Gość Kuanan

ENERGIA DRZEW I LASÓW

26 postów w tym temacie

Drzewa emanują zdrową energię. Pole energetyczne zdrowych drzew w nie skażonym środowisku ma potencjał ujemny. Działa ono korzystnie na ludzi chorych i zestresowanych. Energia drzew jest silna, może przyczynić się do poprawy stanu zdrowia.Trzeba się nauczyć korzystać z dobrodziejstw lasu. Wybrać odpowiednie gatunki drzew, dotykać ich odkrytymi częściami ciała - najlepiej czołem, dłońmi, bosymi stopami i plecami. Codzienne kontakty z drzewem daje odpowiednie rezultaty. Taka swoista kuracja powinna trwać co najmniej 2 tygodnie, a każdorazowy kontakt z drzewem - 20-30 minut, a bywa, że i dwie godziny. Trzeba pamiętać, że nie wszystkie gatunki drzew zalicza się do dla każdego zdrowych. Źle działają na niektórych ludzi: topola, wiąz i osika. Natomiast do ogólnie zawsze dobrze wpływających drzew zalicza się, m.in.: dąb, brzozę, kasztan i lipę. Bywają wyjątki.

W tym miejscu należy się zastanowic, czy spacer po lasie będzie dla nas tylko czasem spędzonym na miłej przechadzce i podziwianiem estetyki lasu, czy też skorzystamy z dobrodziejstw, jakie ma w sobie? ;)

Jeśli już zdecydowaliśmy się na wycieczkę do lasu, to proponuję aby być dłużej pośród energii drzew, wiatru i słońca. To właśnie tam można znaleźć najlepsze lekarstwa na skołatane nerwy, stres i wiele innych schorzeń. A sama terapia jest bardzo prosta. Wystarczy przytulić się do odpowiedniego drzewa, odczuwać i już. Tylko tyle, a efekt murowany! Dzieje się tak ponieważ drzewa działają jak doskonali bioenergoterapeuci. Oddają ludziom swoją energię, moc i siłę, są doskonałymi przekaźnikami kosmicznej energii. Kiedy jesteśmy w lesie znajdujemy sobie odpowiednie drzewo, podchodzimy do niego, a potem możemy się tulić, obejmować i przyciskać do niego ile chcemy. Możemy też oprzeć się o nie plecami, usiąść i w myślach porozmawiać z drzewem jako z najlepszym przyjacielem. Jeśli dobrze się wsłuchacie możecie być zaskoczeni ile drzewo może nam opowiedzieć ciekawych historii. A jak wybrać odpowiednie drzewo? Otóż najlepiej zrobić to intuicyjnie, a kto nie jest zdecydowany może wedle działania opisanych drzew próbować na początek. Robiąc sobie spacer po lesie sami znajdziemy to swoje właściwe drzewo, pełne energii życia i mocy inspiracji. Może ono nas przywołać. I wtedy będzie to nasze własne drzewo mocy.

Kiedy już wybierzesz swoje drzewo spróbuj się z nim zaprzyjaźnić. Podejdź do niego i przekonaj się, z jakim ciepłem i życzliwością cię powita. Wystarczy, że wyślesz mu serdeczną myśl, a na pewno poczujesz swoim wnętrzem, jak otacza cię swoją ciepłą ożywczą energią. Jest to niepowtarzalne doświadczenie, które doprawdy trudno tak po prostu opisać. Na początek możesz po prostu przytulić się do drzewa i objąć je rękami. Poczuj jak cudowna uzdrawiająca energia spływa poprzez koronę w dół pnia, dociera do ciebie i wypełnia twoje ciało. Poczuj, jak drzewo hojnie obdarza cię swoją siłą i magiczną mocą. Niech twoje stopy, jak korzenie wrastają w poszycie gruntu, a cała negatywna energia, wszystkie problemy i zdrowotne kłopoty niech spływają w głąb ziemi. Nie zapomnij z życzliwością myśleć o swojej lipie, sośnie czy jabłoni. Nie zapomnij podziękować drzewu za okazaną pomoc.

