy mu nic nie grozi jest rzeczywiście powolny i spokojny. Lubi on jasne sytuacje, znane sobie otoczenie co pozwala mu spokojnie prowadzić osiadły tryb życia. Nie lubi zmian i gwałtownych zagrożeń, zwłaszcza, gdy dotyczy to potomstwa. Jeżeli przyszedłeś na świat w totemie Niedźwiedzia na pewno lubisz stabilność, bezpieczne sytuacje i przewidywalne wydarzenia. Do tego stanu dojdziesz dzięki wytrwałej ciężkiej pracy, ponieważ Niedźwiedź nie lubi polegać na innych. Ich cechą jest skromność i powściągliwość. Wolą przebywać w cieniu i systematycznie pracować zmierzając pilnie do wytyczonego celu. Tak po prostu musi być, tak sobie zaplanował. Są to osobniki zazwyczaj perfekcyjne i wymagające przede wszystkim w stosunku do siebie samych. Otoczenie postrzega w nich przesadnych pedantów i krytykantów, co nie przysparza sympatii. Kochane Niedźwiadki - pamiętajcie, że bez tolerancji ciężko się żyje wśród współbraci.

Uczucia - Powolny obserwator, ukrywa długo swe uczucia, nie działa spontanicznie. Ma kłopoty z przekazywaniem swych uczuć, czuje się skrępowany w towarzystwie ukochanej osoby. Z tego powodu jego zachowanie jest określane mianem niedźwiedziowatego. Pod grubym "futrem" naszego misiaczka żarzą się delikatne, romantyczne uczucia przemieszane z odrobiną szaleństwa i romantyczności. Kto to dostrzeże, będzie mile rozczarowany.

Zdrowie i praca - Niedźwiedź często jest niezadowolony, a wynika to z jego powściągliwości w dogadzaniu sobie. Układ pokarmowy jest najsłabszą stroną ich organizmu, reaguje on bowiem bardzo silnie na częsty dyskomfort psychiczny. Należy więc odpowiednio się odżywiać i dbać o mało odporny system nerwowy. Nie podejmuj się Niedźwiadku wypełniania zbyt poważnych obowiązków ,bo niepowodzenie może poważnie odbić się na twoim samopoczuciu. Mierz siły na zamiary, jesteś szanowanym pracownikiem z ugruntowaną wiedzą i dobrymi wynikami. Lubisz pomagać innym, często poświęcasz się profesji medycznej i terapeutycznej. Skromność i poświęcenie to dzisiaj bardzo rzadkie, ale jakże cenne wartości. Niedźwiadku, kochamy Cię za to!

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

KRUK

Ten inteligentny ptak z wielkim dziobem i mocnymi nogami potrafi znaleźć się w każdej sytuacji. W poszukiwaniu pokarmu nie wyrusza w pojedynkę, zawsze towarzyszy mu spora gromadka współplemieńców. Urodzeni w totemie Kruka cenią sobie towarzystwo i przyjazne otoczenie. Są stale w ruchu, pracuje jednocześnie ich ciało i intelekt. W związku z tym są oni pełni genialnych pomysłów, którymi potrafią w niekonwencjonalny sposób zainteresować otoczenie. Kruki kochają wszelkie zmiany, ale zawsze muszą one harmonijnie współgrać z otoczeniem. Posiadają również silne poczucie sprawiedliwości co czyni ich zazwyczaj idealnymi negocjatorami w spornych sprawach. Każdy spór starają się zażegnać pokojowo, bowiem cenią sobie nade wszystko spokój a nie konfrontacje. Nie przysparza im to jednak sukcesów - często w imię spokoju rezygnują z nagłych korzystnych okazji, polegając na zdaniu otoczenia. Przyjaciel Kruk został obdarzony przez Naturę dużą wrażliwością artystyczną i niezwykłym wyczuciem piękna. Odzwierciedla się to także w sposobie w jaki Kruk potrafi się ubrać. Jest to dla niego bardzo ważne, zdarzyć się może, że nawet najważniejsze. Lśniący czarnopióry Kruku, nie oceniaj ludzi powierzchownie. Wygląd zewnętrzny to nie wszystko - przyjrzyj się wnętrzu swego przyjaciela!

