Gość Kuanan

Aura i jej kolory

65 postów w tym temacie

Aura jest zjawiskiem polegającym na obserwacji niematerialnych kolorów oraz kształtów otaczających ludzi i przedmioty.jest to najbardziej widoczna częsc danego przedmiotu czy człowieka. Jeśli chodzi o człowieka najbardziej widoczny kolor w polu magnetycznym jest uznawany za kolor podstawowy aury. Związany jest z naszymi utrwalonymi cechami charakteru i ogólną postawą życiową. W zasadzie kolor podstawowy pozostaje niezmienny przez całe życie, ale mogą go chwilowo zastępować inne barwy, w zależności od nastroju. Aura również odzwierciedla nasze stany emocjonalne.

Aura wokół ludzi jeśli posiada niskie częstotliwości będzie to związane z niskim funkcjonowaniem ciała, może być o wysokiej częstotliwości na co ma wpływ nasza wysoka świadomość, twórczość, dobre intencje, prawidłowe emocje.

Osoby naznaczone ciemną czy szarą aurą mają niejasne intencje niezależnie w jaki sposób próbują zaimponować otoczeniu, czy to dobrym wyglądem, wykształceniem, miłym słowem. Ważne aby sprawdzić aurę duchowego nauczyciela, mistrza, guru, takie osoby powinny mieć jasno określoną żółto-złotą otokę wokół głowy. Wszyscy inni mogą być bardzo niebezpieczni dla innych świadomości.

Dzieci, nawet niemowlęta widzą aurę. Gdy się im nie podoba kolor aury nad głową rodziców lub innych ludzi reagują płaczem bez względu na to czy ta osoba jest uśmiechnięta.

Kolory aury i ich znaczenie

Pozytywne znaczenie:

Biały: nieskazitelność, prawda.

Brązowy: uziemienie, nowy wzrost.

Czerwony: pasja, sex, siła.

Fioletowy: alchemia, duchowość, moc umysłu, humanitarny.

Fioletowo-złoty: transformacja, siódmy zmysł, wrota do energii kosmicznej.

Niebieski: szczęście, spokój, prawda, religijność, komunikacja.

Jasno-niebieski: poświęcanie się, duchowy ideał.

Niebieski z odcieniem fioletu: zmieszana natura, od działania do poświęcania się.

Niebiesko-zielony: głęboka sympatia, współczucie, zdolność dawanie wszystkiego z siebie bez zobowiązań.

Pomarańczowy: ciepło, radość, twórczość, wewnętrzna mądrość.

Różowy: czysta miłość, siła osobista i spełnienie.

Różowo ? brylantowy z odcieniem lilowego: spirytualna miłość do ludzkości.

Różowy-słoneczny z promieniami w każdą stronę: uniwersalna miłość.

Różowo-żółty: inteligencja połączona z duchowością.

Zielony: wzrost, uzdrowienie, obfitość, adaptacja, wiedza, nauka.

Zielony-emerald: szczery, niezazdrośny, pomysłowy, wynalazczy.

Złoty: inspiracja, boskość. Boska Mądrość.

Żółty: inteligencja, optymizm.

Negatywne znaczenie:

Brązowo-czerwony (tępy): skąpstwo.

Brązowo-szary: egoizm.

Brązowy wąż: złość, zazdrość.

Czerwony ? brudny: złość

Karmazynowy ? piracki (ciężki i tępy): egoistyczna miłość

Ultra?czerwony: niższe zdolności psychiczne, forma czarnej magii.

Czerwono-pomarańczowy (tępy): długo utrzymująca się złość.

Szary (ciężki, ołowiany): depresja.

Szaro-siny: strach.

Szara mgła: gwałtowny szok.

Żółty (tępy): zazdrość.

Czarny: nienawiść, złe intencje, (czarny jest też kolorem ochronnym).

źródło: http://www.vismaya-m...i_aura_cz2.html

3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jeszcze trzeba sie teraz te kolory nauczyc widziec :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ej no, Szept , kolory to moja działka :roll:

A tak poważnie, też by mi się przydałoo je zobaczyć :) , więc możemy obie (i nie tylko) je widzieć.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam w 66% mocno zółtą aure, w 42% indygo i 2% szarą. Ale szara to nie jest kolor aury, to jest po negatywnych przeżyciach, czy cuś i nie wiem jak się tego szarego pozbyć, bo tak nieładnie wygląda przy szyi i stopie :(

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a zdjęcia aury? co o nich sądzicie? :roll:

ja jestem bardzo ciekawa jaki kolor ma moja aura i aura moich bliskich :roll: niestety nie widzę nic poza materią :(

kiedyś na targach niezwykłości widziałam ofertę zdjęć aury, ale jak do wszystkiego - podchodzę ostrożnie, no i nie stać mnie było na takie foto... ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdjęcia aury to zdkjęcia typu fotografia Kirianowska. Nie wiem co o nich sadzic. podchodze sceptycznie. Pisał o nich też Robert Bruce w artykule, trening widzenia aury i nie utozsamiał z aurą

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

niekoniecznie musisz sobie robić foto... są też maszynerie na których kładziesz rękę i ci wykrywa czakry. warto też dodać, że jest z 4x tańsze od foto;]

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I też nie koniecznie pokazuje prawdę,a jedynie ukłąd energetyczny na dana chwilę.

