Gość Kuanan

"uwaga Panowie"

20 postów w tym temacie

jacy biedni Ci panowie, myślą cały dzień i całą noc, o jednym i tym samym :lol:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm... widzę, że "zupa" zatacza coraz szersze kręgi... :)

- no cóż iluzja jest tylko "iluzją"... wiec i iluzją pozostanie :mrgreen:

- "zupka" doprawdy... coraz to wyborniejsza... :) ;)

--- pozdrawiam miłe panie... infe7 :p

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czasami wydaje się że kobiety są w tym temacie aktywniejsze, co zresztą potwierdzają zdecydowanie wypowiedzi jak i sama obecność w tej części forum (męskiej części forum dodam).tongue.gif

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Czasami wydaje się że kobiety są w tym temacie aktywniejsze, co zresztą potwierdzają zdecydowanie wypowiedzi jak i sama obecność w tej części forum (męskiej części forum dodam).tongue.gif

- Drogi kolego... być możne nie znasz przysłowia "Mowa jest Srebrem, a Milczenie Złotem"...

- co powinno być wymowne zarówno dla Jednych jak i Drugich... ;)

--- pozdrawiam... infe7

Edytowane przez infe7
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie było w tym linku nic czego bym nie wiedziała. A moim zdaniem zabawki z sexshopu są dla tych którzy już się nudzą ze sobą w łóżku ;) wystarczy chcieć mieć i robić :) no i odrobina pomyślunku plus temperament ;) ogień gwarantowany :)

Feuer frei! :D

Edytowane przez Syberiuska
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

albo odwrotnie... ma się tak duży temperament, że potrzebne są dodatkowe gadżety :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zajmijmy się uczuciem zazdrości , złości i pożądania -wyobraźmy sobie kobietę idącą chodnikiem ,biodrami wali na lewo i prawo :banan:,a cyc wypięty :hura:,i co ten biedny chłopina ma zrobić ,on się gapi nna ten cyc ,bo cyc ma siłę   i moc przyciągania :lol:

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 10.01.2011 o 14:12, Mrs Bear napisał:

Nie było w tym linku nic czego bym nie wiedziała. A moim zdaniem zabawki z sexshopu są dla tych którzy już się nudzą ze sobą w łóżku ;) wystarczy chcieć mieć i robić :) no i odrobina pomyślunku plus temperament ;) ogień gwarantowany :)

Feuer frei! :D

Jak ktoś się nudzi ze sobą w łóżku ,to proponuję duchowy seks ,czyli tantryczny ,lub współna medytacja taoistyczna seksualna kobieco-męska :

Od razu zaznaczam, że seks tantryczny jest trudną sztuką i wymaga ćwiczeń, aby można było w pełni docenić walory tego rodzaju zbliżenia. Zanim przystąpicie do nauki seksu tantrycznego, musicie całkowicie zmienić sposób myślenia o seksie. Jest to bardzo trudne i niestety wiele par rezygnuje po kilku zbliżeniach.

Czym jest seks tantryczny?

Jeśli seks przestał sprawiać ci przyjemność i zwyczajnie ci się znudził, spróbuj seksu tantrycznego. To sposób na nawiązanie duchowego kontaktu z partnerem i doświadczenie zupełnie nowych doznań. W seksie tantrycznym najważniejsza jest więź z kochankiem.

Jeśli seks przestał sprawiać ci przyjemność i zwyczajnie ci się znudził, spróbuj seksu tantrycznego. To sposób na nawiązanie duchowego kontaktu z partnerem i doświadczenie zupełnie nowych doznań. W seksie tantrycznym najważniejsza jest więź z kochankiem.

Tantra to rytuały i nauki pochodzące z ezoterycznych buddyjskich i hinduskich ksiąg religijnych. Dosłownie słowo to znaczy: „narzędzie służące do rozciągania (świadomości)”. Tantra zajmuje się głównie uwalnianiem energii psychofizycznej – mocy zwiniętego węża kundalini, który znajduje się u podstawy kręgosłupa, aż do najwyższej czakry na szczycie głowy.

