Gość Vayen

Kim są Dzieci Indygo?

41 postów w tym temacie

Dzieci indygo charakteryzują się zdeterminowanym zestawieniem cech psychologicznych oraz specyficznym wzorcem zachowania. Pragną dokonać radykalnych zmian w systemie naszych wartości , zmodyfikować płaszczyznę życia rodzinnego, sferę polityki i edukacji. Cechą wyróżniającą dzieci indygo spośród pozostałych osób jest bez wątpienia ich temperament. Doskonale wyczuwają nieuczciwość, wiedzą kiedy są okłamywane lub poddawane manipulacji. Zjawisko indygo często utożsamiane jest z ADD (zespół zaburzeń koncentracji uwagi) lub ADHD (zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi), dzięki czemu dzieci poddawane są działaniom środków farmakologicznych, powodujących łatwiejsze dostosowanie się do wymogów otoczenia.

W książce zatytułowanej ,,The Indigo Children: The New Kids Have Arrived’’ (,,Dzieci Indygo: Nowe dzieci przybyły’’) Lee Carroll i Jan Tober wymieniają następujące wzorce zachowań, które są charakterystyczne dla Dzieci indygo:

1. Dzieci Indygo przychodzą na świat z poczuciem królewskiej godności.

2. Mają poczucie "zasługiwania, by być tutaj". Są zaskoczone, kiedy inni tego nie podzielają.

3. Poczucie własnej wartości nie jest dla nich istotną kwestią. Często mówią swoim rodzicom, "kim naprawdę są".

4. Mają problemy z uznaniem bezwarunkowej władzy (nie udzielającej wyjaśnień i nie dającej możliwości wyboru).

5. Uparcie odmawiają wykonania niektórych czynności, czekanie w kolejce jest dla nich bardzo trudnym doświadczeniem.

6. Frustrują je systemy oparte na rytuałach i nie wymagające twórczego myślenia.

7. Często dostrzegają lepsze sposoby wykonania jakiejś czynności, zarówno w domu, jak i w szkole. Sprawia to, że wydają się być ,,pogromcami systemów".

8. Wydają się być nastawione antyspołecznie o ile nie przebywają w towarzystwie podobnych do siebie. Jeśli w ich otoczeniu nie ma osób o poziomie świadomości podobnym do ich poziomu, często zwracają się do swego wnętrza, czując się, jakby nie rozumiał ich żaden człowiek. Szkoła często jest dla nich niezwykle trudnym doświadczeniem społecznym.

9. Nie reagują na dyscyplinę opartą na wywoływaniu ,,poczucia winy" (,,Poczekaj, niech tylko twój ojciec wróci do domu").

10. Otwarcie mówią o swoich potrzebach.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taaaa, według tych testów to nawet ja jestem Indygo i moje dziecko też, a jakos się nie poczuwam.

Wiele zreszta zależy od wychowania.

Dla mnie dzieci indygo, czy kryształowe czy te inne, to niuejdżowski wymysł dla zarobienia pieniędzy i rzucenia coś ma zachlanny rynek ezo.

dziecko to dziecko, każde inne.

Cechy tych dzieci, przedsttawione choćby na podanej wyzej stronie eioby, to zestaw wielu cech, czysta psychologia. I nie sa to jakies dzieci specjalnie kolorowe, tylko zwyczajne osoby, o takich a nie innych cechach charakteru, często będących wynikiem wychowania i uczenia przez środowisko, w jakim wyrastają, oraz cech indywidualnych.

A cesarskie cięcie to wskazanie medyczne lub moda ostatnich lat oraz wygoda dla matki i dziecka. I tyle.

Ale opczywiście to moje subiektywne zdanie.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zabawne... podejrzewam, że te "kolorowe" dzieci to usprawiedliwienie rodziców, na pewne, w ich mniemaniu niedoskonałości potomstwa.

Co zaś do koloru aury to znam 3 osoby o barwie indygo: dwie dwudziestolatki i jedną.... sześćdziesięciolatkę :D

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za zdrowe podejście

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Więc napiszę na swoim przykładzie,moimi słowami kim jestem jako Człowiek Nowej Ery -New Age ,tzw. "Dziecko Indygo"

- Nie cierpię gdy ktoś narzuca mi swoją wolę,bardzo się wtedy denerwuję .

- Od dawna mam poczucie jakbym Żył Kiedyś w Poprzednim Wcieleniu W Królewskiej Rodzinie .

- Luibię Bezinteresownie Kochać i Pomagać ,Czyli Cechują Mnie - Wielki Altruizm i Empatia.