Lepiej jest jednak włozyć trochę pracy własnej. Tu macie tekst Roberta Bruca "Trening widzenia aury" http://www.astraldynamics.pl/upload/Tre ... a_aury.pdf

Dość szybko mozna sie nauczyć tego widzenia.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chciałbym się odnieść do paru rzeczy w tym tekście budzących moje zastrzeżenia co do ich poprawności merytorycznej. Być może błędy te wynikają z prostego niezrozumienia czym tak naprawdę jest ?widzenie? aury.

Aura jest zjawiskiem polegającym na obserwacji niematerialnych kolorów oraz kształtów otaczających ludzi i przedmioty.jest to najbardziej widoczna częsc danego przedmiotu czy człowieka. Jeśli chodzi o człowieka najbardziej widoczny kolor w polu magnetycznym jest uznawany za kolor podstawowy aury. Związany jest z naszymi utrwalonymi cechami charakteru i ogólną postawą życiową. W zasadzie kolor podstawowy pozostaje niezmienny przez całe życie, ale mogą go chwilowo zastępować inne barwy, w zależności od nastroju. Aura również odzwierciedla nasze stany emocjonalne.

Aura wokół ludzi jeśli posiada niskie częstotliwości będzie to związane z niskim funkcjonowaniem ciała, może być o wysokiej częstotliwości na co ma wpływ nasza wysoka świadomość, twórczość, dobre intencje, prawidłowe emocje.

Po pierwsze aura nie jest sama w sobie zjawiskiem ?obserwacji?, a zjawiskiem, które może być obserwowane (błąd językowy?). Z czego sama ?obserwacja? wymyka się z ram doznań zmysłowych, czego dość często osoby zaczynające jakiekolwiek w tym temacie ćwiczenia nie rozumieją. Samo słowo ?widzenie? czy ?obserwacja? jest tylko pewnym uproszczeniem, zamiennikiem.

Nie rozumiem za bardzo o co chodzi w zdaniu ?jest to najbardziej widoczna częsc danego przedmiotu czy człowieka??

Po drugie jeśli chodzi o ?częstotliwości? aury, jeśli dobrze zrozumiałem o co autorce posta chodzi, nie zawsze są odzwierciedleniem jej ?rzeczywistego? wyglądu, no bo w końcu własną aurę można modyfikować, czyż nie? Po cóż osoba z ?wysoką częstotliwością? aury miałaby oznajmiać o tym każdemu na lewo i prawo? Nie mógłbym nie wspomnieć także o błędzie kategoryzacji na ?dobre? i ?złe? ? dla kogo dobre, dla mnie, czy dla kogoś? A może to co ja uważam za dobre może dla kogoś nie być dobre? ?Dobre intencje? ? co to takiego? ?Prawidłowe emocje? ? które emocje są prawidłowe?

Osoby naznaczone ciemną czy szarą aurą mają niejasne intencje niezależnie w jaki sposób próbują zaimponować otoczeniu, czy to dobrym wyglądem, wykształceniem, miłym słowem.

Nie wiem z jakich materiałów korzystała autorka posta, jednak z tego co mi wiadomo każda aura ?widziana? jest na początku jako szara, dopiero po głębszym opanowaniu umiejętności ?widzenia? pojawiają się kolory :D

W końcu dochodzę do mojego trzeciego zastrzeżenia ? kolory aury. Opracowań znaczenia tychże kolorów krąży po Internecie setki, każde jest tak samo wartościowe, czytaj nie ma kompletnie żadnej wartości. Już wyjaśniam dlaczego. Każda osoba w procesie dorastania, przeżywania ?wdrukowuje? sobie własne symbole, dotyczy to każdej sfery życia, dodatkowo nie każdy ?odbiera? jednakowy zakres kolorów, każdy widzi kolory inaczej, np. ja tam nigdy nie widziałem koloru ?Różowo ? brylantowy z odcieniem lilowego? albo ?Zielony-emerald? (co to ten emerand? Zaczynam się zastanawiać czy autorka posta nie próbuje mnie obrazic :p). Wracając jednak do meritum ? interpretacja kolorów jest dla każdego sprawą indywidualną. Pomimo tego, ze możliwym jest stworzenie ogólnego, powtarzam ogólnego schematu interpretacji kolorów, ze względu na to, że żyjemy w jednej grupie kulturalno-środowiskowej , to jednak odradzał bym to. Po co niszczyć wdruki, które już istnieją i na siłę zastępować je nowymi, to tak jakby nagle wszyscy robotnicy budowlani zrezygnowali ze znanym im narzędzi i zaczeli używać do budowy domów narzędzi kuchennych, może i dałoby się zrobic, ale po co?

W tym miejscu także widzę kategoryzację, tym razem jednak bardziej poprawną merytorycznie ? kategoryzacja na ?pozytywny? i ?negatywny? ma w tym przypadku sens, ale tylko jeśli rozumiemy ją jako ?pozytywny w stosunku do mnie? i ?negatywny w stosunku do mnie?, a nie mieszając w to filozoficzne aspekty ?dobra i zła?.

Ode mnie na razie tyle, zapraszam do obrony swoich argumentów :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Aura jest zjawiskiem polegającym na obserwacji niematerialnych kolorów oraz kształtów otaczających ludzi i przedmioty
posługując się tą formułką skorzystałam z tego linka http://pl.wikipedia.org/wiki/Aura_(ezoteryka)

Po pierwsze aura nie jest sama w sobie zjawiskiem ?obserwacji?, a zjawiskiem, które może być obserwowane (błąd językowy?). Z czego sama ?obserwacja? wymyka się z ram doznań zmysłowych, czego dość często osoby zaczynające jakiekolwiek w tym temacie ćwiczenia nie rozumieją. Samo słowo ?widzenie? czy ?obserwacja? jest tylko pewnym uproszczeniem, zamiennikiem.

posługując się tą formułką skorzystałam z tego linka http://pl.wikipedia.org/wiki/Aura_(ezoteryka)

Nie rozumiem za bardzo o co chodzi w zdaniu ?jest to najbardziej widoczna częsc danego przedmiotu czy człowieka??

miałam na myśli podstawowy kolor aury.