Uczucia - Szczęściem dla Kruka jest znalezienie odpowiedniego partnera życiowego i spełnienie się w rodzinnej posłudze. W poszukiwaniu towarzysza życia potrafi kokieteryjnie uwodzić płeć przeciwną. Mało kto potrafi się oprzeć urokowi Kruka, fachowcowi w sprawach życiowych nie tylko tych przyziemnych, ale i duchowych. Uwielbia kochać i żyć dla drugiej osoby. Potrafi oczarować upatrzonego partnera, podporządkować się mu, ale nie bezkrytycznie.

Zdrowie i praca - Astrologiczny Kruk, kochający rozkosze życia, często nie potrafi znaleźć umiaru w poszukiwaniu coraz to nowych przyjemności. Odbija się to oczywiście na jego zdrowiu. Najgorzej owe rozkoszne peregrynacje znoszą nerki - najsłabszy punkt organizmy naszego bohatera. Zalecamy mu, aby częściej, zamiast uganiać się za uciechami podniebienia i intelektu, spojrzał w stronę siłowni czy basenu, aby wzmocnić swą kondycję fizyczną. Pomoże to Krukowi lepiej spełnić się w pracy zawodowej, najczęściej w zawodzie architekta, inżyniera. Jego ulubionym zajęciem są jednak sztuki piękne, moda, antyki. Lubi otaczać się pięknem nie tylko w domu ale także i w pracy. Działa kolektywnie, stwarzając dzięki swemu łagodnemu charakterowi miłą atmosferę.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

WĄŻ

Nie jest to stworzenie, które chcielibyśmy przytulić i pogłaskać. Budzi ono respekt i lęk zwłaszcza swoim przenikliwym i hipnotyzującym wzrokiem. Urodzeni w znaku węża są znakomitymi obserwatorami i oczywiście nie chodzi o sprawy powierzchowne. Wąż dostrzeże to, co chowasz na dnie swych myśli, dotrze do najskrytszych zakamarków twoich pragnień. Dla niego psychika człowieka nie ma tajemnic. Dzięki temu ma on niezwykłą zdolność wydobywania najskrytszych myśli od swego interlokutora. Ta zdolność nie przysparza mu jednak wielbicieli. Zawsze boimy się tych, którzy wiedzą o nas więcej od innych. Węża darzymy przydomkiem "eksperta dusz". Jest on także osobnikiem rozsądnym i praktycznym. Totemowe Węże są bardzo tajemnicze, nie są zbyt lubiane, często są wręcz odpychane przez towarzystwo. Są to urodzeni badacze - samotnicy. Skupiają się na najtrudniejszych zagadnieniach, które, możemy być pewni, potrafią rozwikłać. Mają nieposkromioną ambicję i są zdecydowane na najtrudniejsze działania, aby dojść do celu. Jest niewyobrażalne, aby wąż się poddał. W rozwiązywaniu problemu nie oszczędza siebie aż do granic wytrzymałości. Powoduje to częste spięcia z otoczeniem. Urodzeni w tym znaku popadają w skrajności, często stają się być nieobliczalni dla otoczenia. Gdy potrzebujesz pomocy, a inni cię zawiodą udaj się do Węża. Ten ambitny intelektualista na pewno ci pomoże.

Uczucia - Tak jak wszystkie działania Węża są pełne i bezkompromisowe tak i uczucia jego są dojrzałe, głębokie i na całe życie. Nie następuje to jednak z dnia na dzień. Miłość Węża rozwija się stopniowo, upatrzony partner staje się z czasem jego "ofiarą". Ofiarą jego bezgranicznej miłości, zazdrości i zaborczości. Pomóżmy więc Wężowi w znalezieniu drogi do tolerancji i poszanowania wolności partnerskiej.

