Gość Vayen

Wyczuwanie energii.

8 postów w tym temacie

ePoniżej przedstawię wam kilka prostych i w zasadzie bezpiecznych ćwiczeń, które pomogą wam odczuć własną energię.

Ćwiczenie 1.

Trzymaj ręce przed sobą, zachowując pomiędzy nimi odległość około 60 cm, dłońmi do środka. Zamknij oczy i spróbuj ograniczyć swoją świadomość jedynie do przestrzeni między dłońmi i zwróć uwagę na to co dzieje się pomiędzy nimi. W miarę zmniejszania odległości między dłońmi zaczniesz odczuwać mrowienie lub siłę magnetyczną emanującą z twoich dłoni. Odczucie to może przypominać odciąganie od siebie dwóch magnesów o przeciwnych biegunach. Im mniejsza odległość między dłońmi, tym silniejsze wrażenie mrowienia. To właśnie jest odczucie energii.

Ćwiczenie 2.

Wymaga ono dwóch osób. Twój partner powinien stanąć w odległości około metra do ciebie, odwrócony do ciebie plecami. Poproś partnera, aby zamknął oczy, zrelaksował się i wsłuchał w swoje ciało koncentrując się na nim. Stań a swoim partnerem i wyciągnij swoje dłonie tak, aby skierowane były w jego kierunku. Wykonuj dłońmi bardzo wolne ruchy do przodu i do tyłu. Cierpliwie powtarzaj te ruchy. Po kilku minutach zauważysz, że jego ciało porusza się do przodu i do tyłu, zgodnie z ruchami twoich rąk. W ten sposób sterujesz energią otaczającą partnera.

Ćwiczenie 3.

Kolejne ćwiczenie polega na odbieraniu energii od innych lub jak to mówi popularne powiedzenie ,,nadawaniu na tych samych falach.'' Na początku należy wejść w stan medytacyjny. Następnie należy skoncentrować się na jakiejś osobie poprzez wyobrażenie sobie jej twarzy, tak jakby ta osoba stała tuż przed nami. Następnie należy wyobrazić sobie, że stoimy z tą osobą i bardzo szczegółowo coś z nią omawiamy. Na końcu tej rozmowy poprośmy swojego rozmówcę, aby skontaktował się z nami w jakiś sposób, np. poprzez połączenie telefoniczne.

Fragment zaczerpnięty z książki ,,Duchy pośród nas'' J.V. Praagh'a

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jest dość proste ćwiczenie na wyczuwanie energii - należy usiąść wygodnie i zamknąć oczy. Wyobrazić sobie siebie na białym tle, a następnie olbrzymiej czarnej kuli, do której się zbliżamy od tyłu, plecami. następnie wpadamy do niej, i to co czujemy, to energia.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Samotne ćwiczenia są dużo trudniejsze niż z towarzyszem który nawet także może się uczyć.

Ćwiczenia takie powinno zaczynać się od otwierania siebie na energię. Czyli chwilową medytację z programowaniem siebie na wyczuwanie i widzenie energii. Pamiętajmy że ćwicząc samemu nie zawsze to co czujemy i widzimy to prawda. Z czasem musimy nauczyć się izolować od dźwięków energii których nie ma lub pochodzą np od naturalnych martwych rzecz, bo wiemy że energia jest wszędzie. W takim małym kwiatku również.

Proponował bym zacząć od medytacji gdzie nastawiamy siebie (jak nastawiamy radio na odpowiednią częstotliwość) na dźwięki energii, fale lub promieniowanie lub energię innych ludzi. Jak się nastawiać - kreatywne myślenie. Trzeba nauczyć się kombinować. na tym także polega rozwój.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

cwiczenia w parach - na wyczuwanie granic wzajemnej aury:

osoba A stoi z zamknietymi oczami, osoba B staje w odleglosci okolo 3m i zaczyna powoli isc w kierunku osoby A

osoba A ma za zadanie wyczuc, kiedy osoba B wkroczy w jej aure oraz wyczuc moment, kiedy bliskosc osoby B staje sie bardzo "niewygodna"

to nasza granica, nasza przestrzen wewnetrzna

jest ona rozna u roznych osob, prawdopodobnie zwiazana z umiejetnoscia "zwijania", kurczenia swojej aury - w pewnym momencie czujemy dyskomfort i wiemy, ze juz bardziej nie chcemy/mozemy skurczyc swojej przestrzeni

jest to takze zalezne od zwiazkow, jaki mamy z osoba B, aktualnym nastrojem/nastawieniem takze

z reguly wobec obcych osob jest to wieksza odleglosc

Edytowane przez Bagheera
2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajna zabawa na początku ,ale jak wzrośnie twoja empatia ,to bardzo mocno czujesz energię /podświadome i nieświadome energie psychiczne całego otoczenia w brzuchu ,po japońsku brzuch to hara ,czy 3 czakra -Manipura Według Starożytnej  Filozofii Hinduskiej .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.