Po drugie jeśli chodzi o ?częstotliwości? aury, jeśli dobrze zrozumiałem o co autorce posta chodzi, nie zawsze są odzwierciedleniem jej ?rzeczywistego? wyglądu, no bo w końcu własną aurę można modyfikować, czyż nie?

owszem, może , le bardziej m i tutaj chodziło o to , ze aura osoby która jest chora lub bliska śmierci będzie wyglądała inaczej. Tak samo jest w przypadku aury kobiet i mężczyzn.

Osoby naznaczone ciemną czy szarą aurą mają niejasne intencje niezależnie w jaki sposób próbują zaimponować otoczeniu, czy to dobrym wyglądem, wykształceniem, miłym słowem.

fakt, tutaj źle to ujełam, bardziej mi chodziło o wpływ nastroju na kolor aury. Bo jeśli osoba która jest zdenerwowana, agdresywna, czy też przepełniona negatywnym myśleniem, czy też pod wpływem alkoholu- będzie miała kolor aury czysty bez zabarwienia negatywnego? nie bo np. z czerwieni może zrobic się brudna czerwień, a im więcej negatywnego nastawienia wystąpi czerń.

Nie wiem z jakich materiałów korzystała autorka posta

Richard Webster "Odczytywanie aury", Robert Bruce "Trening widzenia aury"

W końcu dochodzę do mojego trzeciego zastrzeżenia ? kolory aury. Opracowań znaczenia tychże kolorów krąży po Internecie setki, każde jest tak samo wartościowe, czytaj nie ma kompletnie żadnej wartości. Już wyjaśniam dlaczego. Każda osoba w procesie dorastania, przeżywania ?wdrukowuje? sobie własne symbole, dotyczy to każdej sfery życia, dodatkowo nie każdy ?odbiera? jednakowy zakres kolorów, każdy widzi kolory inaczej, np. ja tam nigdy nie widziałem koloru ?Różowo ? brylantowy z odcieniem lilowego? albo ?Zielony-emerald? (co to ten emerand? Zaczynam się zastanawiać czy autorka posta nie próbuje mnie obrazic :lol:). Wracając jednak do meritum ? interpretacja kolorów jest dla każdego sprawą indywidualną. Pomimo tego, ze możliwym jest stworzenie ogólnego, powtarzam ogólnego schematu interpretacji kolorów, ze względu na to, że żyjemy w jednej grupie kulturalno-środowiskowej , to jednak odradzał bym to. Po co niszczyć wdruki, które już istnieją i na siłę zastępować je nowymi, to tak jakby nagle wszyscy robotnicy budowlani zrezygnowali ze znanym im narzędzi i zaczeli używać do budowy domów narzędzi kuchennych, może i dałoby się zrobic, ale po co?

nie, nie miałam ochoty nikogo obrazic,a jeśli byś wykazał odrobiny chęci to przeczytałbyś skąd pochodzi ten podział, jest podane źródło:) emeraland to kolor przybrudzonej ciemnej zieleni ;) ja sama przychylam się bardziej do podziału na bardziej podstawowe kolory, niż te które zostały przeze mnie przytoczone.

Z miłą chęcią czekam na twoje spostrzeżenia, i liczę na to, że wniesiesz coś fajnego do tematu i będę mogła się czegoś jeszcze dowiedziec, bo w tym temacie raczkuję ;)

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na wstępie moja wielka prośba do Ciebie Pani Moderatorko - popraw formatowanie posta, bo jest bardzo mało czytelny.

posługując się tą formułką skorzystałam z tego linka http://pl.wikipedia.org/wiki/Aura_(ezoteryka)

Bez obrazy, ale to nie prezentacja na maturę, że wklejasz cudze teksty nawet nie zastanawiając się nad ich treścią, nie wiem z czego to wynika, może powinnaś poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem? Ten tekst w Wiki to totalny bełkot napisany przez osobę, która calkowicie nie zna tematu i sama bezmyślnie skopiowała czyjeś bezmyślnie napisane głupoty ;)

Czemu używasz tak mało pod tym względem pewnego źródła? Dowolna książka na temat energii czy widzenia aury daje Ci jakąkolwiek lepszą definicję niż to co sama znalazłas. Na prawdę nie chcę nikogo obrażać, ale osoba, która sama chce zaczynać uczyć kogoś musi być w miarę pewna, ze tej osobie/osobom nie zaszkodzi.

owszem, może , le bardziej m i tutaj chodziło o to , ze aura osoby która jest chora lub bliska śmierci będzie wyglądała inaczej. Tak samo jest w przypadku aury kobiet i mężczyzn.

Tutaj się zgadzam, aura niemodyfikowana będzie miała dla różnych stanów emocjonalnych, czy zdrowotnych inne cechy. Szczerze to jakiś wielkich różnic w aurach kobiet i mężczyzn które by świadczyły o tym, ze to akurat na pewno jest kobieta, a to na pewno mężczyzna jakoś nie zauważyłem :lol:, ale może to tylko ja.