Zdrowie i praca - Słabym punktem Węża jest jego żołądek. Organ czuły na nadmiar nagromadzonej energii, która wskutek samokontroli organizmu nie znajduje ujścia. Często Węże stosując samokontrolę doprowadzają się do silnych sytuacji stresowych, które w efekcie dają przykre dolegliwości żołądkowe. Nie gromadźmy więc nadmiaru energii, dajmy jej swobodnie przepływać aby z czasem nie prowadziła do wybuchów agresji i do choroby. Nadmiar energii Wąż zazwyczaj zużywa w pracy, której poświęca się bez reszty. Jest niezwykle ambitny, dobrze wykształcony i posiada dużą siłę przebicia. Taki szef jest bezwzględny dla swych podwładnych. Będzie wymagał od nich równie dużo jak od siebie. Znajdzie każdy słaby punkt. Uważajmy na metody walki Węża, lubi on stosować nie tylko ich czyste formy. Na szczęście dość sporadycznie. Rozległa wiedza i rozsądek zwycięża.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

SOWA

Sowa, królowa nocy kojarzy nam się zawsze z spostrzegawczością i mądrością. Jej bystre i czujne oko nieomylnie dostrzeże w ciemności swą ofiarę. Sprawia wrażenie ptaka wszystkowiedzącego, czasami znudzonego otoczeniem i zagłębionego we własnych rozmyślaniach o rzeczach pozaziemskich. Osoby z totemu Sowy obdarzone są dalekowzrocznością, zdolnością dokładnego planowania i wytrwale zgłębiające tajniki wiedzy. Lubią przygody i śmiało patrzą w oczy każdemu wyzwaniu. Zwłaszcza gdy dotyczy ono rozwiązywania zagadek umysłowych. Cechy charakteru przypisane astrologicznym Sowom pozwalają im dążyć do wysokich celów i wzniosłych ideałów. Potrafi ona swym serdecznym zachowaniem przekonać otoczenie o wadze swoich zamierzeń. Sowa lubi niezależność, ceni ją ponad wszystko zwłaszcza gdy chce się wznieść ponad horyzont. Często postrzegana jest jako mędrek i gdy chce przekonać o swej racji przyjaciół rozwija swe talenty wspaniałego mentora, a robi to dosyć często. Szczerość Sowy graniczy często z brakiem taktu. Mądra Sowo, twoje zdanie jest interesujące ale inni też mają coś do zaoferowania!

Uczucia - Dla Sowy życie jest jedną wielką przygodą. Na tę przygodę składa się również i miłość. Przeżywa ona to uczucie w sposób niekonwencjonalny. Potrzebuje intelektualnej rozmowy ze swoim partnerem, flirtu inteligentnego, błyskotliwego i badawczego. Gdy partner spełnia oczekiwania Sowy wówczas oboje mogą przeżyć wspaniałą erotyczną przygodę. Często jest to tylko przygoda, gdyż Sowy nie lubią trwałych związków - tak więc przelotny związek satysfakcjonuje Sowę, jeżeli tylko jest w pełni atrakcyjny i stale urozmaicany. Partner urodzonych w tym znaku musi więc być w stałej gotowości "bojowej", zawsze atrakcyjny i wyzwalający nowe doznania u swego niestałego towarzysza uczuć.

Zdrowie i praca - Przesadne ćwiczenia fizyczne mogą źle wpłynąć na delikatne u Sowy stawy skokowe, biodra i uda. Mogą pojawić się również kłopoty z utrzymaniem dobrej figury gdyż Sowa uwielbia dobre jedzenie i szlachetne trunki. Wątroba też nie lubi takich ekscesów a więc, przede wszystkim - odrobina dyscypliny w diecie. Dobre zdrowie pomoże Sowie w efektywnym wykorzystywaniu wielu talentów i osiągnięciu zamierzonego sukcesu. Aby rozwinąć w pełni skrzydła Sowa musi zajmować wysokie, samodzielne stanowisko z możliwością podejmowania decyzji. Dzięki swym talentom doskonale sprawdza się m.in. w zawodach prawniczych, w działalności politycznej a także teologicznej dzięki której będzie miała świadomość, że wpływa na poprawę świata.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

GĘŚ

Wybrana przez Indian na totem gęś śnieżna włada czasem od 22 grudnia do 19 stycznia. Żyje ona stadnie, przemierza w swym życiu tysiące kilometrów, powracając co rok do swoich gniazd lęgowych. Jest to ptak silny, wytrwały, który te cechy swej osobowości podporządkował osiągnięciu konkretnego celu. Osoby urodzone w tym okresie są obdarzane przez swoje patronki dużą ambicją i wytrwałością. Nie działają spontanicznie, wszystko jest zaplanowane a realizacja stanowcza i konsekwentna przybliża wytrwałego pracusia do celu. Są to zazwyczaj silne osobowości, przyciągające otoczenie do siebie jak magnes opiłki żelaza. Ich działanie powoduje, że pomimo sympatii otoczenia są postrzegane jako osoby chłodne i mało otwarte. Taki sąd jest absolutnie błędny, krzywdzący te unikające rozczarowań istoty. Gęś dysponując ogromnym potencjałem energetycznym zaskakuje otoczenie swymi możliwościami. W życiu prywatnym i zawodowym jest niezwykle wydajna i niezmordowana. W imię obowiązku potrafi zrezygnować z licznych przyjemności, spełnienie odnajdując w intensywniejszej pracy.

