Gość Kuanan

Jakie lubicie kwiatki?

14 postów w tym temacie

zapraszam Wszystkich chętnych do dzielenia się tym jakie lubicie kwiatki ;) i jakimi się opiekujecie

Ja preferuję wszystkie kwitnące, a z lubością oddaje się hodowli kwiatków popularnie zwanych storczykiem. W mojej kolekcji do nie dawna znajdowały się 3 różne gatunki, ale niestety przez urlop mi padły :cry: i z 10 storczyków ostały mi się tylko 3, i to jednego gatunku :( w mojej domowej uprawie jest również hoja, paprotka szcześcia, paprotka, bluszcz pospolity gat. "kolibri",hibiskus, fiołki, klivia, zamioculcas

Z kwiatków ciętych lubie wszystkie za wyjątkiem królowej, choc od czasu do czasu lubię ją dostawac :lol:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kocham róże. od dawien dawna. jak patrzę na pierwszą stronę słownika ortograficznego to widnieją na niej pierwsze dziecięce próby rysunku, przy czym róża przypominała bardziej piwonię. oprócz tego przepadam za zapachem fiołków. storczyki też lubię, ale bardziej pod kątem zasuszania płatków między kartkami słownika angielsko-polskiego ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też kocham bez,róże,lilie,konwalie a w domu mam skrzydłokwiat(ponoć trujący choć piękny)mojego ukochanego beniamina,którego dostałam od taty i jest szczególny,mój tata nie żyje od 14 lat i nie zawsze chciałam dbać o ten kwiat,ale on zawsze był-przetrwał(dziś jest piękny),posiadam storczyka,zamioculkasa,róże od ukochanego w ilości 3sztuki(różowa żółta czerwona) jest też difenbachia i jeszcze 3 pokręcone pędy nie wiem jak to się zwie i pare pędów tego samego gatunku na takiej małej ceramicznej misce kaktus jest jeszcze a na zewnątrz mam lawende i wrzosa.Pewnie o jakimś zapomniałam :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uwielbiam róże, w każdej postaci i kolorów :oczko:

gerbery

słoneczniki

i ogolnie kazdy ktory pachnie :) po prostu lubie kwiaty :rotfl:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

bukiety polnych kwiatkow, moze kazdy kwiatek skromny z osobna - ale razem tworza piekna calosc :)

kwiaty symbolizujace wiosne (dla mnie) - krokusy

roze, chyba najbardziej te ciemnoczerwone, amarantowe, ale herbaciane tez lubie

frezje

ogolnie, nie lubie "wlochatych" kwiatkow (liscie, lodygi) i podziwiam je na odleglosc, jak np. fiolki

nie cierpie wprost anturium, wygladaja jak plastikowe i kojarza mi sie z wiencami pogrzebowymi ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystkie kwiaty są piękne, uwielbiam je fotografować.

Kilka fotek jest na Facebook w moim profilu.

I te zapachy ; maciejki, jaśminu, bzu, konwalii.

Każdy zapach kwiatów z czymś się kojarzy, jeden lepiej inny gożej.

Po to one właśnie są. Takie wyzwalacze wspomnień. :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.