Pawn77

Salve

15 postów w tym temacie

Czyń wedle swej woli będzie całym Prawem

Salve,

Jestem Paweł. Interesuje się ezoteryką i okultyzmem. Wiem, że to się łączy.

Słucham Ciężkiego metalu. Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć Paweł, miło nam, ze do nas zawitałes i mamy nadzieję, ze zagoscisz na dłuzej

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam :) no tak roznice miedzy ezoteryka a okultyzmem sa, z tym ze ich zbytnio nie widac, podczas gdy w ezoteryce mozemy znalesc cos pozytecznego i dobrego sluzacego w rozwoju, to tego samego juz nie mozna powiedziec o okultyzmie. Zycze powodzenia :lol:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
(...) gdy w ezoteryce mozemy znalesc cos pozytecznego i dobrego sluzacego w rozwoju, to tego samego juz nie mozna powiedziec o okultyzmie. Zycze powodzenia :)

W Tym miejscu bym się kłócił. Dlaczego uważasz, że nie ma nic dobrego w okultyzmie? Jest wiele pozytywów i wad. Ale nie można powiedzieć, że nie wnosi nic dobrego do życia człowieka.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poniewaz granice sa zatarte, jest to wiedza powszechnie niedostepna dla wszystkich, zwracanie sie do nieznanych sil bytow czy wchodzenie w ich swiaty to otwieranie sie na nie, otwieranie sie na nieznane sily, nie zawsze cos co wydaje sie kolorowe tak jak sie nam zdaje takie jest, a jest tak dlatego ze czegos najwidoczniej nie znamy.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ej no, Okultyzm znaczy tyle co Wiedza Tajemna, a nie wiedza zła, wiedza mroczan. Nie generalizujmy.

Ezoteryka to pojęcie ogólne skupiajace w sobie to co nie do konca naukowe, powiedizalabym, ze ezo to szersze pojęcie niż okultyzm i okultyzm zawiera sie w ezo. Jest o tym temat zresztą gdzie dyskutujemy czym jest okultyzm i wiedza tajemna. Nie róbmy wiec offtopu tutaj ;)

Zapraszam tutaJ http://ezodar.pl/viewtopic.php?f=44&t=47

A Ty Paweł mam nadzieję, ze trochę rozruszasz nam dzial okultyzmu i magii :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Już napisałem jeden post, bo Strasznie mnie denerwuje ignorancja oraz niedopowiedzenia.

Btw. Szepcząca, prosiłbym o zmienienie nazwy działu z MAGIA na MAGIJA.

Dlatego, że magia kojarzy się z bajkami etc. A Magija to jak mówił Mistrz Theorion, że magija to sposób na życie etc.

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Już napisałem jeden post, bo Strasznie mnie denerwuje ignorancja oraz niedopowiedzenia.

Btw. Szepcząca, prosiłbym o zmienienie nazwy działu z MAGIA na MAGIJA.

Dlatego, że magia kojarzy się z bajkami etc. A Magija to jak mówił Mistrz Theorion, że magija to sposób na życie etc.

Pozdrawiam

dzięki za sugestię, jednak zostaniemy przy nazwie Magia. Dla bywalców tego forum nie jest to coś co kojarzy sie z bajkami, a Crowley nie jest jedyny od magii, i nie ma on patentu na magię. Magia to coś więcej niz to, o czym pisał autor Thelmy.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.