Szept

METODA SILVY

1 post w tym temacie

to inaczej samokontrola umysłu, czyli lepsze wykorzystanie własnego umysłu w celu osiągnięcia sukcesu. Słowo "sukces" należy rozumieć bardzo indywidualnie w zależności od subiektywnych potrzeb i nastawienia. może to być sukces finansowy, powodzenie w małżeństwie, pokonanie nieuleczalnej choroby, szczęście rodzinne, pokonanie własnych kompleksów, lepsze miejsce na liście rankingowej firmy itd.

Niemniej zawsze osiągniecie sukcesu jest poprzedzone pracą na kilku poziomach: tym widocznym czysto fizycznym i materialnym, oraz tym niewidocznym, wewnętrznym, mentalnym. Każde działanie człowieka rozpoczyna się od myśli - a zatem sfery subiektywnej. nie ma takiej rzeczy, zdarzenia, sytuacji, która nie zaczęła by się od myśli, choć często o tym zapominamy.

Twoje myśli tworzą Twoją rzeczywistość. Jeśli zmienisz treść swoich myśli, zmienisz rzeczywistość wokół siebie. A przypadek, zbieg okoliczności, niewiarygodne zdarzenie?. Jose Silva twierdzi, że w życiu nie ma prawdziwych przypadków - zdarzają się one tylko tym, którzy są przygotowani na ich zaistnienie i dostrzeżenie. prawo powszechnego przyciągania można w swobodnej interpretacji ująć następująco: "to o czym myślisz, ulega powiększeniu" - koncentrowanie się na uświadomionym celu będzie powodowało dopływ dodatkowych informacji do świadomości, a tym samym będzie przybliżało nas do sukcesu.

Jeżeli myśl jest prawidłowo sformułowana <- tzn. oparta na faktach, ukierunkowana na rozwiązanie, a nie na problem, nasycona emocjami, pragnieniem i wiarą - to "materializacja" tej myśli jest tylko kwestią czasu. Aby warunki te mogły być spełnione, umysł człowieka powinien mu służyć, a nie przeszkadzać. powinien być kontrolowany i powinien robić to co mu nakazujemy, a nie to, co "chcielibyśmy", aby zrobił. Podobnie jak podczas pracy z komputerem.

To porównanie nie jest przypadkowe. Mózg człowieka to fantastyczny biokomputer, o nieograniczonej pamięci, szybkości działania, fenomenalnych parametrach. możemy z niego korzystać pod jednym wszakże warunkiem - ze ma dobre oprogramowanie.

Oprogramowaniem tym są nawyki, pozytywne i negatywne przekonania, wewnętrzne hamulce, bariery, posiadana wiedza, talenty, wyobraźnia itd. Jest to wszystko to, co nam pomaga lub przeszkadza w osiągnięciu celu, a często istnieje gdzieś głęboko n a poziomie podświadomości i nie jest zauważane.

Każde oprogramowanie można zmienić na inne - nowe i bardziej pożądane. Metoda Silvy to właśnie nauka sposobów samodzielnego programowania swojego umysłu. Niestety nikt nie jest w stanie nas w tym wyręczyć, ale może nam podpowiedzieć, jak to robić.

Metoda Silvy jest kursem medytacji dynamicznej, która poprzez synchronizację półkul mózgowych pozwala na lepsze wykorzystanie nieograniczonych możliwości tkwiących w umyśle każdego człowieka. kluczowym elementem kursu jest nauka jest nauka relaksu, rozluźnienia fizycznego i umysłowego, czyli uzyskiwania na życzenie stanu umysłu, w którym mózg emituje fale o dominującej częstotliwości ok. 10 Hz (tzw. poziom alpha).

Jest to stan charakterystyczny dla spokoju, odprężenia, medytacji i modlitwy, a jednocześnie poziom, na którym człowiek jest w stanie spokojnie, logicznie myśleć i kojarzyć fakty wzbogacając je o elementy wyobraźni i intuicji. poziom alfa oznacza bowiem kontakt z prawą półkulą mózgu - niedocenianą przez nas ludzi Zachodu, półkulą artystyczną, duchową, wyobrażeniową, siedliskiem pamięci i intuicji.

Nie przypadkowo Napoleon Hill mawiał, że "wielcy są ci, którzy mają wielką wyobraźnię" i "wszystko co człowiek potrafi sobie wyobrazić i w co uwierzy, stanie się rzeczywistością".

poziom alpha to optymalny poziom do przeprogramowania naszego umysłu, do usuwania starych niechcianych programów i wprowadzania nowych, w pełni zaakceptowanych.

Silva proponuje nam gotowe "oprogramowanie", dostosowujące się do indywidualnych potrzeb, niezwykle efektowne i efektywne, przydatne w codziennym życiu. Sprawdzone miliony razy przez miliony ludzi na całym świecie.

W kursie Metody Silvy niezwykle ekscytujące są proponowane sposoby intuicyjnego zdobywania informacji i intuicyjnego podejmowania decyzji. Szczególnie przydatne w interesach, biznesie, planowaniu finansowym i życiu osobistym. Intuicja jest traktowana przez Silvę jak swoisty szósty zmysł - zmysł genialności, który możemy kształtować, rozwijać, ukierunkowywać na aktualne potrzeby.

Metoda Silvy jest światowym standardem. nauczana jest na całym świecie - w 112 krajach i 29 językach dokładnie tak samo i w taki sam sposób. pomijając kilka godzin wykładu wprowadzającego, zawiera prawie 30 godzin praktycznej nauki: stosowanie poszczególnych technik i natychmiastowe sprawdzanie ich na samym sobie. Są to techniki mentalne, polegające na opanowaniu specyficznych sposobów formułowania myśli, na pracy z samym sobą z poszanowaniem woli i potrzeb indywidualnych. każdy wykładowca może dokonywać jednak pewnych modyfikacji w zależności od potrzeb grupy i kłaść nacisk, szczególnie przy podawaniu i omawianiu przykładów, stosowania, na te elementy, które są w sferze zainteresowań uczestników kursu. Może to być samouzdrawianie i elementy terapeutyczne, rozwój wyobraźni i twórczość artystyczna czy też elementy biznesu, podejmowania decyzji, intuicyjnego rozwiązywania problemów.

W Metodzie Silvy, co warto zaznaczyć, nie ma czarów, magii, spirytyzmu, parapsychologii czy mistycyzmu. nie jest to metoda psychoterapii grupowej lub indywidualnej. Metoda opiera się na współczesnych badaniach naukowych nad mózgiem i umysłem człowieka, inteligencją, postrzeganiem zmysłowym i pozazmysłowym.Badania te są bliższe współczesnej fizyce kwantowej niż psychologii teoretycznej. Podczas kursu wykorzystujemy doświadczenia psychologii praktycznej, sugestopedii, komunikacji pozawerbalnej i programowania neurolingwistycznego. To wszystko powoduje, że Metoda Silvy odbierana jest jako niezwykle prosta, przyjazna i łatwa do opanowania

Źródło: http://www.metodasilvy.pl/

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.