Uczucia - Gęś jest wspaniałym partnerem na całe życie. Nie zawiedzie, nie zdradzi, nie oszuka. Miłość jest takim samym elementem jak praca i nie można jej traktować lekceważąco ani przelotnie. Na całkowite oddanie się ukochanej osobie potrzebuje Gęś czasami wiele czasu. Potrzebne jest jej do spełnienia w miłości pełne zaufanie do partnera. Gdy te przeszkody zostaną pokonane powstanie wspaniałe gniazdo rodzinne oparte na wzajemnej życzliwości i miłości. Gęś będzie ostrożnie dawkowała seks i uwodzicielskie uśmiechy tak aby nie stały się one chlebem powszednim. Może przydałby się jednak Gąsce partner wnoszący do codziennego życia nieco zmysłowości i czasami odrobinę szaleństwa.

Zdrowie i praca - Duży zasób witalności i całkiem niezła kondycja to duże atuty naszej Gąski. Dba ona o zdrowia, nie pozwalając sobie zbytnio na łakomstwo. Często jednak psikusa sprawia jej skóra, podatna na alergie i podrażnienia oraz stawy kolanowe. Te zdrowotne mankamenty nie przeszkadzają Gęsi zasiadać na "kierowniczych" stołkach. Osiąga ona wytrwale kolejne szczeble kariery nie pozostawiając nic przypadkowi. Do zawodu przygotowana jest gruntownie, poznanie kolejnych tajników wiedzy zostało dokładnie zaplanowane. Gęś na pewno niczym niestosownym nas nie zaskoczy, będzie z szacunkiem odnosić się do podwładnych. Może nieco "drętwy" z niej szef ale na szczęście przewidywalny.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

WYDRA

Znane wszystkim ruchliwe i zwinne zwierzątko sprawia nam wiele przyjemności, gdy obserwujemy je w działaniu. Dobrze czuje się na lądzie i w wodzie zgrabnie poruszając się w każdej sytuacji pomimo dosyć krępej budowy ciała. Totemowi Wydry przypisano wiele korzystnych cech charakteru. Symbolizuje ona intelekt, pomysłowość, komunikatywność, dobrze czuje się żyjąc w zgodzie ze środowiskiem. Jej działania dostarczają innym twórczych podniet i nadziei. Urodzeni w znaku Wydry są wspaniałymi intelektualistami, tryskającymi humorem co jest mile widziane w każdym towarzystwie. Cenią sobie bardzo wysoko sprawiedliwość, są wspaniałymi przyjaciółmi. Trudno pogodzić im się z podziałami klasowymi i niesprawiedliwością społeczną dlatego też często angażują się w różnorakie ruchy społeczne i rewolucyjne. Żaden inny znak nie potrafi tak wspaniale współpracować w grupie, a znamy go przecież jako indywidualistę. Ceni sobie bardzo przyjaźń, której potrafi oddać się bez reszty. Wsparcia w razie biedy czy kłopotów sercowych szukaj u Wydry, ona bez wątpienia pomoże ci wykaraskać się z opresji. Będzie zawsze niepospolitą duszą towarzystwa, gdyż jej bystre, figlarne oczka wypatrzą to czego nie zauważą inni. Wydra lubi planować, czasami jej wyobrażenia są utopijne i pozostają w sferze jej marzeń. Z wydrą nie będziesz się nigdy nudzić.

Uczucia - W tych sprawach Wydra potrzebuje dużo swobody. Seks nie jest dla niej najważniejszy - stawia bowiem na intelekt. Jeśli więc zależy ci na partnerstwie uczuciowym Wydry pozwól jej na dużo swobody, wówczas na pewno nie będziesz się nudzić; każda sympatyczna odmiana wnosi nieco świeżego powiewu, nawet w nieco dojrzalszym związku.