Należy pamietac, że drzewa o stożkowatym zakończeniu, jak na przykład świerk, topola czy jarzębina stymulują wyższą aktywność układu nerwowego. Natomiast te, których korony są zwieńczone miękko i owalnie, jak w przypadku sosny, jesionu czy wierzby, uspokajają, sprzyjają refleksji. Kiedy wybierasz swoje drzewo, aby wzmocniło cię swoją energią, kieruj się przede wszystkim własną intuicją. Ona najlepiej podpowie, które drzewo może w danej sytuacji przynieść ci najwięcej pomocy. Podejdź do tej rośliny, która najbardziej ci się podoba, która wyraźnie cię przyciąga do siebie.

źródło: http://uzdrawianie.webs.com/

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

AKACJA

Daje dużo energii, pomaga zebrać siły i napełnia ochotą do pracy. Polecana tym, którzy czują zniechęcenie, są osłabieni, zbyt długo się zastanawiają i przegapiają dobre okazje. Akacja jest drzewem o dużej energii. Jeśli czujesz się osobą osłabiona psychicznie, zniechęconą i ospałą pomoże ci zebrać siły i napełni ochotą do pracy. Dodając witalności, obdarzy cię także umiejętnością szybkiego działania. Akacja jest lekiem przeciwko apatii i zmęczeniu, przeciwko depresji. Jest doskonałą pomocą dla wszystkich, którym brakuje dobrego tempa, którzy zbyt długo się nad wszystkim zastanawiają i przepuszczają dobre okazje.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

BRZOZA

Uważana jest za drzewo uniwersalne. Leczy smutki, koi nerwy, uspokaja, łagodzi bóle i likwiduje wszelkie napięcia, ogólnie wzmacnia nas, przyspiesza gojenie się ran, leczy wszelkie dolegliwości kobiece, dodaje pewności siebie. Obdarzy cię przede wszystkim dobrym samopoczuciem, uspokoi i pocieszy. Kiedy stoisz przed trudnym i pozornie nierozwiązywalnym problemem, zwróć się po pomoc właśnie do brzozy. Medytując w jej cieniu, odkryjesz nowe możliwości działania, znajdziesz niezauważony dotąd sposób na wybrnięcie z sytuacji. Poczujesz przypływ dobrych pomysłów i wyraźne rozbudzenie intuicji. Neutralizuje szkodliwe promieniowanie. Wskazane jest trzymanie żywych gałązek brzozy w pokoju, gdzie znajduje się telewizor.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

BUK

Leczy choroby nerek i gardła, polepsza samopoczucie, dodaje pewności siebie, nastraja optymistycznie. Wpływa pozytywnie na twoje myśli, jest zatem doskonałym pocieszycielem w każdym stresie. Łagodzi napięcia i poprawia humor. Potrafi oczyścić cię z bólu po ciężkich przejściach i zasilić chęcią do życia. W kontakcie z tym drzewem odnajdziesz nowe bodźce do działania, a na swoje problemy spróbujesz spojrzeć z pewnym dystansem. Tworzy najsilniejsze pole energetyczne. Emituje on energię nawet na odległość ponad 10 m. Przechadzki po bukowym lesie poprawiają krążenie i niwelują stresy.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

CEDR (CEDRUS)

