Szept

EzoChata

291 postów w tym temacie

Niedawno na innym forum powstał dosć ciekawy projekt cyklicznych spotkań osób intersujących się szeroko rozumianą ezoteryką. Pomyślałam, ze i na naszym forum można coś takiego zorganizować. Wstępnie nazwałam to Cafe Ezo, ale jak ktoś ma inne propozycje, to jestem otwarta.

Na czym miałoby polegać nasze Cafe Ezo?

Otóż osoby z danych regionów, czy mieszkajace w swoich okolicach mogłyby raz w miesiącu (lub częsciej albo rzadziej) organizować wspólne spotkania w miejscu dla wszystkich dogodnym z dojazdem. Te spotkania mogłyby mieć charakter luźnych warsztatów tematycznych zwiazanych z ezoteryką. Na przykład o magii, rozowju duchowym, medycynie naturalnej. Każde z takich spotkań Cafe Ezo miałoby jakiś temat pzrewodni, a jak on sie rozwinie i ile dygresji dodatkowych poruszy to już zależeć bedzie od uczestników.

Po spotkaniu oczywiscie obszerne relacje u nas na forum, zdjecia, odczucia itd.

Myślę, ze pomysł jest na tyle ciekawy, że wiele osób na codzień ma dosć mały kontakt z ludźmi o podobnych zaintersowaniach, a pewnie wielu chętnie by na tym polu wymieniło opinie i doswiadczenia, moze zawiazało nowe i ciekawe przyjaźnie.

Cafe Ezo mozna by też cyklicznie organizować dla wszystkich chętnych z całej Polski i nie tylko z Polski popzrez np skypa.

Raz w miesiacu wieczorek przy kawie i ciasteczku przy skypie na konferencji. Wcześniej dałoby sie znać kto jest chętny do takiej wirtualnej Cafe Ezo, wyznaczyłoby sie admina tej konferencji, temat, a chętni przesyłaliby swoje adresy skypowe i w danym dniu o danej porze jest spotkanie.

Takie wirtualne spotkanie nie odda tego, co spotkanie w realu, ale też może być ciekawym doswiadczeniem.

A co powiecie, by raz do roku, np w okresie wakacyjnym zrobic 2-3 dniowy zlot Cafe Ezo gdzieś nad wodą, w górach lub innym miejscu? I wtedy spotykamy się wszyscy.

Na takie Cafe Ezo można też zaprosić znajomych spoza forum, lub zaproponować wspólne z ludżmi z innych forów o podobnej tematyce. Nie chodzi tu przecież o hermetyczne zamykanie się w obrębie grupy z jednego forum, ale o wymianę doswiadczeń, wiedzy i opinii.

Piszcie co o tym myslicie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jestem jak najbardziej za takimi spotkaniami, pomysł fajny... ja osobiście byłam na takim jednym spotkaniu całą swoją rodzinką, wrażenia nie odparte bo i ludzie bardzo fajni ;) zresztą bardzo serecznie wszystkich pozdrawiam z tego spotkania :) :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To nie było Ezo Cafe :D Ale jestem za tym by powtórzyć ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kilka godzin w towarzystwie ezoludków, dla mnie było właśnie takim spotkaniem ;), a że głównym powodem spotkania było co innego to ciii nie muszą wiedziec :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ja byłam na takim spotkaniu z tego innego forum. Podobało mi się bardzo. Wyśmialiśmy parę tez, jak i pogadaliśmy o ciekawych rzeczach.

Na tamte spotkanie będę uczęszczać ale nie wiem czy w moich okolicach ktoś się taki znajdzie z ezo-wiedzą ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wrocław, najbliżej i kazdy moze dojechać. Wiesz co Syberiusko, myślałąm, ze na nasze Cafe Ezo tez się piszesz :cry:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Grupa z innego forum, która orgaznizuje spotkanie we Wrocławiu chętnie się przyłaczy do ans.

Zgłoszenia z potwierdzeniem uczestnictwa proszę wysyłąć na maila: nathan@astateofmind.eu

Termin:

5 listopada piątek od 16:00 we Wrocławu w Ksiegarniokawiarni Nalanda - kilka osob dotrze okolo 17.

Więcej o miejscu spotkania tutaj: http://pik.wroclaw.pl/Nalanda-Ksigarnio ... -m362.html jest tam też mapka dojazdowa.

Nalanda jest blisko Ronda na pl. Kosciuszki.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przypominam, ze w piątek miedzy 16-1 17 jest spotkanie Cafe Ezo we Wrocławiu na pl Kosciuszki w nalandzie, jak mozecie potwierdżcie kto będzie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tej nie bądźcie tacy....przyjedźcie do Poznania bo ja tu samiutńka jestem i co najwyżej moge sobie poezować sama :)

a moze pozezowac? :lol::lol::lol::lol:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Luana z tego co wiem nie jest z Poznania.

Zosia ja też samotna w tym Krakowie , nie wiem czy naprawdę nie ma tu ludzi z Krakowa .

Może i kiedyś do mojego miasta przyjedziecie .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kolejny Open House (nasze Ezo Caffe - spotkanie ezoteryczne) odbędzie się w piątek 3 grudnia o godzinie 16:00 w Nalandzie na placu Kościuszki we Wrocławiu, na parterze zapewne przy wielkim "stole obrad". Szczegóły prosze uzgadniać z Winterstormem, mnie neistety nie będzie. Na tym spotkaniu Mistrz Reiki Amethyst ma wygłosić jakis referat i generalnie cały teamt poświecony jest Reiki i energetyce. Ale w praniu pewnie pojawi się setka innych tematów.

