KrólDawid

Użytkownicy
 • Zawartość

  29
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

4 Neutral

O KrólDawid

 • Tytuł
  Ezo początkujący

Uncategorized

 • Płeć
  Nie wiem
 • Zodiak
 1. Witajcie mili! Dzięki wszystkim, którzy pisali na temat. Jednocześnie zwracam uwagę tym, którzy pisali nie na temat. Nie będę rozwijał tego wątku, ale o czymś to świadczy. Pozdrawiam Kamil.
 2. Dzięki za wypowiedzi w temacie. Proszę abyście pisali na temat. Na powyższego posta Seida mógłbym odpowiedzieć jak to jest na prawdę w takim sensie, że powyższe zdanie nie jest CAŁĄ prawdą. Niestety to należy do innego tematu. Pozdrawiam
 3. Witajcie Mam mniemanie, że poganie nawiązują kontakty z demonami. W związku z tym chcę was, jako, że jesteście poganami, zapytać o kilka rzeczy. Czy to prawda, że nawiązujecie kontakty z duchami ? Po co nawiązujecie z nimi kontakty ? Czy nie obawiacie się tych duchów? Np: że was zniewolą, opętają, czy zrobią wam cokolwiek złego. Zakładając, że występują problemy z duchami, jak sobie z nimi radzicie? Macie jakichś egzorcystów? Pozdrawiam Kamil z Krakowa
 4. Moi drodzy niema nic złego w przekonywaniu kogoś. Sam bowiem byłem przekonywany przez administratorkę tego forum. Jeżeli mam racjonalne argumenty na rzecz danego poglądu to dlaczego mam ich nie wypowiadać czy pisać? Mimo to, że staram się przekonać kogoś do jakiegoś stanowiska to jeżeli ta osoba nie da się przekonać, chodź to irracjonalne, to ja ją uszanuję. Uszanuję ponieważ ta osoba posiada godność ludzką, jest człowiekiem.
 5. Dla mnie poganinem nie jest żyd czy muzułmanin.
 6. Myślę podobnie do Ciebie O&M tylko moim zdaniem nie jest potrzebny naukowy dowód, a jedynie racja. Co do szacunku to myślę, że wysłuchać trzeba z szacunkiem, przekonywać trzeba z poszanowaniem, a jeśli mimo argumentów ta osoba nadal będzie przy swoim to trzeba ją nadal szanować.
 7. No i jedno i drugie :D Wolno chyba mówić, że to, w co ty wierzysz jest błędne i pokazywać gdzie tkwi błąd oraz podawać rację przemawiające za swoim stanowiskiem. Oczywiście kulturalnie i z poszanowaniem cudzego zdania.
 8. Tak, szacunek i tolerancja na zasadzie mogę się z tobą nie zgadzać i mogę ci delikatnie, spokojnie starać się wytłumaczyć. Rzecz jasna obie strony mają do tego prawo. Lazari- Pawłowska pisała o trzech pojęciach tolerancji i moim zdaniem tolerancja bez przymusu jest najlepsza. Pozdrawiam
 9. Witajcie moi drodzy! Zrodziło się we mnie interesujące, mam nadziej że dla wszystkich, pytanie. Czy możliwa jest normalna rozmowa pomiędzy tymi dwoma stronami? Zapraszam do wypowiedzi i ściskam wszystkich gorąco.
 10. Dlaczego ma negatywną konotację? Nie wiem trzeba byłoby przeprowadzić badanie. Podobnie negatywną konotację ma słowo średniowiecze. Używając słowa średniowiecze mam świadomość, że posiada ono taką konotację, ale nie znaczy to że ja podzielam ten pogląd na tą epokę. Podobnie jest ze słowem poganin. Wypowiadając je mam świadomość, że posiada ono negatywną konotację, ale nie akceptuje tego słowa w takim sensie by nim kogoś obrażać.
 11. Moim sensem życia jest życie w komunii z Panem Bogiem i służba Mu. W prawdzie nazwa poganin ma negatywną konotacje, lecz ja absolutnie nikogo obrazić nie chciałem. Pozdrawiam Kamil.
 12. Dziękuję bardzo za dwie ostatnie wypowiedzi. Xena Swoją drogą - skąd w tym zdaniu wielokropek ujęty w nawias? Jaki cytat został tu pominięty? - kamień filozoficzny, ... :blush:
 13. Mimo nazwy forum jest egzoteryczne. Nikogo nie zmuszam do udzielania mi odpowiedzi, jedynie pytam. Dzięki za wypowiedzi.
 14. Witajcie, tak jak w temacie jaki jest sens Twojego życia? Pozdrawiam i z góry dziękuje.
 15. Mogę sobie stąd iść. Bardzo proszę o przeniesienie tematu.