 

Na gruncie tej nauki powstał seks tantryczny – jedna z czynności mająca prowadzić do wyzwolenia. To coś więcej niż sam akt seksualny. W tantrze kluczową rolę pełnią zmysły, wyobraźnia i emocje. Tutaj nie chodzi o to, by szybko zaspokoić potrzeby seksualne. Orgazm, owszem, jest bardzo ważny, ale dochodzi się do niego długo, nigdy na skróty. Seks tantryczny stawia nacisk na przeżycia duchowe oraz na bliskość partnera; polega to na tym, by maksymalnie wydłużyć zbliżenie.

- Tu chodzi o to, żeby z jedną osobą wybraną, którą się obdarza uczuciem, doprowadzić ten seks do takiej maestrii, że nic nie jest w stanie rozdzielić partnerów. I emocjonalnie, i seksualnie – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Marta Niedźwiecka, pierwszy w Polsce sex coach.

Jak uprawiać seks tantryczny?

Powoli i uważnie, maksymalnie wydłużając grę wstępną. Każdy pocałunek, dotyk, spojrzenie mają znaczenie. Seks tantryczny zakłada, że powstrzymywanie się przed szczytowaniem w przypadku mężczyzny pozwala mu zachować więcej energii, którą może on spożytkować podczas gry wstępnej, dając partnerce maksimum rozkoszy jeszcze bez stosunku.

- Oddawanie się miłości powinno być jak taniec, w którym zakochani w sobie partnerzy czują się dostrojeni do harmonijnej melodii wiodącej ich ku całkowitemu zjednoczeniu. W takim rozluźnieniu i pełnej uległości tworzą nową świadomość, w której mogą odkrywać tajemnice boskiej egzystencji. W ten sposób seks staje się darem życia – pisze Mabel Iam, uznana psychoterapeutka i autorka kilkunastu poradników, w książce „Szczęście. Jak kochać i być kochanym”.

 
 
 

Mabel Iam zwraca uwagę, by podczas gry wstępnej skoncentrować się na strefach erogennych partnera. Te obszary najsilniej reagują na wszelkie rodzaje zmysłowego dotyku, a ich pobudzanie jest najlepszym sposobem, by wywołać podniecenie.

Oto części ciała, na których warto się skupić podczas seksu tantrycznego:
- Głowa – jej masaż wywołuje przyjemne odprężenie, co jest zalecane na początku albo na końcu zbliżenia.
- Oczy – na powiekach znajdują się liczne zakończenia nerwów, które można łatwo pobudzić. Mogą być to pocałunki czy delikatne pieszczoty.
- Usta – wrażliwość warg wzrasta razem z podnieceniem; stają się wtedy bardzo czułe na pocieranie i dotyk ust partnera.
- Uszy – zarówno u kobiety, jak i mężczyzny szczególnie wrażliwe są: małżowina uszna oraz miejsce za uchem. Można je całować, pieścić albo na nie… dmuchać.
- Szyja, kark, ramiona – miejsca o szczególnej wrażliwości. Ważne jednak, by pieszcząc mężczyznę, stosować silniejszy dotyk, ponieważ skóra na szyi jest u nich grubsza.
- Piersi – męska pierś jest czuła na bodźce seksualne, ale w mniejszym stopniu niż biust kobiety. Podczas gry wstępnej można stymulować sutki, które są wrażliwe u obu płci.
- Ręce i dłonie – w dłoniach znajduje się ponad cztery tysiące zakończeń nerwowych. Czuła na dotyk jest też wewnętrzna część przedramienia.
- Plecy – po bokach kręgosłupa znajduje się wiele nerwów, które powinno się pobudzać w celu wywołania podniecenia. Najwrażliwsza część pleców to kość krzyżowa (gdzie plecy łączą się z pośladkami).
- Brzuch – bardzo dobrze reaguje na lekkie pocieranie i pocałunki. Okolica wokół pępka jest niezmiernie wrażliwa u kobiet.
- Pachwiny – obszar szczególnie wrażliwy u mężczyzn. Można go masować, całować, pieścić.
- Uda – najbardziej czuła jest ich wewnętrzna strona, gdzie skóra jest najdelikatniejsza. Uda można pocierać kolistymi ruchami albo pieścić, całować, lizać.
- Pośladki – jest tutaj mnóstwo zakończeń nerwowych, które możemy z łatwością stymulować.
- Miejsca intymne – najlepsze strefy erogenne u kobiet i mężczyzn. Sprawdzi się tutaj każdy rodzaj pieszczoty. Narządy płciowe mają wrażliwsze końcówki nerwów niż inne części ciała.
- Stopy – również pełno w nich zakończeń nerwowych, które mogą odbierać bardzo silne wrażenia, trzeba jednak pamiętać, żeby ich… nie łaskotać.

