Gość Vayen

ANKH

29 postów w tym temacie

ANKH, jako symbol Wiecznego Życia.

Krzyż ANKH definiowany jako symbol Wiecznego Życia, wywodzi się z pradawnej kultury Starożytnego Egiptu. Wierzono, że energia z Ankh mogła być adsorbowana przez osobę mającą z nim kontakt. Amulet ten, był potężnym talizmanem chroniącym noszącą go osobę przez złymi siłami degeneracji i upadku. Według egipskich kapłanów przywoływał nastrojoną na boską częstotliwość wibrację, określaną mianem Złotej Bramy, która umożliwiała im dostęp do wieczności, dzięki czemu pozyskiwali nieśmiertelność.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Swego czasu miałem takowy, jednak ciut bardziej lipny, t.j. taki za bodaj niecałe 10zł, więc cudów się spodziewać nie dało... Nosiłem ich kilka, ale jakoś "nie lubi mnie", tzn. za każdym razem po krótkim czasie gubiłem je, kupowałem nowe i znowu. Postawiłem mieszkanie do góry nogami, i tak ich nie było... No cóż, potem się przerzuciłem na Pentakl Salomona i miałem go coś koło roku, teraz noszę Oko Horusa, i jestem całkiem zadowolony. Ankh zwany był także Kluczem Nilu, o ile pamiętam...

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wywodzi się z Atlantydy, skąd po zagładzie kontynentu dotarł do Egiptu. Prawdziwy Krzyż Ankh posiadający olbrzymią moc, definiowany jest jako symbol reprezentujący Fizyczne i Wieczne Życie.

Przedstawiony Krzyż Ankh nie ma nic wspólnego ze współczesnymi amuletami, czy ozdobami biżuteryjnymi, stylizowanymi na krzyż zakończonymi u góry pętlą. Podobnie jak Pierścień Atlantów jego historia niknie w mrokach dziejów. Do Egiptu przywędrował w okresie predynastycznym, na długo przed powstaniem piramid. Był atrybutem boskiej siły twórczej, a jego nazwa oznacza ?Życie?.

Oferowany oryginalny Krzyż Ankh wykonany został na podstawie najstarszych jego wizerunków ukrytych w podziemiach świątyń egipskich i datuje się na około 5000 lat przed powstaniem piramid, a więc z czasów, gdy w Egipcie panowali bogowie-potomkowie Atlantów. Na swej powierzchni zawiera dżety i laskę Ozyrysa. Późniejsi egipscy bogowie często byli przedstawiani trzymając go w ręku za pętlę, lub mieli zawieszony na piersi. To egipski Czas Początku.

Dżety utożsamiane są z kolumnami podtrzymującymi niebo, pobierającymi kosmiczną energię. Przeważa jednak pogląd, że są urządzeniami wytwarzającymi wibracje mogące zmieniać częstotliwość i amplitudę drgań, wykorzystywanymi między innymi do manipulacji grawitacją za pomocą dźwięku. Warto zauważyć, że korona Ozyrysa jest podobnie zbudowana.

Krzyż egipski Ankh jest kształtem mocy i modelem dżetu. Szyb pionowy w Komorze Królewskiej w Wielkiej Piramidzie jest również zbudowany jako dżet. Być może pojęcia techniczne zatarł czas, ale najprawdopodobniej były to urządzenia wytwarzające nieznaną nam energię oraz jako grawitacyjne rezonatory mocy. W tradycji dynastycznej przetrwały jako wzór egipskich kolumn i pilastrów

Na krzyżu znajduje się również ?Laska Ozyrysa? będąca promiennikiem tajemniczej siły, zwanej w starożytnych Indiach ?vril? - zdolnej razić i niszczyć wroga, ale także promieniować boską energią neutralizująca zło płynące od wroga. Podobnej laski używał, według Biblii, Mojżesz aby razić wrogów lub zatrzymać wody Morza Czerwonego podczas ucieczki Żydów z Egiptu. Laska zakończona jest symbolicznym wyobrażeniem głowy ptaka emanującego energię życia. Na górnym pionowym ramieniu krzyża jest wyobrażenie bogini Izis emanującej i przyjmującej miłość. Połączenie promieniowania kształtu krzyża z atrybutami laski Ozyrysa i dżetów powoduje niezwykłe właściwości energetyczne krzyża.

