Gość Vayen

Ruch w astralu.

14 postów w tym temacie

Ruch w astralu

Wielu ludzi ma na początku problemy z poruszaniem się w astralu. Przejście po pokoju we właściwym kierunku może być już nie lada kłopotem. Wynika to zazwyczaj z tego, że nie jesteśmy dobrze zaznajomieni z astralem i z formą, jaką w nim przyjmujemy. Jest to jak stan nieważkości: od początku musisz uczyć się poruszać. Jesteś tylko punktem świadomości, bez mięśni; poruszasz się za pomocą swoich myśli.

Bezwładność astralna

Istnieje coś w rodzaju bezwładności astralnej, coś, co powoduje, że się ruszasz jeszcze przez chwilę po tym, jak zdecydujesz, że chcesz się zatrzymać. Możesz wtedy przejść przez ścianę itp. Ten pęd jest spowodowany siłą myśli, która cię poruszała. Jeżeli jest za silna, będziesz się poruszać za szybko i za długo. Tylko praktyka pozwoli "wypośrodkować".

Jak się poruszać?

Aby się poruszyć w astralu, po prostu zrób to. Nie myśl jak, tylko to zrób. Bądź świadomy tego, że ruch jest spowodowany przez twój umysł. Będziesz musiał zechcieć się poruszyć i zechcieć się zatrzymać, jest to najlepsza rada, jaką mogę ci dać. Gdy nauczysz się podstaw, przez jakiś czas nie próbuj niczego ambitnego. Poruszaj się blisko powierzchni i naucz się najpierw poruszać po swoim otoczeniu. Ćwicz różnicowanie szybkości, aż będziesz w stanie w pełni ją kontrolować.

Nauka latania

Naucz się tego tak, jak uczyłeś się ruszać, używając swojego umysłu. Najpierw możesz czuć, że przytrzymuje cię coś w rodzaju grawitacji. To nawyk. na początku będziesz poruszać się w długich podskokach, które będą się kończyć, gdy myśl o locie będzie traciła na sile. Skup swoją wole na unoszeniu się w powietrzu. W astralu nie ma grawitacji, to tylko przyzwyczajenie. Przekonaj siebie, że możesz latać, a będziesz mógł.

Prędkość

Wyróżniono trzy podstawowe prędkości, stosowane do dziś:

1. Prędkość spacerowa

2. Prędkość samochodu

3. Natychmiastowa podróż

Myślę, że to rozróżnienie było wówczas znakiem czasów. Były to jedyne znane ludziom rodzaje szybkości. Dziś filmy, gry komputerowe i samoloty przyzwyczaiły nas do znacznie większych prędkości. W miarę praktyki będziesz w stanie różnicować szybkość od spacerowej do ponaddźwiękowej. Dla początkujących kontrola kierunku i prędkości jest trudna; zależy to w dużym stopniu od tego, jak stabilna jest projekcja.

Natychmiastowa podróż

Uważa się, że jeśli zwizualizujesz sobie cel podróży, możesz się tam natychmiast znaleźć, z szybkością myśli. Zazwyczaj znajdziesz się w miejscu stworzonym przez twoja wizualizację. Może być podobna do twojego celu, ale wkrótce zauważysz różnice między nią a tym celem.

Podróże długodystansowe

Lepiej jest poruszać się po powierzchni, jeżeli mamy do czynienia z odległościami rzędu kilkuset mil. Nawet, jeśli to może być trudna - tak, jak łatwe jest wpadnięcie w "efekt Alicji" podczas takiej podróży. Raz rozluźnisz koncentrację i wystarczy. Podczas takich podróży musisz utrzymywać ścisłą kontrolę nad swoim umysłem. Nowicjusze są zazwyczaj ograniczeni przez czas projekcji, którą potrafią utrzymać zazwyczaj tylko kilka minut. Dlatego nie powinni próbować długodystansowych wypraw. Aby podróżować na duże odległości, musisz orientować się w geografii. Musisz umieć rozpoznawać oceany, góry, kontynenty, państwa i miasta. Powinieneś też przestudiować okolicę, do której się wybierasz, i zapamiętać jakieś charakterystyczne punkty na drodze do niej. Potem będziesz ich szukał podczas projekcji, aby trafić we właściwe miejsce.