Bo jeśli osoba która jest zdenerwowana, agdresywna, czy też przepełniona negatywnym myśleniem, czy też pod wpływem alkoholu- będzie miała kolor aury czysty bez zabarwienia negatywnego? nie bo np. z czerwieni może zrobic się brudna czerwień, a im więcej negatywnego nastawienia wystąpi czerń.

Dla Ciebie tak właśnie będzie. Skoro wg Twojego wdruku kolor czarny w aurze oznacza, ze osoba jest zła, agresywna, odczuwa w Twoim kierunku negatywne emocje tak wlasnie będziesz jej aurę widziała. U mnie jest troszkę inaczej ponieważ moje wdruki kolorów tworzyły się inaczej - gdy osoba ma zamiar być w stosunku do mnie agresywna jej aura płonie czerwienią jak ogniem (dosłownie wygląda jakby płonęła), a wszelkie inne negatywne w stosunku do mnie emocje mają kolor zgniłozielony. Trzeba przyjąć do wiadomości, ze nie ma czegoś takiego jak obiektywizm, czy uniwersalizm jeśli chodzi o magię :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Trzeba przyjąć do wiadomości, ze nie ma czegoś takiego jak obiektywizm, czy uniwersalizm jeśli chodzi o magię :)

W magii moze i tak, w energetyce juz nie koniecznie. Energia to energia, a jak ja sobie zwizualizujemy to juz inna sprawa.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
W magii moze i tak, w energetyce juz nie koniecznie. Energia to energia, a jak ja sobie zwizualizujemy to juz inna sprawa.

Z uniwersalizmem energii nie będę się spierał, tak jak napisałaś - energia to energia - forma końcowa, przeznaczenie jest zależne od woli.

Co do obiektywizmu radziłbym uważac, wydajesz się osobą najbardziej doświadczoną na tym forum, więc powinnaś rozumieć dlaczego nie wierzę w obiektywizm, ba, wręcz wiem, że czegoś takiego nie ma.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

co do formy wizualnej, sama się zastanawiam dla czego tak wyszło, kilka razy edytowałam i poprawiałam i tak mi wychodzi :(

a w którym miejscu ja napisałam, że kogoś chcę uczuc?? jakbyś wykazał odrobinę chęci i sam czytał tekst ze zrozumieniem, odczytałbyś się, że jestem w tym temacie raczkująca.

I na żadne zaczepki z twojej strony nie mam zamiaru już odpowiadac :) na tym kończę mój off top.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A nie lepiej byłoby samemu interpretować kolory jakie są? Taka rozpiska znaczeń strasznie ogranicza. Wpajamy sobie dane znaczenia, i potem, fakt faktem, widzimy dobrze, ale to jakieś takie nie takie jest takie. Kolory, jak pisałem w temacie o świecach, przynajmniej dla mnie nie mają jednakowych znaczeń. Jaki kolor widzę w danym momencie, jest zależne od mojego nastroju i odzwierciedleniu emocji na danym kolorze, tak wiec może być raz czarny raz biały który oznacza dobroć.

Radunia: ja nie sądzę żeby zdjęcia aury były dobre. Jej wielkość może i jest dobra na zdjęciach, ale, do cholery, jak maszyna może odzwierciedlić to co dla wzroku niewidoczne? O_o

Doktor Who: oczywiście że nie ma obiektywizmu, wg psychologi wszystkie opinie itd, jest subiektywne.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tym którzy posiadają dar widzenia aury można pozazdrościć, osiągnięcie tego stanu jest fantastyczną sprawą, a swoją drogą, na poważnie, jest na tym forum ktoś kto posiada ten dar, jeśli tak może podzieli się wrażeniami.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co do zdjęć to również jestem nastawiony sceptycznie, myślę że nie posiadamy jeszcze takiego sprzętu. Można komuś zrobić zdjęcie kamerą termowizyjną ale ono będzie odzwierciedlało jedynie temperaturę człowieka i jego otoczenia, dla osób które nie znają tej techniki będzie to doskonałe zdjęcie aury.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

odczytywanie_aury.png

1. Czakra podstawy/korzenia

2. Czakra krzyżowa/płciowa/seksualna

3. Czakra splotu słonecznego

4. Czakra serca

5. Czakra gardła

6. Czakra brwiowa/trzeciego oka

7. Czakra korony

1.

Kolor czerwony, intensywny i emocje pozytywne (ciepło przyjemne na przykład) w przypadku odczuć empatycznych.

Dla emocji: pozytywne pobudzenie, także często seksualne pożądanie.

Dla obecnej sytuacji życiowej (odcinek 2-3 tygodni): poczucie spełnienia zawodowego, stałości, brak problemów ze znalezieniem pracy, stabilność finansowa.

Dla zdrowia: zdrowe narządy płciowe i kręgosłup w tym odcinku, brak problemów z hemoroidami.

Kolor czerwony, krwisty i emocje negatywne w ciele(np. zimno, ale niekoniecznie, np. kłucie, nieprzyjemne mrowienie, gorąco- zależy od osoby).

Dla emocji: zdenerwowanie, gniew, niepewność, agresja

Dla obecnej sytuacji życiowej: niepewność/niestałość finansowa, obawa o utrzymanie środków materialnych obecnych i przyszłych.

Dla zdrowia: problemy z narządami płciowymi i/lub kręgosłupem (u mężczyzn prostata, u kobiet jajniki i/lub macica, pochwa).

