Simisti

Klucz do zrozumienia świata?

17 postów w tym temacie

W kabalistyce wielką wartość przypisuje się słowom i literom. Miały one poprzedzać stworzenie świata i uporzadkować wszystko, co nas otacza. To z nich wyłonił się Bóg, następnie odpowiednio dobierając słowa powołał do życia nas i cały Wszechświat.

W kabale każda litera, a jest ich 22, ma swoje znaczenie magiczne.Wraz z dziesięcioma cyframi stanowią one 32 drogi mądrości i 50 bram inteligencji.

Literom, oprócz osobistego znaczenia, przyporządkowana jest określona wartośc liczbowa.

Dlatego w ten sposób określona została liczba Boga - 26. Słowo będące imieniem Demiurga, czyli Twórcy, Idealnej siły, pozostało jednak nieodgadnione. przy czym dla niektórych kabalistów zawiera ono w sobie cała istotę mistyki żydowskiej. Według nich to klucz do władania życiem i śmiercią. Mało kto wie, że do tej pory w kręgach żydowskich badaczy poszukuje się Magicznej Formuły, która pozwoli na zapanować nad duchem i cała materią.

Jedna z kabalistycznych metod dochodzenia do prawdy, "temura", utrzymuje, że zasadnicza treść mistycznych ksiąg może być odczytywana tylko i wyłącznie przez anagramowaniu. Z kolei "notarykon" nakazuje z każdego wyrazu wyłowić odpowiednie sekwencje liter, a następnie łączyć je w nowe słowa i zdania, a to ma doprowadzić do odkrycia tajemnego przesłania.

Te własnie zalecenia wykorzystali twórcy książki o

Kodzie biblijnym, podejmującej próbę odczytania historii świata zapisanej w Pięcioksięgu.

Także według Pitagorasa liczby wyznaczają bieg i porządek świata. Ustalił, że proporcje matematyczne wyznaczają odległosci między ciałami niebieskimi. Pitagorejczycy uznają liczby jako główny budulec uniwersum.

Liczba 36 nazywana była Kosmosem. Z kolei bóstwo gnostyckie Abraxas, utozsamiane z Absolutem , posiadało wartość 365, stanowiącą sumę poszczególnych liter ( 1+2+100+1+60+1+200) i będąca odzwierciedleniem boskiego cyklu okrążania słońca przez ziemię .

Imię Boga, 26, to ( JHWH=10+5+6+5).

Tajemnicza liczba 666 zapisana w Apokalipsie św. Jana opisana tam jako liczba człowieka i bestii, to jest imię Nerona.

W ten sposób św. Jan będący zesłanym na wyspę Patmos napisał list do współwyznawców, kamuflując w ten sposób imię Nerona.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

666 - liczba Nerona !!!

666 to jedyny w Biblii isopsef (odpowiednik numeryczny) tej liczby to wyraz jitron (po hebrajsku) czyli "zysk", pisany jod:10 + taw:400 + resz:200 + waw:6 + nun:50 = 666.

a co jest najważniejsze dla każdego człowieka ???

i kolejna sprawa JHWH = 26

- jakiego pierwiastka jest najwięcej w kosmosie?

Żelaza, którego liczba atomowa to właśnie 26 - a co symbolizuje liczba 26 w numerologii? - dążenie do doskonałości!!!

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ee, 666 to internet a dokladniej www czyli trzy razy liczba 6 przypisana do nW hebrajskiego :lol:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ee, 666 to internet a dokladniej www czyli trzy razy liczba 6 przypisana do nW hebrajskiego

miedzy innymi - ale dlaczego nie napiszesz więcej - co to znaczy???

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Także według Pitagorasa liczby wyznaczają bieg i porządek świata. Ustalił, że proporcje matematyczne wyznaczają odległości między ciałami niebieskimi. Pitagorejczycy uznają liczby jako główny budulec uniwersum."

I jak do tej pory udowodnili że mają racje, bo liczby są i w ezo i w życiu. Dzięki nim się rozwinęliśmy itd. Także dalej kształtuję się religie czy inne rzeczy.

"i kolejna sprawa JHWH = 26

- jakiego pierwiastka jest najwięcej w kosmosie?