Rola medytacji

- Ten trop, że w seksie może być coś świętego, coś pozytywnego, coś zasilającego i wręcz mistycznego w ogóle nie jest w naszej kulturze obecny. Bardzo ciekawe jest wprowadzenie takiego sacrum do czynności, którą kultura uważa za co najmniej podejrzaną – zauważa sex coach Marta Niedźwiecka.

W seksie tantrycznym chodzi o utrzymanie kontaktu wzrokowego oraz o zespolenie oddechów. Bardzo ważne miejsce zajmuje też medytacja, od której można zacząć. „Medytacja budzi podstawową i wrodzoną inteligencję naszej istoty, duchowe światło i stanowi fundament wszystkiego, co postrzegamy. Pomaga nam uświadomić sobie, że możemy żyć w stanie przebudzenia, pełnym duchowej wolności” – tłumaczy w swoim poradniku Mabel Iam.

Wstępem do seksu tantrycznego może być medytacja we dwoje rozwijająca świadomość. Jak się za to zabrać? Połóżcie się i odprężcie. Zamknijcie oczy, zrelaksujcie umysły i skupcie się na głębokim oddychaniu. Obserwujcie drogę, którą powietrze wchodzi do waszych ciał, po czym je opuszcza. Wciągnijcie jednocześnie powietrze, wstrzymajcie oddech, zróbcie wydech i po chwili przerwy znowu zacznijcie oddychać w jednym rytmie. Wykonajcie minimum trzy takie pełne oddechy. W tym czasie obserwujcie wszystko, co pojawia się w umyśle: uczucia, myśli, wspomnienia, rytm waszych oddechów.

W seksie tantrycznym ważne są również odpowiednie pozycje – najlepsze są te, które zapewniają wam bliskość, kontakt wzrokowy i fizyczny. To m.in. pozycja Andromachy (kobieta na górze), zespolenie kochanków (gdy stoją lub leżą przodem do siebie), pozycja tygrysa (kiedy w pozycji twarzą w twarz kobieta przyciąga zgięte nogi do tułowia), pozycja Indry (kobieta leży na plecach ze stopami opartymi o tułów klęczącego partnera), pozycja misjonarska.

Sztuka kochania

Seks tantryczny to sposób na przełamanie rutyny, odświeżenie związku i zbliżenie się do partnera. Jest więc zalecany w przypadku osób pozostających w długotrwałej relacji, które czują, że ich uczucie osłabło. Partnerzy muszą bowiem mieć do siebie zaufanie, czuć się dobrze w swoim towarzystwie, oddać się sobie bezgranicznie.

Dzięki tantrze seks przestaje być aktem fizycznym, a staje się sztuką kochania. Orgazm, jaki wtedy przeżywamy, jest znacznie silniejszy (to dobry sposób, by przeżyć tzw. orgazm totalny). Nieporozumieniem jest twierdzenie – na jakie można natrafić np. w internetowych wpisach – że seks tantryczny służy wyuzdanym praktykom i orgiom. To nieprawda. Tutaj najważniejsza jest zmysłowość, a nadrzędną rolę pełni… umysł. Seks staje się rytuałem. Zbliżenie może trwać kilka, kilkanaście godzin. Nie ma w tym zakresie żadnych ograniczeń .

Korzystałem z: „Szczęście. Jak kochać i być kochanym”, Mabel Iam, wyd. G+J Książki, Warszawa 2011

 

https://kobieta.wp.pl/czym-jest-seks-tantryczny-5982754152297601a

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.