Zdrowie i praca - Urodzeni w znaku Wydry potrafią ekonomicznie wykorzystywać swój potencjał energetyczny. Nie zdarza się Wydrze, aby przepracowała się zanadto. Czasami tylko ogarnie je niedyspozycja nerwowa, gdy stwierdzą, że oczekujemy od nich więcej niż mogą nam ofiarować. Problemy krążeniowe mogą również stać się ich udziałem, lecz przy odpowiednio higienicznym trybie życia można doczekać jesieni życia w całkiem niezłej kondycji psychofizycznej. Ponieważ w każdej Wydrze drzemie ogromny potencjał twórczy i intelektualny powinna ona zajmować niezależne, wysokie stanowisko. Jako osoba o niezwykłej bystrości umysłu potrzebuje szerokiego pola do swobodnego działania.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

WILK

Wilk nie lubi samotności, w gromadzie czuje się bezpiecznie i najczęściej tak postrzegamy go w środowisku. W spojrzeniu wilka nie ma złości, jest to spojrzenie wiernego towarzysza. Wilk ze swą wybranką tworzą parę na całe życie. Miotany sprzecznymi uczuciami, niezwykle wrażliwy, urodzony w totemie wilka, nie jest człowiekiem wytrwałym. Obdarza on silnym współczuciem osoby nie radzące sobie z trudami życia codziennego. Chciałby im pomóc i robi nie jedno aby ulżyć im w troskach. Wilk jest niemalże uzależniony od ciągłego angażowania się w sprawy przyjaciół. Wielu obserwatorów jest zafascynowanych ich wyczuciem i troską o innych. Pomimo silnego zapotrzebowania na życie w towarzystwie subtelność ich natury zmusza Wilka do wycofania się w domowe pielesze. Można wówczas spokojnie pomarzyć, ulec chwili iluzji co pomoże zbudować wokół siebie warowną twierdzę przed brutalnością świata. Silnie rozbudzony instynkt i intuicja pozwala wilczym braciom wkraczać w tajemniczy świat magii i wiedzy ezoterycznej. Nieomylnie wyczuwają drzemiące w nas mroczne tajemnice, co pomaga im w odpowiednim momencie pospieszyć z pomocą. Czasami są zbyt łatwowierne, co niektórzy potrafią z zimną krwią wykorzystać. Powoduje to wówczas ostre stresy i Wilk biegnie w stronę domowego zacisza aby czerpać nowe zasoby energetyczne. Uszanujmy tajemniczość Wilka, który odwzajemni się nam ciepłymi uczuciami dozgonnej przyjaźni i zaufania!

Uczucia - Wilk cierpliwie czeka na odpowiedniego partnera zdając sobie sprawę, iż będzie to uczucie jedno na całe życie. Nie są namiętnymi kochankami ale lubią obdarzać i być obdarzanymi czułością i ciepłym słowem. Ten wierny przyjaciel często idealizuje swego wybranka, który nawet noszony na rękach nie zawsze docenia swoje szczęście, niejednokrotnie dopatrując się matactw w małych tajemnicach swojego Wilczura.

Zdrowie i uczucia - uciekający przed rzeczywistością Wilk zakłada różowe okulary aby ujrzeć świat iluzji i marzeń. Pomagają mu w tym różnego rodzaju używki. Nie jest to jednak najlepsza droga do świata magii. Powinien ćwiczyć wewnętrzną dyscyplinę, próbować być bardziej cierpliwym wobec otoczenia aby mężnie stawiać czoło trudnościom. Na szczególną troskę zasługują nogi - poświęć im Wilku nieco więcej uwagi i czasu. Niezbyt ambitny totem pozwala swym pupilom płynąć spokojnie na falach życia. Nie jest im pisana również błyskotliwa kariera. Do sukcesu Wilk dochodzi zazwyczaj pomalutku i łagodnie nie zużywając na to wcale nadmiaru energii. Darząc bliźnich ciepłymi uczuciami potrafi znakomicie znaleźć się w zawodach medycznych i działalności charytatywnej. Jego szczególna wrażliwość doskonale sprawdza się w sztukach pięknych i zawodach artystycznych.