Żelaza, którego liczba atomowa to właśnie 26 - a co symbolizuje liczba 26 w numerologii? - dążenie do doskonałości!!! "

http://www.node81.tsi.net.pl/chemia/chemia.html

Mamy nad sobą piękny układ Mendelejewa tongue.gif Jeżeli przyjąć tą numerologię, to tak, masz rację Nibyezo, jeżeli zwróciłeś uwagę na pierwiastki ogółem. W nich też jest dążenie do doskonałości, a polega to na tym że każdy pierwiastek "chce" się połączyć z innym by przypominać jak najbardziej najbliższy gaz szlachetny. To jest ich rozwój. Mówię od razu nie pamiętam dokładnie o co tutaj chodziło, ale pierwiastki, dajmy na to dwa wodory dzielą się wzajemnie swoimi elektronami walencyjnymi (?) (Poprawcie mnie jak się mylę), w ten sposób każdy z nich będzie miał po dwa elektrony, i ich liczba atomowa będzie taka sama jak helu. Tak się miewają pierwiastki po za fabrykami pierwiastków, a co sie ich tyczy... gwiazdy, kolejna rzecz - przetwarzają one pierwiastki w procesie spalania na inne pierwiastki cięższe. To też w pewien sposób rozwój. Kolega ma rację, że rozwój wskazany w imieniu jest wskazów dla nas wszystkich :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale van cos namieszałeś - stąd pochodzi moja wiedza numerologiczna: z kontemplacji liczb na każdym poziomie - i nie zapomniałem o pozostałych liczbach i pierwiastkach

kwestia połączeń pierwiastków tez jest dobrym tropem - ale w innym celu

a mi chodzi o konkretne znaczenie poszczególnych liczb - poszczególne pierwiastki ewoluują w rożny sposób - jedne ulegają rozpadowi a inne sie łączą - a cała ta ewolucja dąży do tego, że najczęściej występującym pierwiastkiem jest właśnie żelazo!!!

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

VICARIUS FILII DEI=666 Papież to zastępca boga na Ziemi,uzurpator,biblijny antychryst.Znak bestii to stare dzieje,czasy gdy bez papieskich pieczątek i zezwoleń nikt nie miał prawa handlować.Polskę też tak chrzcili,albo przyjmiecie nową wiarę albo nikt z wami nie będzie robił interesów,zwykły szantaż.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

VICARIUS FILII DEI=666 Papież to zastępca boga na Ziemi,uzurpator,biblijny antychryst.Znak bestii to stare dzieje,czasy gdy bez papieskich pieczątek i zezwoleń nikt nie miał prawa handlować.Polskę też tak chrzcili,albo przyjmiecie nową wiarę albo nikt z wami nie będzie robił interesów,zwykły szantaż.

Ależ w Tobie jest jadu i nienawiści na wszystko co chrześcijańskie... Sama bulgotałam na nich jak cie mogę, ale żeby aż tak?

Soczku, świetnie, ze chcesz wracac do korzeni, do slowianskich tradycji, ale pamiętaj, że dlaa danej kultury 1000 lat to już na tyle długi kawał czasu, ze można mówic o zwyczajach, tradycjach i kulturze narodowej, a Europa to jednak tradycje chrześcijańskie od grubo ponad 1000 lat.

I pamiętaj, że czlowiek to takie zwierzę, ze lubi narzucać swoją prawdę, jako jedynie słuszną.

Plemiona pogańskie, Celtowie, Germanie, nawet Słoiwanie, tez nie byli grzecznymi wyznawcami swoich bogów, siedzącymi na tyleczkach w jednym miejscu. Gdyby tak było, dziś na terenie Brytanii nie mielibyśmy tradycji Celtyckich a Wikingowie nie zasłynęliby ze swych słynnych grabieżczych wypraw.

Kończąc offtop...

To www jako 666 to z tego, co gdzies czytałam dotyczy hebrajskiej litery waw numerologicznie przypisanej do liczby 6. Więc zestawienienie trzech waw obok siebie to trzy 6

Internet jako jako antychryst?

Hmm, no nie da się ukryc, ze cos w tym jest :D

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szepcie?Ja Cię wczoraj dobrze wyczułem pamiętasz?Ty mnie nienawiść tylko wmawiasz :D Serio!Ja tylko sobie przypomniałem o czym kiedyś czytałem odnośnie 666 w kontekscie Biblii.Te wszystkie znaki bestii i fałszywi prorocy...no co ja poradzę że judeo-chrzescijaństo mi do tego pasuje najbardziej razem z islamem?Przecież to oni,ich"duchowni"dążą do władzy nad swiatem,nie ja.Biblija bestia to Watykan a vicarius fili dei autentycznie ma wartość liczbową 666,to nie jest mój wymysł i uszczypliwość,więc mnie tutaj prosze o nienawiść nie posądzać tak?no :) Fakt,niecierpie ideologii judeo-chrzescijańskiej bo jest destruktywna dla ludzkiej osobowości i duchowości ale ludzi którzy się w niej pławią toleruję do czasu aż przyjdą do mnie z misją nawracania wink.gif To tak jak Vayen kiedyś mi napisała że mam u niej minus i już mnie nie lubi bo krytykuje jej religie.Ja ją nadal lubie,niecierpię tylko jej religii,nie onej Vayen samej :D Niech se dziołcha wierzy w co chce tylko niech mnie nie nawraca wink.gif Zero nienawiści Szept,zero.