Rodzaj Cedrus ? cedr z rodziny Pinaceae (szpilkowe). Obejmuje cztery gatunki: Cedr atlantycki (Cedrus atlantica), Cedr Cypryjski (Cedrus breavifolia Henry), Cedr Himalajski ( Cedrus deodara Loud), Cedr libański (Cedrus Libani Loud). Cedr to jedno z najpiękniejszych i największych drzew Syberii. Piękny jest cedrowy las tajgi syberyjskiej o każdej porze roku. Pod gęstymi, zwartymi koronami drzew jest w takim lesie dość ciemno, a bujne gałęzie olbrzymów i młodych roślin dodają takiemu mrokowi tajemniczego czaru. Na przestrzeni wielu stuleci materialna i duchowa kultura, samo życie Obdorii, jak w dawnych wiekach nazwano ?wschodni kraj za Uralem?, była ściśle związana z cedrem. Kozacy, którzy przybyli za Ural, nazwali cedr ?syberyjskim olbrzymem?, a tobolscy chłopi ?tajemnym drzewem?. Dla ludności Górnej Szorii był on ?drzewem- krową? i ?drzewem- matką?, dla wielu z nas był i pozostaje królem tajgi, cudownym drzewem, panem syberyjskich lasów. Bez wątpienia syberyjski cedr to duma narodowa i bogactwo Rosji. Cedrowe lasy dawały ludności miejscowej doskonałe drewno, zwierzynę, futra, jagody, grzyby, orzechy. Karmiły, skrywały i chroniły. Potężne cedry zawsze ofiarowały człowiekowi nieocenione i niedające się z niczym porównać bogactwo: zdrowie, fizyczną i duchową siłę. Cedry mają korzystne oddziaływanie również na organizm człowieka, przede wszystkim na system nerwowy. Ludziom, uskarżającym się na histerię, różnego rodzaju nerwice, bezsenność zaleca się dłużej stać obok cedru. Kora cedru himalajskiego ze względu na działanie ściągające jest stosowana w przewlekłych biegunkach, szczególnie w atonii jelit. W postaci sproszkowanej wykazuje korzystne działanie w leczeniu choroby wrzodowej żołądka. Drewno z cedru himalajskiego stosują Hindusi jako antidotum w przypadkach ukąszeń przez żmije. Wykazuje również działanie moczopędne i przeciwgorączkowe i jest zalecanym środkiem w kamicy nerkowej, zapaleniu pęcherza moczowego oraz w chorobach układu oddechowego, ze względu na potwierdzone działanie mukolityczne czyli rozpuszczające gęstą wydzielinę. Lecznicze właściwości cedru były znane ludowej medycynie od dawna. W cedrze dosłownie wszystko posiada siłę leczniczą, od zielonych igiełek do kawałeczków kory. Wszystkie składniki cedru: igliwie, żywica, drewno wydzielają lotne związki o właściwościach bakteriobójczych. Cedr jest drzewem szamanów syberyjskich, a ci którzy chcieliby zostać szamanami powinni zacząć od zasadzenia kilku cedrów w swoim domostwie czy okolicy. Świątynię Salomona budowano dziewięć lat, cała była obita wewnątrz deskami cedrowymi. Ołtarz był wykonany z cedru i pokryty złotem.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

CIS pospolity (Taxus baccanta)

Należy do drzew z rodziny cisowatych. Król Władysław Jagiełło w 1423 roku objął ochroną to bezcenne drzewo. Po ponad 500 latach okazało się ono źródłem cennego leku, mającego zastosowanie w leczeniu raka piersi i innych narządów. W Polsce cis rośnie w nielicznych rezerwatach przyrody m.in. w Borach Tucholskich. Na początku lat 90. pojawił się lek pochodzący od cisa europejskiego (Taxus baccata) ? DOCETAXEL, który jest produkowany na drodze biosyntetycznej, a jego prekursorem są igły cisa europejskiego. Działanie przeciwnowotworowe docetakselu opiera się na blokowaniu normalnego cyklu rozwojowego komórek nowotworowych. Taksany jako grupa leków działają także jako substancje wspierające tak zwany proces apoptozy, czyli proces naturalnego obumierania komórek, co w przypadku chorób nowotworowych ma ważne znaczenie. Taksany hamują proces tworzenia się nowych naczyń krwionośnych, co utrudnia rozrost komórek nowotworowych. Mało cisów dużo nowotworów. Warto kurację antyrakową wśród cisów chociaż od czasu do czasu sobie zaaplikować.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

CZEREŚNIA

Drzewo kobiet, szczególnie pomocne dla tych, które czują się stare i niepotrzebne. Pomaga odnaleźć kobiecość, uwierzyć w siebie oraz w to, że życie niezależnie od wieku może być twórcze i piękne. Czereśnię można nazwać drzewem kobiet, gdyż jej energia pozwala dziewczętom w pełni odczuć w sobie kobiecą duszę. Jest szczególnie pomocna wtedy, kiedy kobieta straciła już wiarę we własny urok, kiedy czuje się stara i niepotrzebna nikomu. Czereśnia pomaga odnaleźć w sobie kobiecość, pomaga uwierzyć we własne siły oraz w to, że życie niezależnie od wieku może być twórcze i piękne. Pomaga też uwolnić się od dezorientacji płci osobom urodzonym w biologicznie kobiecym ciele. Dusza tego drzewa pomagała od wieków lesbijkom uwolnić się od pociągu do własnej płci i żyć zgodnie z zasadniczymi prawami natury.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

