macik889

Co myślicie na temat Krzyża stojącego przed pałacem ?

8 postów w tym temacie

Tak jak w temacie :) Wypowiedzcie się :)

Ja myślę że Ci obrońcy krzyża są zbytnimi fanatykami, co prawda krzyż został już usunięty sprzed pałaca, lecz oni teraz zagrozili że postawią 96 krzyży. Myślę że by Bóg nie chciał takiego czegoś, co sądzicie, co można by z nimi zrobić, jak przekonać? :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja sie ciesze, że juz krzyża nie ma przed pałacem...moze sie troche uspokoi. Nie żebym byla przeciwko krzyzowi ale nie taka forma obrony wlaśnie fanatyczna i myslę że miejsce krzyża w Kościele lub w Smoleńsku

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Madrzejsza strona by ustpila, tu zadna nie ustepuje :) ale to jest nieporozumienie wsrod polakow hehe, zatem jedni beda drugim robic na zlosc, jak to na nasz narod przystalo...

Jedni beda tego uparcie bronic, bo jednak "Bog, Honor, Ojczyzna" to najwazniejsze dla polaka, tylko po co te slowa zrozumiec? ...wystarczy jak tego bezmyslnie sie bedzie przestrzegac, robiac przy tym wiele za mieszania, naruszajac innych wolna wole, ogolnie fanatyczne zachowanie, napewno tego Bog by nie chcial :) Chcialbym zaznaczyc ze jest to jednak kraj w ktorym zyje znaczna wiekszosc katolikow, a kosciol jednak duzo zrobil dla Nas, pomagal zjednoczyc sie wielkrotnie przy okupacjach, gdyby nie Jan Pawel II pewnie nie byloby Polski teraz na mapie :) wiec jak komus sie nie podobaja wplywy kosciola na spoleczesntwo, sa inne panstwa w ktorych mozna robic co sie zyw nie poodba :) np. Holandia.

Drudzy zas jeszcze lepsi, bo mysla ze tacy sa naprawde, zamiast dostrzec podstawy tego fanatyzmu, bagatelizuja go co przynosi odwrotny skutek.

Beda walczyc o cos czego nie rozumieja, byle zrobic na przekor, nie chca zadnych znakow religijnych w miejscu powszechnie uznanym za pamiatkowe miejsce tragedii, pewnie bo po co oddawac hold zmarlym :) ? .. krzyz Im na droge i czesc piesni.

No ale coz Oni walcza jednak o "wolnosc", a raczej walcza o pozbawienie sie jej, ograniczajac wolnosc religijna, wolnosc slowa ktora jest nam odbierana, media maja cenzure, oklamuja nas na kazdym kroku, no ale czego mozna chciec wiecej, gdy w krrit rozklada karty jedna partia, to juz jest gorsze niz komunizm, bo nie jestesmy nawet swiadomi ze ta wolnosc jest nam odbierana. Walczymy o jakies bzdury zwane "wolnoscia" a prawdziwa wolnosc jest nam odbierana, gdyby tak naprawde ten krzyz pod palacem bylby szkodliwy to zrobiliby z nim pozadek w sekunde :) a ze bylo to wladzy na reke to pozwolili na zrobienie zamieszania, ktore tak fajnie owocuje :) wielka afera a wladza moze robic swoje po cichu, ale coz gdzie dwoch sie bije tam trzeci-wladza korzysta :). Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja powiem tylko tyle, dwa zbite kawalki drewna podobnie jak kamienne mury swiatyn, ktore tak na prawde nie maja wiekszego znaczenia, mowia jak bardzo ludziki przywiazuja role i nadaja znaczenie symbolom, gdy tuz obok

umiera ich brat, bo nie ma kasy na operacje, czy leczenie...powodzie, usuwiska, traby - tam przydalaby sie ich energia i modlitwa...gdyby chodzilo o wiare, o pamiec wyraziloby sie to czynem a nie pustym slowem...polityka, religia, zaslepienie i fanatyzm...

malo im pomnikow?Wawel to juz za malo?za malo wladzy moze...

niech jada lepiej na cmentarze i tam zapala znicze...sie tylkow ruszyc teraz do Krakowa co niektorym nie chce...

ech...chyba sie wkrecam :twisted:

Spokojnej nocki

Anika

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak byśmy chcieli stawiać krzyże wszędzie tam gdzie coś sie stało ,wydarzyło ,i za każda zmarła osobę to cały swiat byłby w krzyżach ,one mają swoje święte znaczenie i również swoje miejsca ,tak uważam

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Postawili krzyż - źle

Postawili tablice - obrzucili ją....

Nawet u nas w kościele ponoć [ ja byłem wtedy na kościelnych-wagarach , zresztą jak zawsze ] ksiądz zrobił wystawienie i przepraszał za tych ludzi stojących i broniących tego krzyża... Ogółem to ludzka głupota i ślepa wiara się kłania

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jak byśmy chcieli stawiać krzyże wszędzie tam gdzie coś sie stało ,wydarzyło ,i za każda zmarła osobę to cały swiat byłby w krzyżach ,one mają swoje święte znaczenie i również swoje miejsca ,tak uważam

A nie stawiaja :)? Chocby na trasach roznych, gdzie zdarzyly sie wypadki na roznych drzewa, zakretach.. tam sa postawione krzyze, znicze na pamiec zmarlych? I jakos nikt nie narzeka ze tam sa i ze to nie jest miejsce dla tego typu rzeczy. To poprostu sa takie miejsca, a cmentarz swoja droga :) akurat ciezko zeby ludzie chcacy oddac hold zmarlym w tragedi, ktorzy zgineli poza granicami panstwa, oddawali ten hold akurat tam ?! A wiec symbolicznie zostal krzyz ulokowany pod palacem prezydenckim, byc moze dlatego ze zginal prezydent, a wiec to bylo miejsce kojarzone jak najbardziej z nim.

Ale ludzie wlasnie z tego robia problemy, dlatego jest jak jest :) nie na darmo byla prowokacja ze zdejma ten krzyz, bo odrazu sprytnie afera sie rozkrecila. A no i moze nie caly swiat stalby w krzyzach ;) jak juz, ale z pewnoscia kraje, w ktorych zdecydowana wiekszosc osob wyznaje chrzescijanstwo, to chyba nie byloby zadnym zaskoczeniem.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 20.09.2010 o 21:41, Denosis napisał:

Postawili krzyż - źle

Postawili tablice - obrzucili ją....

Nawet u nas w kościele ponoć [ ja byłem wtedy na kościelnych-wagarach , zresztą jak zawsze ] ksiądz zrobił wystawienie i przepraszał za tych ludzi stojących i broniących tego krzyża... Ogółem to ludzka głupota i ślepa wiara się kłania

To można wsyjaśnić zwykłą psychologią głębi ,.zbiorową  nieświoadomością ,wspólną energią psychiczną /duchową grupy jak każdą teologię w tych czasach .

Krzyż po prostu wydobywa na wierzch  wszelkie stłumienia i kompleksy z głębi psychicznej ( od lat obserwuję jak ludzie wychodząc  z kościoła ,jakby ze stypy lub pogrzebu wracali ) a jak  mówił papież Franciszek - Prawdziwa Wiara ma być czymś żywym  ,w sercu /sumieniu ludzkim ,bo Bóg jest Miłością i Radością   w sercach ludzkich , i nie powinna być prawdziwie praktykowana wiara usprawiedliwieniem dla - morderstw ,kłamstw ,oszustw ,gwałtów,kradzieży , kłótni ,wojen ,itp.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.