"czlowiek to takie zwierzę, ze lubi narzucać swoją prawdę, jako jedynie słuszną."-popraweczka :D monoteista to taki chrzescijanin/muzułmanin/judaista któremu się marzy światowa religia NWO pod sztandarem jego kościoła.Żaden poganin nie uznaje monopolu na prawdę i nie dąży do multikulturowości,nie mazy mu się hiperpaństwo bez granic i bez tradycji.Więc nie stawiaj wszystkich ludzi na równi ponieważ to właśnie monoteistyczne molochy niszczą duchowość i różnorodność którą przyroda aż kipi.Skoro w świecie roślin,minerałów,zwierząt i ludzi panuje takie zróżnicowanie a małe jest odbiciem większego,to niby z jakiej racji ta sama różnorodnośc tyle że w formie makro nie miała by sie tyczyć bogów?Umieisz mi to wyjaśnić racjonalnie?Cały wszechswiat jest zróżnicowany ale bóg jest jedenjudeo-chrześcijański.I wiesz co,niech,Żydzi mają swoje bóstwo,ja im tego nie chcę obierać bo razem z nimi różnorodność jest większa niż bez nich,problem w tym że oni chcą zniszczyć zróżnicowanie kulturowe i pod płaszczykiem walki o pokój,nieustannie podrzegają do wojen,w ich świętych księgach masz MASĘ kryptonietolerancji i nienawiści do innowierców,nikogo to nie wzrusza bo każdy jest tak bardzo uzależniony i opetany przez swoje ideologie że patologie uważa za normę a każdego kto mu jego "narkomanię"wypomni,atakuje i traktuje jak wroga.O demagogi i psychomanipulacji nawet nie wspominam bo mi się niedobrze robi,przykład:"Szatan istnieje,największy jego sukces to przekonać człowieka że nieistnieje"!!Czyli albo wierzysz że istnieje albo nie wierzysz czyli potwierdzasz że istnieje,idę na sniadanie.

Sława Pogańskim Bogom!!! :D

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
.Żaden poganin nie uznaje monopolu na prawdę i nie dąży do multikulturowości

naprawdę ? a zaraz potem że ma nie być monopolu. to taka jakby sprzeczność

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie to żadna sprzeczność,trochę jak nietolerancja dla nietolerancji nie jest sprzecznością.Brak monopolu na prawdę nie jest dogmatem.

Różnica między politeistą i monoteistą jest taka ze politeista nie uznaje jedynej słuszności więc nie przeszkadza mu wielobóstwo gdyż każdy potencjalnie ma rację i się myli.Monoteista nie może się mylić,ma rację i koniec.W pogaństwie masz:"być może,prawdopodobnie,zdaje mi się,moim zdaniem"itp Nie ma misyjności i nawracania bo każdy poganin wie że najgorsze co można zrobić to zniszczyć cudzą odrębność.

Ja piszę o tym co jest nie o tym co było,to co było też jest opisywane przez ludzi będących sędzią we własnej sprawie więc nie zbyt ufam w to co na temat naszej historii napisał np Kadłubek,znany "święty"mitoman fałszujący naszą historię od początku razem z rabinem Izmaelem z tego co pamiętam ale musiałbym poszperać bardziej,nie jestem historykiem niestety.Mogłem nazwisko przekręcić.

Nie mam już zdrowia do zagłębiania się w dzieje kościoła katolickiego w Polsce bo mnie krew zalewa.

W każdym razie chodzi o sam mechanizm,katolicki biskup i Żydowski rabin razem pisali historię Polski,tak jak chcieli.

Dziś to są fakty no bo zgodnie z Goebbelsizmem:kłamstwo powtórzone 100 razy staje się prawdą.

Pogaństwo/filozofia pogańska cały czas ewoluuje właśnie dlatego że nie ogranicza go dogmat.Hierarchii też nie ma w pogaństwie,tego wywyższania się nad resztą,każdy jest papieżem w trakcie obrzędów.To wszystko jest nie do pomyślenia w monoteizmie.Musi być elita i stado które na nich pracuje.

Swoją droga,ciągle nie pokazują w tv np buddyjskich terrorystów,ciekawe czemu?Jakiś sztuczny ten buddyzm widocznie wink.gif

Nie gadajmy już o KK co? :D Pomówmy o czymś sympatycznym.Alkonost nagrał nową płytę,jeszcze nie słuchałem ale już mam i cieszę się jak dziecko :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Buddyzm też ma swoje ciemne strony, jak wszystko.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy demon ma swoją ciemna stronę?Jak ciemna jest jego mroczność a co jest jego jasna stroną? wink.gif i dlaczego z daimoniona opiekuna zrobiono demona wredotę złego ducha?

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam,

Może dlatego że większość strachu się bierze z niewiedzy a czczenie z nieużywania intuicji, taka sobie myśl mnie naszła ;)

Edytowane przez diuna
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.