agucha 162

jak zrobic amulet?

27 postów w tym temacie

Mozesz, wybierz wzór i wykonaj z masy solnej drewna lub kamienia, albo innego materiału. Robione samodzielnie są najlepsze

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy najlepszy? Nie wiem, myśle, ze dla każdego jest najlepsze cos innego ;)

Ważne tez na co ma byc ten amulet.

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie, pentagram (biały) jest do ochrony przed złem i innego typu nieszczęściem. A więc według mnie, wszystko co ma w sobie pentagram jest najlepsze.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pentagram to dobry znak. Ale jak z każdym znakiem, nie dla każdego am stosowne wibracje energetyczne. Jesli ktos dobrze sie z tym znakiem czuje i odczuwa pozytywnie jego wibracje, to pentagram jak najbardziej jest dobrym amuletem ochronnym. Jesli jednak nie, lepiej poszukać coś dla siebie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pentagram (biały) jest do ochrony przed złem

"Pentagram biały" jest wynalazkiem Eliphasa.

Pentagram jest pentagramem i jest wyłącznie dobry czyli naturalny.(To co symbolizuje jest naturalne,ani białe ani czarne)

To że ktoś podłapał "Eliphasyjski" mit,nie ma znaczenia dla pentagramu który jest o wiele starszy niż Eliphasy.

Sądzę że było by dobrze stopniowo odchodzić od mitologii wymyślanej z nudów,

na temat symboli znacznie wyprzedzających wszystkich swoich oszczerców,faryzeuszy i mitologów.

Pentagram jest tak samo"sathański"jak heksagram żydowski a swastyka hitlerowska.

To że ktoś sobie korzysta z symboli nie oznacza że symbole przejmują cudzą ideologię.

Pasowało by powołać jakiś Komitet Wyzwolenia Pentagramu spod presji mitomanów :oczko:

To samo swastyka,zamiast "uwolnić Orkę","Uwolnić Swarzycę!" lub"Odbierzmy Nazistom Co Nasze" ;)

ale komu by się chciało...

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mówię ogólnie o pentagramie jako amulecie,ktoś przyjdzie,naczyta się że biały że czarny pentagram

i znowu mit pójdzie w świat,będzie się utrwalał.Po co?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko spoko tylko hmm...mowicie teraz o talizmanie a nie o amulecie.

Talizman rozni sie tym od amuletu ze posiada rozne inskrypcje i symbole.Zawsze sluzy konkretnemu celowi,przynosi pomoc w pewnych aspektach zycia.Natomiast amulet jest w 100% naturalnego pochodzenia,bez zadnych dodatkow napisow i diagramow wzorow etc.

czy mogę sama zrobić amulet odpędzający pecha?

Tak wiec mozesz zrobic talizman...amulety najczesciej chronia przed chorobami,nieszczesciem,dzialaniami magicznymi wymierzonymi w nas.Na odpedzenie pecha wydaje mi sie ze najlepszym rozwiazaniem bedzie jak zrobisz sobie talizman.Pomoze Ci w tym nastepujaca ksiazka: http://okultura.pl/texts/Regardie_roz2.pdf Tu jest tylko maly fragment ksiazki,polecam zakupic sobie cala.Pozdrawiam

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

NO tu moze byc różnie MM, bo są szkoły ezoteryczne, które dziela amulety i talizmay na aktywne i pasywne, i tak je rozrózniają, a nie, ze jedno am inskrypcje drugie jest naturalne.

Ale ciekawe jest to co piszesz, a przy okazji pokazuje jak wiele jest teorii na jeden temat. :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pecha nie można odpędzić amuletem, amulety przyciągają szczęście. i służy do tego

większość zrównoważonych amuletów, jako że równowaga daje dobrobyt.

z tak zwanym pechem trzeba sobie radzić inaczej, ale to bardzo długi temat.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A nie odwrotnie? Talizmany przyciagaja szczęscia a amulety odpychają nieszczęscia?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na mojej ścieżce to jeden diabeł... - tzn są symbole ochronne i ... agresywne.

