Szept

OM - Prasylaba

17 postów w tym temacie

OM - mówi się, ze jest pierwszą głoską wszechświata, jego pierwszym oddechem. Wszystko zostało stworzone dzięki tej głosce. Nie należy do żadnego języka i istniała przed utworzeniem pierwszych słów. Już przez sam dźwięk i odpowiednią wymowę mogą zostać stworzone całe swiaty.

Ciągłe powtarzanie tej głoski prowadzi do głębokiej medytacji i oświecenia.

OM wywodzi się z tradycji hinduistycznej i na niej opierają się wszystkie hymny wedyjskie. Jest utożsamiana z Absolutem objawiającym sie pod postacią Boga (Tu Wisznu).

Jest też bardzo ściśle zwiazna z tradycjami Tybetańskimi i śpiewana pzrez tybetańskich mnichów w formie mantry.

Jednak OM występuje w różnych religiach i tradycjach wywoadzacych się z hinduizmu i buddyzmu.

Obecnie jako wizualna forma tego pradźwięku uzywana jako talizman pomagajacy odnaleźć spokój, doświadczyć siebie jako części wszechświata i połączyć się z Absolutem (BOgiem). Pozwala doswiadczać niemej ciszy

W medytacji wymawiajac śpiewnie mantrę OM pomaga też w doznaniach objawień, stanu oświecenia jednosci z Bogiem. Daje moc i pomaga doprowadzić do końća wszelkie dizałania.

Jest symbolem Absolutu i zjednoczenia oraz mądrości pochodzącej ze Źródła.

Jest też wpisana w symboliczne przedstawienie najwyższej czakry: Sahasrary, zwanej Czakrą Korony.

Mówi sie też, ze Om OM odpowiada za trzy strony człowieka, tj jawa, marzenia senne i głęboki sen. mozna to rozszerzyć na ciało, umysł i ducha, czy też Id, ego i seuperego.

Jako talizman:

- pomaga odnaleźć spokój

- pomaga doświadczyć siebie jako części wszechświata i połączyć się z absolutem

- pomaga doświadczyć niemej ciszy.

I posłuchać mozna mantry OM:

http://www.youtube.com/watch?v=g5T6VQcRub4&feature=player_embedded#!

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

- Mówi sie też, ze Om OM odpowiada za trzy strony człowieka, tj jawa, marzenia senne i głęboki sen.

- można to rozszerzyć na ciało, umysł i ducha, czy też Id, ego i seuperego.

Dzieki Bardzo Szepcie... :D

- choć dla mojego sposobu rozumowania zresztą zgodnego ze Szkołami Duchowymi... muszę troszkę to przerobić czyli dopasować... ;) bo;

- można to rozszerzyć na ciało, umysł i ducha, czy też Id, ego i seuperego. i dalej... Ego, JA, WJA :) ;)

- bo wszystko zależy tylko od tego jakich określeń użyjemy... czyli z jakiego "systemu"... ;)

- wiec i pod odpowiednie "określenia"... należy dopasować ich odpowiednie "znaczenia"... ;)

- .... i znikają wszelkie niby-sprzeczności... ;)

--- pozdrawiam ciepło... infe7 :lol:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jest utożsamiana z Absolutem objawiającym sie pod postacią Boga (Tu Wisznu).

To dla tych ktorzy wierza w jednego Boga :) jak 'wiecie' kazde slowo ma pewna energie, slowa przywolujace Bogow maja naprawde wielkie znaczenie, dlatego bezcelowe mowienie ich nie jest zbyt rozsadne.

"nie wymawiaj imienia Pana Boga swego nadaremno" to tez nie jest bezmyslne przykazanie :lol:

Recytujac mantry z OM wzywamy obcego Boga/bozka warto dodac :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj tu bym polemizowała, bo dla mnie Bóg jest tozsame z Absolut, a jakie imie nosi to znaczenia nie ma. Ale to moje zdanie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Oj tu bym polemizowała, bo dla mnie Bóg jest tozsame z Absolut, a jakie imie nosi to znaczenia nie ma. Ale to moje zdanie.