Jako symbol dawania i podtrzymywania życia Ankh jest typowo utożsamiany z rzeczami materialnymi jak woda (w Egipcie wierzono że woda regeneruje życie), powietrze, słońce, jak również z bogami, którzy często przedstawiani są z tym symbolem. Egipscy królowie także byli często utożsamiani z Ankh jako jego posiadacze (niosący życie swego ludu) lub dający Ankh (strumień Ankh) poprzez Bogów. Ankhi były robione z metali: złota, srebra i miedzi oraz gliny i drewna. Zwykle noszone były jako amulety życia i umieszczane na mumiach by doenergetyzowować wskrzeszanego ducha. Bogowie i Królowie często są ukazywani ze znakiem Ankh, co odróżniało ich od zwykłych śmiertelników. Ankh symbolizował wieczne życie i dawał nieśmiertelność komuś, kto go posiadał. Wierzono, że energia emanująca z Ankh może być absorbowana przez osobę mającą z nim kontakt.

Ankh jest liną, przewodnikiem dla Boskiej potęgi życia która przenika Wszechświat. Amulet jest potężnym talizmanem chroniącym noszącego przed złymi siłami degeneracji i upadku. Zaokrąglony Ankh trzymany ręką za pętlę był noszony przez egipskich bogów. Był utożsamiany z Isis i Ozyrysem we Wczesnym Okresie Dynastycznym. Zaokrąglona część Ankh reprezentuje także kobiecy aspekt lub Łono, podczas gdy wydłużona część przedstawia aspekt męski lub Fallusa. Te dwa święte aspekty splatają się ze sobą i czynią życie. Z powodu swego potężnego wyglądu, Ankh był używany w wielu religiach i rytuałach które wiązały się z królewskością. Zaokrąglony koniec symbolizował też wieczne życie, a krzyż poniżej plan materialny. Ankh jako podobny kluczowi reprezentuje też klucz do wiecznego życia po śmierci. Przetrwał jako ikona posiadająca mistyczną potęgę aż do początków chrześcijaństwa.

Energia emanująca z krzyża Ankh może być pochłaniana w bezpośredniej bliskości. Służy ON jako antena albo przewodnik dla boskiej siły dostarczającej energii życia, która przenika Wszechświat. Amulet jest potężnym talizmanem , który zaopatruje tego, kto go nosi w ochronę przed siłami zła, upadkiem, destrukcją i niebezpieczeństwem.

Z powodu swojego potężnego działania był używany w rozmaitych religijnych rytuałach aż do czasów chrześcijaństwa koptyjskiego. Poprzez siłę oddziaływania łączy się z Bogiem i jego dobroczynną siłą. Dziś nadal jest jednym z symboli religijnych, również w chrześcijańskim kościele koptyjskim. Krzyż swymi czterema ramionami pobiera i rozprzestrzenia dobrą energię Kosmosu, wzmaga dopływ i przepływ pól bioenergii. Dżety działają jako wzmacniacze przenoszące bioenergię ku głowie poprzez wszystkie czakramy, filtrując równocześnie dopływ energii destrukcyjnych, a tym samym wzmacniają organizm i jego siłę życiową. Mając właściwości ?zmniejszające grawitację? powodują łatwiejsze przemieszczanie się energii. Laska Ozyrysa odpromieniuje złą energię z organizmu, ale również wypromieniowuje skumulowaną energię przeciw zagrożeniom i wrogom, działając w momentach zagrożenia jako broń ochrona duchowa. Izis zapewnia harmonię wewnętrzną w sferze uczuć, miłości i łagodzi konflikty. Opisane działanie kumuluje się jako całość w tak ukształtowanym Krzyżu Ankh.

Atlantycko-egipski Krzyż Ankh współdziała w zwiększeniu mocy energii życia i ochrony przed złym wpływem, z noszonym na palcu Pierścieniem Atlantów. Krzyż najlepiej należy nosić na rzemyku. Jeżeli nosimy na łańcuszku srebrnym lub złotym , to musi ON mieć zapinkę ? nie należy zamykać pełnym łańcuszkiem wkładanym przez głowę obiegu energetycznego.,

....................................................

Źródło: http://sklep.tarotnet.pl/product_info.p ... s_id=26207

ankh.jpg

ankh3.jpg

ankh.jpg

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Krzyż ANKH noszony na splocie słonecznym doskonale energetyzuje organizm człowieka, usuwając przy tym wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia spowodowane chorobą lub zmęczeniem. Jest niezwykle pomocny podczas praktyk medytacyjnych. Przy pracy z czakrami dobrze jest trzymać go tuż przy czakrze, którą energetyzujemy. Przywraca on równowagę energetyczną w całym ciele, oczyszcza organizm ze szkodliwych wibracji chorobowych, stresu i zmęczenia.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

choć mój nick to przypadek i od wielu lat mam taki ,to sobie tak czytam i mysle ,że dla mnie taki Ankh byłby idealny chyba postaram sie zdobyć,macie jakieś pomysły z kąd najlepiej :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
choć mój nick to przypadek i od wielu lat mam taki ,to sobie tak czytam i mysle ,że dla mnie taki Ankh byłby idealny chyba postaram sie zdobyć,macie jakieś pomysły z kąd najlepiej :)

z naszego sklepiku ezoterycznego na ul. Młynarskiej ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hmm ten rodzaj krzyża mnie zainteresował. Szczególnie jego uproszczona wersja, bez ozdób. Jak to zobaczyłam cos się ruszyło we mnie. hmm

