Szept

Kilka uwag

15 postów w tym temacie

"Runy, w odróznieniu od kart Tarota, to system nie tyle mantyczny ile magiczny. To znaczy wróżyć przy ich pomocy również można, jednakze najważniejsza ich zaleta to prawie idealne przystosowanie do wykonywania różnorodnych magicznych operacji, poczynając od talizmanów ochronnych i przynoszących szczęście napisów, ochrony pomieszczeń, samochodów, domu itp. Mogą słuzyć do medytacji, uzdrawiania i zmiany biegu wydarzeń"

Tyle o runach autorzy ksiażki 'Magia i mantyka run" J. Kolesow i A. Thorsten.

Posłużyłam się ich słowami, bo ujęłi istotę run bardzo trafnie.

Większosć osób, które sięga po runy zaczyna od ich dywinacyjnej (wróżebnej) strony. Zwykle kupują ksiażkę o runach wraz z kartami i po kilku tygodniach same rozkładają karty, wróżą.

Tymczasem runy to bardzo silne i potężne znaki magiczne. Wiele osób, nie umie sie z nimi obchodzić. Wyszukują w internecie gotowe skrypty runiczne na miłosć czy pieniądze, rozkładaja iście Tarotowe układy z kart runicznych, nie zastanawiaja się nad energią poszczególnych run. Poza wróżeniem odrzucają wszystko do czego runy zostały powołane.

Oczywiscie tu troszkę uogólniam, bo nie każdy tak robi.

Nie lubię kart runicznych i wielokrotnie to podkreślałam. Karty to nie jest naturalny materiał dla run, które z natury lubiły inne materiały. Kości, kamienie, drewniane krążki, muszle, to dary Frigg tak jak runy są darem jej małżonka Odyna.

magia run i związanie z nimi było też istotnym elementem pracy z runami. A nic tak dobrze nie wiąże z runami jak ich samodzielne wykonanie. Własnoreczbnie zrobiony futhark to połowa sukcesu w pracy z runami.

Zresztą w ezoteryce istnieje przysłowie, które stało się już jedną z lementranych zasad ezoteryki, że najwiekszy efekt daje to, co się zrobi samodzielnie.

Oczywiście jeśli ktoś potrafi malowac i tworzyć karty to, oczywiście moze i taki futhark stworzyć, jednak karty chocby z racje nietrwałosci papieru nie nadaja się do większości praktyk magicznych z runami.

Najważniejsze o czym należy pamiętać, zaczynając swoją przygodę z runami to to, ze każdą z nich należy traktowac szacunkiem, poznać i nie bać się ich.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gratuluję. No to skoro ją masz a jest nią runa bogactwa, to pamiętaj również o tym ,że bogactwo oprócz tego materialnego można w sobie. Wiedzy ci nikt nie odbierze w wymiarze intelektualnym. To jest bogactwo , którego nie kupisz za żadne pieniądze.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Redrose po mału uczę się, jestem początkująca i chłonę wiedzę niczym jak gąbka. Drugi dzień pracuję z runą FEHU :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A ja już wczoraj zrobiłam pierwszą runę Fehu :) i za radą rozoty ładuje się przy świetle słonecznych promyczków

Pamiętaj jednak, że niektóre runy wolą księżycowe światło. Najlepiej łądować je żywiołami wszystkimi czterema i swoją własną energią

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chcialabym sie podzielic moim doswiadczeniem. Aktualnie mam rune Fehu na kamieniu wynurzonym z morza egejskiego oraz rune gebo namalowana lakierem na selenicie. Nosze te dwie runy ze soba i zauwazylam, ze dzieja sie cyklicznie przychody i odchodzy pieniedzy. Tzn - Fehu jak wiadomo runa na pieniadze, gebo - dar ale trzeba zachowac rownowage miedzy dawaniem, a braniem. Z tego wyniklo mi ze np znalazlam 40 funtow na podlodze w toalecie, ale ktos ukradl mi 20 jakis czas pozniej.. dostalam 10 funtow napiwku..potem okazalo sie po tygodniu ze 10 funtow mi sie gdzies zgubilo..

nalezy wiec uwazac jakie runy sie ze soba laczy i czy przypadkiem one nie lacza sie w pary bez naszej wiedzy;)

Nie nalezy tez szufladkowac, ze jak gebo to milosc a raido to podroz..bo potem sie dzieja rozne pokrecone akcje;)))

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Fehu jak wiadomo runa na pieniadze

Nie do końca. Te cykliczne rozchody i przychody pieniędzy mogą być winą Fehu, bo ona "mówi", że pieniądze muszą krążyć. Dla osoby, która chce sobie coś tam odłożyć na czarną godzinę nie będzie z pewnością runą odpowiednią.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czyli Runy tylko mozna zrobisz na kamienach i na kawałku drewna ? .. czyli np na papierach nie da rady:P... kurde to ide poszukać jakiś kawałek drewna w mieszkaniu haha w tym bedzie problem bo mieszkam w Miescie :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Papier nie lubi run, dlatego ja np nie jestem zwolenniczką kart runicznych.