- tez uważam że Bóg jest tylko JEDEN... i to nie zależnie od "nazwy"... bo ważne jest tylko to, co My Sami zrobimy z Naszym Własnym Życiem... czy skierujemy go na "Boga"(Wielkiego ducha, Absolut, Universum... itd) w którym jest Miłość... czy zawładnie Nami świat "cienia" i stoczymy się na dno... ;)

- i obowiązuje to Wszystkich Ludzi bez wyjątku... a nawet niewierzących, bo "religia" to tylko "środek" do celu...

- a cel można osiągnąć różnymi "środkami" czyli drogami... choć pewne zasady muszą być zachowane :) ;)

- zresztą... pisałem o tym już nieraz na innym forum...

- dlatego i "OM" nie można traktować jako "wzywanie" innego Boga... bo ON jest tylko JEDEN wspólny dla wszystkich choć pod różnymi "nazwami"... wiec można go nazwać tak ogólnie Bogiem Miłości...:) wg. mnie oczywiście... ;)

--- pozdrawiam infe7 :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

< NAMASTE>

wlasnie skonczylam broszurke dla nowego centrum Yogi...sporo miejsca poswiecilam miedzy innymi mantrze OM

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A może przytoczsz tutaj coś?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jako że Medytuję już 18 ,5 roku ,oraz zgłębiałem Różne Religie Świata ,napiszę tak :

OM - (W Hinduiźmie) = AMEN (W Chrześcijaństwie) = Amin (W ISLAMIE) } Jest Pierwotną Wibracją Boga Stwórcy ,Powołaną Na Świat Przez Oświeconych Mistrzów Duchowych Podczas Medytacji (A Słowo Ciałem Się Stało I Zamieszkało Między Nami ).

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odnośnie do prasylaby OM ,zaczęłam ją nosić jakos ponad pół roku temu jako,że mam dziwne okresy zmiany talizmanów,które mają dla mnie duże znaczenie ,nie wiem czemu ale czuję potrzebe ich obecności(dodam,że poprzednio nosiłam oko horusa). Przeglądając znaki i symbole właśnie Om przykuł moją uwagę ,po raz pierwszy styczność z tą prasylabą miałam będąc z babcią u jakiejś kobiety,która zajmowała się reinkarnacją i na chwile obecną znak ten towarzyszy mi do dziś zarówno noszony na sobie jak i osobiście namalowany przeze mnie wisi w pokoju, co więcej poważnie zastanawiam się nad utrwaleniem go na ciele(pierwszych kręgach szyjnych) ,wprawia mnie w spokój i chęc ograniczania słów do minimum,napewno też przyczynił się do zmiany mojego impulsywnego zachowania i jest jedynym symbolem,który mam ciągle przed oczyma.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wiesz nie wiem czy to dobry pomysł tatuowania sobie prasylaby, bo na tę chwilę energia OM Tobie pasuje, współgracie razem, ale za jakiś czas może byc całkiem inaczej. Zapraszam do poczytania tutaj

Pozdrawiam

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dlatego też poważnie analizuje wszystkei za i przeciw i w obecnej chwili wole po prostu nosic na szyi w formie przywieszki zamiast mieć to do końca życia

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam pewne ważne dla mnie pytanie. Aczkolwiek dowiedziałem się od swojej wyższej jaźni, że miałem w poprzednim życiu na imię Om. Nie jestem pewien, czy to na pewno imię, może to była ksywka (?). W każdym razie zaciekawiło mnie to. Słyszał ktoś może o takim imieniu? Jak wpisałem w google, to pojawili się sami hindusi, jacyś mistrzowie. Nie pasuje to jednak zupełnie do wizerunku tego wcielenia. Na pewno nie był mistrzem, a raczej jakimś uczniem. Ciężko powiedzieć... W każdym razie byłbym bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

PS. Nick O&M nie ma z tym nic wspólnego. To akurat "przypadek", choć podobno przypadki nie istnieją. ^^"

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przeszukiwałem taki plik "wszystkie imiona świata" z chomikuj.pl i tam właśnie natrafiłem na Omar. Później jednak znalazłem tych mistrzów. Ciężko stwierdzić, o które imię faktycznie chodzi, chociaż to imię Omar bardziej mi pasuje. Om miał ciemną karnację, co pasuje do arabskiego pochodzenia imienia "Omar".

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Lubię to imię. Oznacza długo żyjący :) Ja zreszta bardzo lubie arabskie imiona :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.