motyl

Peeling

19 postów w tym temacie

Peeling z fusów kawy

Taki peeling jest idealny,kiedy nasza skóra jest szorstka,a także kiedy mamy cellulit.Idealny do stosowania na całe ciało(omijając piersi i twarz tu warto zastosować drobny peeling).

Ja osobiście wykorzystuje fusy po wypitej kawie (oczywiście nie mojej)dodaje cynamonu i mydła w płynie lub śnietany,można dodawać sól.

Polecam serdecznie szczególnie teraz kiedy zakładamy na siebie coraz więcej i nasza skóra jest narażona na łuszczenie skóry przez co jest szorstka.

Kawa i cynamon podudza do działania nasz metabolizm i ogólnie obudzi nas do życia :)

Kawa ze śmietaną doda jeszcze większej gładkości skórze.

Peeling robiny raz w tygodniu nakładając od dołu do góry kolistymi ruchami po kąpieli smarujemy ciało balsamem(od dolu do góry)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie wiem czemu nie ze swoich fusów do kawy, ale dzieki za radę, przyda się każdej z nas.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprostowanie jakoś nie lubie jak fusy z kawy plączą mi się koło zębów :)

Ale jak najbardziej doceniam smak kawy o poranku lub po południu z ukochanym,choć pije tylko rozpuszczalke.

Postaram się troche popisać na temat kosmetyki oczywiście jak najbardziej ekonomicznej i naturalnej

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To zainwestujcie w ekspres do kawy ;) fusy sie znajdą, a co do temató kosmetycznych, to czekam niecierpliwie ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
To zainwestujcie w ekspres do kawy ;) fusy sie znajdą, a co do temató kosmetycznych, to czekam niecierpliwie ;)

troszke kaski brak a marzy mi się taki wypasiony ekspres :lol: na szczęście mój ukochany pije fusiare i korzystam dowoli

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a to chyba ze tak. Dawaj tu inne peelingi a ja ide po kawę... bez fusów ;D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Peeling do ciała

Peeling do ciała ze śmietaną i solą kuchenną gruboziarnistą(lepsza sól morska)Do małej miseczki wlewamy gęstą śmietane ok 100g dodajemy 1 garść soli najlepiej miksture przygotować przed peelingiem.Doskonały do skóry przesuszonej,ponieważ złuszcza zrogowaciały naskórek,odżywia i nawilża.Po zabiegu dokładnie zmyć stosować maseczki lub posmarować ciało balsamem.Stosować 1 w tygodniu

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Peeling do ciała

Peeling do ciała z oliwy z oliwek i cukru gruboziarnistego.Do małej miseczki wlewamy ok.5 łyżki stołowe oliwy z oliwek dodajemy garść cukru koniecznie stosujemy od razu(cukier może się rozpuścić).Cukier złuszcza stary naskórek a oliwa z oliwek nawilży i odżywi(fosfor,potas,żelazo,witaminy z grupy B,witamina C i E,prowitamina A) dodatkowo zadziała odmładzająco i ochronnie.

Po peelingu dokładnie spłukać ciało.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Peeling enzymatyczny do ciała

Nacieramy suche ciało limonką można najpierw wycisnąć sok lub bezpośrednio nacierać ciało połówkami cytryny,po chwili spłukujemy.Limonka rozpuszcza martwy naskórek wybieli i wygładzi.Smarujemy ciało balsamem

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ja znalazłam w sieci coś takiego:

Jak wykonać naturalny peeling?

Już nasze babcie wiedziały, jak dobrze wygładzać skórę, kiedy kosmetyki nie były tak powszechne, jak dzisiaj. Peeling można przyrządzić samemu. Niższym kosztem, z tą samą skutecznością. Wystarczy dobrze zaopatrzona, domowa spiżarnia...

CUKIER

Peeling z cukru to jedna z najpopularniejszych metod domowego wygładzania skóry. Aby go przygotować, potrzebujesz ? szklanki cukru i kilka łyżek oliwy z oliwek. Dla urozmaicenia mikstury możesz dodać też zmielone avocado. Mieszankę nałóż na ciało i energicznie masuj. Po kilku minutach spłucz peeling letnią wodą. Skóra będzie gładka i świeża. Do twarzy możesz użyć zgęstniałego miodu, który nie podrażni tak bardzo skóry.

