Aaricia

Naturalne pudry dla tłustej cery!

5 postów w tym temacie

Sama posiadam przeokropnie przetłuszczającą się cerę i nic na nią nie pomagało - po godzinie od umycia jej mogłam przyłożyć do niej palce i odbić nimi tłuste kleksy na papierze :( Odkryłam jednak naturalne pudry, które łatwo zrobić w domu. I to za grosze!

Polecam Wam.. skrobię ziemniaczaną! Zwykłą ziemniaczaną mąkę ze spożywczaka - dla koloru mieszam z nią cynamon. Naprawdę zadziałała, mam czystą (!) i matową buzię przez pół dnia. Proporcje są zupełnie dowolne, cynamonu sypie się tyle, żeby pasowało kolorem do skóry. Ale można też nie sypać :lol: Trzeba się nauczyć taki puder nakładać, bo może być widoczny, ale waaarto!

Innym i dobrym pomysłem jest mieszanina glinek - białej i czerwonej lub białej, czerwonej i zielonej. Można je dostać w drogeriach. Działają antybakteryjnie i pomogą na trądzikową cerę, a dodatkowo matują.

Mam nadzieję, że pomogłam! :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ja podam maseczki z glinki na cerę:

* suchą , zmęczoną i zwiotczałą- Do sproszkowanej glinki (10g) dodajemy 2 łyżeczki oliwy z oliwek (lub pół żółtka). Mieszać do uzyskania gładkiej masy.Maseczka powinna mieć konsystencję pasty. Nałożyć na twarz i trzymać ok. 20min. Następnie zmyć maseczkę ciepłą przegotowaną wodą i nałożyć krem stosowny dla rodzaju skóry. Stosować 1-2 razy tygodniowo.

* tłustą trądzikowa z wypryskami- Zawartość opakowania (10g) wymieszać z przegotowaną wodą (10ml to jest ok. 2 łyżeczki) do uzyskania konsystencji gęstej papki. Grubą warstwą nałożyć na twarz i trzymać ok. 20 min. Przemyć twarz ciepłą wodą. Stosować codziennie , do uzyskania efektu.

Maseczki można stosować miejscowo na stany zapalne skóry, pryszcze , wypryski. Wieczorem nakładamy 2 centymetrową warstwę maseczki na zainfekowane miejsce , przykrywamy wacikiem pozostawiamy na noc, a rano zmywamy.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sama posiadam przeokropnie przetłuszczającą się cerę i nic na nią nie pomagało - po godzinie od umycia jej mogłam przyłożyć do niej palce i odbić nimi tłuste kleksy na papierze :( Odkryłam jednak naturalne pudry, które łatwo zrobić w domu. I to za grosze!

Polecam Wam.. skrobię ziemniaczaną! Zwykłą ziemniaczaną mąkę ze spożywczaka - dla koloru mieszam z nią cynamon. Naprawdę zadziałała, mam czystą (!) i matową buzię przez pół dnia. Proporcje są zupełnie dowolne, cynamonu sypie się tyle, żeby pasowało kolorem do skóry. Ale można też nie sypać :D Trzeba się nauczyć taki puder nakładać, bo może być widoczny, ale waaarto!

Innym i dobrym pomysłem jest mieszanina glinek - białej i czerwonej lub białej, czerwonej i zielonej. Można je dostać w drogeriach. Działają antybakteryjnie i pomogą na trądzikową cerę, a dodatkowo matują.

Mam nadzieję, że pomogłam! :D

mam pytanie czy nie pozostaje zapach cynamonu...pomysl super

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja próbowałam już całego mnóstwa pudrów ;) łącznie z mineralnymi. albo nie tuszują niedoskonałości, albo są ciężkie. Ostatnio polubiłam się z Fresher Skin (o dziwo, bo barrrdzo nie przepadam za Rimmelem)... ja mogę polecić, ale każdemu odpowiada coś innego

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja stosowałem wiele kremów , i na nic pudry ,kremy ,maseczki ,i inne ,natury się nie oszuka , i biologicznego dojrzewania ,ale celibat- wstrzemiężliwość płciowa daje wiecznie młody wygląd .,choć mam 50 lat ,czuję się na 20 lat .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.