Przykładowo, rolę ochronną w pewien sposób przed olbrzymami pełni mjollnir (przy czym wynika to z jego koneksji z Thorem a nie dlatego że sam z siebie jest jakiś "super uber item"), rolę np. agresywną pełni wspomniany już tu aegishjalmur (między innymi dlatego ma być w widocznym miejscu, między oczami)

Są takie co to mają poprawiać płodność, albo dawać opiekę bogów... etc..

W sensie technicznym - gr. telesma - przedmiot poświęcony, arab. tilasm obraz magiczny - można więc w uproszczeniu przyjąć, że talizmanami są drobne przedmioty o charakterze magiczno-religijnym ze wskazaniem na słowo religijny/poświęcony.

Amulet zaś to przedmiot chroniący przed czarami lub nieszczęściem - tym samym amulety i talizmany stanowią dwa zbiory, posiadające część wspólną - bywa iż chroni przed czarami/nieszczęściem przedmiot o charakterze religijnym (vide rzeczony wcześniej mjollnir), ale też mające części osobne.

Przykładowo - krzyż jest podstawowo jedynie talizmanem, aczkolwiek można mu dołożyć funkcję amuletową.

Inskrypcja runiczna, mająca przynieść szczęście jest tylko amuletem, ale jeśli poświęcimy ją dodatkowo bogom, lub nawiążemy w niej do któregoś z bogów - to już wkraczać będzie w zakres talizmanu.

Ot tyle ode mnie.

Naturalność/nienaturalność nie ma tu nic do gadania, bo cokolwiek człowiek nie wytworzy i tak jest naturalne, bo jesteśmy częścią natury.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... hmm, pamiętam że kiedyś dziewczyny zabierały różne maskotki ma maturę, pełniło to funkcje talizmanu i chyba nawet działało.

A może ktoś napisze w podpunktach (jak dla małych dzieci) : jak zrobić własny amulet ? Ja mam w swojej kolekcji dwa swoje, ale to czysty przypadek z ich tworzeniem i więcej szczęścia niż znajomości zasad ich tworzenia.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poszukiwaczu, tak to sie nie da. O amuletach jest tu na forum dosć, by zrobić sobie własny i wiedzieć jak.

Przede wszystkim musisz wiedzieć jaki amulet, z czego i czy ma to być wisirek, brelok czy coś innego

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niby coś jest, a brakuje poradnika, który by prowadził od podstaw do cudów. Takie opisy klasycznych znaków typu pentagram, itp. są bezwartościowe. To sobie można kupić w sklepie. Mnie zależy na czymś nowym i na ogólnych wskazówkach jak coś nowego tworzyć.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poszukiwaczu, od jakiegoś czasu kilka osób na forum daje Ci do zrozumienia, że nie ma cudotwórczych amuletów/talizmanów. W tym wątku przewijały się wypowiedzi, które kładły nacisk na samodzielne wykonanie i nadanie energetycznego znaczenia przedmiotowi, ale nikt nie może dać gwarancji, że taki przedmiot będzie działał cuda!

Jeśli potrzebujesz silnie działającego artefaktu, to kiedyś Lord Ver'so całkiem sensownie opisał to w tym wątku: http://ezodar.pl/ind..._9622#entry9622

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niby coś jest, a brakuje poradnika, który by prowadził od podstaw do cudów.

to może złotą rybkę Ci wyczarować? bo przypuszczam że sam nie pofatygujesz się złowić?

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A, to :) No tak właśnie jest. W zasadzie oba chronią ale amulet ukatywnia się keidy jest potrzeba a talizman cały czas pracuje i właśnie częsciej jest na przyciągnięcie czegoś a nie na opiekę nad czymś. Ale i tak my nadajemy zwykle przedmiotom intencję :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no właśnie, to chyba jest trochę tak, że zależy, jakimi myślami obdarzymy dany przedmiot prawda?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie do końca... z g... bata nie ukręcisz, choćbyś nie wiem jak słodko o nim myślała.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 13.10.2010 o 08:15, Szept napisał:

Mozesz, wybierz wzór i wykonaj z masy solnej drewna lub kamienia, albo innego materiału. Robione samodzielnie są najlepsze

Zgodzę się z tym.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.