- Uwielbiam - Niezależność ,Ciszę i Spokój.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rodzice, pedagodzy, psycholodzy, lekarze i wiele innych osób, mających stały kontakt z dziećmi zauważa, że dzisiejsze dzieci są inne niż jeszcze trzydzieści lat temu. Różnice zauważalne są nie tylko w ich zachowaniu, które jest przecież jedynie odzwierciedleniem ich głębszej odmienności, ale przede wszystkim w warstwie psychicznej, emocjonalnej i duchowej. Kierują się innymi potrzebami, inaczej czują i mają inne cele życiowe i duchowe. Przychodzą na świat po to, by wskazać wszystkim kierunek rozwoju ludzkości. Rodzice i inni dorośli, z którymi te dzieci się stykają, często nie rozumieją ich potrzeb i usiłują wtłoczyć je w stare systemy i struktury społeczne, polityczne, prawne i edukacyjne. Niestety, również same Dzieci Indygo najczęściej niewiele rozumieją z tego, kim są. Przeczuwają tylko, że są inne niż większość ludzi, a wiele z nich czuje się tu "nieswojo", zupełnie jakby były z innej planety. Zanim więc one wskażą nam kierunek, najpierw same wymagają pomocy, uwagi i wsparcia, żeby dzięki swym wrodzonym darom mogły zająć się swym celem życiowym, na realizacji którego wszyscy skorzystamy.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam właśnie w klasie jedną koleżankę jest dzieckiem Indygo , ma zdolności bardzo rozległe , czesto mówi ze chce coś zmienić... Jest bardzo ciekawą osobą :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiesz, ja też mam szereg ciekawych zdolności i chcę coś zmienić, a jakoś nikt nie nazywa mnie Indygo. No popatrz, chyba nie to pokolenie.

Swoją drogą ciekawe co teraz wymyślą, bo indygo i kryształowe dzieciaczki już odchodzą do lamusa. Może nowe pokolenie to będą jakieś szmaragdowe, albo różowo puchate dzieci?

Ludzie kasę robią na naiwnych. No cóż, bywa. Wasze zdrowie dzieci Nowej Ery :szampan:

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest wiele stereotypów kim jest człowiek "Ery Wodnika" tzw. Dziecko Indygo ,a to że taki ,a to tak mówiono kiedyś,więcc dzisiaj to tylko utopia jak New Age.

Otóż Nie Ja mogę na swoim przykładzie ,osobiście pokazać że z pewnością wyróżniam się w tłumie ,tego to jestem pewien na 100 % ,poprostu tzw. Człowiek Indygo (3 oka -6 zmysłu, Mądrości Bożej lub Intuicyjnej) ,stanowi jaqkby kontrast między otaczającym Złem i Wielkimi Pokładami Miłości W Sobie ,to Anioł wcielony który jak magnes ściąga na siebie uwagę wszelkiego Zła w otoczeniu , to człowiek o Wielkiej Empatji,twórczej wyobraźni,kreatywny i przeweyższający swoją inteligencją rówieśników,a nierozumiany i niedoceniony ,może sać się w końcu tyranem jak Hiter czy Stalin.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam z tym problem tez mi to powiedziano że mam zdolności ale przyciągam do siebie wiele złego, chciałabym coś zmienić na tym świecie. Od dziecka czułam sie inna... niż zwylki ludzie ..

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Monika przede wszystkim zdystansuj się do tych rewelacji w stylu dzieci indygo, dzieci krysztalowe, era wodnnika, i inne nowoerowe wymysly. Po pierwsze większośc to nakręcanie a po drugie sposób na zarobienie na czymś "cudownym".

Tak naprawdę każdy z nas jest niepowtarzalny i wyjątkowy. Niektórzy mają tylko nieco inne dróżki niz większośc.

Każdy jest też na jakimś poziomie rozwoju duchowego. Do jednego celu i tak wszyscy dotzremy, jedni szybciejj inni póżnie ale jednak dotzremy.

Jesli czujesz sie inna, niż większośc rówieśników to myśle, że to forum jest miejscem, gdzie pzrestaniesz tak się czuć.

:)

I nie sluchaj takich co mówią, że przyciągasz coś zlego. nie. To nie tak dziala. Ale o tym na pw jak już

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Goya nie wiem dlaczego takie stwierdzenie sie przyjęło ale można o tym porozmawiać .. cechy charakteru takie jak u Indygo mogą sobie przypisać tez ludzi normalni.. Wiec co do tego podchodze na luzie ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Różne teorie są lansowane i zyskują popularność...