Okrążyć Ziemię

Wejście na orbitę jest nieco trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Łatwo poderwać się w górę, ale trudno zatrzymać się we właściwym miejscu. Wiele osób, w tym ja, ma tendencje do wyrwania się z Systemu Słonecznego, a potem z galaktyki. Aby tego uniknąć, trzeba bardzo kontrolować swoją szybkość podczas wznoszenia się.

Jak daleko możesz zajść?

Nie ma granic co do odległości i szybkości. Możesz odwiedzić najbardziej odległą galaktykę. Prędkość myśli jest nieskończona. Jest to niczym zginanie przestrzeni i przemieszczanie się bez ruchu. Jeżeli coś widzisz, możesz tam być... w tej samej chwili. W porównaniu z tym prędkość światła zdaje się być ślimacza. Często wybieram się w przestrzeń kosmiczną, aby tam medytować i rozmyślać. To proste, cała sztuka polega na powrocie. Jeżeli nie masz odpowiedniej wiedzy astronomicznej, może to być trudne. Podążanie za srebrnym sznurem nie zawsze jest praktyczne przy takiej szybkości, choć może on dać ci ogólne pojęcie o tym, w którą stronę się skierować.

Aby powrócić, odzyskaj świadomość swojego fizycznego ciała, spróbuj poruszyć palcem. To zakończy projekcję, zachowując wszystkie wspomnienia z niej.

Źródło: http://free.of.pl/m/mysticearth/magia/p ... raktat.htm

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie miałem zamiaru się tu wypowiadać, jednak mam sytuacje taką a nie inną. Temat pasuje a nie chciałem zakładać nowego. Ostatnimi czasy zauważyłem nasilenie się pewnych negatywnych prądów. Mieliście podobne odczucie, czy to jestem odosobniony ? Jeśli odosobniony to wiem dlaczego, jeśli nie, niepokoi mnie to.

Pozdrawiam gestem.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj Lord, już odpowiadam. Masz prawo do niepokoju. I cieszę cie, ze przerwałeś swoje milczenie :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do niepokoju ogólnego masz na myśli czy niepokoju lokalnego ? Przerwałem swoje milczenie z pewną dozą niechęci, zajmujecie się czymś innym niż ja, ergo nie widziałem sensu się wypowiadać. Aczkolwiek podglądam was.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ogólnego... Mimo podglądactwa :) cieszę się, że znowu mówisz. Cenie Twoja wiedzę.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 10.11.2010 o 10:31, Lord Ver'so napisał:

Do niepokoju ogólnego masz na myśli czy niepokoju lokalnego ? Przerwałem swoje milczenie z pewną dozą niechęci, zajmujecie się czymś innym niż ja, ergo nie widziałem sensu się wypowiadać. Aczkolwiek podglądam was.

Napisz jak bardzo czymś innym się zajmujesz ,nic mnie już chyba nie ździwi . przeżyłem rzeczy o których się filozofom nie śniło .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 10.11.2010 o 10:39, Lord Ver'so napisał:

Moja wiedza jest sprzeczna ze specyfiką tego forum :)

Nie tylko twoja Lordzie  Verso .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 8.10.2010 o 09:14, Szept napisał:

To aż tak skomplikowane? To co ja robię? :D

Ruch w astralu to nic skomplikowanego dla człowieka zaawansowanego w rozwoju duchowym ,można tylko nie być tego świadomym ,czego się doświadcza ,gdyż dla takiego człowieka ruch w  astralu /świecie duchowym , to  ruch w realu /świecie materialnym /rzeczywistym ,ze swojego doświadczenia wieloletniego i praktycznego powiem że - światy astralne niższe i wyższe /duchowe ,i materialne ,niewidzialne i widzialne - przenikają się codziennie .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.