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jak to zobaczyłam cos się ruszyło we mnie. hmm

To pewnie przez jego "nawiązanie do rozwiązłości i pogardę dziewictwem" ;) wiem co mówię,czytałem prawdę o nim,to zły symbol jest,lepiej uważaj. :diabel:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Guik tam zły. To symbol życia, święty znak starożytnych Egipcjan. A jak na kogo dziala, cóż, jak kto sobie to wmówi.

NIe ma złych symboli, po prostu energetyka niektórych jest dla nas niewskazana i tyle.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mi to najbardziej chodzi o choroby ,ochrone przed nimi w wyniku przemęczenia ,takie życie i niema co marudzic ale skoro mozna jakos sie uchronic przed negatywnymi skutkami to dlaczego nie :)

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ankh.gifimages?q=tbn:ANd9GcSLLnXltHkdEHaYqmUGtC-gaPiWEdPa7IaHRaz6PR2Ktk773M4gYgankh.gif&t=1

Symbol...płonącego życia w ogieniu piekieła ;) górna kokardka to oko Szatana które widzi bezbożników...rozwidlenia na bocznych ramionach to...symbol macek Asmodeusza któren próbuje schwytać nas nimi.Żółty kolor...symbol...jadu i żółci Lucyfera.

Ty?To jest genialne,ja bym mógł w ten sposób godzinami,zaczynam już rozumieć dominikanów :) to świetna zabawa jest.

Bastet2.jpgancient-egyptians-ankh.gif

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to załóż taki temat w dziale z przymrużeniem oka i niech sie inni tez dobrze bawią :D :brawo: :piwo: :hmm: :thumbup:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Lepiej nie,ktoś kto nie wychwytuje ironii może to potraktować jako prawdę objawioną,zresztą,bzdur już tyle zostało napisanych,lepiej nie tworzyć kolejnych,teraz dla kontrastu coś zgodnego z faktami.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dlatego wspomnialam o dziale humoru, aby nikt powaznie nie potraktowal, poza tym w pierwszym poscie mozna wyjasnic na czym polega zabawa ;) ale jak chcesz :piwo:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hm każdy ma swoja interpretację symboliki to jak ze snami, jest tyle symboli, znaczeń i interpretacji, że można tak bez końca,

Mnie w kazdym razie bije mocno serce jak to widzę :serce:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To nie do końca tak jest,symbol jak sama nazwa wskazuje ma znaczenie symboliczne w zależności od osoby która go używa tyle że symbole starożytne mają swoją konkretną historię za sobą i wmawianie ludziom że Ankh nie jest tym do czego został stworzony a tym do czego został wykorzystany przez kogoś...to jest głupie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Symbole nie sa symboliczne. To raczej znaki, tym sa, ksztaltem o konkretnej energetyce

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hmm więc energetyka tego znaku mnie porusza chyba trzeba będzie się temu głębiej przyjrzeć..

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Symbole nie sa symboliczne

:hmm: moja bardzo nie rozumieć Twoja :patykiem:

Energia jest energią samą w sobie,symbol to tylko jej.. symbol,abstrakcyjne przedstawienie tej energii,np DNA i wąż kundalini.

DNA - rzeczywiste ,wążik- symboliczne ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Skoro tak (nie) czujesz to cóż ci poradze?

Ale poczytaj coś o energiach kształtu to może zmienisz zdanie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam pytanie-a mianowicie czy taki amulet wykonany jest prawidłowo i będzie "działał"dołączam grafikę.

ankhg.jpg

post-1633-0-44437000-1321356944_thumb.jp

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ano, jak to Ankh, podobno ładnie zielenią ujemną bije w dół, na serce i dolne czakry - wiesz, zawały, cholesterol, depresje, ciężkie stany emocjonalne.

