Atheo

Nazywanie Kamieni

4 posty w tym temacie

Czy próbowałeś kiedyś oswajać kamienie? Nadawałeś im imiona, sprawiałeś że miały dusze? Ja tak, sama byłam kamieniem...

Chłopiec który w swojej wiosce był uznawany za odludka, lubił zbierać kamienie. Raz położył je na środku drogi nadając im imiona i pozwalając by były jego przyjaciółmi. Gdy przejeżdżał powóz, chłopiec umknął a drewniane koła roztrzaskały się o ostre krawędzie. Chłopiec nie wrócił by zobaczyć jak porozrzucane po drodze kamienie leżą bezładnie, chociaż każdy miał imię...

Chłopiec oswoił kamienie, dał im imiona, podarował niemal ludzkie uczucia, ale gdy się znudził, lub gdy miał problemy zostawił.

Tak jest też w prawdziwym życiu, ile razy traktujemy ludzi jak kamienie, zbieramy, nadajemy bądź poznajemy imiona a kiedy tworzą się problemy odchodzimy zapominając kim owa osoba była. Winniśmy być odpowiedzialni za to co oswoimy i za to czego imię poznamy.

"Poznaje się tylko to , co się oswoi ? powiedział lis. ? Ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynu z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół. Jeśli chcesz mieć przyjaciela , oswój mnie! (..) Do tej pory jesteś dla mnie tylko małym chłopcem podobnym do stu tysięcy innych małych chłopców. I nie jesteś mi do niczego potrzebny. Jestem dla ciebie po prostu lisem podobnym do stu tysięcy innych lisów. Ale jeżeli mnie oswoisz, staniemy się sobie potrzebni. Wtedy będziesz dla mnie jedynym na świecie i ja będę dla ciebie jedynym na całym świecie. Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś."

"Mały Książe"

Antoine de Saint-Exupéry

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak zło potrafi  się pięknie i elokwentnie ,oraz mądrze wyrażać /wypowiadać ,obecnie jest wielu ludzi ,co mają serca z kamienia , i duszę twardą jak głaz .(znieczulica społeczna pokolenia kopulujących ,alkoholików .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.