Mrs Bear

HEMATYT

6 postów w tym temacie

HEMATYT

kamień trwałości, w starożytnym Babilonie uważany za kamień wojownika.

Wzmaga aktrakcyjność, gdyż działa oczyszczająco na krew. Pomaga przy realizacji zamierzonych celów, ułatwia pokonywanie trudności i aktywizuje siły witalne. Wzmacnia i regeneruje organizm, dlatego może pomóc w osłabieniach, anemi, jak również przy różnego rodzaju bólach. Podobno pomaga wygrywać procesy sądowe, więc jest też nazywany kamieniem prawników.

Hematyt, minerał, tlenek żelaza. Krystalizuje w układzie trygonalnym. Tworzy czarne, ciemnoszare, brunatne lub czerwonawe tabliczki albo łuseczki, występujące w skupieniach. Twardość 5. Rysa czerwono wiśniowa. Powstaje w środowisku utleniającym w bardzo różnych skałach: w złożach hydrotermalnych, w skałach wulkanicznych, a także w skałach metamorficznych. Znaczne złoża powstają w czasie wietrzenia skał w suchym i gorącym klimacie. Niekiedy procesy wietrzeniowe lub hydrotermalne prowadzą do powstania luźnego produktu - "śmietany hematytowej". Jest rudą żelaza.

Największe złoża: Ukraina (Krzywy Róg), Rosja (Ural), USA (okolice Jeziora Górnego), Brazylia (Minas Gerais), Włochy (Elba). W Polsce występuje w skałach Gór Świętokrzyskich. Spotykany także w Sudetach i w Tatrach.

źródło:http://www.foksal.com.pl/archiwum/wibra ... EMATYT.htm

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hematyt – zalecany w przypadku reumatyzmu, złamań kości, zapalenia płuc i dolegliwościach wątroby. Dodaje ciepła i energii. Wspomaga regenerację komórek w ciele. Wpływa korzystnie na płodność. Leczy wrzody, skrzepy, opuchliznę. Kamień ten przyniesie ulgę wszystkim tym, którzy cierpią na bóle karku, pleców, skurcze łydek, a także bóle głowy spowodowane zmianami zwyrodnieniowymi w odcinku szyjnym kręgosłupa. Jako talizman pomaga wygrać proces sądowy.

źródło: http://www.medycynanaturalna.org/litoterapia.html

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten kamień na pewno pozwalał mi bardziej optymistycznie patrzeć....może dlatego lepiej sie czułam ze sobą :D to z kolei daje lepsze/wyższe [jak zwał tak zwał] poczucie wartości....miałam po 'pracy' z nim swój lepszy czas :)

To pewnie dlatego iż dla mnie wiąże sie z czymś....niezachwianym i daje ta pewność, optymizm ale w taki sposób...nienachalny.

Ogólnie- stabilne, dobre [nie chce pisać 'wysokie', to jak magalomania :p] poczucie wartości i...szczeście - to jest to, co widze jak patrze na ten kamień.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A my z Asusem potwierdzamy fakt, że hematyt tamuje krwotoki :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawsze gdy go mam czuję jeszcze większą pewność siebie. To dosłownie kamień wojowników. Osób, które wiedzą czego chcą i po co coś chcą. Osób pewnych. Bardzo fajny :) a i też jego fajną właściwością jest to, że odbija co złe gdy ktoś coś do nas kieruje ;)

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Lubię i nosze obrączki hematytowe. Jest to jeden z niewielu kamieni, których brak bardzo wyraźnie odczuwam (gdy np. z jakiegoś powodu zdejmuję obrączki i zapomnę je założyć).

Pewnie to nie zasługa wyłącznie kamienia, ale odkąd go nosze przy sobie (ponad 2 lata) zauważyłam u siebie większa pewność siebie, wydaje mi się, że właśnie fajnie wzmacnia poczucie własnej wartości i daje taką wewnętrzną siłę. Włączyłam go także do przeciwdziałania mojej anemii, która faktycznie już się nie pojawia. Rzadziej także mam skurcze łydek i bóle reumatyczne. Ale oczywiście nie samym hematytem się leczę oczko.gif, więc trudno jednoznacznie przypisać mu te wszystkie zasługi.

Nie wiem czy to kwestia struktury kamienia, ale obrączki hematytowe "zużywają się". Po kilku miesiącach taka obrączka matowieje i w pewnym momencie pod wpływem nawet delikatnego uderzenia pęka.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.