2.

Kolor pomarańczowy intensywny, emocje pozytywne w ciele

Dla emocji: właściwie układający się związek (zwłaszcza dla kobiet), spełnienie w związku i emocjonalne często i seksualne, uprawianie częstego, "zdrowego" seksu.

Dla obecnej sytuacji: stany kreatywne często, pobudzanie kreatywności, korzystanie z niej, żywiołowość.

Dla zdrowia: brak bólów brzucha, nieprzyjemnych wrażeń w okolicach, zdrowa macica i jajniki z reguły dla kobiet i zdrowa prostata dla mężczyzn.

Kolor ciemnopomarańczowy, emocje negatywne

Dla emocji: niespełnienie w związku, negatywny aspekt współżycia

seksualnego (brak spełnienia w łóżku z partnerem), niechęć do uprawiania seksu.

Dla obecnej sytuacji: niezdolność do kreatywnego myślenia, podchodzenie do problemów z niezdrowym dystansem, nieangażowanie się w szukanie rozwiązań.

Dla zdrowia: dokładnie odwrotnie, co przy pozytywnym aspekcie (jeden lub kilka objawów wymienionych wyżej), zachwianie aspektu seksualnego przez nieprzyjemną sytuację w łóżku

Kolor ciemnoróżowy lub różowy, emocje: motylki w brzuchu

Początkowy stan zakochania/zauroczenia w osobie, pożądanie (bardziej zwierzęce), stuprocentowy aspekt seksualny zwłaszcza dla mężczyzn, prawie bez uczucia miłości, albo inaczej: to uczucie jest tłumione przez pożądanie, które staje się najważniejsze. Kolor rzadko spotykany w związkach, które trwają dłużej niż 2-3 miesiące.

3.

Kolor żółty, złoty (świecący się) i emocje pozytywne

Dla emocji: przede wszystkim duża pewność siebie

Dla obecnej sytuacji: pełno powtarzających się momentów, gdzie nie brakuje komuś tej pewności, praca/znajomości, pobudzające do "bycia duszą towarzystwa"

Dla zdrowia: bycie pełnym energii, brak senności czy zmęczenia bez powodu i mniejsza potrzeba snu w ciągu dnia

Kolor ciemnożółty, złoty (ciemny) i emocje negatywne

Dla emocji: zachwiana pewność siebie w ostatnich sytuacjach życiowych

lub całkowity jej brak

Dla obecnej sytuacji: stresująca praca/szkoła/znajomości, w których ciągle jesteś poddawany "próbom", negatywnie oceniany lub wręcz poniżany (np. szef ciągle mówi, że coś zostało źle zrobione)

Dla zdrowia: senność, przygnębienie, depresja, czasem stany lękowe

4.

Kolor zielony intensywny, jak świeżo ścięta trawa i emocje pozytywne

Dla emocji: dobre kontakty z przyjaciółmi i bliskimi, altruizm, okazywanie miłości i uczuciowość względem innych.

Dla obecnej sytuacji: bycie wspieranym przez przyjaciół i dobre utrzymywanie kontaktów z nimi (dobre tzn. oni nie wykazują neg. cech, oczywiście nie muszą też wykazywać pozytywnych- dobre jako bardziej neutralne niż "super pozytywne")

Dla zdrowia: zdrowe serce, płuca, brak napięć w okolicach szyi/ramion, brak bólów pleców

Kolor ciemnozielony, jak stara trawa w dzikim trawniku i emocje negatywne

Dla emocji: złe kontakty lub bardzo złe z bliskimi, brak jakichkolwiek uczuć "wyższych" do najbliższych, brak altruizmu. Rzadko spotykane w praktyce.

Dla obecnej sytuacji: przyjaciele zawodzili w ostatnich dniach dość wyraźnie, krzywdzili słowem lub zachowaniem ogółem

Dla zdrowia: problemy możliwe zwłaszcza z depresją, napięciami mięśni w szyi/ramionach, czasem bóle pleców

5.

Kolor błękitny, intensywny i emocje pozytywne

Dla emocji: komunikatywność, umiejętność poznawania nowych osób, odnalezienia się w każdym środowisku i łatwego znajdowania wspólnych tematów, a także chęć do częstej rozmowy (ogólnie- dobra komunikacja czy

to w pracy, czy to na uczelni, czy to w życiu).

Dla sytuacji obecnej: kontakty utrzymywane są (werbalne) na dobrym poziomie, pod każdym względem

Dla zdrowia: zdrowe gardło przede wszystkim, brak problemów z chrypką itp.

Kolor ciemnoniebieski, jakby nieco "nocny" i emocje negatywne

Dla emocji: coś negatywnego usłyszeliśmy w czasie rozmowy, co nam się nie spodobało, na co nie odpowiedzieliśmy lub słyszymy to często i regularnie, a nic z tym zrobić nie możemy, kłótnie

Dla obecnej sytuacji: niemożność do wyrażania swojej opinii, zdania w środowisku, w którym często się przebywa.

Dla zdrowa: ból gardła lub całkowicie chore gardło, przeziębienie, chrypka, kłucie w gardle itp.

6.

Kolor granatowy, intensywny, ale ciemny granatowy też może być, oraz emocje pozytywne

Dla emocji: równowaga psychiczna, brak stresów większych itp. związanych z logicznym myśleniem, oraz rozwiązywaniem problemów (sfera logiczna, czy to w pracy, czy na co dzień w planowaniu między innymi pewnych

rzeczy- plany układają się właściwie i rozwiązania też)

Dla sytuacji obecnej: właściwe podchodzenie do kwestii decyzyjnych zwłaszcza

Dla zdrowia: brak bólów głowy, uszu itp.