Runy mozesz zdobić na kamykach, na drewnie, zrobic sobie z masy solnej (tu są pzrepisy: http://abcgospodyni.pl/masa_solna.html)

Na muszlach lub każdym innym podłozu naturalnym. Mozna też wymalować je na szkalnych kamykach, które łątow kupic w kwiaciarniach.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, tylko z wypiekaniem z masy solnej trzeba uważac, i nie popełnić tego błędu co ja, połowa futharku napęczniała jak balon, i mi się piłeczki zrobiły, no cóż... Może drewno nie spuchnie, ale, Szepcząca orientujesz się może na ile i do jakiej temperatury to wstawić?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli mam być szczera to ja to susze, a nie wstawiam do piekarnika

Po 2-3 dniach są twarde jak kamyki.

Do tworzenia skryptów tez uzywam, robie takie kostki z dziurką wewnątrz i na ściankach maluję runy. Potem całość na rzemyk i jest skrypt. Albo korale runiczne.

Mam cały furhark jako korale, a po środku jeszcze tarczę algizową

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Chcialabym sie podzielic moim doswiadczeniem. Aktualnie mam rune Fehu na kamieniu wynurzonym z morza egejskiego oraz rune gebo namalowana lakierem na selenicie. Nosze te dwie runy ze soba i zauwazylam, ze dzieja sie cyklicznie przychody i odchodzy pieniedzy. Tzn - Fehu jak wiadomo runa na pieniadze, gebo - dar ale trzeba zachowac rownowage miedzy dawaniem, a braniem. Z tego wyniklo mi ze np znalazlam 40 funtow na podlodze w toalecie, ale ktos ukradl mi 20 jakis czas pozniej.. dostalam 10 funtow napiwku..potem okazalo sie po tygodniu ze 10 funtow mi sie gdzies zgubilo..

nalezy wiec uwazac jakie runy sie ze soba laczy i czy przypadkiem one nie lacza sie w pary bez naszej wiedzy;)

Nie nalezy tez szufladkowac, ze jak gebo to milosc a raido to podroz..bo potem sie dzieja rozne pokrecone akcje;)))

czyli ze mozna zrobić max 2 Runy ? to zrobie jedno na pieniądze a drugie na przyciąganie miłosne tylko nie wiem jak działa te przyciąganie miłosne chodzi mi o to... ze jak np podoba mi sie jakaś dziewczyna to Runa bedzie wiedziała o tym ? ..

ogólne interesuje mnie kilka spraw jak ktoś by mógł niech mi odpowie

-jak działa Runa przyciągania miłości przez internet?

-jak znam dziewczynę z Reala albo spotkam taką co mi sie spodoba to jak mam uzyć Runy zeby zwrócil jej uwage na mnie ?:)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czyli ze mozna zrobić max 2 Runy ? to zrobie jedno na pieniądze a drugie na przyciąganie miłosne tylko nie wiem jak działa te przyciąganie miłosne chodzi mi o to... ze jak np podoba mi sie jakaś dziewczyna to Runa bedzie wiedziała o tym ? ..

ogólne interesuje mnie kilka spraw jak ktoś by mógł niech mi odpowie

-jak działa Runa przyciągania miłości przez internet?

-jak znam dziewczynę z Reala albo spotkam taką co mi sie spodoba to jak mam uzyć Runy zeby zwrócil jej uwage na mnie ?:_slonko:

Nie można zrobić bardzo dużo run... ba można nimi pisać całe zdania a nawet listy.

Runa nie będzie wiedziała o niczym - to nie są byty świadome, to po prostu znaki, używane jako alfabet do pisania, a jako posiadające znaczenie symboliczne, również do celów magicznych.

Nie istnieje Runa przyciągania miłości przez internet.

Jak poznasz dziewczynę z reala... to upewnij się, że to ona.. a nie on i użyj swojego wdzięku, uroku osobistego, czaru, elokwencji etc... a nie Runy.

Tak, jestem wredny i się czepiam.

3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.