mgielka

Amulet ochronny

60 postów w tym temacie

Potrzebuje amuletu ochronnego, a blado sie na nich znam.

Przesladuje mnie moj byly facet, ktory na marginesie ma sadowy zakaz zblizania sie do mnie i do mojej rodziny. Myslalam, ze znudzilo mu sie juz nekanie mnie, bo od pol roku mialam spokoj, az tu nagle postanowil przypomniec o sobie...

Wykancza mnie psychicznie, czesto ogladam sie za siebie na ulicy, czy przypadkiem nie chodzi za mna, upewniam sie, ze zamknelam drzwi od srodka itp...to jak paranoja. Czasem sama zastanawiam sie, ktore z nas jest bardziej pokrecone...:D

Wiem, ze amulet nie rozwiaze problemu, ale prawnie wiecej zrobic nie moge, a chcialabym w jakis sposob pomoc sobie psychicznie, poczuc sie troszke pewniej, odsunac od siebie te niepokojace mysli.

Czy jest tu ktos, kto moze mi pomoc?

Pozdr!:)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziekuje Ci za link, brzmi sensownie, tylko co z wykonaniem? Mam na mysli, braz, srebro i zloto?

Czytalam, ze srebro samo w sobie ma wlasciwosci ochronne, wiec jest wdziecznym materialem na amulety, jak sie to ma do amuletow z brazu/ zlota?

Znalazlam sporo wiadomosci o pentagramie bialym, czy wiesz jaka jest roznica pomiedzy nim a tarcza algizowa? Mam tu na mysli co lepiej pasowaloby do mojej sytuacji?

Z gory dziekuje za pomoc

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pentagram to silny znak ochronny ale ja osobiscie nie lubię pentagramów. Natomiast Tarcza algizowa, aegishjalmur to dobry amulet ochronny i bardzo skuteczny. Mozna go zwizualizować nawet na drzwaiach i oknach swego domu. Ja mam namalowany na drewnianym koraliku, kiedyś robiłąm też taki na masie solnej. Takie materiały jak drewno czy masa solna są idealne do samodzielnego wykonania amuletu, a taki dizała najlepiej.

Amulet warto też wziąść do ręki, jeśli się chce mieć taki kupny, dlatego nie lubię tych kupowanych w necie, bo różnie bywa z ich energetyką.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok, tylko ze ja nic nie wiem na temat energetyki, a na necie jest mase stron, ktore osdylaja cie do sklepikow netowych, a tam informacje sa raczej ubogie, wiec pojecia nie mam na ten temat i mialam nadzieje, ze tutaj dowiem sie czegos wiecej.....

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

poszukaj w swojej miejscowości sklepu ezoterycznego, udaj się tam i spytaj o tarcze, jeśli będzie to weź ja do ręki zanim kupisz, wówczas poczujesz czy jest akuratnie ten amulet dla Ciebie czy też nie, jeśli okaże się że nie, to weź tak następny....

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm.....A co z materialem, z jakiego ma byc wykonana?

Acha, slyszalam jeszcze, ze to na czym sie ja zawiesi tez ma znaczenie, ze np na lancuszku nie ?

Czy to prawda?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mgiełko, energetyka jest opisana na naszym forum. Poza tym chodzi o to by amulet współgrał z naszymi wibracjami. Ja np bardzo lubię krzyz Ankh ale kiedy go noszę to aż mną trzęsie i źle sie czuję. Podobnie z krzyzem atlantów.

Tarcza Algizowa jest względnie bezpieczna. Zrób sobie ją sama, choćby z masy solnej. Uformuj mały okrąg lub kwadrat zrób w nim dziurkę i zawieś na rzemyku, a czerwonym lakierem do paznokci, tym linerem cieniutkim namaluj tarczę. Masz doskonały amulet juz naładowany twoja energią kiedy będziesz go wykonywała. A jeśli będzie Ci źle przy noszeniu go to wywalisz i namalujesz na masie solnej np pentagram. Sól też zabezpiecza pzred negartwnymi bytami, wiec jest dobrym materiałem.

Tu masz przepisy na masę solną: http://www.ezodar.pl/viewtopic.php?f=58&t=128

Tutaj zaś masz dobry wzór na tarcze algizową:

aegishjalmur3.gif

Możesz też zrobic to na drewnie wypalajac lub malując.

helm2_400.jpg

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szepczaca, dziekuje Ci bardzo za link, pomysl na mase solna mi sie spodobal, a ten z drzewa jeszcze bardziej.

Moja niewiedza musi Cie irytowac, ale ja dopiero zanurzam sie w ezoteryke, na razie to chyba brodze i to malymi kroczkami...:) Nie mniej bardzo dziekuje Ci za rade i czas....tylko tu rodza sie kolejene pytania, np:

- Czy moge nosic taka tarcze w formie np breloczka przy kluczach (gdzies tu na forum widzialam takie zdjecie), czy bezposrednio na ciele?