........................................................................

Źródło powyższych horoskopów: http://www.spectrumgems.com/Spectrumgem ... r.html#top

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pozdrowionka od Sokoła... Viv... :D

- dobra robota... ;) :mrgreen:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja też coś mam

Horoskop indiański

Indianie zajmujący się od wieków astrologią stworzyli system zodiakalny oparty na tzw. kręgu zwierzyńcowym. Znanemu nam systemowi zodiakalnemu od Barana do Ryb odpowiada 12 zwierząt, które w astrologii indiańskiej symbolizują określone stopnie rozwoju natury.

SOKÓŁ 21.03-19.04

Uwielbia być zakochany, często wybucha wielką namiętnością, ale jego uczucie ma trwałość słomianego ognia... Miewa kłopoty z wiernością, ale za to jest otwarty i szczery. Nie potrafi spiskować ani ukrywać swoich uczuć. Lubi seks i ma bujny temperament.

BÓBR 20.04-20.05

Uwielbia pieszczoty. W miłości jest bardzo zmysłowy, choć bywa leniwy i chętnie oddaje inicjatywę partnerowi. Aby w pełni cieszyć się seksem, potrzebuje poczucia bezpieczeństwa. Dlatego raczej stawia na stałość i wierność, nie ceni sobie krótkich romansów.

JELEŃ 21.05-20.06

To wielki flirciarz i uwodziciel, ma mnóstwo wdzięku i uroku, jest błyskotliwy i dowcipny, czym często zwraca na siebie uwagę płci przeciwnej. Ale nie jest mu łatwo wytrwać w stałym związku, lubi bowiem zmiany. Będzie jednak wierny partnerowi o żywej inteligencji i wielu zainteresowaniach, z którym nie będzie się nudził.

DZIĘCIOŁ 21.06-21.07

To natura bardzo romantyczna, ale skomplikowana, humorzasta, zmienna... Miłość traktuje bardzo poważnie, a jeśli się zakochuje, to całym sobą, bez reszty. Od ukochanej osoby oczekuje absolutnej wyłączności - zdrady nie zniesie. Poszukuje partnera wrażliwego i delikatnego, ale jednocześnie silnego psychicznie.

ŁOSOŚ 22.07-21.08

Uwielbia seks, często wdaje się w romanse i flirty. Lubi uwodzić i być uwodzonym, adorowanym, obsypywanym prezentami... Wielką frajdę sprawia mu widzieć, że robi wrażenie na płci przeciwnej. W związku bywa dominujący, ale jednocześnie opiekuńczy. Seks z nim jest pełen namiętności.

NIEDŹWIEDŹ 22.08-21.09

Robi wrażenie osoby chłodnej, zdystansowanej i skrytej, ale pod tą maską kryje się osobowość niezwykle romantyczna i wrażliwa. Tęskni za miłością, ale bardzo boi się odrzucenia, zlekceważenia. Jeśli znajdzie swą drugą połowę, będzie z nią na dobre i na złe: lojalny, wierny i pomocny w razie kłopotów.

KRUK 22.09-22.10

Nie dla niego życie w pojedynkę! Miłości potrzebuje jak powietrza, ale zwłaszcza w młodości związki traktuje dość lekko i bywa, że często zmienia obiekt zainteresowania. Silnie działa na płeć przeciwną, potrafi zjednać sobie innych swoim urokiem osobistym. W związku zawsze dąży do zgody, nie znosi kłótni i awantur.

WĄŻ 23.10-22.11

Jest namiętny, ale zazdrosny i zaborczy. Nie uznaje letnich uczuć - albo kocha, albo nienawidzi. Seks odgrywa w jego życiu bardzo ważną rolę i jest podstawą udanego związku. Nie musi mieć wielkiej urody, bo ma w sobie jakiś tajemniczy magnes, to coś, czym hipnotyzuje i przyciąga płeć przeciwną.

SOWA 23.11-21.12

Miłość traktuje troszkę jak przygodę: nie znosi nudy i monotonii, więc jeśli trafi na kogoś, kto życie potrafi spędzić przed telewizorem, po prostu zmienia obiekt zainteresowania. Jest namiętny, lubi seks, nie ma zahamowań ani kompleksów. Idealny kochanek!