Kolor głównie czarny i bardzo ciemny granatowy i emocje negatywne

Dla emocji: słyszenie nieprzyjemnych słów, których nie da się uniknąć, czy usłyszenie czegoś, czego by się nie chciało, problemy z

podejmowaniem racjonalnych decyzji.

Dla obecnej sytuacji: często bycie pogardzanym, słyszenie od rówieśników czegoś niemiłego, niezdolność do uniknięcia tego.

Dla zdrowia: ból uszu, głowy itp. zapalenia uszu też

7.

Kolor fioletowy, jasny i intensywny, niektórzy widzą jako biały kolor tej czakry, ale z założenia: czakry mają kolory tęczy przede wszystkim tzn pasmo kolorów tęczy.

Dla emocji: równowaga emocjonalna, ogółem bycie zrównoważonym emocjonalnie bardzo i nie poddawanie się chwilom

Dla obecnej sytuacji: utrzymanie harmonii we wszystkich aspektach swojego życia, znalezienie celu w życiu

Dla zdrowia: ogólnie dobre zdrowie jako takie

Kolor ciemnofioletowy, czasem szary i negatywne emocje

Dla emocji: niezrównoważenie emocjonalne, łatwość ulegania małym zmianom, których nie było się w stanie przewidzieć.

Dla obecnej sytuacji: brak celu w życiu, niezdolność do jego wyboru, często zmiany decyzji w tej kwestii i ciągłe rozważanie nad sensem własnego życia

Dla zdrowia: z problemami z tej czakry wiążą się ogólnie schorzenia psychosomatyczne jako takie- wpływać może negatywnie na całe ciało fizyczne.

źródło:hipnoza.rozwój.eu

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

BARWY AURY – stanowią one odzwierciedlenie naszych emocji, aktualnych odczuć. Osoba jasno widząca jest w stanie po kolorystyce aury zinterpretować aktualny stan człowieka. Każdy kolor poznany, oraz nie poznany ma swoje odzwierciedlenie w poziomie rozwoju duchowego, i w miarę rozwoju kolor się zmienia (jaśniejszy/ciemniejszy).Ogólnie przyjęty podział kolorystyki:

· Czarny, w gęstych chmurach – nienawiść oraz złośliwość;

· Czerwone/ciemnoczerwone błyski na czarnym, tle – gniew;

· Szkarłatny obłok – drażliwość, skłonność do irytacji;

· Świetlisty szkarłat na normalnym tle aury – szlachetne oburzenie;

· Czerwono krwista/posępno czerwona – nieomylny, chociaż trudny do opisania kolor zmysłowości;

· Brunatnoszary, ciemny, ciężki, najczęściej spotykany – egoizm;

· Brunatnoczerwony, zbliżony do koloru rdzy, najczęściej w pręgach – skąpstwo;

· Zielonkawobrązowy, rozświetlona błyskami ciemnej czerwieni bądź szkarłatu – zazdrość;

· Szary, ciężki, ołowiany – przygnębienie;

· Szarosina, o wstrętnym, odpychającym odcieniu – strach;

· Karmazynowy, ciężki i ciemny – egoistyczna miłość;

· Różowy – miłość nieegoistyczna, szczególnie świetlista i zabarwiona fioletem – uduchowiona miłość do ludzkości;

· Pomarańczowy – ambicja i pycha;

· Żółty, w odcieniach od ciemnego do złocistego, jasno świetlistego cytrynowego lub pierwiosnkowego – intelekt;

· Ciemnożółta ochra wskazuje na wykorzystywanie intelektu do egoistycznych celów;

· Jasna gumiguta – cecha człowieka o wyższym poziomie duchowym;

· Żółty pierwiosnkowy – intelekt oddany sprawom ducha;

· Złocisty – poświecenie sie filozofii i matematyce;

· Zielony – wiele znaczeń, najczęściej adaptacja;

· Szarozielony o mulistym wyglądzie – przebiegłość oraz skłonność do oszustw;

· Szmaragdowozielony – obrotność, pomysłowość, zaradność, ale bezinteresownie stosowane;

· Błękitno zielony, blady, świetlisty – wyraz głębokiej sympatii i współczucia połączony ze zdolnością znakomitego przystosowania się;

· Jasnozielony – duża żywotność;

· Błękitny, ciemny i jasny, odcienie od indygo do głębokiego fioletu i szaroniebieskiego – religijne uczucia;

· Jasnoniebieski/ultramaryna/kobalt – oddanie się wzniosłym, duchowym ideałom, z fioletowym odcieniem – miłość i pobożność

· Świetlisty liliowo błękitny ze złotymi gwiazdkami – najwyższe uduchowienie, oraz dążenia;

· Ultrafiolet – wyższe i czyste psychiczne zdolności

· Ultraczerwień – niższe, psychiczne zdolności, najczęściej u ludzi którzy zajęli się praktyką egoistycznych form magii

Oczywiście moim zdaniem lepiej nie traktować tego jako wzorców, tylko wskazówkę, co jakiemu kolorowi przypisać można, bo trzymanie się takich jednych obramowań, dobre nie jest.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Według mnie trzeba rozróżnić dwa stany . Pierwszy to kolory stałe aury. Bo nie jest to jeden kolor ( choć może być tylko jeden). I nie są one niezmienne przez całe życie. Odzwierciedlają one nasz stan rozwoju duchowego. I są niezmienne dla kogoś kto się nie rozwija. W przypadku osób rozwijających się aura ulega zmianie co jakiś czas, np dochodzi dodatkowy kolor.

