Gość Vayen

,,Srebrny sznur'' - czyli przepływ energii.

4 posty w tym temacie

Sławny "Srebrny Sznur" czyni więcej niż tylko wiązanie ze sobą dwóch ciał. Jest zarazem przekaźnikiem, wzdłuż którego między ciałem fizycznym a subtelniejszymi ciałami przepływa energia i informacje. Niektórzy dokonujący projekcji go widzą, inni nie. Czasem jest widziany jako wychodzący z pępka, czasem z czoła. To, gdzie sznur jest widoczny, zależy od tego, która czakra jest najbardziej aktywna. Ma tu też znaczenie - poprzez moce twórcze podświadomości - pogląd dokonującego projekcji na to, w którym miejscu ów sznur być powinien, dzięki uprzejmości podświadomości może być on wszędzie, gdzie tylko uwierzysz, że jest. Gdy ciało astralne wejdzie w wymiar astralny, musi mieć stały i obfity dopływ energii astralnej z czakr, aby móc się w ten wymiar "wtopić". Dobra pamięć astralna zależy w dużej mierze od ilości dostępnej energii. Jako że wymiar astralny jest naturalnym środowiskiem ciała astralnego, nie zostanie ono z niego wypchnięte za brak energii, podobnie, jak w świecie fizycznym osoba nie jedząca lub nie śpiąca przez kilka dni nie rozpuści się i nie zostanie przeniesiona do innego wymiaru - lecz stanie się słaba i nie będzie w stanie w pełni aktywnie uczestniczyć w otaczającym ją świecie. Do czego to się sprowadza: astralny umysł musi mieć dużo energii, aby dostarczyć silnych, wyraźnych wspomnień. Te astralne wspomnienia muszą być na tyle silne, aby dobrze się wyryć w fizycznym umyśle, tak, aby był on w stanie je sobie przypomnieć po przebudzeniu. Jeżeli na przykład nie spałeś przez kilka dni, jesteś słaby, zdekoncentrowany i zmęczony i w tym stanie obejrzysz film, to potem niewiele będziesz z niego pamiętał. Twoja pamięć o nim będzie zatarta, najwyżej będziesz dokładnie przypominał sobie pojedyncze fragmenty. Jeśli natomiast obejrzysz film będąc wypoczętym i pełnym energii, będziesz cieszył się każdą minutą filmu, a potem będziesz dokładnie pamiętał całą jego treść. Podobnie dzieje się w sytuacji niedoenergetyzowanej podróży astralnej. Ciału astralnemu brakuje energii, więc nie pamięta potem dokładnie swojej podróży, a pamięć o niej musi być bardzo żywa i dokładna, jeśli ma "przenieść się" również do ciała fizycznego i jeśli mamy być w stanie przypomnieć sobie później nasze doświadczenia.

Źródło: http://free.of.pl/m/mysticearth/magia/p ... raktat.htm

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pełne rozwinięcie i otwarcie czakr oraz nauczenie się ich wykorzystywania może zająć lata[13] w zależności od wrodzonych zdolności. Jednak to nie przeszkodzi ci korzystać z nich w bardzo podstawowy sposób, dla poprawy swoich świadomych snów i OOBE, już w bardzo wczesnej fazie twojego rozwoju. Wzbudzenie energii i stymulacja czakr to ćwiczenia bardzo łatwe w wykonaniu. Owa wzbudzona energia automatycznie popłynie do ciała astralnego, przed i podczas projekcji. Gdy zaczniesz się uczyć wzbudzać energię i kontrolować przepływ mocy przez czakry, zmieni się natura twoich świadomych snów i OOBE. Staną się żywymi i niezapomnianymi doświadczeniami. Da ci to, w pewnym sensie, drugie życie, pełne bogatych doświadczeń, którymi możesz się cieszyć i z których możesz się uczyć nowych rzeczy.

Źródło: http://free.of.pl/m/mysticearth/magia/p ... raktat.htm

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W OOBE widzę ów sznur. Prowadzi on od chakry korony mojego ciała fizycznego do charky Trzeciego Oka w ciele Astarlnym.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciało astralne ,to niematerialne / subtelne ciało emocjonalne ,  w ciele fizycznym /materialnym ,będzie odczuwalne jako wibracje /poruszenia energii emocjonalnej , emocje w naszym ciele ,podobnie ciało mentalne /myślowe ,to nasze wibracje intelektualne ,poruszenia energii psychicznej  w naszym  ciele fizycznym /materialnym ,i tak dalej , nie będę opisywał wpływu wszystkich naszych ciał subtelnych ./niematerialnych ,na nasze ciało  fizyczne /materialne , ponieważ opanowanie naaszego ciała astralnego /emocjonalnego ,wymaga wiele lat ciężkiego samo-doskonalenia .

I jeśli ktoś ,dobrze poznał swoje wszystkie  ciała subtelne ,wtedy to co materialne /widzialne I to co niematerialne /niewidzialne ,zlewają się w jedno u takiego człowieka ,i nawet nie czuje taki człowiek żadnej różnicy ,będąc w odmiennym stanie świadomości , jest to stan , jakby taki człowiek żył i nieżył zarazem i  nie ma nic co by go łączyło ze światem materialnym ,wtedy wedle woli ,może taki człowiek /indywiduum , poruszać się swobodnie ze świata żywych do świata umarłych (duchowych ) i z powrotem ,nie czując przy tym jakiejś większej różnicy .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.