I każda młodzież jest...trudna i dziwna... :oczko:

Ale ta teoria, to - w moim odczuciu - zbyt daleko idące uproszczenie...

Zmieniają się mody, zwyczaje, czasami pewne formy ekspresji...

Ale kiedy sięgniemy głębiej - w warstwie emocjonalnej, sposobie przeżywania miłości,niechęci, rozczarowań, bólu po stracie - jesteśmy wciąż tacy sami...

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy nie macie czasem takiego wrażenia, że to jest dziwne co sie dzieje?

Odczuwam, że robi się szum w 21wieku.

Niedawno zrobił się taki "BUUM" na oświecenie. Szukanie w sobie wcielen Anielskich i pokolen Buddy, i wiecie co? Nie podoba mi się to.

Dlatego tak samo traktuję dzieci indygo srygo pitu pitu..

Zwał jak zwał od zawsze byli ludzie, którzy czuli dużo. Każdy z Nas to ma w sobie. Ot chociażby intuicja, ale nie każdy się jej slucha i na dodatek zagluszają jeszcze. Więc nie ma co w sobie szukać wyjątkowości tylko pamiętać o tym, że pochodzimy od Boga (dla wierzących w Niego, pod kazda postacia i imieniem).

no to tyle..

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:oklasky:

Ja bym jeszcze dodala, że zawsze jak sie czasy zmieniają to się takich "wyjątkowych" mnoży. :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masz przechlapane - tak w dwóch słowach :)

Swoją drogą z obawą oczekuję następnego wymysłu Pani Doreen Virtue, bo to aż strach się bać, co teraz będzie?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jak aniołki, które robią za Dżiny, elfie i wróżkowe duszki i inne cuda. Anioły powoli z mody wychodzą to teraz produkuje o Boginiach i Mistrzach oświeconych oraz medycynie anielskiej. Nie wspomnę juz o ujawnieniu pzrez nią tajemnic Hermetyków, gdyż jej wersja Kybalionu nareszcie jest zredagowna tak, by ją zrozumieć i się oświecić. I komentarze pani dr Virtue - bezcenne :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ta pani wymyśliła jeszcze Kryształowe dzieci :zalamka:

"Kryształowe Dzieci " - (Do takich należeli Jezus,Budda,Mojżesz,Patandżali ,Yogananda ,Św.Paweł ,Lao Tzy ,Konfucjusz I Inni Prorocy i Święci ) "Kryształowe Dzieci" To Metafora Istot Doskonałych Duchowo ,Oświeconych ,Świetlistych Tzw."Anielskich " To Ludzie Nowej Ery - Ery Wodnika -Ery Autentycznej Duchowości ,Które W Procesie Dojrzewania Doznały Transformacji Wewnętrznej ,i Których Dusze W Procesie Przemiany Z Materialnych Ulegały Krystalizacji Na Bardziej Uszlachetnione Czyli Najpierw Indygo Potem Kryształowe.

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mistyk, oświeceni to oświeceni, a dzieci kryształowe to wymysł nowej ery, która ma to do siebie, że robi dania jednogarnkowe ze składników sprowadzanych z różnych stron świata. Co nie znaczy, że nadzienie Peruwiańskiego Tamales będzie się dobrze komponowało z Japońskim Sushi.

3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wilku ja nie piszę czegoś ot tak ,co mi ślina na język naniesie,to co pisze to mowa duchów poprzez moje usta ,ja jako Rdzenny Szaman Mówię Mową Starożytnych i Wizionersko .

A znany ci jest termin "MYŚLOKRZTAŁT" ? JA NIE WYCHODZĘ PRAWIE NIGDZIE I NIE MIESZAM SIĘ Z LUDŹMI ,PONIEWAŻ LUDZKA NIEDOSKONAŁOŚĆ SILNIE NA MNIE ODDZIAŁUJE ,CZYNIĄC MNIE TYM KIM NIE JESTEM ,A POTEM NIE TRZEBA WIELE BY NAROBIĆ BZDURNYCH PLOTEK I POMÓWIEŃ NA MÓJ TEMAT.

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mówisz jako rdzenny szaman a do ludzi nie wychodzisz? To co z Ciebie za szaman bez plemienia? :D

A całkiem poważnie, nie ma co mieszać oświeconych z dziećmi kryształowymi wymyślonymi przez ruchy nowej ery. Nie kwestionujemy doskonałości doskonałych, a jedynie wskazujemy sztuczne podnoszenie sobie ego wymysłami jakiś wyjątkowych dzieci, których cechy każdy odnajduje w sobie. A skoro to taka powszechna wyjątkowość, wyjątkowością być nie może.

3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.