Gość Vayen

Przygotowanie do snu.

2 posty w tym temacie

Zasypianie jest ważne w wyławianiu informacji zawartych w późniejszej fazie samego snu. Należy być odprężonym i rozliczonym ze wszystkimi swoimi dziennymi problemami, czyli najlepiej przed zaśnięciem zrobić sobie retrospekcję minionego dnia. Ułatwi to dostęp do snu, który następuje dopiero w momencie, gdy przerobimy sami ze sobą kłopoty poprzednio ciężko spędzonych godzin w pracy, opieki nad dziećmi, szkoły itp. Ważne jest także aby miejsce w którym zasypiamy stworzyć jak najwygodniejszym, czyli wnieść tam coś od siebie ? nawet w sytuacji gdy będziemy w cudzym mieszkaniu. Przydatnym jest ułożyć swoje ciało tak aby znalazło się na osi kierunków: północ ? południe.

Od kiedy sięgamy pamięcią mamy, babcie, zawsze wkładały nam do łóżek jakieś maskotki, lalki, wpuszczały zwierzęta: psy, koty, lub pozwalały im spać pod łóżkiem.

Czy coś się zmieniło w naszym dorosłym życiu? Nie ? bardzo często osoby, które spały otoczone zabawkami, czy zwierzętami, albo też innymi osobami, szukają ?partnera? do snu. Bez takiego towarzysza czują się niepewnie i sen jest dla nich nie pełny, bezpłciowy, tak jakby zabrakło im ich przewodnika. Skąd się to bierze? Mając przez swoje pierwsze lata pomocnika w śnie, czyli coś, lub kogoś kto uczestniczył z nami w każdej naszej sennej ?przygodzie?, poczujemy się opuszczeni. Zabraknie nam łącznika między rzeczywistością a światem snu. Może się w takiej sytuacji pojawić strach przed zasypianiem, łaknienie towarzystwa - obojętnie jakiego.

Źródło: http://hagal.pl/uslugi/interpretacja-snow/

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja gdy idę spać po prostu kładę się jak najwygodniej i zaczynam sobie przypominać dzień, relaksuję, odkładam te myśli na bok i skupiam się na:

-10 wdechów i wydechów licząc od 10 do 1 przy czym im bliżej jestem numeru "1" tym dłużej wypuszczam powietrze.

To tak ode mnie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.