Gość Vayen

Podróż do wnętrza siebie. Medytacja jedności z Ziemią.

4 posty w tym temacie

Podróż do wnętrza siebie. Medytacja jedności z Ziemią.

Postaraj się, aby przez najbliższe kilkanaście minut nikt Ci nie przeszkadzał. Przyjmij wygodną dla Siebie pozycję. Zamknij oczy, postaraj się całkowicie rozluźnić Swoje ciało. Stopniowo pogłębiaj oddech. Kiedy uznasz, że jesteś gotów, przejdź do następnego ćwiczenia. Policz od trzech do jednego. Znajdujesz się teraz w stanie alfa. Jesteś całkowicie rozluźniony, spokojny i wyciszony.

Przenieś się do lasu. Rozejrzyj się wokół, poczuj jego zapach. Spójrz na drzewa, poczuj dłonią ich fakturę. Zdejmij buty i odczuj bosymi stopami jego miękkość. Spaceruj po lesie. Usłysz śpiew ptaków. Zobacz światło przebijające się przez konary drzew. Poczuj zapach świerku, poczuj miłość do tego miejsca. Zobacz jak drzewa i zwierzęta, proszę Wasze serca, o energię miłości. Czekają na Twoją miłość.To jest Twój dom, to Ziemia. Twoja świadomość obejmuje cały obszar lasu. Jesteś wszędzie. Pokochaj to miejsce. Poczuj przepełniającą Cię miłość.

Jesteś teraz w zupełnie innym miejscu. Rozejrzyj się wokół Siebie. Weź głęboki wdech. Zobacz rozciągającą się aż po horyzont przepiękną, zieloną łąkę, pełną wszelkiego rodzaju kwiatów. Na jednym z nich usiadł motyl. Przypatrz się mu uważnie. Trzepocze skrzydełkami. Zobacz jaki jest piękny i kolorowy. Pokochaj go. Na innym kwiatku usiadła pszczoła, która z zapałem pobiera nektar. Zobacz jaka jest spokojna i piękna. Po chwili spójrz na niebo. Błękit rozlewa się leniwie, słońce grzeje niezwykle mocno. Małe chmurki przybierają przeróżne kształty. Przypatrz się im. Co przypominają? Lekki, ciepły wiaterek rozwiewa Twoje włosy. Czujesz zapach siana. Na niebie widzisz ptaki. Słyszysz przepiękny śpiew słowika, który przepełnia Twoje serce. Kwiaty, ptaki, motyle, pszczoły proszą o Wasze serca, o energię miłości. Czekają na Twoją miłość. To jest Twój dom, to Ziemia. Twoja świadomość obejmuje cały obszar łąki. Jesteś wszędzie. Pokochaj to miejsce. Poczuj przepełniającą Cię miłość.

Przenieś się nad morze. Usiądź na jego brzegu. Spójrz przed siebie. Widzisz bezmiar wody. Małe fale delikatnie przysuwają się do Ciebie, muskając Twoje stopy. Woda jest ciepła. Jest Ci bardzo przyjemnie. Spójrz w niebo. Jest bezchmurne. Słońce mocno przypieka. Delikatny wiatr odsuwa z twarzy Twoje włosy. Jest spokojnie i przyjemnie. Oddychaj głęboko. Usłysz szum fal. Poczuj zapach jodu. W powietrzu unoszą się krzykliwe mewy. Oddychaj tą okolicą. Poczuj ją całym sobą. To miejsce prosi o Twoje serce, o energię miłości. To jest Twój dom, to Ziemia. Twoja świadomość obejmuje cały obszar plaży. Jesteś wszędzie. Pokochaj to miejsce. Poczuj przepełniającą Cię miłość.

Jesteś jednością ze Swoją planetą. Jesteś jednością z Ziemią. Ziemia oczekuje Twojej miłości. Otwórz swe serce i wyślij z niego strumień złotego światła, niech obejmie całą kulę ziemską. Widzisz jak Ziemia zmniejsza się i wnika do Twojego serca. Noś ją w swym sercu, kochaj ją. Ty i Ona to jedność.

Wróć teraz do Siebie. Do miejsca, w którym jesteś. Policz od jednego do trzech, a znajdziesz się w swoim ciele. Tu i teraz.

Życzę przyjemnej medytacji.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niektórym daje mocnego kopa w psychikę, skok na głęboką wodę, lecz z nauką pływania, otwiera oczy, bo w końcu medytacja jest dopiero początkiem...

btw polecamxd

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 30.04.2011 o 22:19, Obserwator napisał:

Niektórym daje mocnego kopa w psychikę, skok na głęboką wodę, lecz z nauką pływania, otwiera oczy, bo w końcu medytacja jest dopiero początkiem...

btw polecamxd

Medytacja to koniec , poznanie siebie i innych ,to zjednoczenie z duzszą wszechświata ,możesz ją nazwać Bogiem ,oświeceniem  ,ty mówisz o wstępie do medytacji ,czyli koncentracji połączonej z wizualizacją .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.