Szept

Glos Demona Stroza

2 posty w tym temacie

Ostatnio mam odrobinę czasu i z radością chwyciłam za tomik poezji Wiliama Blake?a. Uwielbiam poezję i jej metafory, co zresztą widać w większości moich tekstów. Metafory mają cudowną moc przekazywania informacji prosto do serca, nie do umysłu. Ale wróćmy do Blake?a i jego metafor.

Po tym jak dość intensywnie przerabiam moją Króliczą Norkę inaczej spoglądam na słowa poezji. W wierszach odnajduję potwierdzenie swej drogi, spoglądam na słowa jak na drogowskazy. Takim właśnie drogowskazem stał się, już lat temu wiele, pewien wiersz Wiliama Blake?a. Dziś także nim jest, ale wskazuje mi już nieco inną drogę. Pozwolę sobie przytoczyć wiersz, którego tytuł wykorzystałam, jako temat:

Głos Demona Stróża

Chcecie poznać Prawdę? Istotę wszechświata?

Czy tym światem rządzi Bóg, człowiek czy Szatan?

Ja wam mówię - człowiek, w to głęboko wierzę...

Pytam tylko: człowiek-bóg czy człowiek-zwierze?

"I ujrzałem Bestię z morza wychodzącą..."

Ona jest zewnętrzną czy wewnętrzną Mocą?

Człowiek ciągle błądzi... wciąż tkwi w zaślepieniu

przy rozstaju myśli, w swej niewiedzy cieniu...

Dążcie jednak stale w wrót poznania stronę,

za którymi włożą wam wiedzy koronę!

Tu zostaną tylko Pałace Żałoby,

zbiorowe mogiły, sarkofagi, groby...

Wiersz wymowny w treści, pokazujący duchowe oblicze świata. Słowa, będące idealnym streszczeniem wielu książek takich jak choćby ?Rozmowy z Bogiem? N.D. Walscha, czy innych traktujących o prawdach duchowych wszechświata.

To taka swoista medytacja poprzez poezję. Może więc warto usiąść w ciszy i odpowiedzieć sobie na zadane przez poetę pytania, odszukać ich sens i skorzystać z jego rad?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiliam, Blake`a ,wielki poeta mistyczny ,opisuje wejście w nieświadome obszary psychiki ,jego głębię ,która jest jak ocean , (taka psychoterapia duchowa )  w mitologii utożsamiany  był z Bogami Mórz I Oceanów -Neptunem  I Posejdonem ,toteż dosłownie tekst tłumaczy się tak :

Głos Demona Stróża - tłumacz. -Wewnętrzny Głos Człowieka .

Chcecie poznać Prawdę? Istotę wszechświata? - Wewnętrzny Głos -Telepatia -Podszept Intuicji -

Czy tym światem rządzi Bóg, człowiek czy Szatan? - Albowiem najwyższy Bóg to Człowiek ,reszta to fantazje wydobywające się z ludzkiej wyobraźni .

Ja wam mówię - człowiek, w to głęboko wierzę...

Pytam tylko: człowiek-bóg czy człowiek-zwierze? - Rzadko kto rodzi się człowiekiem .

"I ujrzałem Bestię z morza wychodzącą..." - I doświadczyłem, ,omamów ,schizów ,paranoi i zwidów ,wypływających z nieświadomości (głębi psychiki  ludzkiej ) ,a ukazujących się na ekranie świkadomego umysłu =Schizofrenia Paranoidalna .

Ona jest zewnętrzną czy wewnętrzną Mocą? -paranoje mogą na trwałe zdominować rzeczywistość wewnętrzną /psychiczną /duchową /umysłową ,i spowodować rozdwojenie jaźni -oddzielenie ciała od ducha .

Człowiek ciągle błądzi... wciąż tkwi w zaślepieniu - i tak powstaje w głowie chaos myślowy /mentalny /umysłowy - jedno się myśli ,drugie się robi , a co innego  mówi ,

przy rozstaju myśli, w swej niewiedzy cieniu...

Dążcie jednak stale w wrót poznania stronę, - Lecz Usilnie pracując nad sobą -samo-doskonaląc się i samo-dyscyplinując swe wnętrze , i ufając w opiekę wyższej mocy .,człowiek w końcu dotrze do nieba bram ,będzie zdrowy na ciele i umyśle .

za którymi włożą wam wiedzy koronę! -=I za wytrwałość ,Bóg W Niebie nagrodzi cię po stokroć .

Tu zostaną tylko Pałace Żałoby, -ważne by być sobą ,nie ustawać w wysiłkach ,być wytrwałym ,cierpliwym i konsekwentnym ,w dążeniu do prawdy i mądrości intuicyjnej (Boskiej )

zbiorowe mogiły, sarkofagi, groby... -i nie rozpamiętyuwać tego co było /minęło .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.