Aaricia

Talie Tarota - nasza lista marzeń :)

22 postów w tym temacie

Jestem ciekawa, do jakich talii dostępnych na rynku skrycie wzdychacie :lol: Jakie chcielibyście mieć, kupić albo dostać? :)

Moje upatrzone karty:

Tarot Favole - mimo, że mroczny i melancholijny, czuję w nim sporo ciepła i magii. To bardzo kobieca talia i już zbieram na nią pieniążki! :D

Labyrinth Tarot - lubię tego rysownika i była to pierwsza talia, jaką chciałam mieć - a ciągle nie mam.

Adrian Tarot - pomimo panów wyglądających jak Ken przyciąga mnie ta talia. Podobają mi się słowa-klucze napisane malutkimi literkami, przydatne w przypadku Tarota Marsylskiego.

Ostatnio preferuję budowę Tarota Marsylskiego - mniejsza szansa, że jakieś obrazki mi się nie spodobają, co dla estetki bywa prawdziwym utrapieniem w wyborze kart! ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja miałam Labirynth ale do mnie nie przemawiał i znalazłam cos co było"miłościa od pierwszego wejrzenia" Tarot of dreams

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Romantic_Victorian_Tarot.jpg Romantic Victorian tarot

affirmations-everyday-goddess-07616.jpg

Wyrocznia bogiń

affirmations-everyday-goddess-07619.jpg

affirmations-everyday-goddess-07620.jpg

[imghttp][/img]

affirmations-everyday-goddess-07616.jpg

madame-endora-03519.gif madame endora fortune

madame-endora-03518.gif

madame-endora-03522.gif

madame-endora-03521.gif

madame-endora-03519.gif

pictorial-key-06571.jpg pictorial key tarot

pictorial-key-06573.jpg

pictorial-key-06577.jpg

pictorial-key-06572.jpg

Mam talie goddes troszke inne.. ale sa przecudowne , pieknie do mnie gadaja:)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podoba mi się też Tarot of Dreams :D

750127_f260.jpg

538245_m.jpg

SequenceCards.gif

538255_m.jpg

Jest piekną talia, dużą i symbole mówia same za siebie.Naprawdę polecam.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tarot snów to naprawdę piękna talia kart. Sma ja posiadam i jestem z niej bardzo zadowolona. Choć na początku przerażała mnie wielkość tych kart.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja korzystam z talii Rider Wite'a. W sumie wizualnie średnio mi się podobają i chętnie bym wymienił na jakieś 'ładniejsze'. Tyle, że jak patrzę na ładne talie tarota, to ich symbolika do mnie nie przemawia. Zobaczymy, na razie zostanie ta ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a moją ulubioną talią jest Radiant Rider Waite

http://www.aeclectic.net/tarot/cards/radiant-rider-waite/

a także zakupiłam sobie wczoraj Boski Tarot który jest przepiękny http://www.aeclectic.net/tarot/cards/legacy-divine/

polecam :)

ja równiez korzystam z talii Boski Tarot,cudowna symbolika, wymowna, piekna kolorystyka,jestem tymi kartami zachwycona

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pentho

Moze dlatego, ze jest kilka rodzajow taliii..

jedne sa przerobkami RW

inne sa bardziej symboliczne, np Eclectic.

uzywam i RW i Eclectica, lubie je obie... ale RW momentami wydaje mi sie plytki...

z kolei eclectic jest taki strasznie... hermetyczny.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 30.10.2010 o 20:15, Gość napisał:

piękne te karty, ale od samego patrzenia na nie robi mi się nieswojo :(

Bo karty tarota oddziaływują na ukrytą ,bo na codzień tłumioną w głębiach podświadomej psyche osobowości ,  Przeanalizujmy ,może komuś będzie to pomocne .
Studiując symbolikę na przestrzeni wieków i z różnych zakątków świata , powiem że karty tarota , marzenia senne i biblia przesycone są - archetypami , symbolami ,ukrytymi przenośniami ,metaforami ,alegoriami ,religijnym i sakralnym symbolizmem ,,a także symbolami z głębi psychiki .

Zalmijmy się tym, ostatnim :

1. Kielichy - oznaczają emocjonalność człowieka , uczuciowość i wszystko co jest z tym związane . organy wewnętrzne -nerki i pęcherz moczowy , organy zewnętrzne-uszy i słuch . temperament wodnisty - uczucia - Strach ,Smutek ,Lęk , Obawa ,cecha psychiczna - Introwertyk , flegmatyk .

2. Buławy /Kije /Pałki ,itp .-oznaczają kreatywność człowieka , jego chęć i wolę życia działania i tworzenia , organy wewnętrzne - Serce ,Grasica , Jelito Cieńkie , organ wewnętrzny - Usta I Smak , Temperament Ognisty , uczucia - Miłość ,Radość ,Szczęście ,Błogość , cecha psychiczna - Ekstrawertyk , Choleryk .

3. Miecze - Oznaczają intelekt /rozum człowieka ,jego / jej mentalność ,światopogląd , wierzenia , symbolizm mieczy oznacza ścisłe ,logiczne i racjonalne podejście do życia i innych spraw , organy wewnętrzne - Płuca I Jelito Grube , organ zewnętrzny - Nos I Zapach , uczucia - Paranoje ,Omamy ,Iluzje Umysłu ,Głosy ale i Mądrość , Rozsądek ,Wiedza , Intuicję ,temperament - Powietrze ,cecha psychiczna -Sangwinik .

4. Denary /Monety Na Kartach Tarota - Oznaczają sferę materialną człowieka i wszystko co związane z materią i materializmem ,organy wew.- Wątroba i Pęcheżyk Żółciowy , zew. Oczy i Wzrok , element -O łów/Metal /Żelazo , temparament - ziemia , emocje - Gniew ,Złość ,Zazdrość ,Egoizm ,Pycha ,cecha psychiczna /umysłowa - Równowaga Psycho-logiczna .

Oczywiście stany te/cechy charakteru się zmieniają cały czas u człowieka ,tak jak zmieniają się uczucia ,emocje i myślenie ,czyli nasz świat wewnętrzny /duchowy /psychiczny .

Można powiedzieć że tarot ,to taka odwieczna ,ponadczasowa  ,starożytna księga tajemna /magiczna /mistyczna .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.