KAWA

Peeling na bazie kawy można wykorzystać do wygładzenia twarzy. Drobno zmieloną kawę (kilka małych, stołowych łyżeczek) wymieszaj z oliwą z oliwek, bądź też z balsamem do ciała. Możesz też użyć jogurtu. Nałóż mieszankę na twarz i delikatnie masuj, a po chwili spłucz letnią wodą. Peeling kawowy możesz stosować także na uda, wtedy jednak do mieszanki dodaj jeszcze płatki owsiane.

PŁATKI OWSIANE

Z płatków można przyrządzić świetny peeling gruboziarnisty. Zalej płatki gorącym mlekiem i zostaw na chwilę, by wystygły i napęczniały. I oto peeling gotowy! Możesz nakładać mieszankę na ciało, najlepiej na dekolt i skórę ramion. Unikaj nakładania gruboziarnistego peelingu na twarz, gdyż możesz ją zbyt mocno podrażnić.

PESTKI MORELI

Jeśli dysponujesz blenderem, możesz zmielić pestki moreli w drobne kawałki. Następnie wymieszaj je ze śmietaną lub naturalnym jogurtem. Owoc moreli możesz zjeść lub również dodać do maseczki. Mieszankę możesz stosować zarówno na twarzy, jak i na reszcie ciała. Uważaj jednak na delikatne okolice oczu. Do peelingu możesz dodać również pestki winogron - całe, lub zmielone, a także miąższ z owoców.

........................................

źródło: http://jejzdrowie.pl/jak-wykonac-naturalny-peeling

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

JA proponuje uważać na kawe jezel chodzi o peeling na twarz kawa ma działanie bardzo silne złuszczające(jeżel już to bardzo bardzo delikatnie stosować)

Natomiast płatki owsiane pozostawiamy na 10min potem delikatnie masujemy troche babraniny,ale wspaniale odżywia skóre super polecam

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Peeeling na łokcie i kolana

Kiedy mamy szorstkie i suche kolana i łokcie warto zastosować peeling z octu jabłkowego(tylko naturalnego) soli morskiej i soku jabłkowego.Stosujemy wszystko razem w niewielkiej liości,nastepnie wcieramy okrężnymi ruchami w skóre koloan i łokci spłukujemy,wycieramy i nakładamy parafine ciekłą lub oliwke dla dzieci.Stosujemy 2 razy w tygodniu.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

o dzięŮki Ci o wielka Motylawo Pani :o

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Peeling do rąk

Bierzemy płatki owsiane(rozdrobnione)dodajemy miodu i cytryny.Delikatny peeling rozjaśni nam skóre i odżywia.Mód można zastępować również jogurtem i śmietaną(jednak miód jest bogatszy w mikroelementy i witamin)Peeling robimy okrężnymi ruchami od koniuszków palców(pamiętając o miejscach mędzy palcami)kierujemy się do nadgarstka.Po peelingu możemy na chwile pozostawić miksture z miodem na dłoniach,następnie spłukujemy i kremujemu ręce kremem do rąk.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Peeling do twarzy

Wkładamy do miseczki siemienia lnianego w całości zalewamy gorącą wodą aż powstanie taka śluzowata maż,dodajemy troszkę miodu może być cukier.Robimy peelink twarzy dekoldu,jeżeli jesteśmy w wannie możemy stosować na piersi(okrężnymi ruchami od góry do dołu).Peeling pozostawiamy na skórze.Jest to bardzo tani i naprawde cudownie odżywiający i nawilżający specyfik.Polecam

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Peeling do twarzy

Do małej miseczki wkładamy wórki kokosowe zalewamy jogurtem bądz śmietaną,dodajemy odrobine oliwy z oliwek lub miodu,mieszamy.Stosujemy na twarz dekold lub piersi.Peeling jest delikatny egzotyczny i odżywczy.Dodatkowo stosujemy maseczke(np ze zmielonego siemienia lnianego zalewamy gorącą wodą,odstawiamy na chwilke i mamy gotową maseczke) a na koniec krem do twarzy.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mniam ;) wiórki jeszcze mam. Tzreba dzis wypróbować

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.