Druga sprawa to kolory aktualne aury. Kolory, które zależą od naszego stanu w chwili obecnej, od tego czy jesteśmy spokojni, zdenerwowani itp. Jeszcze inną sprawą są osobiste przeżycia, np. tragiczne, które pozostawiają ślad w naszej aurze jako kolor szary w okolicach odpowiedniej czakry.

A co do interpretacji kolorów, to jest ich wiele a która jest właściwa ?

4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Według mnie trzeba rozróżnić dwa stany . Pierwszy to kolory stałe aury. Bo nie jest to jeden kolor ( choć może być tylko jeden). I nie są one niezmienne przez całe życie. Odzwierciedlają one nasz stan rozwoju duchowego. I są niezmienne dla kogoś kto się nie rozwija. W przypadku osób rozwijających się aura ulega zmianie co jakiś czas, np dochodzi dodatkowy kolor."

To o czym mówisz przyjacielu to w moim dialekcie energia własna energia. Kiedy ją widywałem na początku myślałem ze jest stała, ale z czasem zauważyłem że się zmienia u ludzi, czasem dość drastycznie, i bynajmniej to nie aura. Nie wiedziałem na czym to polega, do dziś :)

"A co do interpretacji kolorów, to jest ich wiele a która jest właściwa ? "

Właściwa jest ta którą ma w swojej głowie w danym czasie obserwujący. Przykład: Jak patrzę na osobę X to ma ona 2 główne kolory w aurze - szary i zielony. Dnia pierwszego szary oznacza dla mnei tarczę, ochronę, a skrajnie izolację przed czymś. Mur. Kojarzy mi się z tarczą. Zielony natomiast danego dnia z naturą, spokojem, odpoczynkiem. Dnia drugiego szary jest dla mnie średnim humorem, który zmienia się w smutny. Zielony natomiast to miłość.

Definicja koloru jest zależna od osoby z czym kojarzy jej się dany kolor w danym momencie. To najlepsze chyba bo mi dosć często nie pasowały te powyższe.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na dokładkę dodam

Fioletowy: oznacza uduchowione myśli. Fioletowy nigdy nie jest silnym punktem w aurze. Pojawia się tylko jako chwilowa "chmura" lub "płomień"; oznaczą prawdziwie uduchowione myśli.

Niebieski: zrównoważone istnienie, podtrzymywanie życia, uspokojony system nerwowy, przenoszenie siły i energii. Ludzie z niebieskim silnym punktem w swojej aurze są zrelaksowani, zrównoważeni i czują się gotowi do życia choćby w jaskini, do przetrwania. Są osobami, które przetrwają najgorsze. Niebieskie rozbłyski są myślami o relaksowaniu systemu nerwowego w celu osiągnięcia równowagi umysłu lub myśli o przetrwaniu. Elektryczny niebieski może unieważnić inne kolory aury, jeśli osoba otrzymuje i/lub transmituje informacje poprzez komunikację telepatyczną.

Turkusowy: oznacza dynamiczną jakość życia, osobowość pełną energii, zdolną do wpływania na innych ludzi. Ludzie z turkusowym silnym punktem w aurze mogą robić wiele rzeczy równocześnie i są dobrymi organizatorami. Czują się znudzeni, kiedy muszą koncentrować się na jednej rzeczy. Ludzie kochają szefów z turkusową aurą, gdyż wyjaśniają oni swoje cele i zamiast żądać wykonywania rozkazów, wpływają na swoich podwładnych, zachęcając ich do współpracy. Turkusowe myśli są myślami o organizowaniu i wpływaniu na innych.

Zielony: kojący, modyfikujący energię, posiadający naturalną zdolność uzdrawiania. Wszyscy naturalni uzdrowiciele powinni go posiadać. Ludzie z zielonym silnym punktem w aurze są naturalnymi uzdrowicielami. Im silniejsza zielona aura, tym lepszy uzdrowiciel. Ludzie ci kochają także prace w ogrodzie i zazwyczaj mają do tego "dobrą rękę" - wszystko co posieją - rośnie. Przebywanie w obecności osoby z silną zieloną aurą jest bardzo uspokajającym i kojącym doświadczeniem. Zielone przebłyski oznaczają stan spokoju i uzdrawiania.

Żółty: zabawa, wolność, brak przywiązania, swobodne i uwolnione siły życiowe. Ludzie, którzy "żarzą się" na żółto są pełni wewnętrznej radości, bardzo wielkoduszni i nie przywiązani do niczego.

Żółte halo wokół głowy: wysoki rozwój duchowy. Oznacza nauczyciela duchowego. Nie akceptuj żadnego nauczyciela duchowego, który nie posiada takiego żółtego halo. Budda i Chrystus mieli żółte halo sięgające im do ramion. Dzisiaj rzadko można znaleźć na świecie osobę z halo większym niż 1 cal. Żółte halo pojawia się w rezultacie wysokiej aktywności czakry brwiowej (która może być widoczna z domieszką fioletu). Ludzie wysoko rozwinięci duchowo nieustannie przez wiele lat stymulują czakrę brwiową, ponieważ zawsze intensywnie myślą o sprawach duchowych. Kiedy ta czakra jest obserwowana w momencie swojej wysokiej aktywności, żółte (para auryczna) halo pojawia się wokół niej, otaczając całą głowę. Żółte przebłyski w aurze oznaczają moment radości i zadowolenia.

