mitra56

czy w reinkarnacji dusza ma wpływ na ciało?

32 postów w tym temacie

Dnia 13.12.2010 o 10:31, infe7 napisał:

kategorie Ludzkie To kategorie... widziane z punktu widzenia Ego... :(

- można nawet pokusić się o stwierdzenie... że Dusza nie jest częścią "świadomości Ego"... bo jest ponad EgoWartości, jest czymś znacznie więcej, bo "Świadomością Istoty" jako "sensu życia" ... a wiec i dlatego cząstką Boga w Nas Samych... dla której znaczenie ma głównie "doświadczenie"... ale żeby doświadczenie odpowiednio zrozumieć to potrzebna jest i "wiedza"... więc ? ;)

- Wiedza + Doświadczenie (także Duchowe) = Mądrość ... czyli Wyższa Świadomość płynąca z Duszy...

- samą Wiedzą... "karmi sie" tylko Rozum... na bazie "Świadomości Ego"... i co do pewnego "okresu życia" jest też potrzebne, ale później trzeba "coś więcej"... bo sama wiedza nie wystarczy, gdyż ona buduje tylko "Rozum" ... a Nie Świadomość, która jest atrybutem Duszy... wiec ?

- aby nastąpił Postęp... to musi być postępem Świadomości, a nie tylko Rozumu... a to jest możliwe tylko wtedy gdy "rozum" jest poparty "doświadczeniem"... czyli tak samo jak "Teoria musi być poparta praktyką" by w konsekwencji mogła być i "Naszym Doświadczeniem"... popychającym Nas na wyższy poziom Świadomości... czyli ISTNIENIA...

To nie  do końca tak ,podczas naszego  Rozwoju Duchowego ,czy też  samo-doskonalenia /samo-rozwoju wewnętrznego  Duszy  Naszej  - Ja /Nad-świadomości (jasna strona nas samych ).

Zmagamy się   w życiu ze słabościami i niedoskonałościami  Ciała / Materii /Umysłu Naszego  -  Ego /Nie-świadomość i Pod-świadomość ( ciemna strona nas samych ),.

Jeśli wzrasta nasza jasna ,dobra strona charakteru ,moralności ,to równolegle / równocześnie wzrasta nasza ciemna ,zła strona charakteru ,moralna .

Naszym zadaniem w naszym rozwoju duchowym ,lub duszy naszej ,tyo zadbać o równomierny rozwój pomiędzy - Duchem / Psychiką / Sercem /Intuicją / Ja , A Materią (Ciałem ) / Logiką / Rozumem ( Umysłem  ) / Intelektem /Ego  .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 29.09.2010 o 02:02, mitra56 napisał:

Jestem po przeczytaniu tego artykulu - http://ezotop.pl/thread-3901.html - i autor wyraźnie sugeruje, że przenzaczenie przypisane naszej duszy w pewnym sensie determinuje rozwój organizmu. znaczyłoby to przecież, że tak naprawdę nie mamy możliwości decydowania o sobie samych, ale że nasze fizyczne możliwości ograczone są przez duszę, na której ciąży już przeznaczenie .co o tym sądzicie?

Nic nie ciąży , nic nie jest z góry zdeterminowane ,sami krztałtujemy swój los ,jesteśmy kowalami swego przeznaczenia .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.