johan99999

Gdybyś miał/miała 1 życzenie do spełnienia, Co to by było?

63 postów w tym temacie

Cóż rzec mogę? Unikałem tego tematu, BO.

Bo zasadniczo zgadzam się z Knustem.

Ot, se zacytuję. Gdybym miał jedno życzenie do spełnienia? Zażyczyłbym sobie dożywotniego zabezpieczenia materialnego dla mnie, i jakby się dało, moich bliskich. Czyli, mówiąc wprost, "kupę kasy".

Nie dlatego, że uważam, że pieniądze dają szczęście. Ale dlatego, że widzę, jak ich brak skutecznie odcina ludzi mi bliskich od pełnej realizacji potencjału jaki mają. I uważam, że świat byłby lepszym miejscem, gdyby ta przeszkoda została usunięta.

Wiem, że to będzie lizanie się po aurach.. ale ja na tym cytacie ukułem sporą część mojej filozofii życiowej. Nazwałem ją Yarpenizmem. I z niej wynika moje 1 życzenie. I argumenty mam takie same jak Piołun. Pieniądze to nie zwycięstwo. Pieniądze to sprzęt pozwalający wygrać.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale mnie na rozkiminę wzięło :) Uuuu. Pomyślałam sobie przy tym temacie.

Moim życzeniem pewnie by było cofnąć się kilka lat wstecz, to chyba był czerwiec. Weszłam wtedy na kafeterię i był tam jakiś temat o wróżce. Jakoś tak od niechcenia napisałam czy ktoś ma jakieś namiary na kogoś kto wróży. Odezwała się jakaś dziewczyna (wiem jaka, wiem gdzie mieszka, jak wygląda, jak ma na nazwisko, jak ma na imię, na co choruje, wiem o niej wszystko bo mnie to POŁKNĘŁO) która podała mi swojego maila. Napisałam. Klasyki To było moje drugie zetknięcie z nimi. Podała linka na forum i ... odleciałam.

Moim życzeniem byłoby cofnąć się do tamtej chwili i nigdy nie poznać ezoteryki, nigdy nie mieć kart w rękach.

Ale.

Z drugiej strony.

Może wtedy nic by mnie zycie nie nauczyło. Nadal bym była pustakiem, nadal bym deptała ludzi. Kto wie? Ale myślę że pewnie nadal by tak było. Więc jednak nie ma co się cofać i zmieniać przeszłości.

Więc.

Musze mieć inne marzenie.

Marzę o tym by mieć rodzinę.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystkie życzenia są piękne i mądre ,ale pamiętajmy w życiu jest co za coś  ,dając dobro jednemu odbieramy dobro   innej istocie na ziemi  ,każdy ma to czego potrzebuje od urodzenia i w życiu otrzymuje to na co zasługuje nie pragnij za dużo ,bo będzie jak w tej przypowieści .- miałeś chamie złoty róg ,ostał ci się jeno sznur .

Moje życzenie - Dźinie wracaj do lampy ,bądź szczęśliwy i ciesz się tym co masz ,nie martw się na zapas ,a życie /wszechświat dopasuje się do twoich potrzeb .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.