Gość Kuanan

AGRILLOTERAPIA po porostu terapia GLINKĄ

3 posty w tym temacie

Agrilloterapia należy do jednego z najstarszych sposobów leczenia darami natury. Początki sięgają już czasów starożytności. Wzmianki na ten temat znajdujemy także w Biblii. Jest to kuracja wykonywana przy pomocy glinek naturalnych. Terapii tej przypisuje się skuteczność działania nawet względem 102 chorób w tym chorób cywilizacyjnych, a ponadto służy ona do upiększania zarówno ciał męskich jaki i żeńskich. W Polsce ten sposób leczenia jeszcze nie jest bardzo popularny lecz z biegiem czasu zdobywa coraz większą rzesze gorących zwolenników. W tym temacie trzeba sobie odpowiedziec na pytanie czym jest owa glinka?

Glinka jest koncentratem substancji mineralnych pochodzenia naturalnego. Zawiera wiele mikro i makroelementów takich jak krzem, fosfor, żelazo, wapń, magnez, cynk, miedź czy selen. Skondensowane pierwiastki w glince gwarantują uzupełnienie niedoboru pierwiastków i soli mineralnych w organizmie. Swój sukces glinki zawdzięczają łatwej i naturalnej przyswajalności przez organizm człowieka. Glinka jest wykorzystywana zarówno w medycynie ludowej, jak i w kosmetyce (odrębne maseczki, okłady lub kąpiele a także jako składniki kremów, soli do kąpieli, naturalnych mydeł, masek i szamponów do włosów. W kremach pełnią rolę składnika matującego skórę).

Obecnie glinka jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych w Europie lekiem o szerokim spektrum działania. W oficjalnej medycynie leczenie glinką stosuje się przy schorzeniach skóry, chronicznych i ostrych stanach zapalnych stawów, kręgosłupa, mięśni, nerwów obwodowych, stanach pourazowych (stłuczeniach, rozciągnięciu więzadła, złamaniach kości), chronicznych i stanach zapalnych schorzeń żeńskiej sfery płciowej, chronicznym stanie zapalnym woreczka żółciowego, chronicznych zaparciach i innych. Glinka jest również komponentem wielu bardzo znanych preparatów leczniczych. Glinka działa jak antyseptyk i antybiotyk zarazem. Zapobiega rozmnażaniu bakterii poprzez aktywizowanie mechanizmów obronnych, ponadto ma właściwości dezynfekujące. Zalecana przez lekarzy do stosowania w postaci zasypek, past, maści na choroby skórne (wrzody, oparzenia, obrzęki itp.). W medycynie ludowej glina jest wykorzystywana w bardziej szerokim zakresie i stosowana jest przy leczeniu chorób nowotworowych różnorodnej lokalizacji, białaczka, nowotwory łagodne, polipy, tarczyca, stany zapalne i stwardnienia węzłów chłonnych, niedokrwistość, bóle głowy, miażdżyca, porażenie, zaburzenia nerwowe, padaczka, choroby mózgu, , stany zapalne ucha, choroby oczu, choroby żeńskie (zapalenie gruczołu sutkowego, wypadnięcie macicy, włókniak, polipy, torbiel, nieregularna miesiączka, zapalenie pochwy, różnorodne stany zapalne cukrzyca, choroby organów trawienia (nieżyt żołądka, zaparcia, kolka jelitowa, nieżyt jelita cienkiego, wypadnięcie odbytnicy, (hemoroidy), zapalenie wątroby, żółtaczka, choroby nerek, pęcherza, choroby serca, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, zapalenie opłucnej, gruźlica, kaszel, katar, zapalenie zatoki szczękowej, polipy nosa, krwotok nosowy, angina, choroby skórne (wyprysk, łuszczyca, róża, brodawki), łysienie, krzywica, zapalenie stawów, reumatyzm, urazy (stłuczenia, zwichnięcie) choroby kości i stawów (złamania, rozciągnięcie wiązadeł), rany, wrzody i inne choroby. Glinka również normalizuje proces przemiany materii, działa uzdrawiająco i zwiększa działanie innych środków leczniczych - ziół, homeopatia, leczenie lekami i chirurgiczne.