- Czytalam, ze pentagram bialy odbija zle intencje, ktorzy inni kieruja w naszym kierunku spowrotem do nadawcy. Czy tarcza algizowa dziala podobnie? Bo ja nie koniecznie chcialabym "przekierowywac" zlo kierowane w moja strone, zalezy mi na ochronie i wzmocnieniu wlasnej sily wewnetrznej - nie na przekazywaniu zlej energii dalej.

Z gory dziekuje

Acha, zaciekawily mnie te symbole na zakonczeniach kazdego promienia tarczy... i ze kazda z tych tarcz rozni sie od siebie...?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to inny amulet, tu na zakończeniach są rózne runy. Tarcza algizowa to tarcza z run Algiz a algiz to właśnie opieka i ochrona w szerokim znaczeniu

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Weź pod uwagę ze na tej tarczy wokoło sa również inne runy, które mogą na Ciebie oddziałowywać. Polecam albo kupić czystą tarczę algizowa albo zrobić samemu taka tarczę na materiale który uznasz za stosowny a rysując ją odpowiednio zwizualizować to poczucie bezpieczeństwa które chcesz osiągnąc.

Tak jak Szepcząca napisała powyżej zrobienie takiego kształtu z masy solnej nie jest wielkim problemem nawet dla osoby, która nie ma zdolności manualnych.

Pytasz jak działa ta tarcza. Otóż pozwolę sobie zacytować fragment znaczenia runy algiz co powinno ci rozjaśnić nieco jej działanie.

Runa związana z ochroną. Co prawda wszystkie runy są ochronne, jednak ta jest najsilniejsza w tym aspekcie z całego alfabetu. Tłumaczenie nazwy oznacza samicę łosia, klępę.

Z runą Algiz wiążą się 3 symbole. Pierwszym z nich są rogi łosia. Tak ogromne zwierzę porusza się niezgrabnie, jednak w obronie potomstwa staje dzielnie do walki i trudno go pokonać. Dawniej łoś uważany był za zwierzę magiczne. Ze swoimi szerokimi kopytami łoś doskonale czuje się na mokradłach, bagnach - to tereny mało dostępne dla człowieka, za to odwieczne terytorium różnych stworów magicznych.

Drugim symbolem jest odcisk łapy łabędzia. Ptak, który doskonale się czuje w wodzie, na lądzie i w przestworzach. W obronie swego terytorium potrafi zmienić się we wspaniałego, pierzastego wojownika.

Trzeci symbol związany z tą runą, to człowiek stojący na ziemi z wyciągniętymi w górę ramionami. Czerpie energię kosmiczną i boską, która otacza go jak świetlista tarcza, z jednej strony ładując jego siły witalne, z drugiej przepuszcza tylko siły pozytywne, chroniąc go przed wszystkim, co złe. Energia ta spływa do Ziemi, ukorzeniając człowieka i dając mu siłę. Człowiek staje się wtedy cząstką wszechświata, jednością z nim.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No dokłądnie. Tarcza algizowa to tarcza algizowa. Natomiast inne tego typu tarcze nie są tarczami algizowymi i służą do innych celów. Taki np Vegvisir to Kompas Wikingów i służy to tego by nie zgubić drogi, takze w życiu. Raczej nas prowadzi niz chroni.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najlepiej samemu sobiee zrobic tarczę algizową, i wystarczy ją nosić nie tzreba imienia wpisywac

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tarcza algizowa to tarcza z runy algiz i ta słuzy do ochrony, a inne tarcze są na inne rzeczy, np Vegvisir jest kompasem

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiecie w czym problem?

Że to nie jest symbol ochronny a agresywny... mający wzbudzić strach w przeciwniku i ułatwić pokonanie go - i między innymi dlatego miał być widoczny i noszony miedzy oczami.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak wiem, chyba to się nazywało Chelm czy jakos tak, w tłumaczeniu i mialo dodać ciły w walce a w pzreciwniku wzbudzic strach. Dziś jest uważany za okuultystyczny symbol ochronny.

Może coś w tym jest, że mając taką tarczę co paskudne się wystraszy i nie podejdzie?

A tak swoją drogą to sam amulet nawet z wiarą w niego, nic nie da.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widzimy tutaj 8 Buddyjskich Szczebli Duchowego Doskonalenia ,Zwie się taki Buddyjski Symbol "'Kołem Dharmy znaczy -Prawa ,i umieszczony jest on na tzw. Symbolicznym 3 Oku -6 Czakrze ,Oka Mądrości Spoglądającego W Głąb Siebie Na Boga.

Symbol jaki by nie był,pozostanie symbolem tylko,to wiara w dany symbol przydaje mu mocy i ukierunkuje energię, tak Naprawdę to Człowiek Od Zawsze Miał W Sobie Największy Potenciał Energetyczny .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale wszędzie jest napisane że to symbol ochrony

To jak w końcu jest?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, że coś było czymś a stalo się czyms innym.Szerszen wyżej opisał czym była tarcza algizowa. Z czasem jej pierwotne znaczenie zostało wypaczone i z agresora co miał strach wzbudzac stała się symbolem ochrony

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.