Kolejne przewidziane jest na 12 lub 21 stycznia i tam juz będę, a spotkanie bedzie o runach i nie tylko ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na to styczniowe się tak proszę nie szykować, bo tutaj termin dopiero będę ustalał, ale wszyscy będą dobrze poinformowani. Za to 3 grudnia tak jak było powiedziane, spotkanie będzie. To czy Amethyst wygłosi referat o Reiki zależy od ilości osób, bo jak będzie za mało i przyjdą sami reikowcy, co już wiedzę mają, to pewnie porozmawiamy o duchach i nawiedzeniach we Wrocławiu i okolicach.

Poznacie nas po mnie, to jest facecie w czarnej czapce wojskowej z daszkiem z białym napisem "anomalium". Zapamiętać proszę, by potem podchodów nie było :).

PS: Szepcząco, ale prosze mi tutaj nazw nie mieszać, Open House to Open House :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No tak, ale mysmy nazwali Ezo Caffe a i tak wiadomo o co chodzi ale ok, przejmiemt nazwę ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Informuję, że plany się nie zmieniły - jutro, 3 grudnia spotkanie w Nalandzie od 16:00. Szykuje nam się spora gromadka osób, więc dyskusja będzie ciekawa.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

z chęcią bym się wybrał, ale nie mam zbytniego pojęcia o runach... jedyne 2 runy ktore mnie przesladuja to runa drogi i bezpieczeństwa

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ja napiszę krótkie sprawozdanko - było super. Toczyła się bardzo ciekawa dyskusja na temat reiki, na czele której stał Ametyst. Zaprezentował nam we wspaniały sposób jak to się ze wszystkim je, szczególnie nowej zainteresowanej. Ogólnie wrażenie wywarli na mnie wszyscy jednakowe - bardzo dobre. Głupio mi jedynie z powodu tego że nie zapamiętałem imion :X nie zapamiętałem imienia pani zajmującej się tarotem, nowej zainteresowanej, i tej która była ale się zmyła sam nie wiem kiedy O_o, a siedziała po mojej prawej... Jednakże! Miło mi że poznałem naszego 30 letniego 22latka Winterstorma, samego Ametysta o którym sporo słyszałem, a i zadziwiła mnie reszta. Oczywiście, ukłony dla mojego GPSa - Vanilki, bo bez niej bym nie trafił, ale następnym razem odbieraj telefon -.-

Jeżeli mamy już poplotkować to na następnym Openie będziemy mówić o duchach i symbolach (runy, etc.) jak zapowiadał pilnie notujący Winteerstorm. Mam nadzieję że tak jak mówił Ametyst, ta dobra energia przyciągnie innych ezobywalców i nowych zainteresowanych. Brawo dla wszystkich.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale macie faknie, w moim fyrtlu nie ma tylu ezomiłośników. A może się mylę? W każdym razie zazdroszcze pozytywnie. :lol:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Radku, odpowiadam :lol:.

Kolejny Open House to 21 stycznia za prośbą Szepczącej, Nalanda na placu Kościuszki od 16:00. Dyskusja potoczy się o runach i innych systemach symbolicznych - I Ching, Tarot itp. Jak znam nasze OpenHouse'y to wpleciemy w dyskusję całą masę innych tematów, tak jak to wczoraj jeszcze o duchach, magii i energiach w ogóle rozmawialiśmy.

Vanie, o duchach skoro tak nalegasz to w lutym zrobimy Open House dedykowany, a Szepczącą z jej szamanizmem przeniosę na marzec, choć oczywiście i w styczniu jak wcześniej skończymy, to można podysputpować na te ghostowe tematy, jak najbardziej. Po prostu chcę robić spotkania dedytkowane tematowi przewodniemu, by za bardzo nie mieszać, toteż o cierpliwość proszę.

I dlaczego uważasz, że wydaję się być 30-latkiem? Ja na prawdę mam 22 lata mi jakieś 2.5 tygodnia i na prawdę nie jestem studentem :).

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Oczywiście, ukłony dla mojego GPSa - Vanilki, bo bez niej bym nie trafił, ale następnym razem odbieraj telefon -.-

Mój Drogi trudno odbierać telefon kiedy siarczysty mróz zmroził ci palce a zaspy na przejściu dla pieszych są niebezpieczne-.- ale ok będę to mieć na uwadze. ;)

A tak poważnie jak wiesz służę pomocą:lol:

Spotkanie uważam za udane i powiem więcej, że mam nadzieję, że nowe nieznane nam osoby pojawią sie raz jeszcze:)

Pozdrawiam wszystkich:)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo żałuję, że nie mogłam zostać do końca, bo spotkanie było bardzo ciekawe i bardzo dobrze się między Wami czułam :D cieszę się, że Was poznałam...

pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję do następnego spotkania :D

Aga (ta, która zmyła się nie wiadomo kiedy ;) )

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No właśnie, patrzę w pewnym momencie, a Ciebie nie ma :D. Następnym razem zostań do końca.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wady i zalety mieszkania na wsi i korzystania z komunikacji zbiorowej :|

może uda mi się na styczniowym spotkaniu zostać dłużej :D

a może zdradzicie chociaż tak ogólnikowo o czym mówił później Ametyst i na jakie tematy zeszła rozmowa? (może być na pw) :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Koniecznie, ja w styczniu będe na bank ;) Kurcze ale mi żal, że teraz nie byłam :(

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.