Obecnie znane jest pięc kolorów glinek :

->Biała inaczej zwaną koalinową lub porcelaną. Działa na zasadzie absorpcji toksyn i uwalniania cennych pierwiastków. Ma szczególne właściwości zabliźniające i wygładzające. Może wchodzić w skład preparatów kosmetycznych dedykowanych dla skór suchych i delikatnych wpływając pozytywnie na skłonności do tworzenia bruzd i zmarszczek. Koalin łagodnie oczyszcza i odżywia skórę działając odświeżająco. Likwiduje martwe komórki stymulując regeneracje tkanek.

ClayKaolinWhite.jpg

->Zielona Jej właściwości leczniczo pielęgnacyjne oparte są na zasadzie fizycznej absorpcji szkodliwych substancji a także chemicznej absorpcji wody przy jednoczesnym uwalnianiu korzystnych składników mineralnych. Działanie zielonej glinki to właściwości antyseptyczne i antybiotyczne. Dezynfekuje istniejące zmiany skórne i pomaga w ich gojeniu. Jest zalecana szczególnie dla skór tłustych i mieszanych ze względu na działanie ściągające, matujące, wysuszające, zamykające rozszerzone pory oraz zapobiegające powstawaniu zaskórników. Używa się jej do łagodzenia trądziku pospolitego i problemów związanych z cerą łojotokową.

100_images_wm_glinkazielona.jpg

->Czerwona Jest najczęściej stosowana w przypadkach gdy konieczne jest złagodzenie efektu podrażnień lub trądziku różowatego. Regularne stosowanie preparatów zawierających ten rodzaj glinki przyczynia się do uszczelnienia naczyń krwionośnych oraz działa profilaktycznie zapobiegając ich pękaniu.

pinkclay.jpg

->Żółta Działanie tej glinki jest analogiczne do glinki czerwonej. Szczególnie jest zalecana dla osób posiadających skórę tłustą, mieszaną lub trądzikową.

100_images_wm_glinka_zolta.jpg

->Różowa jest połączeniem glinek białej i czerwonej w stosunku 2:1. Działa dezynfekującąco, ściągająco, wygładzająco i odprężająco.

wm_glinka_rozowa.jpg

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zastosowanie glinki:

*Okłady-przygotowanie masy glinkowej

Glinkę wsypać do szklanego, porcelanowego lub glinianego naczynia, zalać świeżą ( najlepiej mineralną) wodą tak, aby pokrywała ona glinkę całkowicie. Po chwili masę wymieszać drewnianą łopatką ( nie może być metalowa ). Masa powinna być jednolita , bez grudek i mieć konsystencję maści. Przed zastosowaniem naczynie wystawić na słońce lub w pobliżu innego źródła ciepła. Pozostawioną w naczyniu nie wykorzystana zaschniętą glinkę możemy wykorzystać ponownie po dolaniu wody i wymieszaniu.

*Nacierania-sposób przygotowania wody glinkowej

20 g glinki wsypać do 150 ml letniej przegotowanej wody. Pozostawić na 2-3 godziny. Wstrząsnąć przed użyciem. Dobrze umyć ręce, wacik zanurzyć w glinianej wodzie i nacierać chore miejsce.

Wskazania do stosowania: Kuracja wspomagająca leczenie okładami.

*Zawijania

W przypadku gdy ciężko jest nałożyć opatrunek ( oczy, uszy i inne) można robić zawijanie. Należy wziąć masę glinianą, namoczyć w niej gazę i nałożyć na chore miejsce. Wierzch przykryć wełnianą tkaniną. Gazę namoczoną w glinianej wodzie trzeba często zmieniać. Zabiegi tego typu można wykonać na większej powierzchni ciała.