GĘŚ 22.12-19.01

Aby cieszyć się miłością Gęsi, najpierw trzeba zdobyć jej zaufanie. To nie jest kochanka na jedną noc! Gęś potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, przyjaźni i przekonania, że jest traktowana poważnie. Kiedy się otworzy, okazuje się namiętnym i czułym, a przede wszystkim wiernym i lojalnym partnerem.

WYDRA 20.01-18.02

Od seksu ważniejszy jest dla niej intelektualny i duchowy kontakt z partnerem, to cudowne poczucie, że nadaje z nim na tej samej fali. Nie znosi zazdrośników, ceni osoby o szerokich horyzontach i licznych zainteresowaniach. W miłości jest szczera, otwarta i tolerancyjna.

WILK 19.02-20.03

Wilk jest w miłości idealistą i romantykiem. Pragnie ciepła, czułości, oddania i poczucia bliskości. Bywa zbyt ufny, stąd trafia na osoby niegodne jego miłości. Sam potrafi dać partnerowi bardzo wiele: jest oddany, wierny, opiekuńczy - czasem aż za bardzo. Kobiety Wilczyce mają skłonność, do matkowania swoim partnerom.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

NIEDŹWIEDŹ

Od dzieciństwa Niedźwiedź kojarzy się nam z puszystym, ciepłym, miękkim i przyjaznym stworzonkiem. W życiu, w naturze różnie to bywa. Faktem jednak jest, iż Niedźwiedź, duże i silne zwierzę o łagodnym spojrzeniu, gdy mu nic nie grozi jest rzeczywiście powolny i spokojny. Lubi on jasne sytuacje, znane sobie otoczenie co pozwala mu spokojnie prowadzić osiadły tryb życia. Nie lubi zmian i gwałtownych zagrożeń, zwłaszcza, gdy dotyczy to potomstwa. Jeżeli przyszedłeś na świat w totemie Niedźwiedzia na pewno lubisz stabilność, bezpieczne sytuacje i przewidywalne wydarzenia. Do tego stanu dojdziesz dzięki wytrwałej ciężkiej pracy, ponieważ Niedźwiedź nie lubi polegać na innych. Ich cechą jest skromność i powściągliwość. Wolą przebywać w cieniu i systematycznie pracować zmierzając pilnie do wytyczonego celu. Tak po prostu musi być, tak sobie zaplanował. Są to osobniki zazwyczaj perfekcyjne i wymagające przede wszystkim w stosunku do siebie samych. Otoczenie postrzega w nich przesadnych pedantów i krytykantów, co nie przysparza sympatii. Kochane Niedźwiadki - pamiętajcie, że bez tolerancji ciężko się żyje wśród współbraci.

Uczucia - Powolny obserwator, ukrywa długo swe uczucia, nie działa spontanicznie. Ma kłopoty z przekazywaniem swych uczuć, czuje się skrępowany w towarzystwie ukochanej osoby. Z tego powodu jego zachowanie jest określane mianem niedźwiedziowatego. Pod grubym "futrem" naszego misiaczka żarzą się delikatne, romantyczne uczucia przemieszane z odrobiną szaleństwa i romantyczności. Kto to dostrzeże, będzie mile rozczarowany.

Zdrowie i praca - Niedźwiedź często jest niezadowolony, a wynika to z jego powściągliwości w dogadzaniu sobie. Układ pokarmowy jest najsłabszą stroną ich organizmu, reaguje on bowiem bardzo silnie na częsty dyskomfort psychiczny. Należy więc odpowiednio się odżywiać i dbać o mało odporny system nerwowy. Nie podejmuj się Niedźwiadku wypełniania zbyt poważnych obowiązków ,bo niepowodzenie może poważnie odbić się na twoim samopoczuciu. Mierz siły na zamiary, jesteś szanowanym pracownikiem z ugruntowaną wiedzą i dobrymi wynikami. Lubisz pomagać innym, często poświęcasz się profesji medycznej i terapeutycznej. Skromność i poświęcenie to dzisiaj bardzo rzadkie, ale jakże cenne wartości. Niedźwiadku, kochamy Cię za to!

Wsio sie zgadza! :blush:

Jeno jakbym mialam wybor, to jestem Niedzwiedzica Polarna :chytry:

blizsza mi sercu :rotfl:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.