DĄB

Jest uosobieniem sił witalnych i niezwykłej mocy. Przytulenie się do jego pnia aktywizuje siły życiowe, dodaje energii, korzystnie wzmacnia psychikę. W przypadku rekonwalescencji przyspiesza powrót do zdrowia. Jest niezastąpiony w tym okresie, kiedy z jakichś przyczyn jesteś zniechęcony i przemęczony, kiedy nadmiar obowiązków lub długotrwała praca osłabiły twój organizm i pozbawiły chęci do życia. Dąb jest drzewem pod którym odprawia się ceremonie do aniołów i bogów. Poprawia krążenie krwi, przywraca energię życiową. Polecany bywa zwłaszcza rekonwalescentom, bo wyraźnie wzmacnia organizm.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

JABŁOŃ

Symbolizująca obfitość pomoże ci zrozumieć, jak w twoim życiu przejawia się dostatek. Dzięki niej zauważysz nowe sposoby materialnego zabezpieczenia lub nauczysz się doceniać to, co już posiadasz. Być może dzięki jabłoni przestaniesz narzekać na braki i zaczniesz się cieszyć tym, co masz. Ponadto jabłoń jak dobra matka wesprze cię w sytuacji, kiedy nie możesz dogadać się ze swoimi dziećmi. Wszystkie kłopoty jakie cię spotykają w kontaktach z młodzieżą możesz powierzyć właśnie temu drzewu.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

JARZĘBINA

Poszerza świadomość, pozwala dostrzec niedostrzegalne. Uczy korzystać z własnej intuicji. Dzięki jarzębinie życie staje się zrozumiałe, rzadziej popełnia się pomyłki i szybciej podejmuje istotne decyzje. Jarzębina posiada niezwykłą moc łączenia podświadomości z nadświadomością, a co za tym idzie, medytacja z tym drzewem jest niezwykle pomocna w wielu życiowych sytuacjach. Energia jarzębiny poszerza świadomość i pozwala dojrzeć to, co normalnie jest niedostrzegalne. Dzięki niej można rozwinąć zdolności parapsychiczne i nauczyć się nieomylnie korzystać z własnej intuicji. Dzięki jarzębinie życie staje się bardziej zrozumiałe, toteż rzadziej popełnia się omyłki i szybciej podejmuje istotne decyzje.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

JESION

Drzewo dla przepracowanych, smutnych i zniechęconych. Poprawia nastrój i dodaje ochoty do rozpoczynania nowych przedsięwzięć lub kontynuowania szczególnie trudnych obowiązków. Jesion jest szczególnie pomocny wtedy, gdy osoba potrzebuje dodatkowego bodźca do pracy, gdy ktoś jest smutny i zniechęcony. Poprawi nastrój i doda ochoty do rozpoczynania nowych rzeczy lub kontynuowania szczególnie trudnych obowiązków. Zadziała nawet wtedy, kiedy jest się po prostu przemęczonym nadmiarem pracy lub gdy ktoś nie może doczekać się urlopu.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

JODŁA

Ułatwia radzenie sobie z emocjami, szczególnie z tymi negatywnymi, które zagłuszają głos rozsądku. Wycisza i ukoi stres. Ma dużą moc, która pozwala odnaleźć samego siebie. Wspiera, kiedy musisz poradzić sobie z rozpoczęciem nowego przedsięwzięcia. Ponadto Jodła jak najlepszy seksuolog pomoże pozbyć się seksualnych zahamowań i odnaleźć radość w intymnym pożyciu. Ponadto właśnie to drzewo wyleczy cię z zazdrości, zatruwającej twoje serce. Wzmacnia układ oddechowy i pokarmowy, pomaga w zwalczaniu wrzodów żołądka, łagodzi silne stany emocjonalne i napięcia nerwowe. Pomaga w nabraniu pozytywnego stosunku do otoczenia i życia.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

KLON

Klon jest uosobieniem siły, spokoju i stałości. Odnajdziesz w tym niezwykłym drzewie urok spokojnej mocy i odrobinę zadumy. Klon pozwoli ci na zrozumienie i docenienie współpracy z innymi. Obdarzy cię dystansem do pewnych trudnych spraw, zwłaszcza finansowych i związanych z niewiernością, która dla ciebie jest najcięższym grzechem. Pomaga zrozumieć i zaakceptować nieuniknione, pomaga znieść nadchodzące zmiany i przemiany.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

KASZTANOWIEC

Koi dolegliwości duszy i poprawia nastrój, kiedy jesteś w depresji. W chwili załamania udaj się po pomoc do tego właśnie drzewa, a ono sprawi, że odnajdziesz w sobie siłę do przezwyciężenia wszystkich przeszkód. Dzięki niemu odzyskasz wiarę we własne możliwości i spróbujesz raz jeszcze zmierzyć się z przeciwnościami. Jeśli dręczą cię lęki i niepokoje, rozproszy je medytacja w cieniu jego gałęzi. Przynosi dobre samopoczucie, oddala niepokoje.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

