Gość Vayen

Projekcja w wyższe wymiary.

5 postów w tym temacie

Powszechnie używane nazwy siedmiu poziomów istnienia to - od najniższego na najwyższego - fizyczny, astralny, mentalny, buddyczny, atmiczny, Anupadaka i Adi. Te wyższe wymiary mają strukturę podobną do astralnego, ale na znacznie wyższym poziomie świadomości i są od niego zupełnie oddzielone. Pomiędzy różnymi wymiarami są obszary graniczne, zwane czasem niższymi planami. Dobrą analogią jest tutaj budowa ziemskiej atmosfery: jeżeli powietrze atmosferyczne miałoby być astralem, to stratosfera byłaby obszarem granicznym, a próżnia kosmosu wymiarem mentalnym. Przy pomocy samolotu (ciało astralne) możesz poruszać się w atmosferze, do wzlecenia w stratosferę potrzebna jest już bardzo silna maszyna, ale żeby podróżować w kosmosie, potrzebujesz statku kosmicznego (ciało mentalne). Podobnie do podróży w różnych wymiarach potrzebne są różne z naszych subtelniejszych ciał. Ciało astralne ma wstęp do stref granicznych, do niższego planu astralnego (tuż poniżej astralu) i wyższego planu astralnego (tuż powyżej), jeżeli zawiera w sobie odpowiedni rodzaj energii. Aby znajdować się na pograniczu wymiaru fizycznego i astralnego, musi mieć w sobie energię eteryczną, aby istnieć na pograniczu wymiaru astralnego i mentalnego musi zawierać energię mentalną.

Jeśli dostatecznie kontrolujemy czakry, możemy wygenerować energię potrzebną do wkroczenia w owe wyższe wymiary. Wytworzenie określonej energii wzniesie świadomość do jej poziomu i pobudzi odpowiednie ciało subtelne. Zazwyczaj osiąga się to poprzez medytację rozszerzającą świadomość i zaawansowane praktyki z czakrami. Wtedy świadomość może doświadczyć wyższych poziomów istnienia. Jeżeli dostępne będzie wystarczająco wiele energii, dokonujący projekcji może przenieść odpowiednie ciało od razu w przypisany temu ciału wymiar. W zależności od zaawansowania i naturalnych zdolności ćwiczącego, jeżeli dokonuje się projekcja i energetyzacja wyższego ciała, zazwyczaj dzieje się to samo z niższymi ciałami. Ciało astralne zawiera w sobie inne ciała subtelne i może podczas projekcji przenieść ciało mentalne w wymiar mentalny i tak dalej. Czasem można mieć wskutek tego wiele "zestawów" wspomnień z jednej projekcji. Ogólna zasada głosi, że najwyraźniejsze będą wspomnienia z tego ciała, które otrzymało największą dawkę energii. Te dominujące wspomnienia mogą być jedynymi na tyle silnymi, by wycisnąć swoje piętno na fizycznym umyśle, gdy powróci on do swojego normalnego funkcjonowania. Świadoma projekcja w wyższe wymiary wymaga wysokiego stopnia umiejętności. Trzeba być biegłym zarówno we wznoszeniu świadomości na wyższe poziomy, jak i kontrolowaniu czakr - jednak jest to do osiągnięcia. Powszechnie uważa się, że człowiek może dokonać projekcji tylko w astral, wymiar mentalny i wymiar buddyczny, a wyższe poziomy egzystencji są dla niego niedostępne. Lecz wszystkie te wymiary zostały nazwane, a nawet opisane, a więc ktoś musiał tam kiedyś być, inaczej pozostałyby nieznane. Jeżeli poznasz prawdziwą naturę umysłu, zrozumiesz, że ograniczenia nie istnieją. Kiedyś uważano, że nie da się przekroczyć bariery szybkości dźwięku.

Źródło: http://free.of.pl/m/mysticearth/magia/p ... raktat.htm

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozumiem, że piszesz o pokonywaniu tych poziomów w ciele astralnym i to by sie mniej więcej zgadzało. Jednak zamiast bawić się w wychodzenie z ciała ciałem astralnym, można go tam zostawić i podróżować samą percepcją, bez żadnych ciał związanych z ciałem fizycznym. Jest to o wiele szybsze, bardziej naturalne.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Największym ,najwyższym i najsubtelniejszym z poziomów astralnych tzw .niebiańskich jest -Poziom  1 Chrystusowy , 2 Boski i ,3 Kosmiczny -Uniwersalny Jeden Niepodzielny  Duch Stwórczy 

Podróże astralne albo wychodzenie z ciała fizycznego człowiek osiąga podczas swojego wyższego rozwoju spirytualnego. W chwili osiągnięcia wysokiej kontroli własnego umysłu - podświadomości jest zdolny wyjść z ciała. Potrafi rozłączyć swoje fizyczne ciało i za pomocą innych ciał podróżuje w inne wymiary. Generalnie osoby, które osiągają wysoką świadomość budzą własną nadświadomość i przyłączają się do wyższych pól elektromagnetycznych. W zależności od przebudzenia stopnia świadomości dusza człowieka podróżuje na tym planie. Którego ciała jest zdolny użyć człowiek, tak daleko będzie podróżował. Dzięki niemu przenosi się właśnie na te plany: astralny, eteryczny czy spirytualny, osiąga plan powiązany z jego własnym wyższym ciałem. Nie osiągnie wyższego planu osoba, która nie posiada rozwiniętego wyższego ciała. Będzie jak na nitce podróżować we własnych granicach. 