Pomarańczowy: podnoszący i absorbujący. Inspirujący. Znak mocy. Zdolność i/lub pożądanie do kontrolowania ludzi. Kiedy pomarańczowy staje się silnym punktem, zazwyczaj przyczynia się do powstania żółtego halo, które następnie zmienia się w złote, oznaczając nie tylko duchowego nauczyciela, ale i potężnego duchowego mistrza, kogoś zdolnego do demonstrowania swoich niezwykłych zdolności. Pomarańczowe przebłyski oznaczają myśli o wykorzystywaniu siły lub o pożądaniu kontrolowania innych. czerwony: myśli materialistyczne, myśli o ciele fizycznym.

Dominująca aura czerwona oznacza osobę zorientowaną na pieniądze, materialistę.

różowy (fiolet + czerwień): miłość (w sensie duchowym). Aby uzyskać czysty róż musisz pomieszać fiolet (o najwyższej częstotliwości, jaką postrzegamy) z czerwienią (najniższa częstotliwość). Różowa aura oznacza, że osoba uzyskała idealną równowagę pomiędzy świadomością duchową a materialną egzystencją. Najbardziej zaawansowani ludzie mają nie tylko żółte halo wokół głowy (jako stały silny punkt w aurze) ale także dużą różową aurę rozciągającą się nieco dalej. Kolor różowy w aurze jest dość rzadki na świecie i pojawia się tylko jako chwilowa myśl, nigdy jako silny punkt w aurze.

Znaczenie brudnych kolorów:(kolorów pojawiających się jako ciemniejsze od tła, bardziej przypominające dym niż żarzenie)

Brązowy: zaniepokojenie, strapienie, materializm, zaprzeczenie duchowości.

Szary: ciemne myśli, myśli depresyjne, nieczyste intencje, obecność ciemnej strony osobowości.

Siarkowy: (kolor musztardy) ból lub brak beztroski, złość.

Biały: poważna choroba, sztuczna stymulacja (narkotyki). Dlaczego biały kolor w aurze oznacza problemy? Biały kolor bardziej przypomina hałas, niż zestaw harmonijnych tonów (kolory monochromatyczne). Niemożliwe jest włączenie hałasu do orkiestry grającej harmonijną muzykę, stąd biała aura oznacza brak harmonii w ciele i umyśle. Natura, której częścią jesteśmy, jest harmonijna. Ta harmonia przejawia się w delikatnych wibracjach tonów lub harmonicznych, częściowo opisanych w nowoczesnej fizyce kwantowej. Kilka godzin przed śmiercią, aura staje się biała, i ogromnie zwiększa swoją intensywność. Z tego powodu w większości kultur "śmierć" jest przedstawiana poprzez biel (nie czerń), gdyż w przeszłości ludzie obserwowali białą aurę osoby umierającej. Wydaje się, że nasi przodkowie wiedzieli więcej niż jesteśmy gotowi przyjąć.

Opracowano na podstawie artykułu Dr Toma J. Chalko

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki Domi wink.gif

Ja się nie do końca zgodze z tą bielą, bo to co napisalaś jest prawdą, jednak spotkalam się ze stwierdzeniem, że białą aure posiadają tez osoby uduchowione, dobre, takie anioły w ludzkiej skórze.

Pewien radiesteta mówił mi, ze wlaśnie taką aure widział wokół matki Teresy i papieża Jana Pawła II oraz wokół Dalaj Lamy.

Jak to faktycznie z nią jest nie wiem, może pojawia się ona tez przed smiercią jako oznaka, ze dusza wchodzi już w inną fazę rozowju, pzrechodzi w wymiar duchowy i powinna wejść tam czysta. Nie wiem. To moje gdybania tylko.

Biel jest połączeniem wszystkich kolorów, bo interferencja wszystkich fal kolorystycznych daje własnie biały. To zaś moze być róznie postrzegane. Dla jednych taka mieszanina będzie chaosem, hałasem i kakofonią, dla kogoś innego czysta harmonią współbrzmienia.

Wydaje mi się, że jest to juz bardzo indywidualne.

Tak samo jak kolory aury i ich zakłócenia. Niektóre osoby widza aurę raczej jako coś w stylu drgania energetycznego wokół danej osoby, albo kolorowych chmurek, a same zmiany chorobowe jako ciemne zwaly i blokady energetyczne w jakims punkcie aury.

Czasem juz na tym poziomie zdjęcie takiej blokady potrafi wiele dla zdrowia zdzialać.

Nie ulega jednak watpliwości, że nasi przodkowie widzieli i czulie więcej niż możemy sadzic. nie wspominajac juz o tak wówczas szanowanych i poważanych w danych społecznościach szmanach, wiedźmach czy uzdrowicielach.

Moze gdyby na medycynie wprowadzić obowiązkowe wykłady z szamanizmu, rozowju duchowego, naturoterapii i medytacji, nasi lekarze zaczynaliby leczenie i diagnostykę na poziomie mentalnym, a skuteczność w walce z chorobą byłaby dużo wieksza.

Ale to tylko mozey sobie pogdybac :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

musialabym pogrzebac w linkach na kompie, mam juz taki smietnik, ze hoho

cos mialam do synchronizacji, ale czy w kolorach - juz nie pamietam

jesli tylko znajde - wkleje

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.