LESZCZYNA

Posiada niezwykłe moce radiestezyjne, dlatego jest doskonałym materiałem na różdżki. Ponadto równoważy w nas pierwiastek męski i żeński, warto zatem zwrócić się do niej po pomoc, kiedy mamy kłopoty z własną płciowością lub brakuje nam konkretnej siły Ida (Yin) lub Pingala (Jang). Drzewo to pomaga odzyskać równowagę po przeżyciach miłosnych, ułatwia też podejmowanie decyzji związanej z uczuciami.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

LIPA

Jedno z najcudowniej działających drzew ochronnych. Do lipy można zwrócić się po pomoc, kiedy jest w tobie lęk o dom, rodzinę, bliskich. Rozjaśni myśli, podniesie na duchu, pozwoli poczuć w sobie moc i siłę umożliwiającą znalezienie najlepszego sposobu chronienia swojego gniazda. Lipa ponadto jest najbardziej inspirującym źródłem natchnienia - odpręża, uspokaja, koi. Pod lipą można pisać wiersze, raporty i scenariusze. Lipa jest drzewem pod którym święte kapłanki sprawują nabożeństwa do różnych anielic i bogiń. Wprowadza równowagę wewnętrzną, uaktywnia siły umysłu.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

MODRZEW

Podejdź do modrzewia i przekonaj się, z jakim ciepłem i życzliwością cię powita. Wystarczy, że wyślesz mu serdeczną myśl, a na pewno poczujesz swoim wnętrzem, jak otacza cię swoją ciepłą ożywczą energią. Modrzew chroni prawidłowe prowadzenie cyklu energetycznego, dając umiejętność kończenia rozpoczętych dawno prac. Pozwala też dokonać wyboru tego, co istotne w naszym życiu i odrzucić rzeczy niepotrzebne. Pozwala pożegnać się bez cierpienia i rozpaczy ze starymi przebrzmiałymi historiami oraz związkami. Podobnie jak lipa, modrzew inspiruje twórczo.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

OLCHA

Chroni przed negatywnymi energiami. Pomaga w odróżnianiu dobra od zła. Przynosi piękne sny i pozwala oddać się marzeniom. Olcha jest przede wszystkim silną ochroną przed negatywnymi energiami. Ma moc odróżniania dobra od zła i pomaga magowi podjąć właściwą decyzję. Traktowana niesłusznie jako niebezpieczne drzewo, ma olcha i moc przekazywania wiedzy poprzez medytację w jej pobliżu. Bez wątpienia jest to wiedza magiczna, przeznaczona dla praktykujących duchowo, wyciszonych, odpowiedzialnych. Przynosi piękne sny i pozwala oddać się marzeniom.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ORZECH

Wzmacnia siły fizyczne, daje wytrwałość i odporność. Wzmacnia siły psychiczne, zapewnia upór i nieustępliwość. Obdarza sprytem, błyskotliwością, mądrością. Wyostrza inteligencję. Pomaga rozwiązywać problemy. Orzech wzmacnia zarówno siły fizyczne powiększając wytrwałość i odporność, jak też siły psychiczne, zapewniając upór i nieustępliwość. To drzewo wyjątkowej mocy, która działa na wszystkich płaszczyznach. Orzech obdarza sprytem, błyskotliwością, mądrością. Wyostrza inteligencję. Pomaga rozwiązywać problemy, podpowiadając najkorzystniejsze posunięcia w trudnych sytuacjach.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

SOSNA

Pobudza do życia, zapobiega stanom zmęczenia i znużenia, likwiduje osłabienia i depresje, wspomaga działanie układu odpornościowego, ułatwia podejmowanie słusznych decyzji. Żyjąc na nieurodzajnej ziemi, pokazuje jak właściwie gospodarować energią, aby osiągnąć zabezpieczenie materialne. Uczy przyciągania pieniędzy i właściwego inwestowania. I podobnie jak sosna sięga swym korzeniem bardzo głęboko w poszukiwaniu wody, tak i ty medytując pod sosną uczysz się czerpać z pokładów podświadomości, jednocześnie oczyszczając wszystkie negatywne kody, które tkwią w niej od dzieciństwa. Wzmacnia inteligencję. Oczyszcza górne drogi oddechowe, przywraca równowagę wewnętrzną.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ŚWIERK