Podczas podróży astralnych dusza człowieka przenosi się na wyższe plany i ma zdolność powrotu do ciała fizycznego. 

Podróże astralne można osiągnąć w drodze medytacji i są znane od tysięcy lat w starożytnych Chinach i innych antycznych kulturach. Dusza człowieka podczas podróży astralnych wygląda niczym duch spacerujący po świecie. 

Należy wiedzieć, że jest niezliczona ilość wyższych planów we Wszechświecie.

Ogólnie mówi się tylko o siedmiu głównych:

1. fizycznym 
2. emocjonalnym 
3. mentalnym 
4. intuicyjnym 
5. spirytualnym 
6. Chrystusowym 
7. Boskim

a te są jeszcze podzielone między swoimi granicami. Niczym państwa na Ziemi, podzielone na regiony, województwa i jeszcze mniejsze gminy. 

Świadomość człowieka jest też wielowymiarowa i porusza się w zależności, z którym poziomem świadomości kosmicznej zdoła się połączyć.

Fenomenem jest stan zwany Qualia.

02ill.gif

Qualia, słowo z łaciny znaczy "jakiś gatunek, część, która się czymś wyróżnia".Dotyczy każdego z nas, który będąc człowiekiem różni się zasadniczo od całej ludzkości. Posiada inne uczucia i inne zachowania i wzrasta ponad wszystkich swoim filozoficznym rozumem.

Qualia jest identyfikowana jako odmienna jednostka lub obiekt.

Do tej grupy zalicza się świętych, którzy posiadają wyraźnie odmienne atrybuty życiowe. Byli niczym światło w ciemności rzucające się wszystkim w oczy. 

Niektórzy filozofowie podzielili świadomość w zależności od informacji przekazywanych przez mózg człowieka, który jest wielką maszyną wpływającą na człowieka inteligencję i jego świadomość. Świadomość u przeciętnego człowieka jest w stanie uśpionym, a w chwili przebudzenia wznosi się ponad przeciętne granice. Człowiek śpiący porusza się na poziomie osoby będącej w comie. Jego mózg pracuje w 3-6% swoich możliwości.

Qualia jest swoistym fenomenem 
i nadaje człowiekowi odmienne cechy, 
pozwala doświadczyć niezwykłych fenomenów mistycznych 
i daje zrozumienie Najwyższego Bytu.

Podczas zmian komórkowych wiele osób doświadczy podróży astralnych. Na jakim poziomie przebudzi się jego świadomość, na takich orbitach będzie podróżować. Człowiek odkryje, że oprócz jego fizycznego ciała i fizycznego życia posiada jeszcze duszę, która jest zdolna egzystować w wielowymiarowej rzeczywistości. Wiele osób doświadczy innych kontaktów z istotami o czystej formie energii, zwanych świetlistymi. Kto raz zasmakuje takiej podróży będzie już zawsze dążył do przyłączenia się do wymiaru najczystszych energii, pragnie natychmiast odłączyć się od świata fizycznego. 

Ale zanim przeciętny człowiek posiądzie takie zdolności musi otworzyć własną świadomość, a w jego ciele musi nastąpić wiele zmian. Aby otworzyć wyższe wymiary należy wpuścić do własnego ciała najczystszy strumień energii. 

Z chwilą przeniesienia się do świata wielowymiarowego człowiek odkryje, że znajduje się jeszcze jeden wielki świat bardziej interesujący niż ten dotychczas mu znany. Nowe doświadczenie człowieka poprzez transformację na wyższy szczebel ewolucji, otworzy nowe drzwi w wielowymiarowy Wszechświat. Dla wielu ten dzień będzie wielką niespodzianką, wielkim wydarzeniem. W jednej chwili odgadnie prawdy życia i już nikt go nigdy nie zwiedzie. 

Aby rozwinąć właściwy poziom połączenia własnego pola świadomości z wyższymi planami najbardziej owocna jest modlitwa. Wskazane jest też prosić podczas swoich nowych podróży o pomoc Anioła - przewodnika, który zawsze poprowadzi na prawdziwe drogi. Wielu natychmiast odkryje, że ten inny świat dotąd niewidzialny dla oczu człowieka posiada również wiele niebezpieczeństw.

astralwomanjpg.jpg

http://www.vismaya-maitreya.pl/zmiany_w_dna_podroze_astralne_cz9.html

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podróż Astralna ,OOB ,  Świadomy Sen  -Chrześcijańskie Wyobrażenie Piekła ,Lub Nieba ,Bogów ,Aniołów ,Szatana ,Demonów ,Diabła ,Archaniołów ,itp.

giphy.gif

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.