*Kąpiele częściowe

Do miski wsypać 30 g glinki, wlać 2 litry przegotowanej wody o temperaturze pokojowej. Pozostawić na 2 godziny w pobliżu źródła ciepła. Moczyć ręce i nogi w roztworze 20-30 min. Roztwór można wykorzystać 2-3 razy. Przed użyciem dobrze jest wystawić roztwór na działanie promieni słonecznych.

*Kąpiele w wodzie glinianej

Do wanny wsypać 100-200 g proszku, zalać ciepłą wodą. Kąpiel przyjmować przez ok.15-20 min. Kąpiel stosować przy przeziębieniach, działa również relaksująco i odprężająco.

*Mycie zębów

Zanurzyć mokrą szczoteczkę w proszku. Myć zęby i dziąsła tak jak zwykłą pastą. Glinka skutecznie usuwa kamień nazębny, zapobiega krwawieniu dziąseł. Ma właściwości wybielające i bakteriobójcze. Niweluje nieprzyjemny zapach z ust.

*Mycie włosów

Wymieszać : 10g glinki, 20ml wody, 1 żółtko kurze.

Powstałą pastę nanieść na włosy i trzymać 15 min. Spłukać wodą.

Pielęgnacja włosów glinką zmniejsza ich łamliwość i wypadanie.

Poprawia ukrwienie skóry, działa przeciwłupieżowo.

*Maseczka i maski do ciała opis znajdziecie tutaj: http://www.ezodar.pl/viewtopic.php?f=145&t=842&p=5383&hilit=pudry+do+cery+t%C5%82ustej#p5383

Nakładanie okładów

Na gazę lub lnianą ściereczkę łopatką drewnianą nałożyć przygotowaną masę glinkową grubości od 0,5cm, a przy ostrych schorzeniach nawet 3 cm. Warstwa masy powinna być szersza niż chore miejsce. Gęstość masy powinna mieć konsystencję pasty. Powierzchnia masy ma być gładka, ma szczelnie przylegać do ciała. Jeśli okład ma być nałożony na owłosioną część ciała należy najpierw pokryć tą część szeroką serwetką, żeby łatwiej było zdjąć okład. Przed nałożeniem okładu chore miejsce trzeba przetrzeć mokrą serwetką. Jeśli nakładamy okład na wrzód, najpierw myjemy to miejsce ciepłą wodą.

Przygotowany okład nałożyć szczelnie na chore miejsce nie bojąc się zakażenia, ponieważ glina ma właściwości antyseptyczne.

Czas trwania i częstotliwość okładów zależy od stadium zaawansowania choroby, wrażliwości pacjenta rozmiarów leczonej powierzchni itp. Jeśli leczymy organy wewnętrzne (wątrobę, nerki itp.) okłady pozostawiamy przez 2-3godziny. Nakładamy je najlepiej po posiłku.

W przypadku stosowania okładów których celem jest usuniecie toksyn okład pozostawiamy na 1-1,5 godziny. W momencie gdy stwierdzimy, że okład jest suchy i gorący musimy wymienić go na nowy. Czasami okład odpada samoczynnie - oznacza to zakończenie działania glinki.

Aplikujemy 2-3 okłady jednorazowo. Terapię w początkowym stadium rozpoczynamy od bardzo cienkich okładów (lub przemywań wodą glinianą), stopniowo zwiększając warstwę masy glinianej do 1-1,5 cm grubości.

Warto przy tej kuracji pić herbaty przeczyszczające, przejść na dietę owocową lub przynajmniej ograniczyć spożycie tłuszczów, przyjmować glinkę doustnie. Pozwoli to zredukować ilość toksyn w organizmie.