Drzewo które dodaje ludziom pewności siebie. Pomaga przezwyciężyć lęk i nieśmiałość, zastanowić się nad swoimi mocnymi stronami. Zachęca do podjęcia ryzyka, aby osiągnąć sukces. Uczy obiektywizmu i pozwala zachować realizm we wszystkich poczynaniach. Świerk uczy godności osobistej, pewności siebie, poczucia własnej wartości. Pomaga przezwyciężyć lęk i nieśmiałość, pomaga spojrzeć uczciwie na siebie i zastanowić się nad swoimi mocnymi stronami. Jest tym drzewem, które zachęca do podjęcia wyzwania i zmierzenia się z ryzykiem, aby osiągnąć sukces. Uczy jednocześnie obiektywizmu i pozwala zachować realizm we wszystkich poczynaniach.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

TOPOLA

Odpowiada za uczucia wyższe takie jak miłość, litość, przyjaźń, za rozwój wewnętrzny. Kieruje ku szlachetnym celom. Pokazuje nowe, wyższe ścieżki rozwoju w życiu. Pomaga odnaleźć prawdziwą miłość i przyjaźń. Leczy z samotności. Topola ukierunkowuje swoją energię na uczucia wyższe, na rozwój wewnętrzny i odnajdywanie szlachetnych celów. Pokazuje ludziom nowe ścieżki i pozwala zrozumieć czym naprawdę jest człowiek, świat i wszystkie łączące się w jedno energie. Pozwala pojąć najwyższą prawdę, pomaga też odnaleźć prawdziwą miłość i przyjaźń. Leczy z samotności, ucząc zrozumienia i rzetelnego spojrzenia na drugiego człowieka. Autystycy i ogólnie ludzie zamknięci w sobie, egoiści często mają silną alergię na zapachy i pyłki z topoli lub źle się czują w pobliżu tego drzewa. Alergia ustąpi, jeśli wnętrze człowieka chorego zostanie uleczone.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

WIĄZ

Wiąz jest drzewem pojednania. Pod wiązem godziły się zwaśnione rody i ty tez pod wiązem odnajdziesz zrozumienie i tolerancję dla drugiego człowieka. Drzewo to nauczy cię wybaczania - potężnej siły, pozwalającej przeżyć swoje życie w zupełnie nowej jakości. Pozwoli ci inaczej spojrzeć na tych, których dotąd uważałeś za swoich wrogów. Wiąz życzliwie nastawia do ludzi i świata.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

WIERZBA

Jest to jedno z najbardziej tajemniczych drzew. Skupia swoją energię na poznawaniu tego, co tajemnicze i niezwykłe. Medytacja pod wierzbą przeznaczona jest dla ludzi zaawansowanych w rozwoju duchowym, pomagając im przenosić się w inne obszary świadomości. Daje dużą moc, pojmowanie magii i zrozumienie praw wszechświata. Nie darmo uważana była za siedzibę czarownic. Między gminem uważają wierzbę za drzewo święte i przypisują jej zbawienny wpływ na płodność. Likwiduje depresje.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

WIŚNIA

Drzewo seksu i zmysłowości. Pomaga odnaleźć na nowo przyjemności życia intymnego. Wspaniale działa na pary, które wybiorą się na piknik i rozłożą koc w cieniu jej gałęzi. Uruchamia nowe bodźce, pobudza zmysły, zachęca do zabawy. Uczy poznawania własnego ciała i niweluje niepotrzebne psychiczne zahamowania. Wiśnia jest jest najlepszym dendrologicznym seksuologiem.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie trzeba być aż takim energo-botanikiem ,sam kolor zieleni przyrody i lasów ,zapach świeżego powietrza ,oraz lasu (aromaterapia ) , drzewa ,las ,to naturalny filtr miejskich zanieczyszczeń i spalin samochodowych ,wpływa pozytywnie uzdrawiająco na psychikę człowieka , a psychika z kolei za pomocą systemu nerwowego rozmieszczonego po całym ciele wpływa dobroczynnie na nasze organy wewnętrzne .

Dlatego to w święta Bożego Naerodzenia ,vczy wigilię ,czujemy się lepiej -zapach choinki ,kolor zieleni ,i kolorowe światełka na choince .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.