:)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chodzi mi oto czy zdobienia nie przeszkadzają.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pewnie w przepływie energii ;)

Powiem tak, jak uwierzysz że działa to zadziała a tak to tylko ładny wisiorek :)

Trochę jak dla mnie przekombinowany z tymi ozdobami, bo mamy też symbol solarny Horusa, co ma zapewne nawiązywać do symboliki krzyża - czyli zapłodnienia ziemi przez Słońce i znaku życia. Tylko że Symbol solarny Horusa oznaczał też walkę z Setem,a sam krzyż/co prawda nie powinien się tak nazywać ;)/stosowany był w rytuałach pogrzebowych i symbolizował klucz do otwierania królestwa zmarłych, wiec uważałabym na niego, nawet jak świeci na zielono.

Jak dla mnie to jego działanie wychodzi dużo bardziej poza sferę ochronną, to symbol magiczny o dużej sile, ale uaktywniający się w rekach osoby która się na tym zna/na rytuałach a tu musiałbyś sięgnąć do źródeł -/ malowidła z grobowców, papirusy, potem tłumaczenia pism koptyjskich, bo Koptowie przejęli ten znak i uznali jak go za symbol Siły Krzyża Chrystusa, no to masz co czytać/, a szczęścia to on na pewno nie przynosi, na pewno nie tyle co czterolistna koniczyna :)

Jestem za tym żeby używać amuletów czy talizmanów w czystej formie, tak jak ich używano w czasach kiedy powstawały, bez ozdóbek i jakiś udziwnień.

I jeszcze nie wiadomo czy możesz go nosić/używać, bo jeśli nie masz związku z wierzeniami z których się wywodzi, to równie dobrze możesz sobie poszukać tej czterolistnej koniczyny i znalezienie jej da ci więcej szczęścia i radości w życiu.

Edytowane przez mariko
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Swoja drogą krzyż ankh obok symbolu oddania się Odynowi, to juz trochę misz masz. Chyba, ze Twój awatar Blyth, jest przypadkowy i nie znasz jego znaczenia. Jeśli znasz i masz pod ręką narzędzia z kultury Germańśkiej, to po co szukać Egipskiej?

Co do Ankh to Mariko ma rację. To silny i bardzo wieloznaczny symbol, wiec lepiej z nim uważać. Ma też silne dzialanie energetyczne. Ja np, choc bardzo lubię ten krzyż a kultura egipska jest mi bardzo bliska, to w sumie źle reaguje na ten krzyż. Nie mogę go nosić wiecej jak kilka godzin bo zwyczajnie drażni mnie. Mogę godiznami ogladać egipską sztukę ale ankh na amulet odpada.

Tym bardziej te obecnie udziwniane ozdobami, nie zawsze właściwymi.

Swoja drogą te ozodby na tym akurat krzyżu są dosć dziwne, ni to runy, ni to pismo hieratyczne. Tak czy inaczej nie wiadomo co tam jest napisane.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja nosząc ten amulet jestem inny niż zwykle .Czuje,że mam więcej energii,lepiej sypiam,jestem spokojniejszy,lecz jest kilka udziwnień .Otóż sny zwykle związane są ze śmiercią i tym podobnymi-duchami,zjawami,cmentarzami...o dziwo nie są jednak przedstawione jako koszmary.Po drugie jak już napisałem mniej się męczę, a także łatwiej mi się skupić.Po trzecie często czuje mrowienie w dłoniach .Ponad to ,gdy dotknąłem krzyża(prosty drewniany ze stalową figurą Jezusa) jakby kopnął mnie prąd.Sam się zdziwiłem ,lecz nie mogłem wziąć go do ręki ,ponieważ za każdym razem działo się to samo.Napływ energii przez dłonie?

A co do awatara-z tego co wiem przedstawia on alfabet runiczny i...symbol przeznaczony dla zabitych.Czy tak?

Kulturą germańską interesuje się dość okazyjnie.Owszem posiadam kamienie runiczne ,ale nabyłem je z czystej ciekawości :blush: Znam także się trochę na wierzeniach i kulturze ,ale na tym się kończy.

Tekst jest trochę chaotyczny bo chce mi się spać.I tak wiem,że jest wcześnie.

Edytowane przez Blyth
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Swoja drogą krzyż ankh obok symbolu oddania się Odynowi, to juz trochę misz masz. Chyba, ze Twój awatar Blyth, jest przypadkowy i nie znasz jego znaczenia. Jeśli znasz i masz pod ręką narzędzia z kultury Germańśkiej, to po co szukać Egipskiej?

nic dodać nic ująć

:drinking25:

najlepiej nie mieszać

Blyth piszesz że nosząc ten krzyż czujesz się inny, skoro w niego wierzysz to na ciebie działa.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.