Nie wolno przerywać raz rozpoczętej kuracji , nawet gdy wydaje nam się, że nie przynosi rezultatów. Glinka jest czynnikiem niezwykle aktywnym. Inicjuje proces oczyszczania w całym organizmie, dlatego raz rozpoczęta kuracja musi wypełnić swoje przeznaczenie.

Jeśli celem okładów jest wzmożenie sił życiowych lub stymulacja odbudowy ubytków kostnych okład można stosować przez całą noc. Jeśli okład wywołuje uczucie zimna lub przeszkadza - trzeba go natychmiast usunąć. Na wrzody i ropienie - wymagana jest zmiana opatrunku co 1-2 godziny.

Glinę można usunąć do momentu ostatecznego wyschnięcia, po czym należy umyć chore miejsce zimną lub letnią wodą (bez mydła, nie używamy spirytusu).

Okłady można robić do całkowitego wyzdrowienia. Zamknięcie wrzodu odbywa się nie od razu: glina powinna pochłonąć toksyny, płyny szkodliwe z organizmu. Tylko po ostatecznym oczyszczeniu organizmu rana zagoi się.

Stosowanie doustnie

Sposób przygotowania wody glinkowej do spożycia

1-2 łyżeczki na 150-200 ml płynu (np. napar mięty lub innych ziół z miodem)

Ilość przyjmowanej gliny trzeba regulować w zależności od potrzeb organizmu. Glina nie szkodzi, ale w niektórych przypadkach może wywołać nieprzyjemną reakcję, dlatego wskazane jest rozcieńczyć glinkę w schłodzonym naparze z mięty z niewielką ilością miodu. Stopniowo zwiększamy dawkę z pół łyżeczki glinki do 2 .Dla dzieci wystarczy jedna łyżeczka. Normalna dawka dorosłej osoby to 2 łyżeczki proszku z glinki dziennie. Glinkę miesza się zimną wodą i przyjmuje się 2 razy dziennie - rano i wieczorem, obowiązkowo godzinę przed jedzeniem (jeśli nie zalecono inaczej). Nie należy dużo jeść po przyjęciu glinki. Jeśli przyjmowanie glinki powoduje ból, trzeba wystawić glinę na słońce, wtedy jest lepiej tolerowana przez organizm.

Rozcieńczony proszek gliny należy pić powoli. Jeśli na dnie kubka zostanie osad z gliny można dodać jeszcze wody. Nie można mieszać glinki metalową łyżeczką.

Stosowanie gliny wewnętrznie powoduje wydalenie z organizmu szkodliwych substancji. Jeśli na początku leczenia przyjmowanie gliny powoduje zaparcia jest to wskaźnikiem tego, że leczona osoba ma poważną chorobę przewodu pokarmowego. W tym przypadku należy przyjmować glinę w niedużych ilościach w ciągu dnia, roztwór gliny powinien mieć jasny kolor.

Glinka zawiera sole mineralne, niezbędne dla organizmu, dostarczając je w odpowiednich ilościach. Glinka pochłania szkodliwe substancje, gazy, zbędne kwasy, oczyszcza organizm. Leczenie glinką trwa kilka miesięcy, niekiedy do roku. Trzeba robić przerwy w leczeniu, żeby żołądek nie przyzwyczajał się do glinki (na przykład 21 dni przyjmować glinkę, potem 10 dni przerwy). Bywa tak, że na początku leczenia może się wydawać, iż stan pogarsza się, jednak nie powinno to niepokoić.

źródło: http://wizaz.pl/images/beata/glinka/

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polecam produkty z glinki tutaj spam.gif

Edytowała Lama

Regulamin forum EzoDar :

Pkt 7. W postach, wpisach w profilu oraz w sygnaturze zabrania się:

e) Wykorzystywania postów, wpisów do profilu oraz sygnatury do celów reklamowych bez wcześniejszej zgody administracji i moderacji Forum EzoDar.pl, wyjątek stanowi umieszczanie w sygnaturze linka do prywatnej, niekomercyjnej strony internetowej lub bloga.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.